Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213157 vremena)

Offline Niksa88

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2685 u: 11. 04. 2023. 16:57:14 »
Poanta je vjerovatno da javnost počne srat po vlasnicima oružja i da se uvede još stroži zakon,vidi komentare oružje treba da ima samo policija ,zaštitari i vojska do pametnjakovića koji bi svake godine uveo obavezan psiho test :pferd:

I ja nekako mislim da je ovo neki plan nažalost

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2686 u: 11. 04. 2023. 20:01:52 »
Što god se više otežava nabava oružja legalnim putem to će više jačat nabava crnog oružja . Znam da to ne bi trebalo tako bit ali oće . Ne znači to nužno neko eventualno nabavljanje oružja za kriminal ali ko je malo stariji sjetit će se početka rata kad su ljudi plaćali bilo kakvo oružje masne novce . Znam da u slučaju rata nikog neće spasit nekakav komad oružja no ljudima je to usađeno u sjećanja i jednostavno se boje . A drugo su najobičniji ljubitelji oružja koji to vole i žele imati oružje legalno jer naprosto uživaju u tome . Dobro lovce i strijelce ne treba ni spominjat jer se to podrazumjeva .
Kriminalci su naravno posebna kategorija i njih neće zanimat psihotest ni nabavne dozvole.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2687 u: 12. 04. 2023. 06:26:25 »
Što god se više otežava nabava oružja legalnim putem to će više jačat nabava crnog oružja . Znam da to ne bi trebalo tako bit ali oće . Ne znači to nužno neko eventualno nabavljanje oružja za kriminal ali ko je malo stariji sjetit će se početka rata kad su ljudi plaćali bilo kakvo oružje masne novce . Znam da u slučaju rata nikog neće spasit nekakav komad oružja no ljudima je to usađeno u sjećanja i jednostavno se boje . A drugo su najobičniji ljubitelji oružja koji to vole i žele imati oružje legalno jer naprosto uživaju u tome . Dobro lovce i strijelce ne treba ni spominjat jer se to podrazumjeva .
Kriminalci su naravno posebna kategorija i njih neće zanimat psihotest ni nabavne dozvole.
U slucaju rata, kad pojedinac ima pusku ili pistolj, vjerojatno je da ce ga to dovesti prije u nevolju, nego posluziti korisno. Ako dodje pod udar skolovane, opremljene vojne ili paravojne jedinice - Sta mozes s jednim pistoljem?
Jos ako rani nekog od njih, tek je u gabuli.

I sad imamo "ljubitelje" oruzja koji bi htjeli imati pistolj ili pusku.
A sto s njima?
Lovci, strijelci makar imaju "obavezu" da to koriste, pa valjda nesto i znaju.

Kod nas je uvrijezeno misljenje da se vjestina rukovanja oruzjem dobija urodjeno. Cim pravo musko vidi pistolj ili pusku, podrazmijeva se da ga zna koristiti ko mandusic vuk.
A streljana za vjezbu nemamo.

Dok je Drenova radila, redovno sam sretao sportske strijelce, i pokojeg lovca. Lovci su znali cesto dolazit u cetvrtak popodne.
Ali u zadnjih 10 godina prije zatvaranja, na prste mogu pobrojati ljude sa oruznim listom za osobnu zastitu da bi se pojavili pucati.
Dodju jednom i nikad vise. Neke pamtim zivo: Sve Mandusic Vuk do Mandusica Vuka.

Situacije tragikomicne. Jedan puni 7.65 municiju u dugu devetku. Ne ide bas. Nesto ne stima. Drugi kojeg pamtim iz kese vadi neku mjesanu pozutjelu municiju, prosipa mu se po podu. Neko dodje, pa ne zna rastavit pistolj. jedan me pita da mu pokazem rastaviti, u cijevi paucina.  Mete nemaju. Antifone nemaju. itd. U liniji na 25 metara ne mogu pogodit metu. Onda se ceka da strijelci sta treniraju na 25 zavrse, da se ovi priblize meti na 8 ili 10 m.

To je prosjek ovih sta nisu lovci i streijlci, ali su "ljubitelji".A sta da im zatreba zaista za samoobranu? to bi frcalo na sve strane!

ja bih osobno liberalizirao zakon, da onaj ko zeli imati za osobnu zastitu da dobije dozvolu, ali bih uveo evidenciju gadjanja i obavezu godisnjeg gadjanja.

Gente Balcanico!

Offline Acido

  • K 100
  • **
  • Postova: 366
  • živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2688 u: 12. 04. 2023. 07:33:12 »
Što god se više otežava nabava oružja legalnim putem to će više jačat nabava crnog oružja . Znam da to ne bi trebalo tako bit ali oće . Ne znači to nužno neko eventualno nabavljanje oružja za kriminal ali ko je malo stariji sjetit će se početka rata kad su ljudi plaćali bilo kakvo oružje masne novce . Znam da u slučaju rata nikog neće spasit nekakav komad oružja no ljudima je to usađeno u sjećanja i jednostavno se boje . A drugo su najobičniji ljubitelji oružja koji to vole i žele imati oružje legalno jer naprosto uživaju u tome . Dobro lovce i strijelce ne treba ni spominjat jer se to podrazumjeva .
Kriminalci su naravno posebna kategorija i njih neće zanimat psihotest ni nabavne dozvole.
U slucaju rata, kad pojedinac ima pusku ili pistolj, vjerojatno je da ce ga to dovesti prije u nevolju, nego posluziti korisno. Ako dodje pod udar skolovane, opremljene vojne ili paravojne jedinice - Sta mozes s jednim pistoljem?
Jos ako rani nekog od njih, tek je u gabuli.

I sad imamo "ljubitelje" oruzja koji bi htjeli imati pistolj ili pusku.
A sto s njima?
Lovci, strijelci makar imaju "obavezu" da to koriste, pa valjda nesto i znaju.

Kod nas je uvrijezeno misljenje da se vjestina rukovanja oruzjem dobija urodjeno. Cim pravo musko vidi pistolj ili pusku, podrazmijeva se da ga zna koristiti ko mandusic vuk.
A streljana za vjezbu nemamo.

Dok je Drenova radila, redovno sam sretao sportske strijelce, i pokojeg lovca. Lovci su znali cesto dolazit u cetvrtak popodne.
Ali u zadnjih 10 godina prije zatvaranja, na prste mogu pobrojati ljude sa oruznim listom za osobnu zastitu da bi se pojavili pucati.
Dodju jednom i nikad vise. Neke pamtim zivo: Sve Mandusic Vuk do Mandusica Vuka.

Situacije tragikomicne. Jedan puni 7.65 municiju u dugu devetku. Ne ide bas. Nesto ne stima. Drugi kojeg pamtim iz kese vadi neku mjesanu pozutjelu municiju, prosipa mu se po podu. Neko dodje, pa ne zna rastavit pistolj. jedan me pita da mu pokazem rastaviti, u cijevi paucina.  Mete nemaju. Antifone nemaju. itd. U liniji na 25 metara ne mogu pogodit metu. Onda se ceka da strijelci sta treniraju na 25 zavrse, da se ovi priblize meti na 8 ili 10 m.

To je prosjek ovih sta nisu lovci i streijlci, ali su "ljubitelji".A sta da im zatreba zaista za samoobranu? to bi frcalo na sve strane!

ja bih osobno liberalizirao zakon, da onaj ko zeli imati za osobnu zastitu da dobije dozvolu, ali bih uveo evidenciju gadjanja i obavezu godisnjeg gadjanja.


ja bih osobno svakom tko želi kupiti oružje a da nije lovac ili strelac, znači govorim o ovome što je roger pisao, tzv ljubitelji, dao mogućnost, fino prije nego dobiješ nabavnu, na policiju, s policijom na streljanu ispucat bar 50 kom da se vidi kako rukuješ s tim....
Svaki metak ima svoju metu...

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2689 u: 12. 04. 2023. 12:59:30 »
Kad govorimo o ratu nisam ni rekao da će te spasit neki komad oružja , nego upravo suprotno  što znači da neće .  Dobro sad ajmo preko 30 godina u rikverc , točnije u 91-u. Dakle samo da znate koji ne znaju jer su mladi ili  nisu imali prilike vidit , dakle bjedni revolver Rosi 38 specijal polovni sa kratkom cjevčicom prodavao se za 2500DM , pumparica Mosberg ili Maveric isto tako i bilo kakav komad oružja . Narod je sve kupovao , ali ama baš sve a ne treba ni govorit koliko DM je onda bio osobni dohodak . 
Zašto je to kupovano nego radi psihoze koju rat stvara , i to je tako , narod iz nekog straha tako postupa i to je to . A što su ovi što kupe vojnu poluautomatsku inačicu jurišne puške i odu sa njom par puta na streljanu , ili pak pištolj pa dobije dozvolu za držanje , možemo ih zvati ljubiteljima a neko će ih proglasit bedacima. Svakom svoje, svak ima svoj razlog.

Offline Acido

  • K 100
  • **
  • Postova: 366
  • živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2690 u: 03. 05. 2023. 09:48:49 »
Svaki metak ima svoju metu...

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1068
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2691 u: 03. 05. 2023. 12:49:11 »
Nije iz novina nego iz medija ali sigurno ste čuli za ovaj besmisleni i grozni zločin što se dogodio u Beogradskoj školi . Kakav žalosni način za gubitak toliko života ,a kako mi se čini samo radi nepažnje pravog vlasnika oružja. Gotovoza ne povjerovat kakva je to tragedija.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2692 u: 03. 05. 2023. 14:16:36 »
Slazem se sa svime sto si rekao.
Moja sucut obiteljima nastradalih.
Gente Balcanico!

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Gente Balcanico!


Offline Dubranec

  • K
  • *
  • Postova: 67

Offline Dubranec

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2696 u: 05. 01. 2024. 19:16:06 »

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2697 u: 05. 01. 2024. 19:37:57 »
Ja sam vec mislio da ce zavrsiti negdje ko dermopreparat.
Jel se sjecate udarnih vijesti od nedavno, kad se crna pantera pojavila u Srbiji? Novine su pratile svako prijavljeno pojavljivanje.
I onda je samo nestalo iz novina.
Mislim da je zavrsila ko dermopreparat.
Gente Balcanico!

Offline Dubranec

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2698 u: 05. 01. 2024. 23:36:54 »
Ja sam vec mislio da ce zavrsiti negdje ko dermopreparat.
Jel se sjecate udarnih vijesti od nedavno, kad se crna pantera pojavila u Srbiji? Novine su pratile svako prijavljeno pojavljivanje.
I onda je samo nestalo iz novina.
Mislim da je zavrsila ko dermopreparat.

Sjećam se. To je bilo u studenom 2022. na području općina Apatin i Vrbas u Vojvodini.

Offline Dubranec

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2699 u: 11. 01. 2024. 21:15:13 »