Autor Tema: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom  (Posjeta: 9214 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« u: 06. 05. 2009. 14:42:27 »
Prošle godine smo biti obaviješteni o dva takmičenja... (šteta kaj ih nema više) Jedno u Istri i drugo u Mrkoplju, pa me zanima da li će i ove godine biti sličnih takmičenja? Kad se održavaju i gdje? Da li je moguće da to organizira neko LU ili LD koje to do sad nije organiziravalo, a ima streljanu tj. uvjete...

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #1 u: 07. 05. 2009. 08:11:38 »
Prošle godine je to već bilo malo u zalasku. 2007 se čak pucao "TROFEJ CUP" na nivou države. gdje smo čak i mi iz L.U. Vepar Kutina organizirali jrdno natjecanje (kolo). Zašto je to stalo nitko ne zna, ali u svakom slučaju bilo bi zanimljivo to opet pokrenuti.
I AM CROAT IZ INATA

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #2 u: 07. 05. 2009. 10:36:42 »
Podsjetite nekog pa da malo pucamo i to, a ne samo leteće mete...  d6  d7

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #3 u: 07. 05. 2009. 18:25:00 »
Natjecanje u Mrkoplju je tradicionalno i ne vidim razloga da se i ove godine ne održi.
Za ostala nismo baš kvalitetno i pravodobno informirani, pa bi bilo zgodno da nas kolega GT ili tko već zna za kakvu mogučnost pucanja iz karabina o tome i obavijesti.
Vjerujem da bi i od strane forumaša bilo odaziva na takva gađanja.
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 356
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #4 u: 07. 05. 2009. 22:09:32 »
Podsjetite nekog pa da malo pucamo i to, a ne samo leteće mete...  d6  d7

More se ili podsjetiti povjerenika za lovno streljaštvo pri LD da podsjeti povjerenika za lovno streljaštvo pri LU (lovnom uredu) da podsjeti povjerenika za lovno streljaštvo pri ŽLS
              da podsjeti predstavnika ŽLS na Skupštini HLS-a da postavi pitanje Povjerenstvu za lovno streljaštvo zakaj u Pravilniku o lovnom streljaštvu HLS-a još uvijek stoji samo:

6. POSEBNA TEHNIČKA PRAVILA ZA MIRNE I POKRETNE METE

 

6.1. - Lisica, srnjak, jelen i vepar
        - Vepar u trku.

Članak 81.

Ovisno o interesu lovaca i lovačkih udruga te procjeni Hrvatskog lovačkog saveza organizirat će se natjecanja u gađanju navedenih mirnih i pokretnih meta.

Članak 82.

Povjerenstvo za lovno streljaštvo HLS-a će u skladu s općim i tehničkim pravilima propisati pravila za organizaciju natjecanja u tim disciplinama koja su sastavni dio ovog Pravilnika


           ili moreš to isto pitati bivšeg i sadašnjeg predsjednika Povjerenstva za lovno streljaštvo
           i dobil buš isti odgovor: nema interesa:









Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline fly

  • K 100
  • **
  • Postova: 477
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #5 u: 07. 05. 2009. 22:35:19 »
Prije jedno mjesec dana bio sam u Cazmi i pucao na tamosnjoj streljani.Proveo sam ugodna cetiri sata isprobavajuci malo 3006, malo 223, malo 357mag, te 22lr i na kraju stisnuo sest komada na crni barut. Cini mi se da je lokacija Cazma zemljopisno idealna da se iz raznih krajeva skupimo (rezerviramo termin prije toga) i kvalitetno druzimo, a ako je i do natjecanja valjda smo se na okupljanju forumasa koje slijedi sami u stanju organizirati. Streljana je 1oom, sa dosta staza (barem petnaestak ako dobro pamtim), termini su jeftini, a od Zagreba 45min voznje.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #6 u: 08. 05. 2009. 08:44:13 »
Evo prilike fly, pa sa Bradom to organiziraj. Ja bi vam pomogao, ali ni ne znam di je to jer nisam nikad bio...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #7 u: 08. 05. 2009. 10:49:15 »
 ili moreš to isto pitati bivšeg i sadašnjeg predsjednika Povjerenstva za lovno streljaštvo
           i dobil buš isti odgovor: nema interesa:
A ta osoba je...

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #8 u: 08. 05. 2009. 17:07:42 »
Prošle godine je to već bilo malo u zalasku. 2007 se čak pucao "TROFEJ CUP" na nivou države. gdje smo čak i mi iz L.U. Vepar Kutina organizirali jrdno natjecanje (kolo). Zašto je to stalo nitko ne zna, ali u svakom slučaju bilo bi zanimljivo to opet pokrenuti.
Interesantno.
Možda malo opširnije o ugaslom kup natjecanju Tomislave i tvoje glasno razmišljanje kako to opet pokrenuti.
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #9 u: 12. 05. 2009. 10:36:57 »
Mislim da ne bi bio probem to prganizirati, barem kod mene. Svaku subotu imamo organizrano pucanje na metu srnjaka. istina i Bog ove godine nam se sve malo otegnulo, pa nismo još imali niti međusobno natjecanje. Inače lani smo do početka odstrela srnjaka imali i međudruštveno takmičenje sa nagradama itd. Tako i za taj kup nema puno više ni priprema ni organizacije.
I AM CROAT IZ INATA

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #10 u: 12. 05. 2009. 11:37:31 »
Ajd probaj organizirat nekaj. Tak i tak vi pucate, pa ako još dođe netko sa strane, bit će pučka veselica... Ja bi recimo došao, a siguran sam da bi se još ljudi skupilo... Nije Kutina na kraju svijeta...  z10  d6  d7

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #11 u: 12. 05. 2009. 12:15:47 »
Evo, obečavam u najkrćem mogućem roku ću izvidjeti i objaviti kako ćemo i šta ćemo. rostilj zagi
I AM CROAT IZ INATA

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #12 u: 12. 05. 2009. 12:17:18 »
Tak je!  d4 I onda složit listu da vidimo tko bi sve došao...

Offline crni3006

  • K 100
  • **
  • Postova: 480
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #13 u: 15. 05. 2009. 18:34:12 »
 JA!  d4
LD "Fazan" Baranjsko Petrovo Selo

valdop

  • Gost
Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
« Odgovori #14 u: 06. 07. 2009. 15:01:31 »
Poziv na streljačko natjecanje "SNIPER KUP"      

Hrvatski časnički zbor Grada Rijeke organizira u čast Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti, po prvi put u Hrvatskoj, streljačko natjecanje "SNIPER KUP" u disciplini "Snajperska puška", na udaljenosti od 300 do 600 metara.

Natjecanje će se održati u nedjelju 02. kolovoza 2009.g. na strelištu "Kovačevo" na Grobniku.

Dopuštene su sve vrste i kalibri pušaka sa optičkim ciljnicima i užlijebljenim cijevima. Gađat će se se u četiri kategorije.

Prenosimo POZIV svim zainteresiranima, uključujući i poziv lovačkim društvima.: