Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Autor teme: Zoran - 08. 02. 2010. 09:29:39

Naslov: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 09:29:39
kako vi gedate na to šta pas ptičar treba markirati???
šta vi ocekujete od njega da VAM markira?
mislim jeli su samo za to da markiraju ptice i zeceve!
ili vam je draze kad markira i misa u pulju?
ili gledate da ga obuciti vise da markira pojedinu vrstu divljaci koja je vama "draza" za loviti?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: jura23 - 08. 02. 2010. 10:59:20
samo voluharice i mačke...
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: HunterDon - 08. 02. 2010. 11:33:20
Fora je kad u šumi u gustišu "kao" markira šljuku, a iz grma izleti nazime... ref pljus rol


Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Tava - 08. 02. 2010. 11:50:50
Bitno je poznavati psa. Kolegina kuja, kratkodlaka njemica ima odličnu fermu. No ta ferma je posebno interesantna kada lovimo prepelice. Naime kada ferma prepelicu tada stoji nepomično i rep joj je također nepomičan. Kada ferma na miša tada stoji nepomično, ali joj se rep miče.

Pozdrav
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 11:56:19
Svu divljač koju ja lovim volim da ferma, najviše se to odnosi na bene,jarebice i zeca
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 12:45:19
Bitno je poznavati psa. Kolegina kuja, kratkodlaka njemica ima odličnu fermu. No ta ferma je posebno interesantna kada lovimo prepelice. Naime kada ferma prepelicu tada stoji nepomično i rep joj je također nepomičan. Kada ferma na miša tada stoji nepomično, ali joj se rep miče.

Pozdrav

to si upravu da treba poznavati psa i njegovu narav!

ali šta je njegovo da markira kod pticara!
da markira i miša i fazana ili samo fazana! mislim opcenito kod pticara!!!

... evo kod mene je to šta veliš kod poznavanja psa ovako!
pas sve ferma ma ama baš sve! i kad je u nekom lovu, onda je to carolija, kad vide da mrkira onda se oni nadaju da je recimo fazan, ja po tome kako pas markira uoce ne prilazim, jer znam o cemu se radi, priej sam upozoravo lovce da tu nema ništa, ali mi to dosadilo da velim đaba ideš, niej to fazan itd,,
i tako kad bih pas par puta izvaro onda kad je prava marka nece da idu vele opet miša markira  happi
a on bude fazan  ref

pa vele daj ga presaltaj da samo markira fazane  hao (naravno kroz salu)

i šta da ja njima velim??? 

ali men se cini da su lovci još uvjek jako slabo informirani o poju samom pticar!
ko njima moze pomoc?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: HunterDon - 08. 02. 2010. 12:59:37
Koliko sam informiran, Francuzi su za praktične lovove nešto više počeli koristiti dizače divljači... kažu, što vrijedi ptičar kad markira na kupinu/trnje, a boji se ući unutra... pa dva lovca vani čekaju, a treći ide u trnje da istjera fazana... hao Naravno, nema potrebe generalizirati da su svi ptičari takvi, samo prenosim njihovo tumačenje...  ;)

Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 13:29:34
Koliko sam informiran, Francuzi su za praktične lovove nešto više počeli koristiti dizače divljači... kažu, što vrijedi ptičar kad markira na kupinu/trnje, a boji se ući unutra... pa dva lovca vani čekaju, a treći ide u trnje da istjera fazana... hao Naravno, nema potrebe generalizirati da su svi ptičari takvi, samo prenosim njihovo tumačenje...  ;)

Pozdrav!!!

HunterDon

ja te nekontam?= jesi ti sad fulo temu ili?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: HunterDon - 08. 02. 2010. 13:34:17
jesi ti sad fulo temu ili?


Očito... ;D Idemo dalje... d4
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 14:00:47
jesi ti sad fulo temu ili?


Očito... ;D Idemo dalje... d4

pa ako ja oftopicam,, neznaci da volim da se u mojim temama oftopica!  telll
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: almir - 08. 02. 2010. 14:04:39
nije miša u pulju
nego miša u bulju
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: fulir - 08. 02. 2010. 14:05:09
njbolje je da markira susjedu kakvu ili snaše po selu!  zagi zagi zagi a za lov i onak netreba pas nego njemački ptičar a on je ipak malo iznad običnog psa!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 14:27:32
njbolje je da markira susjedu kakvu ili snaše po selu!  zagi zagi zagi a za lov i onak netreba pas nego njemački ptičar a on je ipak malo iznad običnog psa!

na kojeg njemackog pticara mislis?
a šta bi taj trebo sve da markira i da ne markira?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: fulir - 08. 02. 2010. 14:37:47
na bilo kojeg njemačkog ili kratkog ili oštrog samo dra markira divljac a ne da staje na svaki nepoznat miris. ali vjerujem da če ga proči kad skuži da mu misevi neče ništa inače je normalno da na frišku logu stane a ako staje na svaku rupu od miša i sl. to nije normalno. a kaj se tiče udovica i snaša neka ferma i jedne i druge pa biraj!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Neno - 08. 02. 2010. 15:28:33
Moj nedavno prilikom dolaska iz lova ferma gospođu u krznenom kaputu, a gazda mu isto  rol
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 15:41:35
na bilo kojeg njemačkog ili kratkog ili oštrog samo dra markira divljac a ne da staje na svaki nepoznat miris. ali vjerujem da če ga proči kad skuži da mu misevi neče ništa inače je normalno da na frišku logu stane a ako staje na svaku rupu od miša i sl. to nije normalno. a kaj se tiče udovica i snaša neka ferma i jedne i druge pa biraj!

pa znaci hoceš reci da nebi trebao pas pticar sve da mrkira! ?

a koji je razlog da ga uopce prđe to sa miševima? jeli to dobro ili loše?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 15:43:32
nemislim bukvalno sad na miševe, vec i krtice, i te neke dlakavo pernate životinjice koje "ince" ili rjetko lovimo?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 15:46:15
Moj nedavno prilikom dolaska iz lova ferma gospođu u krznenom kaputu, a gazda mu isto  rol

dobro ti sad pišeš o školovanom psu,,, koji je priucen od strane gazde da radi za gazdine potrebe!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 16:24:03
Ovo je po meni jako tesko pitanje,sta bi trebao da markira? Sve? pa nije dobro...Nista? opet nije dobro....Ponesto? ah pa opet nesto fali,kako odvici psa da markira nesto ako mu je to urodjena osobina? Mislim da je najbitnija stvar ono sto ste vec napomenuli,upoznati psa,jer to mu je urodjeno i on je takav...A sad sta je dobro a sta nije...eeee to je vec do lovca,sta bi on voleo...Naravno postoje standardi rasa,ali nigde nisu spominjali miseve  hao hao    joooj Zorane zbunio sam se ko stene kad kaki  hao hao hao
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 16:59:35
Ovo je po meni jako tesko pitanje,sta bi trebao da markira? Sve? pa nije dobro...Nista? opet nije dobro....Ponesto? ah pa opet nesto fali,kako odvici psa da markira nesto ako mu je to urodjena osobina? Mislim da je najbitnija stvar ono sto ste vec napomenuli,upoznati psa,jer to mu je urodjeno i on je takav...A sad sta je dobro a sta nije...eeee to je vec do lovca,sta bi on voleo...Naravno postoje standardi rasa,ali nigde nisu spominjali miseve  hao hao    joooj Zorane zbunio sam se ko stene kad kaki  hao hao hao


pa sa ovim se neslazem nikako jer taki naj cešce i pokvare pasminu!!! (mislim sa ovim šta sam crveno markiro)

a ovo zeleno mi pojasni za bilo kojeg pticara šta to piše o njegovom standardu u svezi markiranja???  uf


ps. to ti je uvjek tako prvi koji propjevaju prvi se useru  hao
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 17:01:24
aj das zaboravite miša! sta je ako slona markira ili srnjaka ili bilo šta drugo!!!!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 17:09:05
Pas ptičar mora markirat svu lovnu sitnu divljač i to je to....

nikakve pacove srnjake slonove...

ako sad neki mozak napiše a šta je sa kunama lasicama itd odgovor je njih nek ne markira nego davi po kratkom postupku d13
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 17:14:53
Pa u tome i je fazon da nigde u sustini nije precizirano sta tacno treba da markira,sve je spakovano pod divljac,e sad valjda ovo pticari definise jedan deo rol e sad da ne ulazimo u sojke,vrapce i ostalo  d1
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 17:54:23
Pas ptičar mora markirat svu lovnu sitnu divljač i to je to....

nikakve pacove srnjake slonove...

ako sad neki mozak napiše a šta je sa kunama lasicama itd odgovor je njih nek ne markira nego davi po kratkom postupku d13

a zašto ti misliš samo sitnu lovnu divljac??
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 17:55:46
Pa u tome i je fazon da nigde u sustini nije precizirano sta tacno treba da markira,sve je spakovano pod divljac,e sad valjda ovo pticari definise jedan deo rol e sad da ne ulazimo u sojke,vrapce i ostalo  d1

zašto onda pokazuje ptičar marku na leš neke divljaci?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 17:57:07
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 18:03:46
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede

a jesi ti baš siguran u to šta govoriš?
da je to to znacenje sta treba pticar da markira?
samo za sitnu lovnu divljac da je to jedina namjena===??
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 18:07:47
Pa opet je to divjac i kad je mrtva,e sad sto ne markira kad nesto odstrelis to ne znam  rol

Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 18:10:24
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede

a jesi ti baš siguran u to šta govoriš?
da je to to znacenje sta treba pticar da markira?
samo za sitnu lovnu divljac da je to jedina namjena===??


CaRE postavio si sad drugo pitanje...

prvo je bilo šta treba da markira i ja ti odgovorim a sad me pitaš jel mu to i jedina namjena naravno da nije treba je i aportirat,i napravit krvni traga ako je zato obučen ali markirat mora jedino sitnu lovnu divljač znaći lovne ptice izuzev svraka i vrana te zeca i kunića
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 18:10:44
mene zbunjuje ova rijec pticar neznam ni ko je izmisli
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 18:11:08
E sad nije mu to jedina namena znas i sam,pa ti dobro znas da vajmarci koji su pticari mogu glat da se nose sa svinjom,pa mogu i drugi pticari da prate krvni trag....
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 18:13:51
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede

a jesi ti baš siguran u to šta govoriš?
da je to to znacenje sta treba pticar da markira?
samo za sitnu lovnu divljac da je to jedina namjena===??


