Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 212022 vremena)


Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
« Zadnja izmjena: 29. 09. 2021. 09:01:08 od perop »

Offline pepi3

  • K 100
  • **
  • Postova: 378
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2597 u: 07. 10. 2021. 16:57:36 »
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dosta-mi-je-uzaludnih-sastanaka-deset-godina-pricam-o-divljim-svinjama-a-nista-se-ne-mijenja-15108192
 
Uglavnom se slazem sa Decakom ali trebalo je raditi na vise razina odjednom i puno ranije ! Sjecam se jednog mog izlaska na svinje na ceku, negdje u moslavini prije 15-nak godina , covjek na skretanju u revir u golfu dvojki ceka mene i lovnika i kaze lovniku ;gle ,svinje mi rade veliku stetu na kukurizima, jel mi dozvolis da ja sam cuvam a odstreljeno vi uzmite ?  Kaze lovnik: tebi butovi nama ostalo ,moze !
« Zadnja izmjena: 07. 10. 2021. 16:59:49 od pepi3 »

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2598 u: 07. 10. 2021. 17:43:23 »
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dosta-mi-je-uzaludnih-sastanaka-deset-godina-pricam-o-divljim-svinjama-a-nista-se-ne-mijenja-15108192
 
Uglavnom se slazem sa Decakom ali trebalo je raditi na vise razina odjednom i puno ranije ! Sjecam se jednog mog izlaska na svinje na ceku, negdje u moslavini prije 15-nak godina , covjek na skretanju u revir u golfu dvojki ceka mene i lovnika i kaze lovniku ;gle ,svinje mi rade veliku stetu na kukurizima, jel mi dozvolis da ja sam cuvam a odstreljeno vi uzmite ?  Kaze lovnik: tebi butovi nama ostalo ,moze !

Decki citajte sta pise!
Senzacionalisticki clanak je sa svrhom da se krene u lobiranje za legalizaciju prigusivaca.

Sastanak u ministarstvu
- Organizirat ćemo poseban sastanak u ministarstvu i zajedno sagledati kako umanjiti ....  itd itd....

Pa onda:
- Čak smo spremni i educirati vlasnike parcela kako bi sa puškama sa prigušivačima štitili svoje usjeve. itd itd.....

Poanta:
Prigusivaci. Legalizacija po slovenskom modelu.
Nije ovo prica o divljim svinjama, nego o prigusivacima.
Gente Balcanico!

Offline pepi3

  • K 100
  • **
  • Postova: 378
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2599 u: 07. 10. 2021. 18:05:13 »
Prigusivaci ?? zasto ne ! Nisu oni korisni samo za smanjenje buke u pojasu manjem od 300m od naselja. Svinje su se namnozile izvan tog pojasa i nastanile u naseljima.

Offline ralf

  • K 100
  • **
  • Postova: 209
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2600 u: 08. 10. 2021. 13:16:45 »
ovo je pod nekim opijatima izjavljeno ili?
a cemu mi onda plačamo lovozakupninu, lovočuvarimo i kaj sad, budemo vodili ove kaj i ovako krivolove na provjeru oružja i upucanosti istog, i još im dali prigušivače,
odo ja u ribolovce onda.

Pa onda:
- Čak smo spremni i educirati vlasnike parcela kako bi sa puškama sa prigušivačima štitili svoje usjeve. itd itd.....


Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2601 u: 08. 10. 2021. 15:00:07 »
ovo je pod nekim opijatima izjavljeno ili?
Zakon o nabavi oruzja je jasan. (pa cak i predsjedniku HLS)
Nece se podijeliti nikakve puske s prigusivacima neovlastenima.
Moze biti novinarski lapsus, ali u osnovi je namjera prosiriti mogucnost odstrela divlje svinje blize naselju, (jedna izmjena pravilnika), odnosno da se gradjani ne uznemiravaju - dozvoliti odstrel s prigusivacima (druga izmjena pravilnika), to ja tako tumacim. Vidjet cemo uskoro kako ce se stvari razvijati.
Gente Balcanico!

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2602 u: 08. 10. 2021. 15:20:51 »
Nisam za to uopće!!!! Pa ima i lovaca koji su krivolovci zar ne?! Daj im prigušivač, za tri godine ćeš puštati domaće svinje u lovište da imaš šta loviti

Online trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2603 u: 08. 10. 2021. 16:39:43 »
Nisam za to uopće!!!! Pa ima i lovaca koji su krivolovci zar ne?! Daj im prigušivač, za tri godine ćeš puštati domaće svinje u lovište da imaš šta loviti
Prije bi rekao da bi srne gledali na slikama , za svinje sam siguran da im se ne bi značajno smanjio broj bilo kako da se krivolovi.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2604 u: 08. 10. 2021. 17:47:17 »
Ako sa lampama i nocnim optikama nisu do sad destkovali srneci fond, nece ni sa prigusivacem. kad je pucanj zaustavio krivolovca?
Ali da moze pomoci krivolovu, moze.
Ja osobno nisam odusevljen prigusivacem, a nisam bas ni protiv
Kulturoloski, znamo mentalitet brdovitog balkana, i pristunog mesarenja i krivolova u balkanskoj krcmi, nikad iskorjenjeno.
Znanstveno, svi argumenti su na strani prigusivaca.
Po EU stecevini: sve vise zemalja legalizira prigusivac.
Gente Balcanico!


Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2606 u: 27. 10. 2021. 09:49:46 »
Kažnjavaju ćovjeka jer je udario praščića a na drugom kraju svijeta beskućnik siluje ženu u punim metrou , svi gledaju I niko ništa ne poduzima.


Krasno društvo...
Imam upalu volje.

Online trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2607 u: 27. 10. 2021. 11:54:56 »
Skupo ćemo mi platit to ne činenje ništa po pitanju divljih svinja . Nema tu ništa od postupanja u rukavicama, zna se što tu treba ali tada to treba ozakonit. Pa ne možeš se je..t a da ne uđe , amen.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2608 u: 27. 10. 2021. 12:42:46 »
U ovom slucaju, slika se covjeku odbila u glavu, sad ga se vuce po preksajnim prijavama, i osudjuje u javnosti. Spominje se remecenje javnog reda i mira!? (za lovca bi prekrsaj iz zakona o JRM  znacio oduzimanje oruzja)

Sjetih se upravo da sam svojevremeno na forumu pisao, o mogucim posljedicama javne fotografije.
U ovom slucaju nije rijec o lovcu, ali je stetnost javne fotografije evidentna.

https://forum.lovac.info/lovacka_etika_i_obicaji/fotografija_u_lovu_percepcija_javnosti_i_etika_12249.0.html

Da nije bilo ove slike po kojekakvim javnim mrezama, do ovog ne bi doslo! (i ovo nije jedini primjer)
Gente Balcanico!

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2609 u: 27. 10. 2021. 16:47:42 »
U ovom slucaju nije rijec o lovcu, ali je stetnost javne fotografije evidentna
Bojim se da je kolega lovac, mozda cak i sudjeluje na ovom forumu...
Em ti sumpor.....