Autor Tema: Zbirka recepata raznih autora  (Posjeta: 91331 vremena)

Offline Jakyy

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #180 u: 11. 02. 2010. 11:36:14 »

Pomoć!!!

Trebam nekoliko savjeta ill recept.

Pokušao bi po prvi puta srneći but sa krumpirima ispod peke, pa me zanima koji je postupak,
čime ga je najbolje začiniti, špikovati i sl. Treba li but iskoštiti ili ga je bolje peći cijelog?? ččč

Spremam peku za ekipu pa bih volio da sve ispadne kako treba... rostilj sauf

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #181 u: 11. 02. 2010. 12:27:54 »
Najbolje ga je iskoštiti,obložiti slaninom,okolo stavi raznog povrća,a začini solju i paprom.Stavi malo ružmarina ili lovorovog lista,koju jabuku,i peci oko sat vremena.Nakon 45 min otvori pekuda pogledaš i okreneš meso.Ako imaš veći but,trebat će ti i više od sata.Probaj tako,pa javi zagi
Pac ti za srneći but nije potreban.
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Jakyy

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #182 u: 11. 02. 2010. 13:02:46 »

Zahvaljujem, čim isprobam, javim dojmove!!!  sauf

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #183 u: 26. 02. 2010. 10:33:12 »
Kolega Jakyy,očekujemo dojmove!!
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Jakyy

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #184 u: 12. 03. 2010. 16:10:06 »

Evo napokon sam se uspio dogovoriti sa ekipom, sutra slijedi
peka sa srnećim butićem i krumpirićima, naravno po tvome receptu.

Danas kupujem namirnice i spremam butić za peku... rostilj  bl.

Javim kako je proslo... z10

Offline Jakyy

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #185 u: 11. 05. 2010. 15:02:55 »
Evo napokon...
Ispričavam se što ste toliko čekali da javim dojmove, no čekao sam da dobijem fotografije od ekipe kako bih vam mogao i predočiti kako je to izgledalo kad je bilo gotovo.
Moram priznati da su dojmovi bili pozitivni, jedino idući put staviti malo više špeka zbog suhoće mesa.
Inaće but sam začino klasičnim začinima (sol, papar), špikovao ga špekom i mrkvom. Stavio narezane krumpire u podsudu peke, položio but i dodao djelove luka, jabuke, paprike, mrkve, ružmarina i lovora, s obzirom da je srnećeg buta bilo malo, stavio sam i komad teletine. Peklo se negdje oko sat i 15 min.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #186 u: 25. 05. 2010. 08:50:35 »
Sve 5, sok od jabuke -1!  hao zagi

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #187 u: 25. 05. 2010. 10:27:20 »
Lp!

Pa da i ja nešto malo dodam u temu...

"Ledvena pečenka" se kaže kod nas, najfiniji deo životinje... Ova je bila od srnjaka. Začino sam sa belim paperom, majaronom, peršinom, česnom i bazilikom. Sve prelio sa maslinivom uljem i pustio pet dana u frižideru. Onda sam ga popekao na maslinovom ulju i tada ga i solio, jer nikada ne solim meso kad ga stavljam u pacu, jer so izvadi vodu i meso postaje pusto. Iskuhao sam zelene beluše. Onda meso stavio u glinenu posudo i dao na toplo i beluše još malo prepražio u soku od pečenke, dodao česan i peršin i za još kakvu minutu dodao meso. Za prilogu dao pire krompir sa peršinom, đem od brusnice (praiselper) i zelenu salatu, a za popit sladki muškat, možda bi išlo bolje rudeče vino, al pijem ja samo bjelo, a i to mora biti sladko... z10 z10 z10





Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #188 u: 26. 05. 2010. 12:45:22 »
I ovaj članak i slike pokazuju evidentnu razliku u kvalitativnoj razlici između našeg i Vašeg pristupa lovstvu i svim aktivnostima vezano uz tu granu.   
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Jakyy

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #189 u: 27. 05. 2010. 01:17:13 »
Svaka čast Janez L.

Ovo izgleda savršeno. d4

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #190 u: 31. 05. 2010. 17:54:42 »
Lp!

But od Gamsovega kozliča, a la Joca...

Šta je divnije nego lov u Gori, kad te obkružavaju visoke planine i kdje prokužiš kako je čovjek malen... Ideš za nekoliko dana i piješ divote velike Prirode. Ako te na lovu prati miljena Djevojka još je ljepše i kad se vratiš iz lova čeka te topla kučica... No i ako ideš u lov sa Drugarima dobro je to i društvo je pravo. Sada se lovi srnjak i lov se izvaja u jutro i u veče tako da je kroz dan dosta vremena za kuvanje i ako voliš kuvati zašto ne iznenadiš društva...



But davaj u pacu 4 do 5 dana prije. Za pacu upotrebim mažuran, peršin, papar, bosiljak, češnjak i sve skupa u glineni posudi prelijem sa maslinovim uljem i stavim u frižider. Nabavim povrće: mladi luk, malancane, bundeve, crvenu, zelenu i narančastu papriku, črešnjevu rajčicu, zelene šparoge i luk ljutiku (šalotko). But izpred peke pomažemo sa senfom i neka tako stoji dok ne pripremimo povrća. Luk sesekljamo a ostalo povrće narežemo na kocke.





Onda but sa obe dve strane popečemo na maslinovem ulju i solimo ga, dodamo luk i ostalu zelenjavu. Dodamo i malo worchesterskog umaka i osnovu za supu, može i koncentrat u kocki al je bolje domača. Sve skupa nek se duši 2 sata. Meso redovito polivamo sa umakom koji se nateče. Kad je gotovo, but stavimo na pladanj, zelenjavi pa dodamo naseckan češnjak i peršin i sve skupa dobro promješamo. Sa zelenjavo obložimo but i dodamo još kuvan krompir u koscima. Sve skupa posipamo sa naseckanim peršinom i za dekoraciju dodamo nekoliko grančica peršina i na krhlje narezanu črešnjevu rajčicu.





E tako izgleda kad ide Janez za par dana u lov u Goru... z10 z10 z10

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #191 u: 04. 06. 2010. 01:14:00 »
Majstore! Nepopravljivi romanticar!  zagi
Sve super odradjeno!

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #192 u: 04. 06. 2010. 09:40:09 »
 rostilj rostilj rostilj palio se rostilj...

Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #193 u: 04. 06. 2010. 10:12:16 »
peceno bas kako treba!  zagi

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Zbirka recepata by SSG
« Odgovori #194 u: 04. 06. 2010. 10:25:36 »
Filet od jelenka....na  rostilj od cumura, feta sir, masline, u salatu, malo nekih mirundjija u nju, a krompir mladi na pole i u rernu....jednostavno... A piva je Bajerska 7,3% alk. tamna/slatka.. zagi zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....