CaRE postavio si sad drugo pitanje...

prvo je bilo šta treba da markira i ja ti odgovorim a sad me pitaš jel mu to i jedina namjena naravno da nije treba je i aportirat,i napravit krvni traga ako je zato obučen ali markirat mora jedino sitnu lovnu divljač znaći lovne ptice izuzev svraka i vrana te zeca i kunića

da zajebo sam sa ovim drugim pitanjem,,,
ali nisma mislio na druge osobine,,

još uvjek pricam samo o markiranju!!!
a ti velis da samo treba sitnu lovnu divljac da markira!!!

ovdje samo pricamo šta pticar sve treba da markira!!!! nista drugo!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 18:14:30
a to što tvoj ferma štakore to je tvoj i njegov problem...

zašto tvoj i njegov: tvoj zato što je to naučio kod kuće tj. znamo da sve od kuće polazi ;D a njegov jer nezna šta treba radit i zabavlja se pizdarijama....

rješenje i tvog i njegovog problema je da postaviš u kante od boje mišji otrov i na te kante izbušiš rupu u koju miš može ući i tako ih očistiš
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 18:16:23


da zajebo sam sa ovim drugim pitanjem,,,
ali nisma mislio na druge osobine,,

još uvjek pricam samo o markiranju!!!
a ti velis da samo treba sitnu lovnu divljac da markira!!!

ovdje samo pricamo šta pticar sve treba da markira!!!! nista drugo!
[/quote]

dao sam ti odgovor samo ono što sam ti nabrojio
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: proof - 08. 02. 2010. 18:17:13
psa kojeg mi zovemo ptičar u engleskom govornom području zovu "pointing dog". što će reći pokazivač. dakle, taj pas treba pokazati mirisno interesantne objekte (izvore mirisa) do kojih dođe. živa divljač, mrtva divljač, druge životinje.

sad kako svi psi nisu isti onda neki pokazuju i ono što mi ne želimo (miševe i sl.), drugi ne pokazuju ni ono što bi mi želili (npr. ne reagiraju na mrtvu svinju)  i ako smo sretni onda pokazuju točno ono što bi želili.

meni je bitnije da pas ima čvrstu marku, a sad ništa strašno u tome ako pokaže i nekog miša. unosi mrvicu uzbuđenja više u lovni dan. (istina malo neugodno, ali....).
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 18:18:50
u njemackom govornom podrucju se pod pticarima podrazumijeva pointer a njemacke rase nisu to i nazivaju se sasvim drugacije
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 18:24:55
a to što tvoj ferma štakore to je tvoj i njegov problem...

zašto tvoj i njegov: tvoj zato što je to naučio kod kuće tj. znamo da sve od kuće polazi ;D a njegov jer nezna šta treba radit i zabavlja se pizdarijama....

rješenje i tvog i njegovog problema je da postaviš u kante od boje mišji otrov i na te kante izbušiš rupu u koju miš može ući i tako ih očistiš

hvala,, ali ja nemam problema sa time šta moj markira raznorazne stvari,,
ja nepricam o svome psu! a sad moj šta to i markira je neka druga stvar!


a ebe se tebi jeli moj pas ima 3 noge ili šta markira klip kukuruza!

pricamo o pticarima! a sto šta ja imam pticara to je samo slucajnost!

još jednom da vam nacrtam!!

šta sve "smije" bi trebo, mogao da markira pas pticar!

zasto markira zeca zasto ga odma ne goni tj,direkt na njega i gas! zasto ga on prvo markira!


-- a ti file bistri file biseru naš! za tebe još nešto jeli ti misliš da je slucajno zabranjen lov srnece divljaci pticarima pa i ostalim psima? zasto su prije lovci isli sa pticarima loviti i isto pucali na srnjaka ko ti danas na fazana???
malo se slušaj kad pricas o nekim stoljecima bla bla bla!!

Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 18:28:06
bas listam po knjigama i po netu i svugdje stoji i nigdje nestoji pticar il odredjenu zivotinju ,na njemackom se zovu vorstehhund sto znaci da stoji ispred divljaci i markira je i to svu divljac a ta osobina mu je urodjena
http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund (http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund)
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 18:30:04
ma daj care slušaj se malo koja pitanja postavljaš...

ni sam neznaš više šta oćeš
prvo pitaš šta bi trebali markirat,sad zašto ne gone,za 5 min češ pitat šta ne kolju itd...

daj se lipo saberi uvati zraka postavi normalno pitanje i siguran sam da ćeš dobit konstruktrivan odgovor ako ne od mene seljaka nepismenog uf uf onda od neki kompetentnijih kolega...

znači odlući se šta te zanima: šta trebaju markirati ili zašto markiraju to što markiraju
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 18:36:19
bas listam po knjigama i po netu i svugdje stoji i nigdje nestoji pticar il odredjenu zivotinju ,na njemackom se zovu vorstehhund sto znaci da stoji ispred divljaci i markira je i to svu divljac a ta osobina mu je urodjena
http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund (http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund)

Lazare psi su tu da služe lovcima (naravno mi njih volimo i oni nam to s ljubavlju vračaju) ane da markiraju šta njih zanima, pa će tako jedan pas kad potpuno sazrije upozoravati samo na onu divljač na koju je lovac pucao tj koja je predmet lova njih dvojice a ne na vjeverice i štakore

Moj pas kad je stigao kod mene je markirao i leptire što je još luđe nego npr miševe al uz pravilan rad i konstantno izvođenje na tere di ima lovne divljači na koju se puca i lovi svi ti drugi mirisi su njemu neinteresantni
http://www.youtube.com/watch?v=lnRLmrcGFuc# (http://www.youtube.com/watch?v=lnRLmrcGFuc#)
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 18:37:13
ma daj care slušaj se malo koja pitanja postavljaš...

