Autor Tema: Kamera za snimanje divljači  (Posjeta: 30218 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #15 u: 23. 10. 2008. 21:24:14 »
da nebih skretao sa teme, zelim samo napomenuti da mi se te kamere svidjaju ne samo za divljac, nego kao kontrola za objekte u sumi, vikendice,ceke,hranilista( mjere protiv vandalizma itd..) jer samim tim moze se i uociti ko se setka po lovistu
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #16 u: 23. 10. 2008. 21:43:07 »
Interesantna tema. Ja sam sklon izmišljanju ''tople vode'', imam par ideja, ali ne i vremena ( a ni dovoljno elektroničkog znanja >:( ) za ono što mi sve pada na pamet. Ima toga za kupit, možda je Jurica najbolja opcija, on je u tome.
Uglavnom: bitno je da snima, bitno je da ne plaši ono što snima, bitno je da reagira na pokret, bitan je i domet. Dakle, moja ideja bi bila kamera, ali bez blica, problem ''vidljivosti'' sam mislio riješit IC reflektorom ( koristi se za video nadzor ), ima ih za kupit u ''Chipoteci'', domet nekih je do 30-ak metara, vjerujem dovoljno za ono što nama treba. Također, neki elektroničar bi trebao sve umrežit s detektorom pokreta ( ideja Stipe !), također sve povezat s napajanjem 12v ( mali akumulator, također ''Chipoteka''.
Danas čak postoje i mobiteli koji reagiraju na pokret i MMS-om šalju slike gdje poželiš. Možda malo pogledat u ''Kupi-prodaj'' ili na ''Njuškalu'' ( internet oglasnici ). Ideje o upotrebljivosti i primjeni će doć same...Alternativa ovome je ''sjedi i čekaj'' ;D
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #17 u: 23. 10. 2008. 21:44:01 »
da nebih skretao sa teme, zelim samo napomenuti da mi se te kamere svidjaju ne samo za divljac, nego kao kontrola za objekte u sumi, vikendice,ceke,hranilista( mjere protiv vandalizma itd..) jer samim tim moze se i uociti ko se setka po lovistu

Potpuno se slažem s tvojom izjavom ali mnogi "lovci" će to iskoristiti za smanjivanje žuljeva na guzici, i više uspješnih lovova zasluženim "vlastitim" trudom i "vremenom" utrošenim u lov  dr.i

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #18 u: 23. 10. 2008. 21:53:23 »
Interesantna tema. Ja sam sklon izmišljanju ''tople vode'', imam par ideja, ali ne i vremena ( a ni dovoljno elektroničkog znanja >:( ) za ono što mi sve pada na pamet. Ima toga za kupit, možda je Jurica najbolja opcija, on je u tome.
Uglavnom: bitno je da snima, bitno je da ne plaši ono što snima, bitno je da reagira na pokret, bitan je i domet. Dakle, moja ideja bi bila kamera, ali bez blica, problem ''vidljivosti'' sam mislio riješit IC reflektorom ( koristi se za video nadzor ), ima ih za kupit u ''Chipoteci'', domet nekih je do 30-ak metara, vjerujem dovoljno za ono što nama treba. Također, neki elektroničar bi trebao sve umrežit s detektorom pokreta ( ideja Stipe !), također sve povezat s napajanjem 12v ( mali akumulator, također ''Chipoteka''.
Danas čak postoje i mobiteli koji reagiraju na pokret i MMS-om šalju slike gdje poželiš. Možda malo pogledat u ''Kupi-prodaj'' ili na ''Njuškalu'' ( internet oglasnici ). Ideje o upotrebljivosti i primjeni će doć same...Alternativa ovome je ''sjedi i čekaj'' ;D

kolega, nisi daleko otisao od stvarnosti niti izmisljas toplu vodu. z10

postoje uredjaji koji u kontaktu sa mobitelom mogu cak i poslati sliku od objekta, ili recimo tijela koje se mice pred kamerom.ic reflektor je upravo pravi izbor, a sve to se jos da i povezati bez zica.znaci sve je to  hightech, ali izvodljivo uz potrebno ulaganje sredstava.nazalost stvarnost je takva i vrijedne stvari se moraju cuvati. ili ovako ili "sjedi i cekaj" d1
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #19 u: 23. 10. 2008. 22:01:11 »
Još kada se poveže kamera s internetom odmah možemo svi skupa gledati sva lovišta u svako doba uf uf uf
pa gdje je vama lovački duh?
U skoroj budućnosti možemo tako i loviti s čeke.
Od oružja ćemo birati uzak izbor:miša za dešnjaka i ljevaka i superrobota da nam nađe i dovuče ono što smo odstrijelili iz fotelje fre

