Autor Tema: CACT na d.s.09.05.2009.CAC sa specijalkom baraka 10.05.2009 gonine Vitez -BiH  (Posjeta: 9329 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
KINOLOŠKA ASOCIJACIJA -UNIJA U BOSNI I HERCEGOVINI
BOSANSKI KINOLOŠKI SAVEZ   
   
   
   

DRŽAVNA  UTAKMICA U RADU NA DIVLJU SVINJU PASA GLASNOG GONA (UZ IZBOR BARAKA ZA KLUPSKU REPREZENTACIJU U RADU)
09.05. 2009.G. VITEZ CACT BIH
              PLAN I PROGRAM:
       -EDUKACIJA LOVNIH KINOLOGA                -POLAGANJE RADNIH ISPITA ZA PSE
-STICANJE RADNIH TITULA I NASLOVA         -IZBOR BARAKA U  REPREZENTACIJU            RADNIH    PASA NA D.S.



SMJEŠTAJ SA NOČENJEM ZA TAKMIČARE I PSE OBEZBIJEÐEN OD ORGANIZATORA
Očekujemo vaše prijave i u međuvremenu dobro izvježbane barake i vodiče sa takmičarskim i sportskim duhom.
       Informacije:na tel.061 405 079
http://www. kkbarak..com       www.lovac.info
       e. mail:avdzija@yahoo.com,kkbarak@gmail.com

                   Organizator:KK Barak Vitez
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285




PROPOZICIJE TAKMIČENJA NA CACT UT.NA D.S. VITEZ 09.05.2009.

Takmičenju mogu pristupiti vlasnici sa goničima(VI FCI  skupina) članovi jednog od saveza čiji psi imaju položen IUO/IPO ili utakmicu u radu.Psi moraju biti tetovirani u lijevo uho broj upisa iz rodovnika i ocijenjeni pozitivnom ocjenom u obliku.Za kakndidaturu CACT mogu konkurisati tipični psi sa najmanje ocjenom vrlodobar u obliku.Svi psi moraju biti cijepljeni protiv bjesnoče najmanje 21 dan prije takmičenja.
Radi upisivanja u katalog takmičenja prijave se šalju do 05.05.2009.godine uz uplačen iznos  u cjelosti ili najmanje 50% takse za takmičenje u suprotnom takmičar neče biti upisan u katalog.Naknadan upis u katalog na dan utakmice eliminiše psa konkurencije za kandidaturu i pehar.Radni ispit (utakmica) se provodi po Pravilniku o radu za pse glasnog gona.
U ukupnoj konkurenciji za CACT  učestvuju svi prijavljeni psi goniči.Za barake se dodjeljuje i poseban pehar (najbolji barak u radu)bez obzira na ukupan plasman među goničima.
Svi vlasnici pasa moraju biti upisani u rodovnik pasa.
Prvi pas jednog takmičara   30.KM.

Naredni pas istog takmičara
   20.KM.

ČLANOVI KLUBA BARAK   (BARACI)
Prvi pas jednog takmičara   20.KM.

Naredni pas istog vlasnika   15.KM.
Za sve takmičare iz udaljenih krajeva obezbjeđen je smještaj sa prenočištem u lovačkoj kući
te isti mogu učestvovati i na izložbi pasa 10.05.2009 godine.
...
PRIJAVNICA:
Ime psa(pol)   Br.upisa u rodovnik   oštenjen   pasmina
1.         
2.         
3.         
Vlasnik(vodič)   mjesto   adresa   član
         

Mjesto i datum:                                                                                       potpis:


..................................                                                                   ....................................
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
KINOLOŠKA ASOCIJACIJA -UNIJA U BOSNI I HERCEGOVINI
BOSANSKI KINOLOŠKI SAVEZ   
   
   
   
III DRŽAVNA IZLOŽBA SVIH PASMINA PASA  CAC  VITEZ  SA VII SPECIJALKOM ZA BARAKE     
 ORGANIZATOR:                                                           KINOLOŠKI KLUB“BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK“
                                       VITEZ
10.05.2009. PARK LOVAČKOG DOMA VITEZ


Organizator zadržava pravo izmjene sudija i preraspodjele pasa.
PRIJAVE SLATI DO 05.05.2009..(info na http:// www.kkbarak.com)
BKS Nusreta Šišića Dede 7.71000 Sarajevo. fax.033 206 468
E mail:kinoloski_savez@lsinter.net
E mail:kkbarak@gmail.com,  avdzija@yahoo.com,     fax: 030 521 201 info tel..061 405 079.adresa:KK Barak O.D.Behar 72251 S.Vitez
SUDIJE:
Specijalka baraka:       Emir Hasanbegović
FCI dio I dio II            Dragan Stojanović
FCI dio I dio II            Damir Šerak
FCI III i V                   Dragan Stojanović
FCI IV, VI,VII,VIII,IX,X  Refet  Hadžić
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Državna izložba pasa  10.05.2009.CAC Vitez                             
                                                  PRIJAVNICA
CJENOVNIK                                                                                        SATNICA