ni sam neznaš više šta oćeš
prvo pitaš šta bi trebali markirat,sad zašto ne gone,za 5 min češ pitat šta ne kolju itd...

daj se lipo saberi uvati zraka postavi normalno pitanje i siguran sam da ćeš dobit konstruktrivan odgovor ako ne od mene seljaka nepismenog uf uf onda od neki kompetentnijih kolega...

znači odlući se šta te zanima: šta trebaju markirati ili zašto markiraju to što markiraju

pa jebo mene svak samo ti nisi skonto o cemu se radi svi ostali skontali!
reko sam ti da ono jedno pitanje nisam dobro postavi i isprico ti se zbog toga
i napisao sta sve treba pticar da markira!! ti si rekao sitnu lovnu divljac! ja sam te pito jesu mu to jedine namjene! a mislio sam na tvoj odgovor! tj, dali smatras da su mu jedine namjene da markira sitnu lovnu divljac!
a sto ti neinforimran oko naziva pticar šta cu ti ja!

evo tebi sad po treci put šta treba pticar da markira! i to je od pocetka jedno te isto pitanje!!

a sad ostaal pitanja koja su isla od mene tebi su bila pitanja na tvoje odgovore!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 18:40:08
vjerovatno imamo lose pse il ih neznamo obucit al vec 20 godina nelovimo jarebice al kad idemo na zeca i fazana psi markiraju i jarebice bas bi volio vidjet kako im to odvic
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 18:40:40
bas listam po knjigama i po netu i svugdje stoji i nigdje nestoji pticar il odredjenu zivotinju ,na njemackom se zovu vorstehhund sto znaci da stoji ispred divljaci i markira je i to svu divljac a ta osobina mu je urodjena
http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund (http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund)

Lazare psi su tu da služe lovcima (naravno mi njih volimo i oni nam to s ljubavlju vračaju) ane da markiraju šta njih zanima, pa će tako jedan pas kad potpuno sazrije upozoravati samo na onu divljač na koju je lovac pucao tj koja je predmet lova njih dvojice a ne na vjeverice i štakore

Moj pas kad je stigao kod mene je markirao i leptire što je još luđe nego npr miševe al uz pravilan rad i konstantno izvođenje na tere di ima lovne divljači na koju se puca i lovi svi ti drugi mirisi su njemu neinteresantni
http://www.youtube.com/watch?v=lnRLmrcGFuc# (http://www.youtube.com/watch?v=lnRLmrcGFuc#)

pa ti si cudo!! koga zanima to šta si ti od psa napravio!!!

njemu je urođeno DA POKAZUJE MARKIRA !!! a sad šta si ti psa uputio u onaj smjer koji tebi paše, i obucavoga da markira tebi zanimljvu divljac! to mema veze sa temom!!!!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 18:46:05
Pa to i je bit da svak nauči svog psa da markira ono što je lovcu interesantno a to su fazani jarebice,prepelice zečevi i takvi je lovaca bilo masu i zato je pasima kroz STOLJEĆA takove selekcije i obuke to postola urođena stvar

sva srića da nije njih više kao tebe zanimala marka na štakore
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 18:50:15
u njemackoj sad ima i onih australiskih nojeva ,hocel ga sad pas markirat posto je to nova i nepoznata divljac zanjega  ččč  dr.i
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 18:53:15
vjerojatno...

Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 18:53:40
Pa to i je bit da svak nauči svog psa da markira ono što je lovcu interesantno a to su fazani jarebice,prepelice zečevi i takvi je lovaca bilo masu i zato je pasima kroz STOLJEĆA takove selekcije i obuke to postola urođena stvar

sva srića da nije njih više kao tebe zanimala marka na štakore

iskreno ja nemogu vjerovat da je tebi UZGAJIVAC prodo psa!
ajd svega ti nazovi tog uzgajivaca pa ga pitaj šta tvoj pas treba da markira!!!





Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 18:56:20
a kako ga odvic od toga ,kad markira pogresnu divljac sto mu je urodjeno ,elektro sokovima sa ogrlicom oko vrata  dr.i
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 19:01:48
Nogom u rebra da mu postanu mekša od droba slL slL slL slL slL slL slL slL slL

Jednostavno ignoriraš tu njegovu akciju i kreneš dalje i kad vidi 5 puta da si ti to ignorirao a reagirao na onu pravu fermu onda će mu ako je iole normalan bit jasno da je cilj lov nešto drugo...




Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 19:07:38
Nogom u rebra da mu postanu mekša od droba slL slL slL slL slL slL slL slL slL

Jednostavno ignoriraš tu njegovu akciju i kreneš dalje i kad vidi 5 puta da si ti to ignorirao a reagirao na onu pravu fermu onda će mu ako je iole normalan bit jasno da je cilj lov nešto drugo...






da ti nemisliš da je tema promjenila svoj naziv!! ili pitanje ili ko zna šta!
pricas sad trenutno o RH i lov tu!!
i šta sad ti svog peseka obucio za to da samo markira to šta je tebi volja, i to šta se smije sa tim psima loviti!!
i sad dođe vrjeme zabrani se lov sa pticarima na fazane, na šljuke! a ti ga odviko da markira zeca! i eto sad mozes samo zeceve loviti sa pticarom!
i jebiga oces isto pricati stoljecima su te pse ugajali da mrkiraju sitnog zeca?=??
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 19:08:18
e kad bi jos mogo da se nauci da samo markira zeceve a ne i zecice il samo fazane a ne koke  ref
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Lazar - 08. 02. 2010. 19:10:05
e taj sto ga obuci da markira zeca akunica nemarkira taj jos nije rodjen  hao
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 19:18:17
očito je i meni dosasdno strava kad sam s ovakvim o pasima naša raspravljat....