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #20 u: 23. 10. 2008. 22:04:46 »
U kojoj skoroj buducnosti ččč
Izgleda da malo kasnis ;)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #21 u: 23. 10. 2008. 22:07:38 »
U kojoj skoroj buducnosti ččč
Izgleda da malo kasnis ;)

Pojasni?
Za robote još neznam, onda stvarno nisam u toku.........

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #22 u: 23. 10. 2008. 22:07:57 »
Još kada se poveže kamera s internetom odmah možemo svi skupa gledati sva lovišta u svako doba uf uf uf
pa gdje je vama lovački duh?
U skoroj budućnosti možemo tako i loviti s čeke.
Od oružja ćemo birati uzak izbor:miša za dešnjaka i ljevaka i superrobota da nam nađe i dovuče ono što smo odstrijelili iz fotelje fre

u pravu si,

ja sam prvenstveno mislio na nadzor lovnotehnickih objekata.neke stvari kao lov nikad nebih prepustio tehnici ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #23 u: 23. 10. 2008. 22:17:26 »
U kojoj skoroj buducnosti ččč
Izgleda da malo kasnis ;)

Pojasni?
Za robote još neznam, onda stvarno nisam u toku.........
Ko ce drugi nego Ameri,sta to nisi cuo ovdje u njemackoj cijela uzbuna na televiziji prije par godina.
Mogao si preko interneta odstrijeliti (mislim u Africi)uplatis peneze i tamo te ceka robotizirana puca sa kamerom i privezana zivotinja za drvo (po zelji i debljini dzepa)a ti  fino sa mausom odradis ostatak....

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #24 u: 23. 10. 2008. 22:30:10 »
U kojoj skoroj buducnosti ččč
Izgleda da malo kasnis ;)

Pojasni?
Za robote još neznam, onda stvarno nisam u toku.........
Ko ce drugi nego Ameri,sta to nisi cuo ovdje u njemackoj cijela uzbuna na televiziji prije par godina.
Mogao si preko interneta odstrijeliti (mislim u Africi)uplatis peneze i tamo te ceka robotizirana puca sa kamerom i privezana zivotinja za drvo (po zelji i debljini dzepa)a ti  fino sa mausom odradis ostatak....


I to netko smatra lovom????? ččč
stvarno mi je drago što sam staromodan ref hao

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #25 u: 23. 10. 2008. 23:41:05 »
Isa imam kući (ne jeftin) video parlafon koji ima te male led diode i po noči vidim sve odlično, slika je vrhunska, ali imam problem po danu kad sunce tuče prema njemu. Kakvaje tvoja kamera po danu?
Preobračenik

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #26 u: 24. 10. 2008. 08:38:23 »
Ljudi moji virujte neču tu kameru spregnuti s RPG-om i tako odstrijeliti divljač  d7

To mi stvarno nije sportski, ali namjeravam kupiti ovu kameru jer me zanima što mi točno dolazi načeku, jer nisam uspio definirati ni travkama postavljenim na različite visine ni barijerom s mekom zemljom.

A i živo me zanima što se to u nočima bez mjesečine kreče po lovištu, a nisu svinje ni jazavci.

Možda je dvonogi jazavac  ;)
Imam upalu volje.

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #27 u: 24. 10. 2008. 10:29:57 »
Primjeri noćnog snimanja (ic svijetlo)...
« Zadnja izmjena: 24. 10. 2008. 10:32:54 od vepar007 »

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #28 u: 24. 10. 2008. 10:35:21 »
Primjeri noćnog snimanja (ic svijetlo)...

za moj pojam, k'o po tmurnom danu. bolje netreba
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #29 u: 24. 10. 2008. 10:46:04 »
Vepar07 koliko ta kamera dođe ljubavi i gdje si je kupio?
Imam upalu volje.