Autor Tema: CACT na d.s.09.05.2009.CAC sa specijalkom baraka 10.05.2009 gonine Vitez -BiH  (Posjeta: 9322 vremena)

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
za REDZU
ova utakmica u VITEZU "PASA GLASNOG GONJA"
dali terijeri smiju pristupiti!!
spominju se samo gonići.
mi bi došli kada opet bude iz Sinja
pa nosili kući koji pehar ;D ;D
« Zadnja izmjena: 13. 05. 2009. 01:07:08 od natterwald »

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
NATTERWALD kasnije ćemo o tome,objasniću naravno samo da u kontinuitetu dočaram malo specijalke baraka:prezentacija mladih odličnih ženki
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285


dobar tip
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
 stari uzgajivač i lovac Safet Hajirić sa kčerkama:
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
konkurencija uzgojnih parova: tipovi,ujednačenost i uzrast I mjesto Kulovac i III mjesto Mehanović sa parovima.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
da opet malo predahnemo ljudi moji ipak se stari zagi zagi zagi

a svakako na potezu su ljubitelji baraka.pozdrav  zagi zagi zagi,samo da još Sejfo dođe ako to ne bude uskoro a da mu zbavimo(akcija) novi komp  hao hao hao  sor jarane moramo te nekako vratiti što prije
« Zadnja izmjena: 13. 05. 2009. 01:42:19 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Zoran

  • Gost
cekaj ko je osvojio nagradu SEJFO ili njegovi psi?
nesto mi nije jasno?
ali ipak cetitke.....  zagi

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Redžo Aga DE Gagnat vl.Dragan Stojanović-Konjic je li izlazio na utakmicu i kako je prošao i koji je plasman na utakmici među pasminama i posebno među baracima?

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
redzo redzo....
šala je bila to za pehar onako iz prve.
radi se o tom da sam vidio da imate cact
za pse glasnog gonja.
ako u vitez mogu doći dva tri puta godišnje zbog golubova onda mogu i dovest pse
na utakmicu.
pa je moje pitanje bilo što je sa terijerima,posebno se rangiraju ilil što??
dali je samo za goniće itd??
a i drugi kolege imaju pse goniće pa možemo doći uvjek da malo takmićimo u VITEZU.
bitnije da se družimo i da mogu pogledat puno baraka na jednom mjestu d4 d4
jer ih tu kod nas ima jako jako jako malo

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Utakmica CACT na d.s. 9.5.2009.Vitez.
Utakmica pasa glasnog gona na d.s. u gateru sa dodjelom kandidature CACT  9.5.2009.je održana ali bez uspjeha pasa u radu.Prijavljenih nepunih 30 goniča je ispitivano iz ponašanja na pucanj i prešlo se na sadržaj ispitnih predmeta u gateru.Ispitni predmet traženje neslavno za skoro sve pse (po izvještaju sudija samo dva imala kontakt)ali bez punog turnusa tako da nisu takođe položili utakmicu.Vepar vjerovatno  nenaviknut na pucnjavu se dobro sklonio i
mada je potjeran ranije po gateru (radi početnog traga) goniči nisu dolazili u kontakt s njim,nisu ga nalazili a (po izvještaju sudija)prolazili su neposredno pored njega.Jedna ženka Cpg.je našla vepra i oblajavala nekoliko minuta ali nedovoljno za prolaz i napustila i van konkurencije navodno jedan pas malo.Gater je solidno pošumljen ali nije neka prašuma i ima izvor (bara) sa vodom nekih 30-tak kvadratnih metara površine(što vodići nisu iskoristili pri uvođenju za osvježenje pasa).Vrijeme je bilo toplo i sunčano a vepar mirovao što je i predstavljalo problem pronalaska za pse koji se uglavnom pogrešno obučavaju u gaterima s tendencijom da pas što prije ima kontakt sa d.s pa tako postaju «vizuelni»tragači umjesto da koriste nos pri istraživanju i pretresaju teren (kao zečari).
Takmičara je bilo iz više krajeva iz BiH ali i iz Srbije iz Šabca i Krupnja.
Nisam prisustvovao od završetka ispita pucnja zbog obaveza priprema sutrašnje izložbe pasa CAC i kontaktirao sam povremeno sudije da me izvjeste kako teće rad pasa u gateru.
Izvještaji su bili negativni tj.da psi nemogu da ostvare kontakt sa d.s.
Jedan takmičar je neprimjereno se ponašao insistirajući da se ispit odvija «po njegovom pravilniku» te (ponavlja se sa utakmica) bio drzak i bezobrazan tako da se može oprostiti sa servisiranjem usluga kod  KK Barak.Napominjem da je utakmica bila u iznajmljenom gateru i prvi put takmičarskog ranga( samo su se obučavali psi ranije).
AGA(DŽIMI)DE GAGNAT nije učestvovao na utakmici(počeli tračevi izgleda)a kolegi Natterwaldu hoću reći da se radni ispiti  provode odvojeno za  pse FCI grupa dakle III,IV,VI,i VII( njem.prepeličar).Poznata mi je samouvjerenost nekih takmičara skupljača («lima»)pehara a ne istinskih kandidatura i šampionata pa im se dogodi da totalno im psi omaše tako da mi niko nije ubjedljiv sa tom pričom Natte(mada ja nemam ništa protiv ako ti godi samo se" hvali")a gdje bi bio i ti sa svojim psima u ovoj prići ne znam.Mislio sam biće ti jasnije nakon ovog izvještaja.
Na žalost dogodilo se neočekivano i jako mi je žao kao organizatoru kinološke manifestacije ali na to nemam nikakvog utjecaja niti moći.Ovakve se stvari što prije zaboravljaju.Pozdrav svima.
« Zadnja izmjena: 14. 05. 2009. 13:57:08 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Ne vidim potrebe ni za kakvim tračevima trudim se da sagledam kompletnog psa što temeljitije najviše zbog svog interesa i interesa onih koji ga vide kao budućeg parnjaka svojih kuja.
POzdrav

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Ništa čudno ako je gater gust a treba biti što gušći divljač stabilna ne bježi pred psima smiri se i čeka u ovo doba godine kad su vrućine velike pas je na vezu pola dana čeka svoj red vegetacija zazelenila na svakom boljem gateru je teško odraditi turnus a očito je gater dobar.                                            Kod nas u Starom Slatiniku je jedan od najtežih gatera u HR svake godine na kraju 5 mjeseca imamo CACT utakmicu za sve pasmine a tako i sad 31.5.2009 očekuje se prolaz za minimum pasa u konkurenciji svih pasmina.                                 I  šta se dešava dođe par vrhunskih pasa koji odrade gomila nazovi šampiona se prijavi ali se ne pojavi i ostalih osamdeset posto kojima skidam kapu ne pronađu ili ne odlaju turnus .                    Ali ako neki psi mogu odraditi a neki možda jednostavno nisu imali sportske sreće znači gater je u redu i titula CACT se ipak treba zaslužiti i za svakog pravog takmičara to je izazov koji treba realizirati a ne pljuvati po gaterima da su preteški jer u prirodi je još teže .

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Prijatelji,
Predlazem da se izabere najlepsi AVATAR foruma za mesec maj...ja unapred najavljujem da je najsadrzajniji po moj kriteriumu Nerminov avatar, pa ga pozdravljam sa zeljom da tako produzi i u buducnosti. ref ref ref 

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
"Slijediću Sejfu pa makar se i izgubio"   hao hao