dragi neka tvoji markiraju i farove od mečke ako ti to očeš moji će markirat samo ono što ja želim da markiraju pa ako je utakmica na parove jarebica onda će moji markirat samo parove :laugh: :laugh: :laugh:

a ti postavljaj teme i informiraj se jer znanje ti nitko nemože oduzeti...

kad mi postanemo ko kinezi da jedemo miševe onda će takvi pasi doć do izražaja i biti traženi priplodnjaci

do tada mi koji lovimo s ptičarima nastojat će mo lovit što i do sada i neće nam raznorazne trivijalnosti oduzimati dragocjeno vrijeme  rostilj rostilj zagi zagi
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 19:39:07
File iskreno mi je zao zasto imaš tako pogrešno razmišljanje o pticarima!
i onima koji tvoj stav podrzavaju!

a da te ja sad malo prosvjetlim! ovu temu sam baš stavio zbog takvih koji imaju pogrešnu sliku o pticarima i o onome šta bi trebali ti psi da markiraju!
jer tvoej to mišljenje djele mnogi lovci a još gore oni koji imaju pticare!!!
i samo zbog toga sam ovu temu otvorio!!
jer eto kod nas se zovu pticari (po menei glup naziv) i bas zbog toga se to tako pogrešno razmisljanje razvilo!!!!
nitije neugodno ako necije pas markira miša MENI OBJASNITE ZASTO BI BILO AKO SE VAMA CINI D AJE TO GLUPOST STA MARKIRA!!

PTICARI SU ZBOG TOGA UZGAJANI STOLJECIMA DA MARKIRAJU DIVLJAC (pa i covjeka)
sve jedno šta proof je dobro to opiso i Tava isto! i lazar je dobar link postavio!
i ti i mnogi opet nesvacate sta je biti pticara!!!

e sad ako pticar markira jeza, misa itd,.,. to je pticar i svati da je to odlicno što taj pas to radi!!
e sad opet ti sebi psa prilagođavas svojim potrebama!! e tu je sad druga skroz druga tema, to je inteligencija pticara!!!
oni su zbog toga svestrani itd,, jer su inteligentni psi!!
i to aportiranje i to bla bla bla to je samo inteligencija isto tako kroz niz godina da i to ima urođenosti!!!

ali iskljucivo šta pticara cini je to da SVE markira! da sad nenabrajam sve zivotinje neke!

pa tako ti je to o cemu se redi za sve one i u zadnjim klupama pticari trebaju sve da markiraju!!
a šta od njega ti trazis to je osobna stvar!!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 20:05:01
Aj malo da spustimo loptu ljudi ovo nigde ne vodi  teaa Zoki kontam ja sta ti pitas,pas mora da markira SVU divljac,bilo slon ili fazan,zec ili sta god vec,to je najkrace moguce ali bas svu divljac,e sad nece ti on markirati slona kad ga nema ovde,a 100% bi ga markirao  d1,dalje ti kao lovac brusis ili oblikujes psa kroz rad,lov i naravno da ce markirati divljac koja se izlovljava i sa cijim mirisom je upoznat,kako stari verovatno mu vise nisu zanimljivi leptiri i krtice jer ih ne aportira i nema kontakt sa njima
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 20:09:24
File iskreno mi je zao zasto imaš tako pogrešno razmišljanje o pticarima!
i onima koji tvoj stav podrzavaju!

a da te ja sad malo prosvjetlim! ovu temu sam baš stavio zbog takvih koji imaju pogrešnu sliku o pticarima i o onome šta bi trebali ti psi da markiraju!
jer tvoej to mišljenje djele mnogi lovci a još gore oni koji imaju pticare!!!
i samo zbog toga sam ovu temu otvorio!!
jer eto kod nas se zovu pticari (po menei glup naziv) i bas zbog toga se to tako pogrešno razmisljanje razvilo!!!!
nitije neugodno ako necije pas markira miša MENI OBJASNITE ZASTO BI BILO AKO SE VAMA CINI D AJE TO GLUPOST STA MARKIRA!!

PTICARI SU ZBOG TOGA UZGAJANI STOLJECIMA DA MARKIRAJU DIVLJAC (pa i covjeka)
sve jedno šta proof je dobro to opiso i Tava isto! i lazar je dobar link postavio!
i ti i mnogi opet nesvacate sta je biti pticara!!!

e sad ako pticar markira jeza, misa itd,.,. to je pticar i svati da je to odlicno što taj pas to radi!!
e sad opet ti sebi psa prilagođavas svojim potrebama!! e tu je sad druga skroz druga tema, to je inteligencija pticara!!!
oni su zbog toga svestrani itd,, jer su inteligentni psi!!
i to aportiranje i to bla bla bla to je samo inteligencija isto tako kroz niz godina da i to ima urođenosti!!!

ali iskljucivo šta pticara cini je to da SVE markira! da sad nenabrajam sve zivotinje neke!

pa tako ti je to o cemu se redi za sve one i u zadnjim klupama pticari trebaju sve da markiraju!!
a šta od njega ti trazis to je osobna stvar!!


