Autor Tema: CACT na d.s.09.05.2009.CAC sa specijalkom baraka 10.05.2009 gonine Vitez -BiH  (Posjeta: 9326 vremena)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
hej evo lava!!!
 POZDRAV SVIMA!!!! zagi
 Noćas radim al sutra naveče opisujem sve iz svog GUGLA!!!
Hvala na čestitkama, kerber imaš lijepe pse!! doktore ta tvoja kolegica što se pali na mene jel puno ..... ;).....zoki i mene su ocjenjivali.  ččč ..... nerko obzirom da si fin momak dobićeš od mene štene ........al za 200 OJERA  ref ref .....  svi Vi imate dobre pse al su moji ........zna se !!! zagi zagi
Ajde da vidimo tvoj utiske...ako ih nisi zabravio
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Pozdrav svima!!!! d4
jest da sam malo zakasnio sa izvještajem al "nikad nije kasno" rekao je GETE",  oko deset sati potrpamo mi hundove i samo krenuli od  Rorine kuće ma nismo prešli ni 300 metara naleti na nas audi i mi morasmo skoro sići sa puta da ga izbjegnemo, pomislih jes nas krenulo!!!! Kad rora j.ebe mater pitam ga šta je kaže on to je moj sin uvijek narene-natjera auto na mene i ja ga moram izbjegavati, meni lakše i idemo dalje smijemo se i zafrkavamo kad nakon 2-3 kilometra Rorin najmlađi sin kaže babo de stani kod prve pekare ja sam gladan, Rora galami što nisi jeo kod kuće, mali kaže nisam mogao bio sam nestrpljiv kad ćemo krenuti, i tako šala na šalu, vozač dobar, auto još bolje, psi mirni, sve po planu, stanemo na piće i da psima damo vode ljudi zagledaju 8 pasa na  (u) prikolici, pitaju kakvi su JA normalno držim predavanja o baracima u stilu " koja bi budala išla na izložbu iz CAZINA u VITEZ  sa lošim psom svi kažu "nebi niko." Čak sam i sebe ohrabrio misleći da sam u pravu!!! ;D 
Oko 15 sati ili ti časova stigli smo kod Ređže, kafa u sekundi, a potom i ručak šnicle pljeskavice, teletina žuta ko dukat, a ja došao sit pogledom tražim drvo da ga opaučim glavom kad sam bio glup pa se najeo bureka usput, oči gladne, na stolu svega, šta ćeš takav je život, ne kaže se đžaba čovjek se ne za.ebe dok se sam ne za.ebe, ipak sam fino jeo!!!  poslije smo sjedili i malo pivingera probali uz muziku sa CD, u jedno momentu ja upitam Ređže ko ovo pjeva kaže pogodi, Ređžo pjeva sevdalinke k"o slavuj očiju mi !!!
naveče smo otišli u lovački dom smjestili pse (imaju boksovi za pse ) a kad smo ušli  u dom čekao nas je naš domaćin S.... sa srnećim gulašom  i ostalim  prilozima uz koje smo uz pjesmu ostali  budni do iza ponoći !!!
Sutradan je bio gater,  Ređžo je pisao o tome, al i tu ima jedna zgodna situacija, na takmičenje su došla mislim tri gospodina iz Šapca, fini momci, jedan od njih je promovisao izložbu, al je u sklopu promocije i druženja "slučajno" donio i rakiju žuta ko dukat i častio sve prisutne i narod ko narod (lovci) neće da popije ako isti sa njima ne nazdravi, i čovjek "morao" nazdravljati!!! Poenta ove priče je u tome da je on doveo posavca po mom skromnom mišljenju najljepšeg i najboljeg na Balkanu- pas "boli glava" dresiran leži kod vlasnika bez povoca sve radi što mu gazda kaže, i oko
podneva a bilo je nenormalno sparno i vruće nema psa, i narod ko narod "neko ga ukrao" neko ovo neko ono, vlasnik malo popio udarilo ga i sunce, mučna situacija, meni nezgodno kao i svima, čovjek prevalio toliki put pa da mu ukradu psa,  domaćini se raštrkali da ga traže itd. kad nakon sat vremena ide neki momak i vodi psa svog od blata i kaže : Čiji je ovo pas ležao je među mojim psima!! Ma svima nam je laknulo, meni palo na um da ima pasa pametnijih od gazde (kao ovaj) koji se otišao osvježiti, i svi bili sretni i zadovoljni!!!
Poslije gatera mi u lovački da popijemo šta i jedemo  kad bog te mazo nismo ni pošteno sjeli gospođa ili gospođica koja je bila u smjeni pita nas šta ćemo piti dok hrana ne bude gotova "za nas" pijemo mi kad poče da se servira ne hrana nego miješano meso-bog te mazo oval po oval, u međuvremenu nam je jedan čovjek sa susjednog stola prebacio još jedan oval da nam se nađe dok naše ne dođe!!!  ;) to je bila situacija kad i ja ostajem bez riječi!!! Opalimo još po 3-4 pića
i ono klasično " DA PLATIMO" kaže gospođica sve je VAMA plaćeno- e tu mi je tlak(u tim momentima) bio idealan a ne znam zbog čega!!!!!!!  ;) ref ref ref  (oval koji nismo mogli pojesti "ja sam ponio"  kao Rorinom malom koji ima 16 godina i 190cm. )
Mi naveče gore u Lovački dom na noćenje kad tu pjesma i muzika -bila đipijada e tu su nas (odmah učlanili u ekipu) te dotukli sa pivom i janjetinom ne znam ni kad sam legao!!!
Ujutro smo  sišli na izložbu, a ja sam kao stari iskusni vuk dogovorio sa gospođicom čiji brat igra
fudbal za Krajinu iz Cazina da "kad me vidi u gužvi" kaže izvolite gospodine "vi već dugo čekate" u stvari da dobijem prekoreda piće!!! I krenula izložba ja prvi put pa sve pomno pratim mislio sam se zafrkavati al mi je jedan sudija zaledio osmijeh kad je jednog čovjeka koji je samo malo više trznuo psa na povodcu isključio iz ringa.
kad sam ja došao na red imao sam tremu kao malo dijete, a usro sam se kad je sudija (nije mi sudio Ređžo-za pojedince) ;D pozvao ljude da se okupe a nisam znao zašto u stvari vršio je prezentaciju koliko sam ja shvatio "kako pas treba da izgleda sa sedam mjeseci). Jedina mana  u stvari primjedba je bila da je zimska oprema davno prošla obzirom da je maj a moji psi imaju lance iz zimske opreme i da je ružno da ovakvi psi imaju ovako ružne lance!!! Mislio sam mu reći da mi on kupi jedan a ja drugi al nisam smio bojao sam se pušinga-tj. isključenja!!!
Uletim ti ja u lokal ta se počastim na brzinu viljamovkom  za "vrlo perspektivan" i odradimo zajebanciju odmah dobijem piće a lokal pun ko šibica!!! Al kad sam ulazio drugi put- na sporedni ulaz zajeba me neki čovjek koji je bio za šankom kaže konobarici: "daj ovom čovjeku piće evo čeka skoro sat vremena" svi smo se smijali!!!
Ma još je bilo provala i zafrkancija:
Sjedi grupa Cazinjana koji su došli na izložbu kraj ringa i sudija vraća jednu gospođu sa psom  još jedan krug a neki čovjek ispred njih snima kamerom, i jedan od ovih mojih kolega komentariše: " ma nije on nju vratio da vidi psa već da vidi kako joj guzovi škripaju vidiš da i ne gleda psa i sve bi to bilo ok da čovjek ispred njih  koji je snimao nije bio muž gospođe ,!!!!
 vratili smo se kući pjevajući, koristim priliku da javno zahvalim KK Barak Vitez na gostoprimstvu, organizaciji izložbe, kao i Ređžinom sinu koji je inače dr,vet.med, koji nam je cijelo vrijeme bio na  usluzi !!!!
Sad za sad toliko!!!!
P.s. Iskren da budem ima puno dobrih uzgajivača boljih od mene -ima i puno pasa boljih od mojih al o tom ću drugom prilikom!!!  (al kad bi se zajebavali) !!!
« Zadnja izmjena: 02. 06. 2009. 10:44:14 od SEJFO »
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Ma znao sam ja da je bilo zanimljivo.  d4

