Autor Tema: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa  (Posjeta: 1859 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Kaj vi velite? Ja mislim da nebi sami trebali traziti neprilike i onda kad netreba.Uz dobru (pre)raspodjelu i gospodarenje mozemo loviti na mjestima da se i ostali gradjani osjecaju spokojno .
http://www.jutarnji.hr/loviste-pored-arene--bojim-se-za-svoju-djecu-ako-lovci-zapucaju-blizu-lanista/923491/
« Zadnja izmjena: 07. 02. 2011. 15:35:11 od LOVAC »

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Ovi mediji nisu normalni, samo im je do senzacija, ovo društvo (a i država je na dobrom putu) je otišlo skroz kvragu.
... Ma nemam volje ni komentirati...
....Interesantno kako se i HKS se našao da ima što pametno za pridodati...  uf
« Zadnja izmjena: 07. 02. 2011. 21:47:32 od LOVAC »

Offline danijel

  • K 500
  • ***
  • Postova: 701
  • Nema straha dok je v puški praha
Nije mi jasno od kud takva mržnja prema lovcima,jel to samo prolazna moda ili je to uvijek bilo tako...? Pa jel tak i drugdje u svijetu?  Dajte zamislite, oni su zabrinuti za svoju djecu!? Wtf!? Pa koliko smo mi to dječice pobili i izranjavali..? jao,gdje mi to živimo...
pročitajte priču iz mog kraja...
http://www.vecernji.hr/regije/nocni-trovaci-dva-sela-otrovali-vec-50-zivotinja-clanak-235457

Offline danijelh

  • K 100
  • **
  • Postova: 229
A ništa, treba pustiti da im se oko kuće motaju lisice, pa kad im čeljad (za koju se boje), dobije bjesnoću, a za koju nema lijeka, već je i iskoh uvijek smrtonosan, onda ćemo ih pitati da li treba istrijebiti lisice!
Svi za jednog 9.3 za sve

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
A ništa, treba pustiti da im se oko kuće motaju lisice, pa kad im čeljad (za koju se boje), dobije bjesnoću, a za koju nema lijeka, već je i iskoh uvijek smrtonosan, onda ćemo ih pitati da li treba istrijebiti lisice!

Pa u tomu i je kvaka  , treba se rijesiti lisica pa smo se sjetili lovaca a jeftini mamac je prosirenje lovista.Samo novine vec u startu bez ikakvih posljedica negativno senzibiliziraju javnost ,e pa bi u spomenutom drustvu trebali dobro odvagnuti.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
U jučerašnji lov vozio me predsjednik društva i moj prijatelj , o čijem se društvu podiglo toliko prašine. Iz tog razloga Vama i svima onima koji navrate na ovaj forum i portal jasna poruka da se ne radi o lovu prigonom ili pogonom  ,već o mogućnosti da društvo može dočekom odstrijeliti lisice koje ulaze u urbano područje  , a nesmetano žive i razmnožavaju se u dijelu lovišta za koje Sokol plaća lovozakupninu , a ne koristi svoja prava proisteklog iz potpisa ugovora .
Ne mislite da bi kolege bili toliko neodgovorni da subotom ili nedeljom organiziraju lov i da pucaju na fazane svjesni da sačma pada po nečijoj glavi ili haubi  !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
 d4 fazan ja nisam mislio na lovačko "društvo"  happi

Offline bullet

  • K
  • *
  • Postova: 88
ja sam član ovoga društva ....istina je da se grad širi i smanjuje je nam malo po malo lovište ....pogotovo kad dođe pametnjaković   i napravi kučerinu usred polja usred ničega i onda čim nas vidi na kilometar zove policiju..a o ovom proširenju stvarno nemam pojma....

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Pa vjerujem da bi se to na drugim mjestima(bar kod mene u Svedskoj) rijesilo dogovorem izmedju lovozakupnika i policije. Vrlo je vazno da se izda pismena dozvola za koristenje oruzija u urbanoj sredini..bez tog ja ne bih "pucketao" oko kuca u svakom slucaju. teaa  Uz sve to se dogovore termini i nacin lova.
Vrlo bitno je da policija nema nista protiv toga a njihov problem su onda eventualni pozivi "zabrinutih" gradjana.
E sad...funkcionise li to kod vas?!
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Ovo je ovde Balkan ma sta ko mislio. Ovde i naj banalnija stnica postane savrseni sklop nepredvidljivih okolnosti. ZASTO BI NESTO BILO JEDNOSTAVNO,KAD MOZE BITI KOPLIKOVANO"?
Pozdrav Goran Krilas
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline sina

  • K 100
  • **
  • Postova: 108
Neznam zašto svi u nama lovcima vide samo ubojice i ništa drugo... ččč ččč
Kad ubijemo lisicu ili neku drugu divljač onda kažu gle ubojice ubili su jadnu životinju i odmah smo drugi dan u novinama, a kad bijesna lisica zarazi nečijeg psa il nedaj Bože dijete opet smo mi krivi jer ju nismo ubili...
666 i 999
Zlo i naopako

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Kao što krilaš kaže, balkan, sve što je južno od Alpa ima isti pristup, nemojte mislit da je u Slo što drukčije, zakoni EU su digli "zelene" i ostale ljubitelje umiljatih lisičica i ostalih divljih životinja, do neba, dovoljna je anonimna prijava inspektoru, bez ikakvih dokaza i več je revizija poslovanja u LD. Mi smo imali takvih (prijava) revizija u 2010 devet puta, a 2011 je več bila jedna prošli tjedan.

Offline danijelh

  • K 100
  • **
  • Postova: 229
Čas im svinje uništavaju usjeve, čas im smeta pucanje na lisice! Nikad im nije po volji, a kad je tako odma zovu muriju! Bijesna lisica je za njih najbolji kućni ljubimac!
Svi za jednog 9.3 za sve

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Samo dvije izreke:
1. Pas si liže jaja zato što može!
2. Kad pametniji popuštaju, budale Svijetom zavladaju!  zagi