Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213730 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1800 u: 29. 08. 2016. 21:05:38 »
Pretužno,jučer sam bio sa kolegom Dabrom na sprovodu Dejanu jer sam ga poznavao i bili smo nekoliko puta zajedno u lovu i družili se.15 lovačkih društava iz Hrvatske i Slovenije mu je odalo počast,mnogi još ne vjeruju da ga nema i ne mogu shvatiti kako je glupo stradao.Uživao je veliko poštovanje kolega lovaca i svojih sumještana,jer je sigurno bilo po nekoj procijeni preko 1000 ljudi na ispraćaju.Gledati njegovu ženu,roditelje,sestru,prijatelje lovce i ostale kako jecaju nad njegovim odrom je bilo stresno i tužno.Trenutak u kojem mu se ugasio život sve bi nas trebao potaknuti da budemo oprezniji prije nego povučemo okidač,i jedna bitna stvar koju nas uče na lovačkom ispitu da se nikad ne puca u nečistu metu,jer je ovaj nesretni događaj bio upravo to.Još kad se k tome doda mladost,neiskustvo,uzbuđenje,adrenalin,možda i strah od ranjene divljači dobijemo kombinaciju koja može ovako završiti nečiji život.
Pokoj ti duši Dejane,počivao u miru.
Pokojnika nisam imao na žalost čast upoznati , no Vaše prisustvo kao ljudi, lovaca i članova ovog uvaženog FORUMA na kojem se virtualno družimo na posljednjem ispračaju dokazuje da smo mi lovci časni i odani zajedničkom cilju za kojeg nema razumijevanja . Što više neki likuju i ne kršćanski i ne ljudski iz mržnje spram nas i našeg rada koriste ovakve nesmotrenosti i nesreće da nas oblate pred javnosti .
Đuka i Savez ni da graknu. Umiljato janje HDZ i SDP isiše na dobrobit radne zajednice HLS-a.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1801 u: 29. 08. 2016. 21:58:39 »
Nazalost mi lovci smo danas omrzena populacija u drustvu.jer po njima micsamo pucamo i pucamo i jedemo

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1802 u: 29. 08. 2016. 22:46:04 »
Nazalost mi lovci smo danas omrzena populacija u drustvu.jer po njima micsamo pucamo i pucamo i jedemo
Poštovani !
Jednom sam Vas upozorio na način pisanja i uljuđenu komunikaciju koja treba biti postulat međusobnog razgovora, poštovanja pravopisa, ekavice , ijekavice, narječja , lovačkog "slenga ".
Na žalost moram primijetiti da Vaše uključivanje u teme nemaju dobru podlogu i da se UKLJUČUJETE  komentarima koji nemaju Vaš osobni stav, već odaje „šlamperaj „ , tek toliko da se napiše nešto bez obzira na situacije koje su bitne za sve nas poštene i vrijedne lovce i  ljude koji su LOVSTVO shvatili kao poslanje u zaštiti i održivom razvoju prirode i okoliša u kojem živimo, te naš zadatak da srnjaci , svinje i jelenska divljač budu ostavština generacijama koja dolaze.
Danas mi je 59-ti rođendan i 41 godina da sam član svoje lovačke organizacije , odnosno saveza ( namjerno malo ) , no dičim se time, da bez obzira na godine života i staža još uvijek kuca lovačko srce ( s dva IM ) ljubavlju za očuvanje divljači i druženje s ljudima koji osjećaju iste strasti i poštovanje spram ljepote prirode ma gdje god bili i živjeli .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1803 u: 30. 08. 2016. 02:37:28 »
A kaj sad tu ne valja osim krivog slova.činjenica je da nas lovce obicni ljudi ne vole.......i jos nesto kolega sretan ti rođendan i zdrav ti meni bio.al da mepjes gluposti meljes.imas godina fala bogu al pameti nemas.filozofiras bezveze..i zato te molim dosadan si ti i ostali koji se love za pravopis i slovo krivo napisano....nemad ti mene kaj upozoravat ti si na forumu kak i ja.ako hoces citaj ako ne odi spat

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1804 u: 30. 08. 2016. 03:00:17 »
 zagir
« Zadnja izmjena: 30. 08. 2016. 03:07:53 od 4lovca »

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1805 u: 30. 08. 2016. 03:01:43 »
A kaj sad tu ne valja osim krivog slova.činjenica je da nas lovce obicni ljudi ne vole.......i jos nesto kolega sretan ti rođendan i zdrav ti meni bio

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1806 u: 30. 08. 2016. 07:10:45 »
nemad ti mene kaj upozoravat ti si na forumu kak i ja.ako hoces citaj ako ne odi spat

Pravopisnih grešaka ko u priči.

