Autor Tema: a šta su ti pticari?  (Posjeta: 16259 vremena)

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #30 u: 08. 02. 2010. 18:11:08 »
E sad nije mu to jedina namena znas i sam,pa ti dobro znas da vajmarci koji su pticari mogu glat da se nose sa svinjom,pa mogu i drugi pticari da prate krvni trag....
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #31 u: 08. 02. 2010. 18:13:51 »
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede

a jesi ti baš siguran u to šta govoriš?
da je to to znacenje sta treba pticar da markira?
samo za sitnu lovnu divljac da je to jedina namjena===??


CaRE postavio si sad drugo pitanje...

prvo je bilo šta treba da markira i ja ti odgovorim a sad me pitaš jel mu to i jedina namjena naravno da nije treba je i aportirat,i napravit krvni traga ako je zato obučen ali markirat mora jedino sitnu lovnu divljač znaći lovne ptice izuzev svraka i vrana te zeca i kunića

da zajebo sam sa ovim drugim pitanjem,,,
ali nisma mislio na druge osobine,,

još uvjek pricam samo o markiranju!!!
a ti velis da samo treba sitnu lovnu divljac da markira!!!

ovdje samo pricamo šta pticar sve treba da markira!!!! nista drugo!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #32 u: 08. 02. 2010. 18:14:30 »
a to što tvoj ferma štakore to je tvoj i njegov problem...

zašto tvoj i njegov: tvoj zato što je to naučio kod kuće tj. znamo da sve od kuće polazi ;D a njegov jer nezna šta treba radit i zabavlja se pizdarijama....

rješenje i tvog i njegovog problema je da postaviš u kante od boje mišji otrov i na te kante izbušiš rupu u koju miš može ući i tako ih očistiš
Ćaća viče mater plače!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #33 u: 08. 02. 2010. 18:16:23 »


da zajebo sam sa ovim drugim pitanjem,,,
ali nisma mislio na druge osobine,,

još uvjek pricam samo o markiranju!!!
a ti velis da samo treba sitnu lovnu divljac da markira!!!

ovdje samo pricamo šta pticar sve treba da markira!!!! nista drugo!
[/quote]

dao sam ti odgovor samo ono što sam ti nabrojio
Ćaća viče mater plače!

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #34 u: 08. 02. 2010. 18:17:13 »
psa kojeg mi zovemo ptičar u engleskom govornom području zovu "pointing dog". što će reći pokazivač. dakle, taj pas treba pokazati mirisno interesantne objekte (izvore mirisa) do kojih dođe. živa divljač, mrtva divljač, druge životinje.

sad kako svi psi nisu isti onda neki pokazuju i ono što mi ne želimo (miševe i sl.), drugi ne pokazuju ni ono što bi mi želili (npr. ne reagiraju na mrtvu svinju)  i ako smo sretni onda pokazuju točno ono što bi želili.

meni je bitnije da pas ima čvrstu marku, a sad ništa strašno u tome ako pokaže i nekog miša. unosi mrvicu uzbuđenja više u lovni dan. (istina malo neugodno, ali....).

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #35 u: 08. 02. 2010. 18:18:50 »
u njemackom govornom podrucju se pod pticarima podrazumijeva pointer a njemacke rase nisu to i nazivaju se sasvim drugacije
Mihi est compositum in Taberna Mori

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #36 u: 08. 02. 2010. 18:24:55 »
a to što tvoj ferma štakore to je tvoj i njegov problem...

zašto tvoj i njegov: tvoj zato što je to naučio kod kuće tj. znamo da sve od kuće polazi ;D a njegov jer nezna šta treba radit i zabavlja se pizdarijama....

rješenje i tvog i njegovog problema je da postaviš u kante od boje mišji otrov i na te kante izbušiš rupu u koju miš može ući i tako ih očistiš

hvala,, ali ja nemam problema sa time šta moj markira raznorazne stvari,,
ja nepricam o svome psu! a sad moj šta to i markira je neka druga stvar!


a ebe se tebi jeli moj pas ima 3 noge ili šta markira klip kukuruza!

pricamo o pticarima! a sto šta ja imam pticara to je samo slucajnost!

još jednom da vam nacrtam!!

šta sve "smije" bi trebo, mogao da markira pas pticar!

zasto markira zeca zasto ga odma ne goni tj,direkt na njega i gas! zasto ga on prvo markira!


-- a ti file bistri file biseru naš! za tebe još nešto jeli ti misliš da je slucajno zabranjen lov srnece divljaci pticarima pa i ostalim psima? zasto su prije lovci isli sa pticarima loviti i isto pucali na srnjaka ko ti danas na fazana???
malo se slušaj kad pricas o nekim stoljecima bla bla bla!!


Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #37 u: 08. 02. 2010. 18:28:06 »
bas listam po knjigama i po netu i svugdje stoji i nigdje nestoji pticar il odredjenu zivotinju ,na njemackom se zovu vorstehhund sto znaci da stoji ispred divljaci i markira je i to svu divljac a ta osobina mu je urodjena
http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #38 u: 08. 02. 2010. 18:30:04 »
ma daj care slušaj se malo koja pitanja postavljaš...

ni sam neznaš više šta oćeš
prvo pitaš šta bi trebali markirat,sad zašto ne gone,za 5 min češ pitat šta ne kolju itd...

daj se lipo saberi uvati zraka postavi normalno pitanje i siguran sam da ćeš dobit konstruktrivan odgovor ako ne od mene seljaka nepismenog uf uf onda od neki kompetentnijih kolega...

znači odlući se šta te zanima: šta trebaju markirati ili zašto markiraju to što markiraju
Ćaća viče mater plače!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #39 u: 08. 02. 2010. 18:36:19 »
bas listam po knjigama i po netu i svugdje stoji i nigdje nestoji pticar il odredjenu zivotinju ,na njemackom se zovu vorstehhund sto znaci da stoji ispred divljaci i markira je i to svu divljac a ta osobina mu je urodjena
http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund

Lazare psi su tu da služe lovcima (naravno mi njih volimo i oni nam to s ljubavlju vračaju) ane da markiraju šta njih zanima, pa će tako jedan pas kad potpuno sazrije upozoravati samo na onu divljač na koju je lovac pucao tj koja je predmet lova njih dvojice a ne na vjeverice i štakore

Moj pas kad je stigao kod mene je markirao i leptire što je još luđe nego npr miševe al uz pravilan rad i konstantno izvođenje na tere di ima lovne divljači na koju se puca i lovi svi ti drugi mirisi su njemu neinteresantni
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #40 u: 08. 02. 2010. 18:37:13 »
ma daj care slušaj se malo koja pitanja postavljaš...

ni sam neznaš više šta oćeš
prvo pitaš šta bi trebali markirat,sad zašto ne gone,za 5 min češ pitat šta ne kolju itd...

daj se lipo saberi uvati zraka postavi normalno pitanje i siguran sam da ćeš dobit konstruktrivan odgovor ako ne od mene seljaka nepismenog uf uf onda od neki kompetentnijih kolega...

znači odlući se šta te zanima: šta trebaju markirati ili zašto markiraju to što markiraju

pa jebo mene svak samo ti nisi skonto o cemu se radi svi ostali skontali!
reko sam ti da ono jedno pitanje nisam dobro postavi i isprico ti se zbog toga
i napisao sta sve treba pticar da markira!! ti si rekao sitnu lovnu divljac! ja sam te pito jesu mu to jedine namjene! a mislio sam na tvoj odgovor! tj, dali smatras da su mu jedine namjene da markira sitnu lovnu divljac!
a sto ti neinforimran oko naziva pticar šta cu ti ja!

evo tebi sad po treci put šta treba pticar da markira! i to je od pocetka jedno te isto pitanje!!

a sad ostaal pitanja koja su isla od mene tebi su bila pitanja na tvoje odgovore!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #41 u: 08. 02. 2010. 18:40:08 »
vjerovatno imamo lose pse il ih neznamo obucit al vec 20 godina nelovimo jarebice al kad idemo na zeca i fazana psi markiraju i jarebice bas bi volio vidjet kako im to odvic
Mihi est compositum in Taberna Mori

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #42 u: 08. 02. 2010. 18:40:40 »
bas listam po knjigama i po netu i svugdje stoji i nigdje nestoji pticar il odredjenu zivotinju ,na njemackom se zovu vorstehhund sto znaci da stoji ispred divljaci i markira je i to svu divljac a ta osobina mu je urodjena
http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund

Lazare psi su tu da služe lovcima (naravno mi njih volimo i oni nam to s ljubavlju vračaju) ane da markiraju šta njih zanima, pa će tako jedan pas kad potpuno sazrije upozoravati samo na onu divljač na koju je lovac pucao tj koja je predmet lova njih dvojice a ne na vjeverice i štakore

Moj pas kad je stigao kod mene je markirao i leptire što je još luđe nego npr miševe al uz pravilan rad i konstantno izvođenje na tere di ima lovne divljači na koju se puca i lovi svi ti drugi mirisi su njemu neinteresantni


pa ti si cudo!! koga zanima to šta si ti od psa napravio!!!

njemu je urođeno DA POKAZUJE MARKIRA !!! a sad šta si ti psa uputio u onaj smjer koji tebi paše, i obucavoga da markira tebi zanimljvu divljac! to mema veze sa temom!!!!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #43 u: 08. 02. 2010. 18:46:05 »
Pa to i je bit da svak nauči svog psa da markira ono što je lovcu interesantno a to su fazani jarebice,prepelice zečevi i takvi je lovaca bilo masu i zato je pasima kroz STOLJEĆA takove selekcije i obuke to postola urođena stvar

sva srića da nije njih više kao tebe zanimala marka na štakore
Ćaća viče mater plače!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #44 u: 08. 02. 2010. 18:50:15 »
u njemackoj sad ima i onih australiskih nojeva ,hocel ga sad pas markirat posto je to nova i nepoznata divljac zanjega  ččč  dr.i
Mihi est compositum in Taberna Mori