UPLATE
   
DO  05.05.2009.                        
NA DAN IZLOŽBE   Uvođenje pasa   Od 7-9.00
 
PRVI PAS     
     25. KM.   
30 KM   Otvaranje izložbe   Od-9-9.30
NAREDNI PAS ISTOG
VLASNIKA      
     20.KM   
25 KM   Ocjenjivanje pasa   Od  9.30-    Do 12.30
ŠTENAD,NAJMLAÐI,VETERANI
ČLANOVI KLUBA( *) 10KM NAREDNI 5.KM.(samo baraci*)        
     15 KM.   
20 KM   Pauza   Od 12.30
D0 13.00
UZGOJNI PAROVI I GRUPE
NAJMLAÐI VODIĆ   
     1O.KM.   
10.KM.   Izbor pasa   Od 13.00
(*)Redovni članovi kluba sa izmirenom članarinom za 2009.Članarana u smislu popusta neće se priznavati  uz uplatu članarine nakon 20.marta 2009 godine i izlagači su dužni uplatiti puni iznos upisnine.
  PROPOZICIJE:
Na državnom prvenstvu mogu učestvovati  baraci čiji vlasnici su članovi jednog od saveza .Psi moraju biti vakcinisani protiv bjesnoće,zdravi.Ženke u tjeranju i visoko bremenite ne mogu se izlagati.
Psi se ocjenjuju po razredima odvojeno za mužjake i ženke.U razredima štenadi(3-6 mj.)i najmlađi (6-9mj.)ocjene su opisne.U ostalim razredima ocjene su : 1,.3.4.i5.
U razredima zreli i radni dodjeljuju se titule CAC i R.CAC.odvojeno za mužjake i ženke.U izboru za prvaka pasmine( BOB) učestvuju psi iz razreda radnih(mužjaci i ženke)
Vlasnik psa koji prijavi pse na izložbu obavezan je izmiriti troškove izlaganja i ako ne izlaže pse u protivnom će se pokrenuti postupak za naplatu i disciplinski postupak putem članica.
Za upis pasa u razrede radnih i šampiona(*  * *) izlagač je obavezan poslati dokaz o radnom psu odn.šampionatu u protivnom psi će biti raspoređeni u razred zreli.
Nagrade se dodjeljuju prvom u razredu, prvaku pasmine BOB.(za specijalku baraka)
Prijave sa kopijom rodovnika i dokazom o uplati  slati na adresu:BKS.Nusreta Šišića Dede 7.71000 Sarajevo E-mail:kinoloski_savez@lsinter.net.fax:033 206 468 ili Redžo Haskić  Donja Večeriska 63 72251 S.Vitez   za KK BARAK .fax :030 521 201   (e.mail: kkbarak@gmail.com, avdzija@yahoo.com
Uplate slati do 05.05.2009..godine na žiro račun KK Barak Vitez  3389002205945298 UniCredit Bank Vitez sa naznakom“ za izložbu pasa.“ Vanredna ocjena na dan izložbe je 30.KM.               

 RAZREDI U KOJIMA SE IZLAŽU PSI                                             REDNI BROJ.........................                                               

ŠTENAD   
NAJMLAÐI   
MLADI   
ZRELI   
RADNI   
ŠAMPIONI   
VETERANI

3-6 MJ.   
6-9 MJ.   
9-18.MJ.   
OD 15.MJ.   
OD.15.MJ.*   
        * *   
OD 7.G.
IME PSA KUJE,RASA   BROJ UPISA,
POL   OŠTENJEN   OTAC   MAJKA   UZGAJIVAČ




               

VLASNIK   
ADRESA   
TELEFON   
ČLAN KLUBA,UDRUŽENJA
         
MJESTO I DATUM                                                                                                POTPIS

........................................                                                                                  ......................................................
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Mogu učestvovati izlagači i takmičari na utakmici sa svim rodovnocima saveza koji vode rodovnu knjigu
jedina je razlika u konkurenciji rodovnik redovne rodovne knjige i "B" rodovnik(poznate generecije predaka).
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Pozdrav!!!
Nije mi samo jasno ovo kod najmlađi da li se ocjenjuju opisno samo psi ili i psi i vlasnici,  ili samo vlasnici !!!! ref ref


