Autor Tema: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H  (Posjeta: 39707 vremena)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #45 u: 27. 05. 2009. 22:56:20 »
Ma znam za neke po meni cudne stavove HKS-a(ili nedovoljno razjasnjene), meni se licno desilo da me prosle godine za prijavu na specijalku i CACIB ZG pitaju sta ce  i kako ce pas sa BH rodovnikom da se prijavi i odgovorio sam im isto kao i danas Kerberu, samo sto tad nismo bili izbaceni, jos....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #46 u: 27. 05. 2009. 22:57:40 »
šta je sad toliko si priča ispričao a sad "ne treba širit priču".Bude sve onako kako sam i pisao. fre
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #47 u: 27. 05. 2009. 23:46:25 »
Prema sadašnjem stanju psi iz Bosne mogu sudjelovati na izložbama i utakmicama nižeg ranga znači mogu na CAC izložbe nemogu na CACIBi mogu na CACTutakmice nemogu na CACIT ako ti je prošlo zadnji put ok dobro za tebe meni nesmeta ja ti samo kažem kakva je trenutna situacija.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #48 u: 28. 05. 2009. 13:48:08 »
Lovacpd dali si bio na eurodogu u Zagrebu

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #49 u: 28. 05. 2009. 14:06:45 »
Lovacpd dali si bio na eurodogu u Zagrebu
Bio sam na CACIBu jesenas u ZG i spec dan prije
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #50 u: 28. 05. 2009. 21:10:22 »
Lovacpd pod zaštitom FCI -ja su samo međunarodne priredbe(to im je pod zaštitom i to im se plača)logično.Normalno da je CAC državna i to je za FCI ko za nas neka lokalna smotra,međutim stalno praviš slalom da se "ne sudariš"s mojim konstatacijama i pitanjima.Gdje vadiš rodovnike naprimjer ti pa takođe tvoji prvaci iz KS RS?
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #51 u: 28. 05. 2009. 21:58:37 »
Onda smo se možda sreli kod ringova za goniče ja sam izlagao dve posavke imam negdje sliku ali moram skenirat

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #52 u: 28. 05. 2009. 22:02:59 »
he .što mi vas dvojica oftopičite.
« Zadnja izmjena: 28. 05. 2009. 22:20:10 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #53 u: 29. 05. 2009. 09:05:01 »
Lovacpd pod zaštitom FCI -ja su samo međunarodne priredbe(to im je pod zaštitom i to im se plača)logično.Normalno da je CAC državna i to je za FCI ko za nas neka lokalna smotra,međutim stalno praviš slalom da se "ne sudariš"s mojim konstatacijama i pitanjima.Gdje vadiš rodovnike naprimjer ti pa takođe tvoji prvaci iz KS RS?
Jos nigdje....nemam sta da prijavim, kuje se pocinju steniti tek krajem 6-tog mj a do tad cu vec smisliti....znam samo da ce to biti u kancelariji KSRS (a ciji to jee vec pitanje) d4
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #54 u: 29. 05. 2009. 13:38:38 »
Onda smo se možda sreli kod ringova za goniče ja sam izlagao dve posavke imam negdje sliku ali moram skenirat
Posalji mi sliku, ako se vidim....a lako ces me poznati
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #55 u: 29. 05. 2009. 21:36:30 »
pa neću valjda za vama premještat teme mjesec dana(slike te stavljajte u temi za to)Kerbere eh muka ti prepoznat lovcapd valovita kosa ko u yul brinera a vodi pepoznatljive pse hao
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #56 u: 30. 07. 2009. 20:49:39 »
Sapnula mi pticica jedna danas...
da je Unije konacno registrovana kod drzavnih organa BiH.....
Sta cemo sad?
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #57 u: 15. 08. 2009. 23:01:52 »
Sapnula mi pticica jedna danas...
da je Unije konacno registrovana kod drzavnih organa BiH.....
Sta cemo sad?
E ovako čemo:
1.podastri dokaze pa da nas uvjeri,gdje je registrovana,kojih organa,koja institucija,u kojem mjestu i od koga,uostalom podastri dokaz da vidimo,aaaa ptičice svasšta cvrkuću.uhhhh svašta sam čuo Bože sačuvaj a uglavno miriše(smrdi) na segregaciju.
Pitanje :šta čemo sad? kako da shvatimo?
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #58 u: 13. 09. 2009. 22:56:10 »
UKS u BiH sudski registrirana(konačno)u Brčko Distriktu te stekla bar na taj način svojstvo pravnog lica.No bilo kako bilo postoji šansa zdogovora o jedinstvenom nastupu (minimum minimuma)pred sastanak u Beogradu u 10 mjesecu o.g.(prisutni će biti izvršni direktor FCI,predsjednik sekcije za jugoistočnu Evripu,zainteresirane strane iz zemalja koje imaju iste probleme ovoga puta bez prisustva Rajzingera ,naravno)te tako ponovo pridružno članstvo BiH praktično obnoviti u FCI -aju i zaista konačno pružiti šansu kinolozima,kinofilima,uzgajivačima i inim ljubiteljima pasa da normalno ostvaruju svoje potrebe i servisiraju svoje kinološke usluge u BiH.
Ako je suditi po svemu propuštenom i šteti koju smo sami sebi nanijeli i koju ispaštamo trebalo bi da je svima pa i onim najtrdokornijim (narcisoidnim i oholim)konačno došlo iz stražnjice u glavu a da li je tako vidječemo u narednom periodu.Bilo kako bilo još uvijek postoje i funkcioniraju ljudi kojima je svejedno što su gubitnici hiljade drugih ali nažalost i takvi su u kinologiji.Da li sada postoji kritična masa na svim stranama koja može da izvrši pritisak da stvari konačno krenu sa mrtve tačke?????????Vidječemo.
« Zadnja izmjena: 13. 09. 2009. 22:58:53 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
« Odgovori #59 u: 01. 10. 2009. 20:18:44 »
Na CAC izložbi u Sarajevu 26.09.2009.godine između ostalog organiziran je ring u kojem su se pregledali psi vlasnika koji su izrazili želju za uzgojnim pregledom.Isti su obavljali gospoda  sudije Vibor Ježek Hr.fra Stjepan Krasić BiH i Refet Hadžić BiH.Po ugovoru postignutog između Bosanskog kinološkog saveza i Hrvatskog kinološkog saveza psi koji dobiju uzgojne dozvole moći će biti pripuštani u reprodukciju a za štence će se moći izdavati exportni rodovnici i na ovaj način će psi biti potpuno ravnopravni sa svim psima vlasnika ćiji savezi su u članstvu FCI.Pse su mogli privoditi na uzgojni pregled članovi Kinološke asocijacije unije u BiH iz BiH. d4 z10
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović