Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213250 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1950 u: 07. 03. 2017. 15:50:08 »
Jbg treba paziti sta se radi. Ne mozes pucati u rasnog psa koji je prilicno rijedak, osim ako nisi vidio da radi stetu. Postoji i mogucnost da su ovi stvarno drzali psa za izlozbe ali usput njime lovili gulas po šumi. Tesko da on moze stici srnu ali nikad ne znas. Neki sebi previse daju za pravo. Ubijeni su bezopasni psi stotinjak metara od vlasnika , pa se ne treba cuditi sto nas razapinju. Pamet u glavu, zna se sta je lutalica i takve nitko nece traziti.

Offline akma

  • K 100
  • **
  • Postova: 264
  • carpe diem
oružje ima dva neprijatelja - hrđu i političare

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1952 u: 10. 03. 2017. 07:27:43 »
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/strava-u-gradu-duhova-stanovnistvo-evakuirali-nakon-katastrofe-u-fukushimi-ulicama-zavladale-krvolocne-divlje-svinje-ljudi-bi-se-vratili-ali/5744711/
..kad ih radijacija opali pa im pobrka dnk imat ce kljove ko mamuti

Zanimljivo je gdje jedan pojedinac prilazi kavezu sa divljim svinjama sa PCP zracnom puskom u ruci.
Ovo je posljedica japanskog zakona o oruzju:
Cini mi se da oni uz rigorozne provjere tek mogu imati sacmaricu, a nakon 10 godina vlasnistva sacmarice imaju pravo uz jake provjere na karabin uzljebljene cijevi. Nema poluatomatskog ili kratkog oruzja.
Gente Balcanico!

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1953 u: 10. 03. 2017. 09:36:07 »
Sad sam malo čitao o tom njihovom zakonu: RIGOROZNO  :shok:
neznam dali sam dobro shvatio, ali npr.:
- zabranjene su čak i replike kratkog oružja
- lovačka "dozvola" vrijedi tri godine i može se obnavljati tek nakon nekakvog testiranja
- zračno oružje dozvoljeno, ali ne i zračni pištolj
Em ti sumpor.....

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1954 u: 10. 03. 2017. 11:28:09 »
Interesantno, na sta su sveli tradicionalno ratnicku samurajsku naciju.
Dok covjek ne vidi pojedina nacionalna zakonodavsta i razne zakone o oruzju, ni ne shvaca da nasi zakoni i nisu tako losi.
Moje je misljenje uz sve nesavrsenost nase zakonske regulative, jos uvjek smo u barem gornjih 25% dobrih zakonskih nacionalnih rijesenja.
U Indiji, na pr. zakonom zabranjen: LOV!
Gente Balcanico!

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.


Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1957 u: 08. 04. 2017. 06:04:14 »
Novine gladne senzacije, prenose sve vijesti koje mogu bolje prodavati.
nazalost senzacionalizam je dio ove struke.

treba napomenuti da u ovom slucaju nisu novinari ovo slikali, vec su skinuli sa fejsbuka.
i sad mrcvare i istezu jedne te iste slike do krajnosti.

I mislim da to nije prvi put da se slika sa fejsa, nije odbila lovcu / ili lovcima u glavu, kad se javnog fejsa preselila u javne novine.

Neka lovacka drustva vec brane slikanje lovine nakon lova, a ovo je razlog.

Kad se vec slika, onda barem treba po pravilima struke.
Gente Balcanico!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1958 u: 10. 04. 2017. 08:37:01 »
Novine gladne senzacije, prenose sve vijesti koje mogu bolje prodavati.
nazalost senzacionalizam je dio ove struke.

treba napomenuti da u ovom slucaju nisu novinari ovo slikali, vec su skinuli sa fejsbuka.
i sad mrcvare i istezu jedne te iste slike do krajnosti.

I mislim da to nije prvi put da se slika sa fejsa, nije odbila lovcu / ili lovcima u glavu, kad se javnog fejsa preselila u javne novine.

Neka lovacka drustva vec brane slikanje lovine nakon lova, a ovo je razlog.

Kad se vec slika, onda barem treba po pravilima struke.

Stalno trubim svojim mlađim kolegama da nema mjesta javnoj objavi slika iz lova. Kako djelujemo u PP Medvednice svaka slika može imati težinu i krivo se protumačiti.
Prvo smo krenuli milom, no kada to nije urodilo plodom ugradili smo u Statut da je objava slika neprimjerenog sadržaja teška povreda disciplinske odgovornosti koja dovesti do brisanja iz članstva.
Momentalno je mir !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1959 u: 10. 04. 2017. 11:24:48 »
upraf tak!
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1960 u: 14. 04. 2017. 09:19:40 »
Počelo je počelo !