Ovo sad ozbiljno: u kategoriji dijete i pas može li moje  dijete i mojih dvoje štenaca koji su brat i sestra a u kategoriji su najmlađi  učestvovati na izložbi!!!! zagi
« Zadnja izmjena: 07. 04. 2009. 23:14:10 od SEJFO »
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
U razredima od 3-6 mj.ocjenjuju se opisno kao i u raz.od 6-9.mj.štenad koja dobiju naziv vrlo perspektivan takmiće se u revijalnom dijelu(sve pasmine )za najljepše štene odnosno najmlađeg i nagrađuju.U revijalnom dijelu (ko prijavi na kancelariji)u kategoriji dijete i pas ocjenjuje se uspješnost hendlanja(vođenja)psa a ne pas nego dakle komunikacija sa mladim vodičem i vještina vodiča i biraju pobjednici.Gornja starosna granica je 14.godina za djecu.Jedno dijete vodi jednog psa.Prijavljuje se psi koji su u katalagu za izložbu(izlagani)i dijete po imenu i prezimenu.
U kategoriji parova (mužjak i ženka) koji nisu u srodstvu a tipski ujednaćeni,vode se u paru a ženka je sa vanjske strane(manjih je proporcija).U kategoriji grupa najmanje 3.psa jednog vlasnika istog tipa i pasmine.Vlasnik se naravno "ocjenjuje" i opisuje ali samo za vrijeme druženja hao zagi rostilj z10 ref ref ref (uh šta reće"janje moje") uf fre
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
 A šta ako moji budu u nekoj konkurenciji npr. 1,2, 3, a biće znači ne dobivam ništa, a ko će mi vjerovati-neće prva žena jer će misliti da  je kotačim!!!!! ref ref ref zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Štedi pare da ne zna pa će joj biti lakše,a možeš se možda nagodit s nekim da ti ne pravi konkurenciju hao hao hao zagi uostalom dobar uzgajivač se od petog mjesta lagano penje ka prvom ref ref ref
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
 VIDJEĆEMOOOOOOO!!!! hao hao zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Na dan izložbe 10.05.2009.planirano je da se organizira glasanje članova kluba  o izboru sudija koji če biti ovlašteni u buduče da sude barake na specijalizovanim izložbama i u skladu sa pravilnikom o uzgoju iobavljaju uzgojni pregled i izriču uzgojne ocjene.Sudije sa najviše glasova članova kluba biće klupske ovlaštene sudije,njih 3 do 4.Potrebno je da ovo članovi kluba shvate ozbiljno i obave izbor sudija po svojoj volji,povjerenju i savjesti.Više o ovome biće na portalu kluba.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Dugo nismo čuli Redžu i Sejfu vjerovatno su bili zauzeti pripremama za utakmicu nadamo se icrpnom izvješću i pokojom slikom s manifestacije pozdrav............

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Dugo nismo čuli Redžu i Sejfu vjerovatno su bili zauzeti pripremama za utakmicu nadamo se icrpnom izvješću i pokojom slikom s manifestacije pozdrav............
Sejfo se pjevajuci vracao sinoc iz Viteza.....
Culi smo se sinoc, kaze da je dobro prosao, a komp mu je u kvaru....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

valdop

  • Gost
evo Sejfine poruke koju mi je pustio na mob.

-razvalio sam ih ko Bugarsku skupštinu

- u kategoriji Best sou - sve rase - treći

- mužjak prvi u svojoj skupini

- ženka prva u obje kategorije

- četiri pehara donio kući, komp. neispravan, unuk izbrisao sve brojeve iz moba.

 just svaka čast majstore, čekamo slike  z10

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Pozdrav drugari.Javljam se kračim izvještajem.U dva dana smo organizirali dvije kinološke priredbe pored  svih obaveza trebalo je naći koliko toliko vremena i za druženje(naravno uz dobru pjesmu a običaj je kod nas da ko ponovi istu pjesmu mora platit turu baška)pa moraš znat  puno dobrih,ali Sejfo če o tome, tako da sam u dvije noći spavao samo  dva i po sata.Naš kolega Sejfo dobro prošao i opravdano sretan i ponasan(uz onaj ponos u članstvu kluba )osvojio prva mjesta u razredima sa mužjakom i ženkom pa u best in show u konkurenciji ( i sa sa ostalim pasminama razvalio).Naravno da slijede izvještaji i (foto prilozi)samo da se odmorim i povratim iz ošamučenosti nespavanja,organizacione napetosti i opravdanog umora.Pozdrav svima narednih dana ako Bog da osvježavamo forum novim prilozima.Sejfo ima problema s kompom ali nema sa ljudstvom kao i ostali drugari iz Krajine,Meša ,Rora,Amir,Ibro,Mema.i dalje. z1 zagi  :smil4226ce1d491b5:

U međuvremenu danas dobio prinove i fond bogatiji za nova 4.baračića,da bude sve dobro i da ako Bog da preture mnoga lovišta i donesu sreču i zadovoljstvo u lovu dugi niz godina. zagi
« Zadnja izmjena: 11. 05. 2009. 23:07:33 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović