Autor Tema: Zbirka recepata raznih autora  (Posjeta: 91137 vremena)

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #270 u: 04. 01. 2013. 22:57:02 »
sad ste i mene zainteresirali za šojke, nije mi nikad palo na pamet jesti šojku, probat ću. ima ih kod mene dovoljno, nisam  ni znao da se to jede.To kod nas love samo zbog zabave i šarena perja. a sad ću je baš probat,ima li kakav još recept za šojke??

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #271 u: 04. 01. 2013. 23:01:43 »
Lp!

Ima svega i svašta... gulaš, paprikaš, rižota...šojka na hiljdu i jedan način... zagi zagi zagi d1

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline erwolf

  • K 500
  • ***
  • Postova: 930
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #272 u: 05. 01. 2013. 12:01:42 »
fazan pecen u soli

prva napomena je da je originalni recept za piletinu ali ja sam probao sa fazanom i mogu vam reci da je bolji od originala,a tako misle i oni koji su ga probali d4

sastojci:
1. fazan ocerupan(sa kozicon,nikako odran)
2.kuhinjska so
3.belanca
4.panceta
5.beli luk
6,suve sljive
7.jedna kisela jabuka


ocerupanog fazana,naspikujemo slaninom i belim lukom(sto vise to bolje)u unutrasnjost stavimo jabuku i na pola secene suve sljive pa prostor izmedju nogu zasijemo i tako pripremljenog fazana ostavimo preko noci da odlezi u frizideru. uzme se tepsija ili okrugli pekac i pravi se pogaca od soli i belanaca.

donji deo pogace trebalo bi da bude oko prst debljine,polozimo na njega fazana i pocinjemo ga obavijati sa svih strana testom od soli i belanaca tako da na kraju izgleda kao da je fazan usao u iglo.bez bojazni da ce se iglo zarusiti jer belance sluzi da veze masu.

isplanirati dolazak gostiju i pred njih izneti jelo deriktno iz rerne(pece se oko 1,5 sat na 180 stepeni)tesko da ce iko poverovati sta je unutra,ispod pecenog igloa dok vi ne udarite npr.kutlacom po krovu koji puca a sobu ispunjava miris fazana....

namerno nisam napisao koliko se soli i belanaca potrosi,jer ni sam neznam odnosno nekad potrosinm vise nekad manje,a da nezaboravim ova se smesa pravi u nekakvoj plasticnoj posudi i nesme biti puno retka vec nesto kao gusce testo.

ps.
imao sam i slike skoro svih recepata ali se sad u tom folderu nalaze crtani filmovi, sor sor sor znaci klinci su nesto cackali dok sam bio odsutan..............

 zagi zagi prijatno zagi zagi

Offline erwolf

  • K 500
  • ***
  • Postova: 930
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #273 u: 05. 01. 2013. 13:44:03 »
aromaticni zec

sastojci:
1.zec
2.100gr kraskog vrata
3.100 grama pancete ili bele slanine
4.veca glavica crnog luka
5.beli luk
6.ribani kiseli kupus
7.krompir
8.50gr suvog grozdja
9.kafena soljica konjaka
10.slanina za spikovanje


zeca izvadimo iz paca,pustimo da otkapa,posusimo ga i dobro naspikujemo slaninom i belim lukom. u serpi proprzimo sitno seckani luk sa sitno seckanim kraskim vratom i slaninom te dodamo ribani kupus i jos malo proprzimo,pobiberimo po volji,tom smesom punimo zeca i usijemo ga da smesa nemoze da izadje.pekac oblozimo po dnu sa debljim komadima krompira secenim na kolutove i pospemo suvu grozdje,polozimo zeca na krompir i zalijemo konjakom.

pece se oko 1,5-2 sata na 180 stepeni uz stalno prelivanje sa ispustenim sokom,

kada je gotov servira se tako sto se nadev postavi u sredinu ovala oko njega se postavi krompir pa onda komadi zeca u krug stim da izmedju svakog komada mesa se postavi po komadic pomorandze secene na kolutove z14


 zagi prijatno zagi

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #274 u: 05. 01. 2013. 14:04:48 »
erwolf,ovakav recept sa solju ja koristim kod pečenja ribe,predobro ispadne...bravo na receptima,ajde još!  zagi zagi zagi
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline erwolf

  • K 500
  • ***
  • Postova: 930
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #275 u: 05. 01. 2013. 15:36:02 »
fratt  zagi drago mi je da je neko probao,fora je prosta a ispadne extra.i ja sam par puta spremao skusu i neke recne ribe ali kako volim vise meso...

malo sa po..zdeo kad sam video u folderu sa slikama pepu prase,traktor toma i druge...jer sam hteo da postavim slike za recept

prepelice u gnezdu

sastojci;

1.prepelice
2.krompir
3.spageti   


ociscene prepelice se posole, pobibere sarenim biberom,uviju se u mesnatu slaninu i opeku se na jakoj vatri sa svih strana.poredjaju se u pekac i tiho se krckaju u belom vinu sa dosta belog luka i povrca uz stalno prelivanje.

krompir se isece na polutke i obari u slanoj vodi ali ne sme da se prekuva,spagete takodje obariti i prohladiti. z1 e sad ono glavno z1
u polutke krompira zabosti po periferiji 6-8 cackalica i polako i bez nervoze plesti sa spagetama gnezdo za prepelice. tako gotova gnezda spustati u duboko i vrelo ulje da se krompir i spagete zapeku i lagano ih vaditi da se ne pokvare. u tako formirana gnezda spustamo prepelice.

oval se oblozi zelenom salatom u koji stavljamo prepelice u gnezdu,sve se prelije mesavinom suvih biljnih zacina a ukolko ima praznog prostora na ovalu popuni se kriskama limuna,paradajza.....

raj za oci a tek ukus d4 d4 d4

a ja nemam slike paci paci paci

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #276 u: 05. 01. 2013. 17:42:54 »
Izgleda da je Janez dobio takmaca  happi d4

Offline erwolf

  • K 500
  • ***
  • Postova: 930
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #277 u: 05. 01. 2013. 18:54:52 »
samo ne zaboravi velimire da on ima slike a meni je ostala samo tastatura z14 z14 z14

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #278 u: 05. 01. 2013. 19:00:33 »
Kuhat će se još biće valjda i slika  d4

Offline erwolf

  • K 500
  • ***
  • Postova: 930
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #279 u: 05. 01. 2013. 19:51:19 »
pasteta od fazana

1.fazan
2.crni luk,po mogucnosti i crvene i bele boje
3.beli luk
4.kasicica pikant senfa
5.posni majonez
6.kasicica rena
7.otvorite frizider(u daljem tekstu objasnjenje)
8.2 tvrdo kuvana jaja


obariti fazana u sto vise povrca,izvaditi ga a od ostatka napraviti supu ili potaz.od 89 lovim i i spremam fazane ali ovaj pocetni postupak koristim u 90%slucajeva jer je meso mekano i mirisljavo i moze se koristiti za pastetu,kao fil uz malo dodataka za palacinke,kiflice,gurmanke lepinje,ma zasta god pozelite....ali da se vratimo na recept.

meso odvojiti od kosti i samleti na masini za meso bar dva puta zajedno sa lukom.dobijenu smesu podeliti na dva dela i ubaciti u super secka (ranije sam koristio blender)i lagano dodavati kuvano jaje,senf,ren,majonez... ali voditi racuna da smesa mora ostati kompaktna,nikako se ne sme razrediti vec se uvek mora imati na umu da se to kasnije maze na hleb.

objasnjenje za tacku 7-sta god da imate u frizideru a mislite da bi bilo ukusno bez dvoumljenja ubacite-moze kasicica domaceg ajvara,pindjura,ljuta paprika,komadic kakvog dobrog sira.....samo uvek zapisite sta ste dodali da ukoliko ste dobili pravu stvar, iduci put ne radite po secanju.

ako ste pastetu napravili za goste evo jedne fore za serviranje:presecite jednu manju deciju loptu na pola i kada je napunite pastetom neka to bude telo a onda napravite jednu malu polulopticu koja ce biti glava sa ocima i nosom od vrhova crnih maslinki a u telo pobodite puno slanih stapica(grisina) i eto jeza od fazanske pastete

e sad naslov je bio pasteta od fazana ali ovaj nacin pravljenja pastete je primenljiv za skoro sve vrste pasteta,odnosno ukoliko vam ostane pecenja,przene ribe,dzigerice bilo svinjske,bilo junece,ako pozelite pastetu od povrca,ma sta god vam na pamet padne.

neki drugi put o kiflicama,palacinkama,zapecenom mesu. zagi

nije divljac ali posle lovacke vecere dobro dodje i dezert

flambirane banane

banana se otvori jednim manjim delom,odnosno ukluni joj se samo jedan deo kore a onda se prstom odvoji od bocnih strana ali nikako da se izvadi iz kore-treba da podseca kao na bananu u kanuu.meso banane se pospe mesavinom secera,vanile i moze cimet i tako poredjani kanui se zapeku u reni sve dok se secer ne karamelizuje.vadi se iz rerne redja u vatrostalnu posudu i flambira na stolu pred gostima z14


 zagi prijatno  zagi

Offline erwolf

  • K 500
  • ***
  • Postova: 930
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #280 u: 05. 01. 2013. 19:56:41 »
bice jos kuvanja to stoji ali znas li sta je slika nestalo,a da bar nemam externi hard-ovako cu morati iz pocetka z14 z14 z14

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #281 u: 05. 01. 2013. 21:37:27 »
Lp!

just just just zagi zagi zagi d1 d1 d1 zagi zagi zagi just just just
Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #282 u: 27. 03. 2013. 21:19:08 »
Lp!

Nije baš nešto čarobno ali koji voli jetre, bubreg i srce, sviđati će mu se. Sve organe izrežemo na tanke kriške, tamo oko pola centimetra. Prvo za jedan dan sve prolijemo sa mlijekom,



onda isperemo mrzlom vodom i osušimo, onda preko noči u maslinovo ulje.



Na tavi vrlo zagrijemo maslinovo ulje, ubacimo nekoliko slomljenih češanja bijelog luka, da požute i ispečemo meso, samo neka 2 minuta na svakoj strani, stavimo na tanjur i onda sol i papar. To ti je sve...



Za prilog jedan pure krompir, malo drugčije.



Na maslu požutiti kriške bijelog luka, onda baciti pancetu i na kraju kriške črešnjove rajčice.



U ovo dodati kuhan krumpir i može se sjesti i jesti... d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline GoranG

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #283 u: 27. 03. 2013. 21:59:08 »
E Janez sad si pretjero zar nevidiš kolko je sati i šta sad nego da se smirim s metrom kobase e šta nam radiš

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Zbirka recepata raznih autora
« Odgovori #284 u: 27. 03. 2013. 22:52:23 »
izgleda dobro d4