Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213686 vremena)

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1365 u: 05. 12. 2014. 12:53:46 »
I eto opet se spominju lovci u komentarima..ne moze bez nas nista proci..

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1366 u: 05. 12. 2014. 13:09:59 »
kakve budalaštine, majko božja  uf


Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1367 u: 05. 12. 2014. 13:13:43 »
 
 Pa normalno kad su nam ljudi zavidni(hrvatska jal),jer misle da moraš biti bezobrazno bogat da bi bio lovac.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1368 u: 05. 12. 2014. 13:48:10 »
U srijedu, 03.012.2014. na HTV 1 je bila dokumentarna emisija "Skitancije: Evropska Amazona" mladog geologa Gorana Šafareka. Ne znam tko je od Vas gledao al da mi je digo tlak na 800 u sekundi - je.
Bio je u potrazi za jelenima u vrijeme parenja, odnosno htio je snimiti riku da bi izjavio sljedeće: ... u ovom dijelu Evrope, još uvijek postoji netaknuta priroda, Kopački rit... odzvanjaju zvukovi rike, ljubavne pjesme jelena... Stotine lovaca dolazi na ovo područje UBITI jelene u vrijeme rike jer jelene je najlakše UBITI u to vrijeme i jeleni kad vide čovjeka - lovca, kreću se prema njemu te budu UBIJENI sa par metara. Lovci taj period rike, odnosno lova na jelene u vrijeme parenja zovu ŽETVA !!! 
 Bez obzira na to koliko se netko protivi lovu , a usput da je intelektualac, ima zvanje geologa , i obrađuje temu rike jelena u Kopačkom ritu (ili bilo gdje drugdje) te upotrebljava izraze koje lovci nikad ne upotrebljavaju u svom žargonu - može biti samo neobrazovana budala, idiot i kreten !!!  zagi 
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1369 u: 05. 12. 2014. 14:08:27 »
Moraju nas spomenut naravno u negativnom smislu, pesi ti zelene.

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1370 u: 05. 12. 2014. 16:22:14 »
U srijedu, 03.012.2014. na HTV 1 je bila dokumentarna emisija "Skitancije: Evropska Amazona" mladog geologa Gorana Šafareka. Ne znam tko je od Vas gledao al da mi je digo tlak na 800 u sekundi - je.
Bio je u potrazi za jelenima u vrijeme parenja, odnosno htio je snimiti riku da bi izjavio sljedeće: ... u ovom dijelu Evrope, još uvijek postoji netaknuta priroda, Kopački rit... odzvanjaju zvukovi rike, ljubavne pjesme jelena... Stotine lovaca dolazi na ovo područje UBITI jelene u vrijeme rike jer jelene je najlakše UBITI u to vrijeme i jeleni kad vide čovjeka - lovca, kreću se prema njemu te budu UBIJENI sa par metara. Lovci taj period rike, odnosno lova na jelene u vrijeme parenja zovu ŽETVA !!! 
 Bez obzira na to koliko se netko protivi lovu , a usput da je intelektualac, ima zvanje geologa , i obrađuje temu rike jelena u Kopačkom ritu (ili bilo gdje drugdje) te upotrebljava izraze koje lovci nikad ne upotrebljavaju u svom žargonu - može biti samo neobrazovana budala, idiot i kreten !!!  zagi
[/quote
Gledao  sam tu emisiju. Sta reci na ono, takvu budalu teško je naci. A da sam mu j.... sve po spisku, jesam i to s gustom.
9A7PSD

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1371 u: 05. 12. 2014. 16:53:23 »
A lijepo sam rekao da necu vise gledati i citati takve stvari i komentare i ostalo d13
pa opet mad

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1372 u: 05. 12. 2014. 20:33:19 »
Evo šta mi postaviše na faceu.
.

Offline RUSKI

  • K 100
  • **
  • Postova: 397
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1373 u: 05. 12. 2014. 23:59:48 »
Ma ljudi moji rekli bi u nas u Dalmaciji DIČIJA POSLA ma jeb. ti budalu. ;)

Online roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1374 u: 06. 12. 2014. 07:18:09 »
U srijedu, 03.012.2014. na HTV 1 je bila dokumentarna emisija "Skitancije: Evropska Amazona" mladog geologa Gorana Šafareka. Ne znam tko je od Vas gledao al da mi je digo tlak na 800 u sekundi - je.
Bio je u potrazi za jelenima u vrijeme parenja, odnosno htio je snimiti riku da bi izjavio sljedeće: ... u ovom dijelu Evrope, još uvijek postoji netaknuta priroda, Kopački rit... odzvanjaju zvukovi rike, ljubavne pjesme jelena... Stotine lovaca dolazi na ovo područje UBITI jelene u vrijeme rike jer jelene je najlakše UBITI u to vrijeme i jeleni kad vide čovjeka - lovca, kreću se prema njemu te budu UBIJENI sa par metara. Lovci taj period rike, odnosno lova na jelene u vrijeme parenja zovu ŽETVA !!! 
 Bez obzira na to koliko se netko protivi lovu , a usput da je intelektualac, ima zvanje geologa , i obrađuje temu rike jelena u Kopačkom ritu (ili bilo gdje drugdje) te upotrebljava izraze koje lovci nikad ne upotrebljavaju u svom žargonu - može biti samo neobrazovana budala, idiot i kreten !!!  zagi

Mislim da je to snimao netko tko je istrazivao materiju po internetu, ali sam se ne razumije u lovstvo, niti malo.
Naime, "ubiti" dolazi od engl. "kill" sto se u njihovom jeziku odnosi na odstrel. Takodjer "zetva" je americki izraz "harvest" koji se praticno ne daje negativni kontekst rijeci.
 
Obadije rijeci mu vjerojatno dolaze sa americkih stranica gdje se iste cesto puta upotrebljavaju.

S druge strane od raznih izvora o tematici lova vrlo je malo mogao naci na hrvatskom jeziku, kako na internetu tako I tiskano.
Sve u svemu, jadno je to.

Inace, da malo odem u off topic, a vezano za engleski, evo nekih izraza, sa izvorno britanskog podrucja, mozda ce nekom biti zanimljivo.
Culling - to je planirani odstrel viska divljaci na nekom prostoru, odnosno bolesne divljaci I slicno.
Hunting - odnosi se na tradicionalni lov lisice psima u UK, koji je danas zabranjen
Shooting, ili wing shooting - odnosi se na lov uglavnom fazanske divljaci.
Stalking - lov jelenske divljaci.
Waterfowl - lov mocvarica, iznad vodenih povrsina, patke, guske. itd.

Amerikacni su skrominiji, kod njih rijec "hunting" obicno pokriva vecinu oblika lova.
Gente Balcanico!

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1375 u: 06. 12. 2014. 11:52:47 »
Geolog - jeleni - lov . Sve jasno.
  pesi lud zbunjenog.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1376 u: 09. 12. 2014. 20:33:18 »
Jedna obavijest LSKŽ

U četvrtak 11.12.2014. u velikoj predavaoni Veleučilišta u Karlovcu održati će se sastanak s predstavnicima državnog zavoda za zaštitu prirode po pitanju trenutnog stanja s vukom na terenu (Karlovačka županija). Molimo da se odazovete na sastanak, a posebno društva koja imaju vuka i medvjeda u lovištima (Karlovačka županija). Tko ima zapisnike o šteti od vuka ili fotografije ili bilo kakve dokaze ili saznanja molimo da ih pripremite kako bi mogli tražiti odstrel za slijedeću godinu. Početak je u 18 h.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1378 u: 15. 12. 2014. 11:01:16 »
Samo čekam početak paljbe. Ovo mi je totalno glupa priča koja nikako ne drži vodu. Tko još čisti napunjeno oružje i to u kući u kojoj su mala djeca ? Tko zna što se uistinu ovdje dogodilo. Ovo je jedna velika tragedija koja nam svima mora biti podsjetnik da imamo veliku odgovornost i da je dovoljan sam trenutak nepažnje da se dogodi nešto ovako strašno.

http://www.24sata.hr/svijet/otac-se-vratio-iz-lova-djecak-4-je-puskom-ubio-sestru-8-398371
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1379 u: 15. 12. 2014. 14:53:59 »
ne znam šta bi rekao....samo se ježim od toga

u zadnje vrijeme vadim zatvarač iz karabina,a bokericu razdvajam na dva dijela sve dok je oružje u stanu i autu

više ni sam sebi ne vjerujem i po par puta provjeram da li je oruže prazno  ččč