Autor Tema: Dvogled- nužan i potreban  (Posjeta: 100972 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #180 u: 10. 11. 2010. 19:00:16 »
otkud minoxu i docteru skoro ista stakla  ččč
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Kripton

  • K
  • *
  • Postova: 54
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #181 u: 11. 11. 2010. 17:37:22 »
Ja imam Optolyth Royal 15x63 i zakon je.
Velika sumračna vrijednost i ako je imalo noć sa zvijezdama sa njime se vidi na 300 metara i dalje.
Jedino je malo problematična cijena od 1100 eura, ali šta se može.
Nema dobrog i jeftinog ničega, nigdje.


« Zadnja izmjena: 11. 11. 2010. 17:39:42 od Kripton »

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #182 u: 11. 11. 2010. 18:32:31 »
Optolyth je mrak d4! Drzao ga nekoliko puta u ruci i bio sam odusevljen...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #183 u: 12. 11. 2010. 01:33:17 »
Raspitaj se malo okolo kod Njemaca pa ces vidjeti da su stakla iz iste firme ali je poliranje i finish svojstven svakoj firmi i tu je razlika. Kod nas ima jedan Njemac koji ih prodaje vec dugo i koji ima ducane i u Njemackoj i ovde a poznamo se vec 20 godina pa mi kaze stosta. U svakom slucaju bilo koji izbor je odlican jer su obe firme kvalitetne. Ni Minoxu ni Docteru ne fali kvalitete.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #184 u: 12. 11. 2010. 14:22:06 »
Lp!

Pa kocka je pala...no tipka... ;) Več naručio u Frankoni-i i sada čekam...kad ga dobim, objavim fotku... z10 z10 z10

Hvala svima za savjete i pomoč na odluki! d1 d1 d1 zagi zagi zagi

Lovski zdravo
Janez L
teaa
 ;D ;D  Docter 10x42 ED. Može i onaj 10X42 BCF on je nešto jeftiniji. just just just
« Zadnja izmjena: 12. 11. 2010. 15:37:12 od perop »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #185 u: 12. 11. 2010. 15:10:24 »
Raspitaj se malo okolo kod Njemaca pa ces vidjeti da su stakla iz iste firme ali je poliranje i finish svojstven svakoj firmi i tu je razlika. Kod nas ima jedan Njemac koji ih prodaje vec dugo i koji ima ducane i u Njemackoj i ovde a poznamo se vec 20 godina pa mi kaze stosta. U svakom slucaju bilo koji izbor je odlican jer su obe firme kvalitetne. Ni Minoxu ni Docteru ne fali kvalitete.

Jess.

Doduše antirefleksni i ostali premazi čine od dobrih leča bolje ili još puuuno bolje  ;)
Imam upalu volje.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #186 u: 12. 11. 2010. 19:17:08 »
Raspitaj se malo okolo kod Njemaca pa ces vidjeti da su stakla iz iste firme ali je poliranje i finish svojstven svakoj firmi i tu je razlika. Kod nas ima jedan Njemac koji ih prodaje vec dugo i koji ima ducane i u Njemackoj i ovde a poznamo se vec 20 godina pa mi kaze stosta. U svakom slucaju bilo koji izbor je odlican jer su obe firme kvalitetne. Ni Minoxu ni Docteru ne fali kvalitete.
ako mislis na schotta to je normalno sirovina se uvijek kupuje kod njih ako hoces nesto napravit sto valja ,ali kupit blok stakla jos necini dvogled ,prvi problem nastaje vec u pocetku veliki blok isjeci na komade valjano ........
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #187 u: 13. 11. 2010. 05:38:18 »
Slazem se. Svi veliki kod vas kupuju vec pripremljena stakla koja onda idu na dodatnu obradu i tu je razlika tako da ni jedno nije isto iako pocinju od lijepog pocetka. ja imam i skupe i jeftine i pod dobrim kondicijama moje oko ne pravi uvijek cistu razliku ali kad su stvari gadne onda su neke bolje i odlicne a neke ne valjaju i gotovo. Puno faktora utice na finalni imidz, kontrast, cistocu i ostale faktore koji su subjektivni ali kvalietni proizvodjaci ne lazu na onim objektivnim i sto ti kazu tako ti je. i te objektivne specifikacije prave znatnu razliku. ne mislim da si pogrijesio kupujuci Doctera vec mislim da si napravio dobar izbor. ja bi radje 10x42 nego 8 x 42 zbog mojih ociju i ako mogu dobiti narandzasti filter uz njih bio bi super sretan.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #188 u: 13. 11. 2010. 17:57:34 »
zais nekupuje nista pripremljeno za svoje skupe optike vec ih sam sijece i brusi i mislim da to radi najbolje na svijetu a kako i nebi kad masine koje to rade proizvodi zais , svi ostali na svijetu koji prave nesto vrhunsko moraju u proizvodnoj liniji imati barem jednu masinu ili stroj od zaisa da bi to ista valjalo  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #189 u: 08. 02. 2011. 21:14:24 »
Moja dva miljenika....jedan naslijedjen a jedan dobijen na poklon....nema tih novaca da ih mijenjam! Jos me opticki a ni mehanicki nisu izdali mada ovaj 10x42 koristim samo za lov cekanjem a 8x40 ide uglavnom u setnje...
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #190 u: 13. 02. 2011. 22:56:54 »
Ovoga sam sam sebi poklonio nakon dugog lutanja i najbolje je sto sam do sada imao. Stvarno nesto posebno u svakom pogledu. bas jucer smo se malo druzili i uvijek pokaze koliko je dobar.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #191 u: 14. 02. 2011. 08:52:52 »
 dobro fakat d4 , i ja sam pomislio da je to najbolji dvogled kroz koji sam gledao, pa reko nemoram se vise s tim zamarat, kad dodje vrijeme znam sta kupujem.kad dodje.
 a koliko ono dvogleda treba jednom lovcu  gss