valdop

  • Gost
citat Sejfo:
Poslije gatera mi u lovački da popijemo šta i jedemo  kad bog te mazo nismo ni pošteno sjeli gospođa ili gospođica koja je bila u smjeni pita nas šta ćemo piti dok hrana ne bude gotova "za nas" pijemo mi kad poče da se servira ne hrana nego miješano meso-bog te mazo oval po oval, u međuvremenu nam je jedan čovjek sa susjednog stola prebacio još jedan oval da nam se nađe dok naše ne dođe!!!  Wink to je bila situacija kad i ja ostajem bez riječi!!! Opalimo još po 3-4 pića
i ono klasično " DA PLATIMO" kaže gospođica sve je VAMA plaćeno- e tu mi je tlak(u tim momentima) bio idealan a ne znam zbog čega!!!!!!!  ref ref ref  (oval koji nismo mogli pojesti "ja sam ponio"  kao Rorinom malom koji ima 16 godina i 190cm. )



po meni najbolji dio tvog posta, sve mi žao što nisam bio tamo.... makar da upoznam Rorinog malog..

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Original by Sejfo  superti hvala na iscrpnom opisu  hao

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
http://img245.imageshack.us/img245/9971/dsc01736b.jpg
da podsjetimo,sudije na IUO/IPO a sve u organizaciji KK Barak Vitez
« Zadnja izmjena: 22. 08. 2009. 15:05:48 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
taj što je  ko biva izgubio posavca a (nije)je došao iz Krupnja iz Srbije za..ban igrać.Napravio prijavnice za specijalku goniča kod njih i ka bajagi pozvao mene da sudim i stavio na prijavnicu sumnjam ja da je to "marketinški trik"i da me pravo i neće pozvat,tako je i bilo a nije ni prvi put tako da kad me neko upita iz Srbije za suđenje kod njih ne pridajem značaja pitanju jer od toga nema ništa samo neznam kome i zašto treba sva ta blamaža i stavljanje imena na prijavnice. uf
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
pozdrav!! d4
Ne znam šta bih rekao,al mislim  da je tu nešto ipak  ispalo nekorektno, jer sa sudijama iz drugih država svaka izložba dobije, i na autoritetu, i na vrijednosti a pogotovo na kvalitetu, jer se samo tako mogu izbjeći mahinacije, profitom opterećenih ljudi.
ja dotičnog gospodina ne poznajem, al sam mišljenja ukoliko je on bio organizator navedene  izložbe da je trebao nekog od Vas iz Viteza članova organizaciskog tima, makar pozvati u goste, iz poštovanja prema ljudima koji su nežaleći truda, tražili njegova psa, koji je na kraju i pronađen!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
ma ne može pas nestati to je izgleda bila više rakijska,međutim to "pomodarstvo" stavljanja sudija na prijavnicu bez stvarne namjere da se i pozove sudit je izgleda kopirano sa estrade hao hao hao
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Posljedice organiziranog CACT-a evo trpim i danas.Lik koji digao uzbunu na utakmici(prihvačen uz obečanje da će izmirirti članstvo u Savezu za tekuću godinu koje nije ostvario ni do danas dan)pri susretu sa njim uz prisustvo još jednog od takmičara toga dana rekao sam mu da više ne može biti prihvačen na takmičenjima uz takve postupke.Uvrede i psovke koje sam podnio ni " pas u melu nebi polokao".Pa sad organiziraj kinološke manifestacije i budi još dobar ćojek i pušiona si.Šta češ ćovjek je platio i da ti psuje.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović