Autor Tema: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER  (Posjeta: 8896 vremena)

Offline zabalj

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
    • nlt
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #15 u: 06. 04. 2010. 10:33:06 »
Postoji praksa da se rad u polju prepisiva, ali to nije obaveza. Bilo je kod nas i ranije utakmica gde se rad u polju nije prepisivao već radio na licu mesta. Meni je takođe drago da se nešto organizuje. Verujem da će do tada moći da se radi i gurka kod nas. Moguće je i da će biti pre te najavljene utakmice i ispita u celosti na i pod zemljom (naravno na gurku). Još se čekaju neke izmene u zakonu.
Vetar duva, a karavani prolaze

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #16 u: 11. 04. 2010. 14:50:37 »
dana 11.o4.2010.u organizaciji Kluba ljubitelja jamara pri KD ZOran Zoki Stanković u Šapcu,tereni LU Sele jeftić Šabac,sekcija Tabanović održan je IUO jamara u radu nad zemljom.Pse su ocenjivali Nenad Marinković iz Vrčina i Vlada Djuričić Frizer iz Šapca.Privedeno je 11 pasa,od toga 8NLT 2 kratkodlaka foksterijera i jedan oštrodlaki foksterijer.Pre ispita neocenjeni psi su ocenjeni u eksterijeru.Vodja ispita Sloba Krsmanović.Psi su ispitivani u ponašanju na pucanj,kvalitetu nosa,volji za tragom,glasnosti na tragu,pretraživanju,radu u vodi,vodljivosti.
Tereni su imali dovoljno zeca za sve takmičare ,pa su zabeleženi sledeći rezultati:5 Inr,2 II nr,4 III nr.
Postignuti rezultati:
1.Anno,vodič Dragn Smiljanić iz S.mitrovice,pobednik ispita Ia sa 100 maksimalnih poena
2.Majk vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
3.Jana od Belog Polja,vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
4.Oktavija Frizervald,vodič Popović Miroslav,I nr sa 96 poena
5.Bihel,vodič Kuraica Dragan,I nr sa 84 poena
6.Ekki od Prče,vodič Popović Miroslav,II nr sa 76 poena
7.Nora od Belog Polja ,vodič Miloš Sadžaković iz Obrenovca,II nr sa 74 poena
8.Meda foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 68 poena
9.Vidra,vodič Željko Okanović iz Majura III nr sa 66 poena
10.Mona foksterijer oštrodlaki,vodič Dragan Djordjević sa MIšara,III nr sa 62 poena
11.Kora Fekete Domino,foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 62 poena,
takmičenje je proteklo u fer atmosferi uz korektno i nepristrasno sudjenje,i privedno kraju do podneva  z14 zagi
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline mika

  • K 100
  • **
  • Postova: 339
  • NLT je zakon
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #17 u: 14. 04. 2010. 12:26:57 »
Evo rezultata iz Šabca
dana 11.o4.2010.u organizaciji Kluba ljubitelja jamara pri KD ZOran Zoki Stanković u Šapcu,tereni LU Sele jeftić Šabac,sekcija Tabanović održan je IUO jamara u radu nad zemljom.Pse su ocenjivali Nenad Marinković iz Vrčina i Vlada Djuričić Frizer iz Šapca.Privedeno je 11 pasa,od toga 8NLT 2 kratkodlaka foksterijera i jedan oštrodlaki foksterijer.Pre ispita neocenjeni psi su ocenjeni u eksterijeru.Vodja ispita Sloba Krsmanović.Psi su ispitivani u ponašanju na pucanj,kvalitetu nosa,volji za tragom,glasnosti na tragu,pretraživanju,radu u vodi,vodljivosti.
Tereni su imali dovoljno zeca za sve takmičare ,pa su zabeleženi sledeći rezultati:5 Inr,2 II nr,4 III nr.
Postignuti rezultati:
1.Anno,vodič Dragn Smiljanić iz S.mitrovice,pobednik ispita Ia sa 100 maksimalnih poena
2.Majk vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
3.Jana od Belog Polja,vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
4.Oktavija Frizervald,vodič Popović Miroslav,I nr sa 96 poena
5.Bihel,vodič Kuraica Dragan,I nr sa 84 poena
6.Ekki od Prče,vodič Popović Miroslav,II nr sa 76 poena
7.Nora od Belog Polja ,vodič Miloš iz Obrenovca,II nr sa 74 poena
8.Meda foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 68 poena
9.Vidra,vodič Željko Okanović iz Majura III nr sa 66 poena
10.Mona foksterijer oštrodlaki,vodič Dragan Djordjević sa MIšara,III nr sa 62 poena
11.Kora Fekete Domino,foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 62 poena,
takmičenje je proteklo u fer atmosferi uz korektno i nepristrasno sudjenje,i privedno kraju do podneva.

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #18 u: 14. 04. 2010. 12:35:28 »
Nema se šta za reć ,ljudi su radili sa psima ,i zato su im svi psi koji su izašli na ispit  i položili ispit . ;D ;D ;D .

