Autor Tema: Sajam Varaždin 2016  (Posjeta: 3447 vremena)

Offline tomo6

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #15 u: 14. 10. 2017. 15:49:52 »
 ludiloo

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #16 u: 14. 10. 2017. 18:38:10 »
Otišli smo van teme!!
Tko se sjeća, a neki kolege bi morali, u Zagrebu su organizirana dva sajma i nakon toga je hvala Bogu ugašen.
Isto tako bilo je odlukom PUZ Zagreb zabranjeno trženje municijiom , dok se u Varaždinu, Rijeci i Osijeku smjelo.
Vjerujem da će se na ovom našem vašaru moći kupiti koji metak zbog dojma, visokog pokroviteljstva gradonačelnika Bandića, Gradskog ureda za poljoprivredu, Lovačkog saveza grada Zagreba i cijene najma izložbenog prostora.
Ovakva odluka o zabrani prodaje municije od strane ovlaštenih uvoznika onima kojima imaju zakonsko pravo na kupnju
je diskriminirajuće.
Možda se netko  dosjeti da ja vozilo više ne mogu kupiti na sajmu već samo u autosalonu.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #17 u: 14. 10. 2017. 20:00:16 »
Navodno su takva pravila EU,nema prodaje streljiva i oružja na sajmovima(sajam je izložba).
Gogo

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #18 u: 15. 10. 2017. 20:59:32 »

 Zar Ljepa naša nema prioritetnijih odluka i zakonskih obveza propisanih u pristupu EU.
Sudstvo, vojska,korupcija u pravosuđu,zdravstvu, neriješen katastar, no svidje se Svemogućem primijeniti EU pravo na seoskom sajmu.
Bio sam danas na vjerujem zadnjem sajmu koji je imao prefiks lova i ribolova. Došli su ljudi koji nemaju pet trgovina lovačkom opremom na pet kilometara kao mi koji živimo u Zagrebu. Došli su s obiteljima na izlet i kupiti kutiju dvije sačme za fazana i zeca , a onda figa !
Ako se je znalo prije otvaranja Sajma da je zabrana prodaje oružja i municije, onda je to trebalo javno obznaniti, kako izlagačima da ne troše novac na najam prostora , tako i svim potencijalnim posjetiteljima.
U ovom mjesecu organizirati će se i na Zagrebačkom velesajmu  sajamska priredba koja bi trebala biti lovačkog karaktera. Sufinancirana gradskim novcem možda se i pojave neki izlagači, no tko će plaćati ulaz 20 kuna + parking da vidi sve ono što može vidjeti svaki dan ako ima želju otići u bilo koji dućan lovačke opreme.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline soljajoza

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #19 u: 16. 10. 2017. 21:19:14 »
Hoce li se na Zagrebačkom sajmu moći kupiti municija?
7 rem mag

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #20 u: 17. 10. 2017. 07:41:23 »
Pa u biti to i nema veze sa EU direktivama, već se veže uz naše zakone o oružju i explozivnim tvarima. Prodaja istih je dozvoljena SAMO u trgovinama koje moraju udovoljavati određenim sigurnosnim regulama, a sve izvan tih okvira je direktno kršenje zakona! Druga stvar je što je prijašnjih godina trgovcima gledano kroz prste, a sve u cilju kako bi sajam lova imao uopće smisla. Slažem se sa uvaženim gospodinom Fazanom kako ovo ispada najveći problem Lijepe naše, i baš tu se je našlo tjerati mak na konac...ali udri po onima po kojima možeš i smiješ, pa neće valjda po Todiju, Bandiju i inima.... Ma već mi se od svega toga lagano  :pferd:

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3160
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #21 u: 17. 10. 2017. 08:07:57 »
Steta, toliko se raspravljalo o novom zakonu o oruzju, zainteresirane organizacije i pojedinci su slali prijedloge za izmjene zakona.
I uvijek se provuce neka sitnica o kojoj se ne razmislja, ali iscuri kroz praksu.
Na primjer ovo.
A moglo se napraviti neka izmjena, ili specificna zakonska odredba da se omoguci kupovina streljiva ili oruzja, na raznim sajmovima.