Ovdje si u pravu, oboje ste na forumu. Samo što je kolega fazan ipak malo duže od tebe koji si "jučer" stigao u naše redove.

Al jedna stvar je očita, nemaš poštovanja niti prema starijima,a niti prema kolegama.
Sa takvim nastupom nećeš daleko dogurati niti na virtualnom druženju,a boga mi niti u nekom lovačkom društvu.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1807 u: 30. 08. 2016. 08:01:04 »
Kolega Zlatko, sretan Vam rođendan ! Kao perfektnu terapiju u oporavku od infarkta miokarda, preporučam što više druženja s oštrodlakim jazavčarima; te su simpatične i pomalo blesaste životinjice najbolja antistres terapija koju sam u životu probao  z2 !

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1808 u: 30. 08. 2016. 12:07:15 »
Kolega spinnaker cjenim vase misljenje i necu ga komentirat kao i nijedan do sada.samo cu reci ovo ja sam fin i kulturan decko i nikad se nisam   nikom zamjerio ni reko ruznu rijec..e sad pogledajte pisanje od kolege lovca.ne sviđa mu se moje pisanje vidi tocku i zarez moje pisanje naziva šlamperajem itd.meni oko se necije pisanje ne sviđa ne citam ili procitam i gotovo..e to me smeta i takvi mudroseri koji misle da su pojeli svu pamet svijeta..ljepi pozdrav i dobra kob...


Offline nikolap

  • K 100
  • **
  • Postova: 151
  • lovac od 0-24
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1810 u: 31. 08. 2016. 16:21:17 »
Zagorcima treba pomoći oko "rješavanja" problema sa d.svinjama. 2p 80% usjeva je bome puno,posiješ kuruzu i onda ju moraš na kraju kupiti,kako poljoprivrednici ne budu ljuti na lovce.Tko je kriv nego lovci pesi.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1811 u: 31. 08. 2016. 17:32:40 »
Ovo na ovoj slici izgleda gadno  :shok: :shok: sve su satrale!!!
Di su sad ovi "zeleni" protivnici lova!!! Neka razgovorom i mirnim putem uvjere divlje svinje da ljudima ne jedu kukuruz da to nije u redu!!! Pas mater  pesi neka idu grlit stabla "f...ing tree huggers" rekli bi ovi moji kolege iz UK

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1812 u: 31. 08. 2016. 20:54:26 »
Vidio sam svojim ocima kako ljudi pale varte uz table, bacaju petarde, vode pse u kukuruze, nose baklje ali svinje deru bez milosti. Prolaze pored plinskog i buka ih nimalo ne brine. Kukuruz rodio ko nikad kako kazu a ovi dodju i jedu po citavu noc i samo mjenjau table. ljijepo ih je vidjeti u takvom broju ali fali miris baruta. cekali smo srnjaka i vidjeli toliko svinja....  trebate nesto raditi inace propade ljudima tolika zetva... na jednoj ledini izislo 7 jelena i lijepo ih vidjeti mirne kako pasu dok nisu uletile svinje i proletile kroz ledinu i nestale u kanalu steta da im ne sprasite repove kad ih ima toliko...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1813 u: 03. 09. 2016. 18:15:00 »
 teaa

Danas sam pogledao ovu temu i sa zakašnjenjem gosp. Zlatku"ćestitam  o izražavam naljepše želje za njegov 59-ti rođendan i 41 godinu članstva u svojoj lovačkoj organizaciji.  d1   zagi

"4 lovca" kada budete imali ovoliko godina i ovoliko članstva u svojoj lovačkoj organizaciji znati ćete što vam je kolega "fazan" htio reći.

Offline widra

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1814 u: 05. 09. 2016. 10:35:48 »
A nije mi jasno ovo da siše HDZ-u?
kaj je tu mislil?