Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213810 vremena)

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #420 u: 02. 11. 2010. 23:14:03 »

 pozz...taj dečko je moj poznanik...10-ak km živi od mene...
 dečko je stvarno doveo geodetu i izmjerio udaljenost od zadnje kuće...nema ni 230 m..a kako sam čuo,ni on nije bio van granice od 300 m.....  i unatoč tome što sam lovac i strastveni lovac na štetočine u lovištu  d4 mislim da taj lovac nije u pravu i da je počinio kazneno djelo
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #421 u: 03. 11. 2010. 08:29:56 »
Ako je tako , onda mu se ne piše dobro.
Najlakše je stisnut obarač, tu moramo svi biti oprezni i tri puta razmisliti, dali je to pametno ili nije.
Ako uloviš provalnika na kučnom pragu nesmiješ ga fizićki ozljediti ili mu prijetiti, opet odoše puške.
Kad nam je zakon takav, moramo ga poštivati.

Offline huntos

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #422 u: 03. 11. 2010. 08:34:16 »
Po mom mišljenju treba imati malo razuma, razlučiti što je lutalica a što pas u šetnji s vlasnikom, upozoriti vlasnika itd..., pogotovo ako nije 300 m od naselja. Ne štitim nikog, no ovako su opet lovci ubojice i sve dodatno što nam natovare mediji i raznorazni zaštitari.

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #423 u: 03. 11. 2010. 09:00:25 »

 jer ako je stvarno tako da ni taj lovac nije bio udaljen 300 metara od kuće počinio je još jedno  kazneno djelo uz sve to...nije bio u lovištu a nosio je oružje i onda se još napravi baja pa opali po psu...  pljus   to se tak ne dela
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #424 u: 03. 11. 2010. 09:25:28 »
Kako sam i sam iz tog kraja bacio sam malo oko na komentare i eto nas opet na crnoj listi za odstrel...

Komentari su stvarno katastrofalni, u stilu neka nestanu lovci sa lica zemlje, neka pucaju medjusobno da nestanu, treba im zapalit lovacku kucu da ih vise nema tamo....

Ne krivim ljude, stvarno su ljuti jer neki si dozvoljavaju svasta.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #425 u: 03. 11. 2010. 20:01:22 »
Ljudi, čovjek je kreten.
Da ne komentiram zasebno svačiji komentar mogu reći otvoreno da je seljačina bez razmišljanja čekala prvu priliku da opali po nečemu. Divljač je za njega viša razina. Da nije došao pas on bi počeo okidati ili po vrapcima ili po školskom autobusu pod izlikom da narušavaju mir u šumi.



Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #426 u: 03. 11. 2010. 22:08:17 »
Stotinu puta sam u šumi sreo psa, ako sam zaključio da je rasni i da ima ogrlicu oko vrata, ma nebi pucao po njemu nema tu priče. Pa možda je taj pas pobjegao iz nečijeg boxa ili dvorišta na sat vremena a ja ga odsrelio, to može napraviti lovac kojemu je brži prst na okidaću nego mozak u glavi.
Mi smo, u našem lovištu imali kuju lutalicu koja se oštenila u nekom grmlju i uredno smo joj donosili hranu dok mladunci nisu ojačali onda smo ih sve pospremili u azil u Dumovcu.
Drugo je pas koji je poludivlji i kolje po lovištu a drugo je pas rasni koji je zalutao u lovište.

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #427 u: 03. 11. 2010. 22:13:38 »

 normalna stvar...ja sam u par navrata podigao pušku a onda se sjetim da je možda i gazda od psa u šumi(pošto je većina lovišta privatna šuma) ... al zna se kad pas potjera srnu da taj nije slučajno došao u šumu...prošle zime ja vozio kukuruz za hranilišta...siđem s traktora da malo pješice obiđem i vidim dal ima friških tragova...kad predamnom protrči srna(u punom trku) a za njom pas i ne obazirujući se na mene...bio mu je to potez života !  d4 
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

valdop

  • Gost

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #429 u: 04. 11. 2010. 10:24:02 »
http://www.24sata.hr/news/zivotinja-iz-bajke-zaustavila-automobile-i-presla-cestu-196868

Piše u članku da je "nekom" u Sloveniji pobjegao jelen, moguće je kad je prišao blizu ljudi ili ovaj fotograf njemu, da je odrastao u prirodi mislim da nebi ovako mirno prelazio cestu, a bilo bi ga dobro pričuvati i olakšati mu da prezimi ako je moguće jer teško će se takav jelen snaći bez ljudske pomoći.

9A7PSD

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #430 u: 04. 11. 2010. 21:50:22 »
Ljudi, čovjek je kreten.
Da ne komentiram zasebno svačiji komentar mogu reći otvoreno da je seljačina bez razmišljanja čekala prvu priliku da opali po nečemu. Divljač je za njega viša razina. Da nije došao pas on bi počeo okidati ili po vrapcima ili po školskom autobusu pod izlikom da narušavaju mir u šumi.
Harry ,Ti znaš u kakvim uvjetima živimo i radimo . U programu kojeg na sreću kusamo zadnju godinu , između ostalog stoji da se psi lutalice ne smiju odstrijeliti , već se moraju istjerati iz P.P. Medvednice  , no nije navedeno kako , kuda i u kojem realnom vremenu . Suludo zar ne ?
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #431 u: 05. 11. 2010. 17:56:27 »
Ma sam znaš da ih tjeramo, ali ipak ne ovako brzopleto...

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #432 u: 05. 11. 2010. 19:16:25 »
Postoji jedan sitan detalj u Zakonu, gdje stoji da "Nije dozvoljeno odstrijeliti lovačkog psa kad u lovu .........", a koliko ja znam Labrador Retriever spada u lovačke pse. Da i ne spada, to je definitivno fenomenalna vrsta i za odstrijeliti takvog psa stvarno morate imati jeb.ni razlog! zagi
« Zadnja izmjena: 07. 11. 2010. 15:49:28 od Jedan »

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #433 u: 07. 11. 2010. 11:19:11 »
meni je pas clan obitelji i apsolutno razumijem covjeka koji je trudi da dokaze da je ogromnu gresku pocinio ovaj nas kolega.
meni nebi palo na pamet tako pucat na psa,ali i da ucinim tako nesto prvi bi se posuo pepelom po glavi ucinio sve da se spasi pas.
ima to veze malo sa osobnom bahatoscu i mentalitetu divljeg zapada koji trenutno vlada lijepom nasom......

ima covjek (lovac) srece da vlasnik psa koji je upucan nema isti mentalitet i nacin razmisljanja jer (sudim po sebi) nebi se ovaj dobro proveo...

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #434 u: 07. 11. 2010. 12:39:12 »
Da su bili istih napumpanih glava i da je ovaj drugi kojim slučajem bio naoružan, moglo se svašta dogoditi.
Ako se pas ili psi viđaju danima u dubini lovišta kako tjeraju i rastjeravaju divljač onda je odstrel opravdan. Mislim da svaki lovac zna kako izgleda Ðukela a kako Zlatni Retriver.