Mada postoje i druge opcije, na primjer da se na sajmu izda potvrda kupcu za sajamski popust, pa preuzme u trgovini... itd.. ako bi bilo volje moglo bi se nesto rijesiti u skladu s propisima.
Gente Balcanico!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #22 u: 17. 10. 2017. 08:32:48 »
Ako se ne smije prodavati onda neka takva okupljanja nose naziv izložba. U našem jeziku sajmovanje i sajam imaju sasvim drugu konotaciju.
Otići ću na Zagrebačku izložbu da vidim kaj naši mudraci slažu i kolikog će biti vijeka.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #23 u: 17. 10. 2017. 08:35:23 »
Mada postoje i druge opcije, na primjer da se na sajmu izda potvrda kupcu za sajamski popust, pa preuzme u trgovini... itd.. ako bi bilo volje moglo bi se nesto rijesiti u skladu s propisima.
Da, ta varijanta bi mogla proći - na sajmu prodavač ti izda neki "kupon sa popustom", odeš u trgovinu i rješeno ( no to može napraviti i bez kupona  8) )
Kolega Fazan, vidim da Ste bili na sajmu i svjedočili svojevrsnom jadu, ali bilo je za pretpostaviti obzirom da su godinama bili sve lošiji - nadam se boljem na "sajmu" u Zagrebu.. d1
Em ti sumpor.....

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #24 u: 17. 10. 2017. 08:51:08 »
Ista stvar je u Nürnbergu, tamo nešto kupiti (ne streljivo) je ravno dobitku šestice na lotu. Poneki kinez oće prodati kakvu lampu ili optiku,ali stvarno rijetkost s obzirom na broj izlagača. Prije 10 godina se puno lakše moglo kupiti nrgo zadnjih godina.
Ex lovnik

Offline tomo6

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #25 u: 17. 10. 2017. 11:50:58 »
Ako je to sa municijom i oružjem tako kako pišete svaki sajam je besmislen i dajmo mu naziv izložba i nitko neće doć. Ja sam dolazio nekoliko godina i kupovo metak po 8 kn dok je taj isti u Rijeci 13.20,  što bi značilo na tri kutije uštedim 300 kn. I čemu da se ja sad gubim po sajmu kad nema sajamskih cijena i ponuda

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3160
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #26 u: 17. 10. 2017. 14:27:47 »
Na zalost, izgleda da se ipak vremenna mijenjaju, vrlo cesto na ustrb lovaca ili legalnih vlasnika oruzja.  :pferd:
Gente Balcanico!

Offline Petko

  • K
  • *
  • Postova: 80
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #27 u: 17. 10. 2017. 23:01:53 »
Može li mi netko objasniti, zašto netko  ne napravi sajam i pozove sve puškare naše da se prezentiraju sa svojim radom. Da vidimo tko šta može napraviti.
Dugo, zašto ne bi bili majstori koje izađuju kundake. Pa neka oni stave svoje radove i cijene pa ćemo sigurno lakše doći do informacija.
Treće, di su naši krojački obrti koji rade stvarno ok robu a nekli ne znaju za njih.
Četvrto, imamo i majstore koji rade od kože čuda i vrhunske proizvode, npr. futrole.
i tako ima x takvih tema.
Zašto nitko ne na pravi taj sajam di bi se prezentirao lov, od literatura, škola, obleke, oružja, lovišta, smještaja, hrane  i neznam čega svega. Ne razumijem da na sajmu lova prezntiraju citren-a koji je limuzina. Čemu to? Pa kada će netko napraviti sajam di bi sve bilo na jednom mjestu, pa ok,neka nema prodaje oružja i streljiva, ali dajte popust i lako ja dođem u dučan po robu. Ali neka taj popust bude onda 30%, a ne 10%. I o tome bi mogli pisati koliko hoćemo, ali nikada neće to biti kao sajam da možeš neke stvari vidjeti i doči do  informacija.
baš me zanima što će i kako će biti za vikend u Zagrebu

