Autor Tema: Kamera za snimanje divljači  (Posjeta: 30217 vremena)

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #30 u: 24. 10. 2008. 10:51:30 »
Kamera se zove "Stealth 230IR" i kupio je u SAD (kao na slici, samo šta moja nije zelena već camo) .
Sa poštarinom i carinom došla me na 130€. Inače dođe 200€ u Frankoniji.
Dodatno sam kupio karticu od 2GB.


Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #31 u: 24. 10. 2008. 11:25:09 »
Kamera se zove "Stealth 230IR" i kupio je u SAD (kao na slici, samo šta moja nije zelena već camo) .
Sa poštarinom i carinom došla me na 130€. Inače dođe 200€ u Frankoniji.
Dodatno sam kupio karticu od 2GB.



svak cast, eto jos jedan veliki minus frankoniji uf
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #32 u: 24. 10. 2008. 12:50:24 »
sve je to Ok a sta ako malo zapne,kome reklamirati ččč

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #33 u: 24. 10. 2008. 13:32:22 »
Nikome. To je rizik koji preuzimaš na sebe ako želiš nešto kupiti jeftinije. Ako se bojiš toga, doplatiš domaćem trgovcu 200% marže i onda si miran po pitanju reklamacija.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #34 u: 24. 10. 2008. 13:34:13 »
Svakako ću si tako nekaj kupit!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #35 u: 24. 10. 2008. 13:38:29 »
Nikome. To je rizik koji preuzimaš na sebe ako želiš nešto kupiti jeftinije. Ako se bojiš toga, doplatiš domaćem trgovcu 200% marže i onda si miran po pitanju reklamacija.

upravo tako i jos uz to domaci trgovac, ako dodje do reklamacije ti kaze da ce popravak trajati nekoliko sedmica i tako slicno, pa opet cekas za svoje pare. uf
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #36 u: 24. 10. 2008. 13:40:00 »
Meni je ovak nešto zapelo za oko, košta nekih 1100 kn do HR.



Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #37 u: 24. 10. 2008. 13:43:06 »
Super stvar!

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #38 u: 24. 10. 2008. 17:19:35 »
Isa imam kući (ne jeftin) video parlafon koji ima te male led diode i po noči vidim sve odlično, slika je vrhunska, ali imam problem po danu kad sunce tuče prema njemu. Kakvaje tvoja kamera po danu?

Moja kamera  snima po danu u standardnom dnevnom snimanju, tehnologija  digital 8,naravno vrhunska digitalna tehnologija.To je  standardna kamera koja nije  ni predviđena za  svrhe u koje je ja koristim u lovu ali može poslužiti.
Slika je naravno besprijekorna  a ja je  nemogu pokazati na internetu u punoj rezoluciji radi ograničenja  koja imam pri stavljanju slika  na internet.Slike u tako visokoj rezoluciji ,a naročito   video snimke  zauzimaju  jako puno prostora .
Ima  dva osnovna moda snimanja dnevni i noćni,po noći, ja  sam taj koji  ručno u izborniku  kamere uključim noćno snimanje a po danu ga isključim na isti način .
Tako da mislim  Stipe da je na tvom kućnom parafonu  uključena stalno  24 -sata noćno snimanje .
Na taj način  imaš odličnu sliku po noći a lošu po danu jer imaš po danu previše  svjetla za  taj  noćni režim snimanja.Po meni to bi za nadzor,parlafon i ostalo...... trebalo snimati u dnevnom režimu  po danu a kada pade mrak automaski bi se trebalo uključiti noćno,kada bude dovoljno svjetlosti kamera  bi trebala ponovo automaski  izgasiti noćni režim i preći na dnevni.
Trebalo bi malo proučiti upustvo,rješenje je sigurno tam u postavkama.
I nemojte se puno zamarati sa  2,3,5 ili 8 MP ,  u kamera to poskupljuje cijenu a  nije  jako  bitno za  bar za noćni režim  snimanja divljači a za dnevni  da ali tu bi bilo sasvim dovoljno   i 3 MP.
Bitna je jačina  infrasvjetla ili jačina blica ,zavisno kako snima.Da vam pokažem jednu sliku koju sam nedavno snimio isa čeke.Na slici je jazavac,zum je otprilike bio do 10 x, udaljenost 20 metra, slika je snimljena  sa rezolucijom od 0,8 MP.Kako vidite slika je besprijekorna  sa niti 1 MP.
Ali  to je zasluga  jakog infrasvjetla sa  ,to je bitno za jasnu i kvalitetnu sliku po noći.Po danu  i dnevnu sliku je bitno koliko ima MP   ali  rezolucija od 3 MP je sasvim pristojna za moj ukus.
Na svom digitalnom aparatu iako  je od 7 MP,u postavkama sam stavio snimanje na 3 ,sasvim pristojno i za razvijanje slika većih dimenzija od standardnih,kao i za  gledanje  na računalu.
Evo vam slike jazavca (pok .)   u rezoluciji  manjoj od 1 MP,slika je odlična i jasna ali ne radi  ne radi MP već radi jačine infra svjetla.
« Zadnja izmjena: 25. 10. 2008. 08:24:18 od isa »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #39 u: 24. 10. 2008. 21:21:32 »
 U nočnom režimu rada kamere ili fotoaparata IC-lampa nam služi kao i sunce u dnevnom snimanju, znaći ako je osvjetljenje objekta bolje i zapis nam je kvalitetniji. Za pregledavanje slika nije nam toliko bitna količina Mp. Ima tu još puno faktora ali teoretski je to tako.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #40 u: 25. 10. 2008. 08:35:53 »
U nočnom režimu rada kamere ili fotoaparata IC-lampa nam služi kao i sunce u dnevnom snimanju, znaći ako je osvjetljenje objekta bolje i zapis nam je kvalitetniji. Za pregledavanje slika nije nam toliko bitna količina Mp. Ima tu još puno faktora ali teoretski je to tako.
Da istina ima još faktora ,ali najbitnije  je kako si napisao, što je objekt bolje  i jače osvjetljen infrasvjetlom ,kvaliteta i jasnoća slike ili snimke će biti bolja .Ako snima  samo  fotografije  uz pomoć blica,tada će biti važna ISO  osjetljivost u postavkama  i jačina  blica.Ukoliko kamera snimi divljač sa slabim blicom ili predaleko ,on će  ostati  nejasan  a jasno će se vidjeti samo oči.
Zato kod kupnje obratite pažnju baš  na ovo  i naravno bitna je zaštita od atmosferskih uvjeta 100 %.Zaštitu od krađe  ćete malo teže postići na mjestima koja su prometna i ljudima.
« Zadnja izmjena: 25. 10. 2008. 08:46:10 od isa »

Offline zober

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #41 u: 25. 11. 2008. 21:29:56 »
Jaz v službi vepar na krmišču ;D

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #42 u: 25. 11. 2008. 21:42:00 »
Jaz v službi vepar na krmišču ;D

koja kamera,koji uvjeti? de nam malo opisi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline zober

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #43 u: 25. 11. 2008. 22:36:12 »
Multrie cam,4megapiksle sa flešom,razdalja 5 metrov!

Offline zober

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: Kamera za snimanje divljači
« Odgovori #44 u: 29. 11. 2008. 02:01:51 »