Jbg izvini nisam ovo procitao  d1
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 20:26:33
Aj malo da spustimo loptu ljudi ovo nigde ne vodi  teaa Zoki kontam ja sta ti pitas,pas mora da markira SVU divljac,bilo slon ili fazan,zec ili sta god vec,to je najkrace moguce ali bas svu divljac,e sad nece ti on markirati slona kad ga nema ovde,a 100% bi ga markirao  d1,dalje ti kao lovac brusis ili oblikujes psa kroz rad,lov i naravno da ce markirati divljac koja se izlovljava i sa cijim mirisom je upoznat,kako stari verovatno mu vise nisu zanimljivi leptiri i krtice jer ih ne aportira i nema kontakt sa njima

jest slažem se i sa tim do neklen!
slazem se do toga da vodic treba da zna do koje mjere ima on pravo da brusi psa i oblikuje prema njegovim potrebama!!

i šta se dešava kod toga prilagođavanja psa na moje potreba treba se da se zna šta se radi i do koej mjere, vecinom kako se vidi i šta je ocito sve više pasa izgledom su pticari ali dosta iskvareni tj, slaba marka ili uopce nepostoji marka!
i taki psi su sve više u lovištima, jer je neko malo kroz godine trljo i brusio tama di nema pojma o cemu se radi!!

i naj gore sta se moze desiti psu a pogotovo pticaru kad ka uzme vodic koji nije informiran o samoj toj nekoj kako bi reko liniji pticara!!
bilo je pasa koji su ugiuli, zbog toga sta gazda nije imo pojma kakvog psa ima, primjer; kupio psa starosti od 2godine ode sa njim u lov nje obraco paznju na psa,,, pas markira malooo pre dugo dok mu nije srce stalo! NAÐEN NAKON SAT VREMENE UKUCEN! niti je imo neke srcane mane niti ista samo je proveo pola sata u markiranju dok je gazda skonto da je doso sa psom!
ovo je opet druga tema,,
ali takvi psi men se cine sa takom markom da ih je sve manje i manje,,, ili ja bas uvjek lovim sa takvima!

i po menei su tu velike greške napravljen, e sad je jedna od tih grešaka,,,
sa ovom temom sam tjeo potaknuti na neko zdravo razmisljanje, da to šta imamo neupropaštavamo zbog krivih stavova i pogleda šta bi mi osobno željeli, vec da se to malo bar malo gleda sama bit pticara i njegove uopce namjene!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 20:30:19
 just just just just just  d4
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 21:40:36
zapamti dragi da ja tebe ko lovac ko člana foruma ko z10 z10 z10legu iznimno poštujem i drag si mi baš zato što si taki...

al ti kao kinolog me nemožeš prosvjetlit nikako...

Svugdje u svitu se ti psi zovu point dog što bi značilo da označavaju,markiraju,ili stoje nad divljači...

al naravno da se od lovačkog psa ne traži da on stoji nad mišom ili nososrogom nego si ti taj koji če ga usmjeravat da tu svoju odliku (markiranje) ispoljava na pravi način i da bude tebi od koristi...

ako je tebi korist da ti pasi fermavaju pastrve ti njega slobodno svaki put nagradi i pomazi kad to napravi i to je tvoj pas,tvoj lov i tvoj gušt---

ja imam trenutno 3 psa i sva tri imaju jako čvrstu marku i nikad mi ne fermaju nelovnu divljač možda neki ispočetka dok su bili štenad i jako sam zadovoljan i smatram da to i je bit kinologije i uzgoja...

tj. da pas sačuva sve eksterijerne i radne sposobnosti koje su bile izvorne i da ga mi usmjerimo kako će naš lov izgledati i naravno da smo zadovoljni i mi i životinja... i onda je sve na svom mistu z10 z10



Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: SEJFO - 08. 02. 2010. 21:49:40

 File u pravu si 100%  i bolji si poznavalac ptičara od Zorana,,,,, a ti se Zorane.... ljuti do mile volje............žao mi je što ovo nije zajebancija!!!!  ref ref ref ref ref zagi
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 22:18:08
file sad ja i ti poceli pricati o ukusima šta ko voli!

da upravu si treba svu divljac da markira i pokazuje!
ali svu divljac e sad kroz ovoliko bla bl abla postova je to šta pricam da niej pogrešno ako nesto drugo markira od divljaci "KOJU" baš nelovimo.,.,.

a sad se sjeti,,, jedne noci na planini uz roštilj bio jedan Njemacki kratkodali p. i donese puha zivog!  uf
jebiga oni mene baš posjecaju na miseve i krtice i te pizdarije! ali eto progledacemo mu kroz prse jer ipak se love puhovi!  lizi
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 22:19:05

 File u pravu si 100%  i bolji si poznavalac ptičara od Zorana,,,,, a ti se Zorane.... ljuti do mile volje............žao mi je što ovo nije zajebancija!!!!  ref ref ref ref ref zagi

ja bi se slozio sa sejfom i onome ko mu je slozio drva u šupicu  zagi
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 22:19:14
Mislim da su se pobrkali loncici,Zoran je postavio ovo,koliko sam ja shvatio da prikaze srz i bit same marke,moje licno misljenje je da je to samo teorijski moguce,da on treba da markira sve zivo,ali budimo realni jako malo lovaca ce tolerisati psa da svako malo markira sve zivo,i sasvim je normalno da ce ga usmeravati na lovnu divljac,pa i da smo u Africi forsirali bi marku na tog jbng nosoroga. Da li to utice na uzgoj i slabljenje marke? Misliim da ne,pa mi svakako forsiramo marku,ne zapostavljamo ju ni u kom slucaju,samo usmeravamo psa na ono sto je bitno za nas kao lovce..... Ne znam mozda gresim..... d1
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 08. 02. 2010. 22:25:59
Zorane nije ko šta voli nego šta LOVI a večina lovi ono što sam ja nabrojao s ptičarima a to je sutna pernata i dlakava divljač
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 22:41:01
Zorane nije ko šta voli nego šta LOVI a večina lovi ono što sam ja nabrojao s ptičarima a to je sutna pernata i dlakava divljač