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #28 u: 18. 10. 2017. 03:22:34 »
 Petko to sto vi govorite rekao bi bilo koji normalni covjek ali treba pogledati iza zavjesa i vidjeti razloge. naprimjer trosak standa je jako bitan kao i mogucnost trgovine da se plati za taj stand i mozda nesto i zaradi. ja zivim na drugoj stranio svijeta gdje su stvari puno norlanije i jednostravnije. Svak ide na sajam da kupi nesot jefinije nego inace, da vidi nesot novo  i da se zabavi- to je ptpiliek recept. ako nema toga nema smisla imati sajam. IWA  ako i vecian slicnih sajmova su meni dosadni jer su trgovci ili radnici na standovima napuhani, odsutni ili nedostupni. Cesto sa jako malo znanja o stvarima koje prodaju. Uglavnom to ti je to  i to je najbolje velika tacka.  Vasi Ducani su mi uvijek radost prije posjete a razocaranje nakon posjete.  Prodavac zauzima pozu ko da je ministar koji se sprema za vazan govor ako se usudi ustati sa stolice gdje se izlezava. Prije nego se stane mora osigurati prostor oko sebe, osecovat je li stvarno potrebno da se ustane, razmisliti o tlaku, prostati i ostalom sta se moze desiti ako se ustane za manje od 500 eura. Ko da mi cini uslugu da ce pricati i potrositi tako skupe rijeci iskustva koje je stekao loveci sve predijele svijeta. Ako kazem da sam iz Australije on vec sve zna i sve je vidio  u dokumentarcima i sve mu je jasno  i da smo mi tamo divljaci. Kod nas lovacki sajmovi su jos uvijek lovacki. Svi sto izlazu prodaju jeftinije nego normalno, skoro svak moze platiti stand i izloziti robu koji zeli prodati ako ej u skladu sa zakonom i pravilima sajma. Uvijek mozes naci dobru zabavu, muziku, jela i puno novosti  i novih proizvoda a sve cijene su bolje nego u ducaniam standardno. Ako kupis ili narucis pousku postuju cijenu sa sajma i svi zele s tobom pricati i podijeliti isjustva i reci sta imaju o proizvodu koji te zanima. Milim da sam bio na nekoliko sotina sajmova od lokalnih i malih do Shot show i SCI koji su kruan svjetskog lovstva i lovacke opreme i svi su bolji i prijateljskiji nego i jedna u Evropi koji fura stil, visinu i renome ko da se radi o modnom festivalu u Monte Carlu. Nisu  family friendly" i tesko da mozes ista dirati bez dozvole i prijekog pogleda a o cijenama muljaju kao i o svojim proizvodima ko viskokvalitetna trznica na Ponte Rosso u Trstu nekad.  Kao cijene su samo za industriju i vece kupce, cuva se nivo kojeg slabo da zapravo ima. Kod vas ce svi sajmovi pasti na guzicu kad neki privatnik iz posla ili ljubavi napokon shvati da se to moze lijepo i ljudski napraviti i nesot zaraditi od prodaje standova a ljudi ce doci jer svak je zedan  i radoznao a ako uz to imaju i drugih ponuda bice jos vise ljudi koji i ne moraju biti lovci da bi dosli. Toliko imate malih zanata ili kucne izrade, odlicnih majstora svakih vrsta koji bi imali sta izloziti da im je pristupno i jeftino da mogu zaraditi. majstori nozeva, obrade koze, izrade torfeja i plocica, lovackih kuhinjskih naprava, elektronike, odjece i odijela i puno toga ...

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #29 u: 18. 10. 2017. 07:24:16 »
Da, trošak standa je visok, na žalost.