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #192 u: 14. 02. 2011. 13:33:29 »
Po meni dva.

Jedan za čeku, sumrak, objektiv 50-56 uvećanje 10X i jedan za pirsch 30-42 uvečanje 7-8 X.
Imam upalu volje.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #193 u: 14. 02. 2011. 22:18:21 »
Ova Leica sigurno je dobra i u sumrak,volio bi da Goran napise koje slovo , a za pirs vec imam jednu i ta je  d4

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #194 u: 15. 02. 2011. 04:01:44 »
Dvogled je prevazisao moja ocekivanja i sto ga vise koristim to ga vise cjenim. odlican je rano ujuto i do kasno u noc ali kod nas je svjetlost jaca a horizonti uglavnom siri mada se i u gustom pokazao odlicno. U zimi NZL planina je bio fantastican. Kolimacija perfektna i sad i nakon kupnje, pogled sirok povecanje bistro i efektivno. image i kontrast odlicni u vecini slucajeva. Stojeci citam registracije na autima na 380 m sto mozda ne zvuci nesto strasno ali pogledajte kroz druge dvoglede pa provjerite. Detalji su cisti i vidljivi.  laser mjeri brzo i efektivno i kad je divljac/ meta u trku. baterija radi i kad je dosta hladno i kad drugi crkni ili mjerac poludi. lagan je za nositi i ergonomican u ruci pogotovo ako ti je puls nizak. Lovim hodom i prikradanjem a kod nas nema ceka i niej ga tesko nositi i uvijek dobro dodje. ne volim ocjenjivati stvari kroz optiku i dvogled je puno bolji i efektniji. kad mi je vazno koristim ovaj dvogled i spotter za vece udaljenosti ali u vecini slucajeva ovaj dvogled je sasvim dobar. naravno da su drugi kvalitetni dvogledi boljih specifikacija bolji u losem svjetlu kao recimo 15x56 ili 10 x 56 i slicni ali ovaj je za lovca sasvim dobar. Zeiss  sa 45 mm objektivom je takodje odlican. premazi su specificni za ovaj dvogled i vise donose plave, zelen i smedje bolje nego neutralno svjetlo i tako isticu kontrast divljaci u prirodi dok se ostali drze neutralnih boja i samo pomazu kolicinu prenesene svjetlosti. Dvogled stima oba oka i jedno mkad namjestis to je to. Ko ronilacka maska to se ne posudjuje i ne dira samo uziva,.
Izdvoji ledja jelena pored stabla drveta gdje se mjesa stotine smedjih i zelenih i vidis konture i vidis kad se grana pomakne na par stotina metara. Boje su ciste a kontrast odlican. padao je i prao sam ga u potoku ali nije pustio vodu.