Jučer 13.4. gradonačelnik M.B. organizirao je prijem u palači Dverce za predstavnike lovačkih društava. Predstavnici sedam udruga koje djeluju po posebnom programa i jedanaest lovozakupnika odazvalo se pozivu gradonačelnika koji je nedavno potpisao produljenje ugovora svim zakupnicima.
Nismo znali svrhu okupljanja, no kako se bliže izbori mislili smo da će tema ići u tom pravcu . I išla je ,no na drugačiji način.
Kako uz nove Ugovore idu i nove Osnove, voljeni drug Bandić odlučio je zakupnike počastiti sa po deset tisuća kuna za izradu istih , a nama koji nemamo LGO rekao  je neka novac posluži u plemenite svrhe brige o divljači.
Protokol je trajao 20 minuta jer je M.B. imao još zakazanih termina i vaučera u džepu.
Želim da izbori budu svakih šest mjeseci.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1961 u: 14. 04. 2017. 09:37:07 »
i požeško slavonska županija financira izradu osnova, a mi smo dobili pred izbore naranđasti prsluk za lov povećan za jedan X

fazan ovo je hvale vrijedno, da je bar više takvih
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1962 u: 14. 04. 2017. 21:24:10 »
 Nasi " prijatelji " Prijatelji zivotinja , grad Zagreb i Dumovec tiskali su poster sa slikom lisice i covjekom koji sjedi na klupi uz tekst :
Divlji zivot grada u suzivotu s divljim zivotinjama
Kampanja za zastitu divljih zivotinja od uznemiravanja i prihvacanje njihova pojavljivanja u ljudskim sredinama

Stvarno ne znam tko je tu lud. Pocjepili su lisice u sumama i sad od njih nema zivota fazanu , zecu , lanadi i ostaloj sitnoj divljaci. Mi nastanjujemo lovista i okolis sitnom divljaci da bi hranili lisice.
Ekipa iz Ministarstva okolisa i Veterinarskog faksa trosi novce , velike novce , za monitoring velikih zvijeri ( vuk osobito ) , daju proizvoljne brojke o populaciji istih a mi ih hranimo ! Svojim novcem i svojim radom kroz srnecu divljac , crnu divljac , jelensku , muflonsku , kroz divokoze i stoku ljudi iz ruralnih sredina.
Mozda bi to sve trebalo " skupiti " u Zagreb pa nek se hrane Prijateljima zivotinja , Bandicevcima i hranom iz Dumovca.
I dalje ne znam tko je tu lud..

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1963 u: 15. 04. 2017. 06:37:13 »
Svaka lovno gospodarska osnova, je u stvari elaborat u uzgoju i brizi o divljaci, na znanstvenoj bazi i realistinim podacima.
Moderna znanost i spoznaje, utkane su u srz modernog lovstva.
Takodjer, mi, kao lovci i lovstvo, kroz savez baratamo sa realnim podacima s terena.

(umjesto realnim, moze se reci i oficijelnim podacima, kako vec kome odgovora, jer se provuce vjerojatno i po koji nerealni podatak, ali bolje od tog ne moze)


Ovakve udruge, kao sto se spominje, ne barataju sa ni priblizno tako slicnom i cvrstom bazom.
Oni barataju sa:
- senzacionalizmom, kroz novine i medije,
- laznim moralom, jer dok god oni jedu mesu, vjerojatno misle da meso raste u plasticnoj kesici.
- efektivnom propagandom djeluju na iskrene osjecaje ljudi, koji nemaju edukacijsku osnovu o zivotnim ciklusima u prirodi, na nacin da po medijima prikazuju slike iskasapljenih mrtvih zivotinja.
- oni privlace paznju pa ih needucirana javnost - slusa

Mi lovci, im ponekad pomazemo u njihovoj kampanji na takav nacin, sto ponekad stavljamo neprimjerene slike slike bez pravila struke, u medije, i to im daje soldne argumente da ovako nastupaju. A ni sve cesce nesrece u lovu, zbog neopreznog rukovanja oruzjem ne pomazu.

i o tome smo govoili.

Pomazemo im i tako sto nase lovacke organizacije, od osnovne udruge, preko zupanijske organizacije pa do krovne, vrlo rijetko ili nikad ne reagiraju argumentirano na ovakve natpise.


Mi znamo da smo u pravu, pa zato ni ne razmisljamo o PR (public relations), Nikad nisam cuo da imamo nekog za odnose sa javnoscu, bilo u udruzi, bilo u zupaniji, bilo u zg. Mozda i ima, ali njegov se glas u javnosti i ne cuje.

Oni, obratno, znaju da im je prica suplja, elaborate o divljaci nemaju, ali zato su jaki u svemu drugom:
 u PR,
u senazacionalizmu, i u medijima jer drugo ni nemaju.
u svim oblicima lobiranja

I do danas, realno, bitku s njima mi gubimo.
Lovacki propisi su nam sve restriktivniji, a njihov je glas jaci od naseg u usima zakonodavca.

To je situacija.
 
Gente Balcanico!

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1964 u: 15. 04. 2017. 10:45:20 »
Roger sve je tako kako si napisao,ako se nastavi ovim tempom u javnim medijima prikazivati lov i sve što se veže uz njega u negativnom kontekstu a mi na to ne reagiramo uskoro  možemo očekivati sve rigoroznije zakone za oružje i lovstvo dok se jednog dana kompletno ne zabrani lov.