Offline davidenkoxy

  • K
  • *
  • Postova: 38
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #19 u: 14. 04. 2010. 14:57:04 »
Da li pas sa takvim položenim ispitom (kao ovaj u Šabcu samo nad zemljom) može da se takmiči u Hrvatskoj u gateru za titulu? Takodje i Mađari sa njihovim ispitom?

Offline KREC

  • K 100
  • **
  • Postova: 116
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #20 u: 14. 04. 2010. 15:34:07 »
Da ih je izaslo 111 na ispit i onda bi verovatno svi polozili ispit ??? hmm
pitanje za sve da li su vodichi radili vise sa psima ili sa sudijama ???Ipak je 100% malo previshe,ali kako rade tako ce im i biti.Dobar vam "dvogled",Mirko

Offline Lovočuvar

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #21 u: 14. 04. 2010. 21:19:15 »
Zašto je čudno ako su svi psi položili taj IPO ili IUO kako tko hoće?Svi su bili prisutni i položili,sad kako koji,tj. u kojem razredu otom potom,nisu svi u I NR... Vodiči su pripremili pse,dali im priliku da nauče i to je to.
Za Kreca-ima li Pejak Milan još nešto Terijera,ima li još nešto u životu od njegove Bete ako se ne varam da se tako kuja zvala?

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #22 u: 14. 04. 2010. 23:54:27 »
-ja sam poznat kao davnašnji muljator sa ispitima(u prilogu neke od ocenskih lista mojih pasa saIUOi nekih tekmi,od pre 20 i više godina i skorije...)
-nije rezultat u Šapcu 100%,izvedeno je samo oko 20% pasa koji su bez IUO,ostali su bili kod kuća iako su gazde najavljivale dolazak i plasmane ;)
- moj drug Dragan se najviše breca zbog komentara,voljan je da demonstrira rad ili još bolje rečeno da sparinguje sa svima koji misle da  njegove foksike polažu mufte  fre
- probili smo led,sada na jesen još jedan IUO i rad nakon pucnja,za početak;poziv važi svima bilo takmičarima bilo kibicerima d4

kolega, objasni kakve veze ovaj tvoj post ima sa temom NLT, budući da se ne držiš pravila ponašanja i pisanja na forumu dobivaš OPOMENU, LOVAC Team
« Zadnja izmjena: 15. 04. 2010. 08:02:24 od valdop »
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline traper

  • K
  • *
  • Postova: 63
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #23 u: 15. 04. 2010. 08:38:51 »
Netreba voditi bezpotrebne rasprave oko toga  ispita kad on nije i tako priznat van granica srbije ,A pitanje koliko je priznat i u srbiji .

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #24 u: 15. 04. 2010. 08:56:04 »
ispit je priznat u Srbiji,drugih mogućnosti trenutno nema.Svrha posta je da se otklone nedoumice i insinuacije oko njegove legalnosti i sudjenja na ispitu(prisutan je bio stručni delegat KSS g.Miša Jelenić,medjunarodni  kin.sudija)-pročitati prethodne postove koji aludiraju na lažiranje..Ako ne treba izveštavati sa svih kinoloških zbivanja-u redu,neka bude.Ako treba da ostanem nem na neukusne prozivke,ni to neće ići sor odgovorio bih na temi utakmice i izložbe,ali sam prozvan( kao i moje kolege koji su bili na ispitu)na ovoj stranici,pa je red da tu i odgovorim,a moderatori ako smatraju da joj je mesto na drugoj stranici neka je premeste  z14

kolega, ako pišeš normalno u temi o kojoj se radi ne trebaju moderatori servisirati tvoje postove, o tome vodi računa, nemoj zvati moderatore da nešto rade već zovi na piće i druženje, pozz
« Zadnja izmjena: 15. 04. 2010. 10:56:45 od valdop »
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline MILAN PO

  • K
  • *
  • Postova: 41
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #25 u: 05. 09. 2010. 17:28:46 »
Pozdrav svima.Jeli ide neko za Madjarsku na kup u subotu?

Offline MILAN PO

  • K
  • *
  • Postova: 41
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #26 u: 07. 09. 2010. 13:38:11 »
Ide li ko u Madjarska na kup za vikend?

Offline Dr.Pile

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #27 u: 07. 09. 2010. 14:43:27 »
Ja sam tio ići ali mi jutros prijatelj kaže da je otkazano-odgođeno!? paci

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #28 u: 07. 09. 2010. 23:42:40 »
Ja sam tio ići ali mi jutros prijatelj kaže da je otkazano-odgođeno!? paci
a moga si i mene vodit  >:(
ajde vidi štaje su tin pa javi??? .?

Offline MILAN PO

  • K
  • *
  • Postova: 41
Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
« Odgovori #29 u: 07. 09. 2010. 23:48:37 »
Ja sam prijavio kuju pre 5 dana i dobio sam odgovor,da je ododjeno verovatno bi mi javili,moje kolege su u kontaktu sa madjarima i nikom jos nista nije javljeno.