Kud svi Turci tuda i mali Mujo   superti
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 23:00:38
a sad ispcetka....
odkud to da se desi ako je tako da ipak markira i one životinjice KOJE LOVCI eto ne love!
pa šta onda nemarkiraju samo tu neku "lovnu" po tvome divljac?
dali si možeš zamisliti uzgoj sam da kroz ta neka stoljeca i da dođe neko na ideju samo da markira ono šta se lovi!
ili je više uzgajan zbog toga da pokazuje divljac!

a i odkud to da se eto "preporucuje" da se pocne sa štenetom sa preplicama kao one duže leze bla bla bla???
zasto to da radim a ja hocu samo fazane?=?
ili šta one zemlje koje nemaju prepelice?
ko je upce doše na prepelice da se to tako preporuci*?
zasto ne odmah na fazane?
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno, ili na šta sad ovo sve skupa izgleda,,
po toj tvojoj teoriji?

zasto trebam bodriti i havliti psa uopce kad markira ??? a njemu to ko nama dobar dan???

 
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: jura23 - 08. 02. 2010. 23:35:14
KOJE TEBE GLUPOSTI MUČE ČOVJEČE...
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: magwin - 08. 02. 2010. 23:52:22
a sad ispcetka....
odkud to da se desi ako je tako da ipak markira i one životinjice KOJE LOVCI eto ne love!
pa šta onda nemarkiraju samo tu neku "lovnu" po tvome divljac?
dali si možeš zamisliti uzgoj sam da kroz ta neka stoljeca i da dođe neko na ideju samo da markira ono šta se lovi!
ili je više uzgajan zbog toga da pokazuje divljac!

a i odkud to da se eto "preporucuje" da se pocne sa štenetom sa preplicama kao one duže leze bla bla bla???
zasto to da radim a ja hocu samo fazane?=?
ili šta one zemlje koje nemaju prepelice?
ko je upce doše na prepelice da se to tako preporuci*?
zasto ne odmah na fazane?
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno, ili na šta sad ovo sve skupa izgleda,,
po toj tvojoj teoriji?

zasto trebam bodriti i havliti psa uopce kad markira ??? a njemu to ko nama dobar dan???

 

 bravooo


neki te ne razumiju baš.
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 08. 02. 2010. 23:56:56
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno?


ovo si rekao totalno amaterski skroz,zvucis kao neko ko ocekuje od psa kome je urodjena marka i aport da eto on sam to tek tako uradi,jer Boze moj,pa to mu je urodjeno! Svaki urodjeni instinkt kod psa treba probuditi pre svega,nema tu pravila,e  sad svi sa 3 meseca moraju u marku,i svi moraju na prepelicu,gde to pise? Neki psi udju u prvu marku pre,neki kasnje,nije bit prepelica vec budjenje urodjenog.
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 09. 02. 2010. 00:25:13
pa sokole dragi neznam kako da ti objasnim,probat ću tim kako je žarko nazvao amaterskim riječnikom da ti pojasnim...

Meni se s 13 dizao kur.c na sve što se kretalo na dvi noge i zvalo se žensko,a kad sam malo stasao tražio sam da to i liči na nešto tj. da bude prava rasna divljač ;D ;D

tako i pas dok je mali ferma razno razne pizdarije a kad stasa ferma samo ono što je nabrojano,osim ako je ima blagi poremečaj pa i sa 5 godina zakucava ferme po 500 put na vjeverice bez da je to ikad isprid njega ubijeno...
 d1 d1
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 08:17:32
nepricamo file o tvom pišelincu!
ni o tome nekom ubijanju!

trebaš da razumiješ to da su pticari samo zbog toga da svu divljac markiraju pokazuju!
e sad šta si ti ostario pa si poceo da biraš ženske za takve se veli od biraca nema jebaca!
to je tvoj ukus šta ces ti ševiti a ševiti je tebi urođeno!
a nije ti urođeno da biraš!!!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 08:33:16
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno?


ovo si rekao totalno amaterski skroz,zvucis kao neko ko ocekuje od psa kome je urodjena marka i aport da eto on sam to tek tako uradi,jer Boze moj,pa to mu je urodjeno! Svaki urodjeni instinkt kod psa treba probuditi pre svega,nema tu pravila,e  sad svi sa 3 meseca moraju u marku,i svi moraju na prepelicu,gde to pise? Neki psi udju u prvu marku pre,neki kasnje,nije bit prepelica vec budjenje urodjenog.

šta je tebi profesjonalno imati štene bez rodovnice?

šta sam si uzeo psa pticara ako je njemu to sve urođeno?
šta bi ja trebo onda sa njim da radim=?

imaš razno razne karaktere pasa, koji drzgacje ili slicno rade pokazuju urođene osobine TI ŠTA TU MOŽEŠ DA RADIŠ JE TO DA PSA NAVIKENS NA TO DA ON ZA VOJ COPR RADI!
da ces mu ti sad objesniti i bla bla bla da ti od njega ocekivas da markira a on nema pojma šta je markiranje ili nije uređeno mu to?
pa vjerovatno da si neces uzeti takvoga psa koji nema te urođene osobine!! ako ti treba pas koji markira))))

sad šta vi opet mješate jeste markiranje i lov!
pa odite sa pticarem postavite covjeke u polje i dođite sa psom on ce ga markirati?
i sad ja neznam šta vam nije jasno??

pticaru je da markira sve,, e sad sta svaki pas ima drugacijeg gazdu i šta se pas usmjerava za potreba pojedinca to je skroz nesto drugo!!!!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zarko - 09. 02. 2010. 10:00:02
Kad sam napisao amaterski nisam mislio na profesionalno,vec si zvucao ko neko ko nema iskustva,a ja bas TO za te be ne mislim  d1 zato me je to iznenadlo,a ti si sa onim prvim fulao totalno d1
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 09. 02. 2010. 11:54:27
Jučer sam se čuo s organizatorom IPO jer vodim ovo štene na IPO i tako pitam ja nejga šta i kako...

a on mi kaže IPO je na fazana i on ga triba markirat,pitam se zasto nisu postavili ježa,ili miša uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

Istina istina ne jebem svašta medicusuper medicusuper 
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 12:23:48
Jučer sam se čuo s organizatorom IPO jer vodim ovo štene na IPO i tako pitam ja nejga šta i kako...

a on mi kaže IPO je na fazana i on ga triba markirat,pitam se zasto nisu postavili ježa,ili miša uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

Istina istina ne jebem svašta medicusuper medicusuper 

pa šta njega nepitaŠ?
pitaj ga jeli pas uzgajan za ipo?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: jura23 - 09. 02. 2010. 12:30:29
Jučer sam se čuo s organizatorom IPO jer vodim ovo štene na IPO i tako pitam ja nejga šta i kako...

a on mi kaže IPO je na fazana i on ga triba markirat,pitam se zasto nisu postavili ježa,ili miša uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

Istina istina ne jebem svašta medicusuper medicusuper 

ipo na fazana... uf dlovac telll medicusuper
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 09. 02. 2010. 12:31:23
Jel tako jura...

Kreteni su tribali ježa ili guštera tek se tad vidi ima li pas prirođene
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: jura23 - 09. 02. 2010. 12:40:23
nebi se štel mešat v ovu raspravu...
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 19:01:42
Jel tako jura...

Kreteni su tribali ježa ili guštera tek se tad vidi ima li pas prirođene

(http://img94.imageshack.us/img94/786/file.gif) (http://img94.imageshack.us/i/file.gif/)
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 20:33:01
 d4 d4 d4 d4 d4 d4 d4
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 20:33:48
samo moj to pas nije!  ref moja seca
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: jura23 - 09. 02. 2010. 20:34:30
meni se čini da je u ovom slučaju: bravo đesi...
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 09. 02. 2010. 20:38:24
imao sam i sliku tvoga onu sa okuplanja di ferma vrabce po livadi uf uf uf al je nisam mogao ukomponirat a anni nekao oprosti što sam njenoga pasa ukomponirao u ovako negativan kontekst
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 20:43:12
imao sam i sliku tvoga onu sa okuplanja di ferma vrabce po livadi uf uf uf al je nisam mogao ukomponirat a anni nekao oprosti što sam njenoga pasa ukomponirao u ovako negativan kontekst

de suti bolan tad si prvi put u zivotu vido sta je marka kod pticara!
cudio se ko tele kad bulji u šarena vrata da markira na vrbca na 40metara !!!!
da to nisi dozivo nebi si nikad ni pticara kupio!
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: File - 09. 02. 2010. 21:27:38
u to vrijeme sam imao 2 sad imam 3...

Vrabci su dobri za rižot
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: Zoran - 09. 02. 2010. 21:28:58
u to vrijeme sam imao 2 sad imam 3...

Vrabci su dobri za rižot

pa nije valjda da ti jedes sta loviš?
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: zoki - 22. 02. 2010. 01:43:02
 Neki dan se vračam iz lova i vodim svog psa na uzici. Kad najedanput mi se istrgne i pravo pred jedna vrata zgrade i grebe nogom, hoče uči. Otvorim mu vrata a on ravno na prvi kat a ja za njim, da vidim što se događa. Dođem gore a on nepomično stoji pred vratima uzdignutog nosa, meni ništa jasno. Kad malo bolje pogledam, a na vratima piše Dr. Zec ordinira od 8-16. To se zove marka i dobar nos!!! rol rol
Naslov: Odg: a šta su ti pticari?
Autor: zoki - 09. 04. 2010. 00:50:08
mene zbunjuje ova rijec pticar neznam ni ko je izmisli

Ptičar je mislim naša izmišljotina, reci njemcu "ptičar" pa će te čudno pogledati - njima je to univerzalni lovni pas i tako treba da bude. Osobno više cijenim fermaše od goniča i mislim da su to psi za svaki lov. Inače slažem se sa Filetom kad kaže da pas mora raditi na svaku divljač,a da ostalo davi po kratkom postupku.  ;D Pozdrav!  zagi
Kolega vidim da se doista razumijete u lovačke rase pasa, pa bih vas molio da ljudima objasnite razliku između psa ptičara i psa fermaša. Mnogi su u nedoumici, pa cijenječi vaše znanje i iskustvo bilo bi lijepo da se te nedoumice razjasne.
 zagi