Autor Tema: Sajam Varaždin 2016  (Posjeta: 3449 vremena)

Offline Elegance

  • K 100
  • **
  • Postova: 240
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #30 u: 18. 10. 2017. 08:03:04 »
Da Gorane u pravu si, ali zašto je to tako?
E pa zato što svi nešto moraju podmazati i namazati, a što će se desiti kad masla nestane?
Tako je to pa skoro jednostavno postalo kod nas. Okviri društva su kruti njima vladaju korumpirani, a mali majstori, pošteni poslodavci nemaju što tražiti na podobnom i prodanom tržištu sve izraženije se osjeti nezadovoljstvo. I masla je sve manje tamo gdje ga treba biti. Posebna su priča stručnjaci u našim trgovinama zato nikada nisam kupio kod njih pusku iz izloga imam osjećaj da je probana malo više puta, a o škljocanju da ne pričam ne malo puta mi je jedan pokazivao kako dobro leži puška i pritom u glavu mi cijev uperi pa u oko ..... čudo. ( tražim zapakirano, a najčešće naručim i čekam da ja prvi prdnem u cijev dok prijeđe granicu jer kad već kupujem novo onda neka tako i bude)
« Zadnja izmjena: 18. 10. 2017. 08:15:54 od Elegance »
In my truck is an old Bible and a new gun I use both.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #31 u: 18. 10. 2017. 09:06:33 »
U proljeće se održava sajam Interklima  međunarodni sajam grijanja, hlađenja i klimatizacije i obrade pitkih voda ,i nitko ne prodaje na štandovima klima uređaje i drugo. Svi ti sajmovi bi trebali biti izložbenog karaktera da se prezentiraju novi proizvodi,da se izlože i prezentiraju asortimani koji se inače rijeđe prodaju jer trgovci u trgovini ne mogu imati najskuplje modele za pokazivati . Zar na sajmu graditeljustva netko prodaje ciglu,beton,cement. Ne, ne prodaje,sajmovi su za uvoznike,predstavnike da dogovore poslove,suradnju i prezentiraju šta nude.
Dali se u Salzburgu prodaje streljivo i puške ? Osobno nisam bio u Salzburgu na sajmu.
Gogo

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #32 u: 18. 10. 2017. 10:49:18 »
Prije svega treba razlikovati poslovne sajmove od naših dosadašnjih vašara, a onda dalje... Još treba uzeti u obzir koliko smo MALO tržište pa napraviti analizu isplativosti poslovnog sajma...jednostavno NEMA JE! Dakle ovdje može proći jedino vašarluk kao i do sada, nažalost...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Sajam Varaždin 2016
« Odgovori #33 u: 06. 11. 2017. 05:21:00 »
Nema nista lose ako se prodaje na sajmu jer mali moraju odnekud platiti svoje troskove dolaska  i standa. Ipak cijene trebaju biti vidljivo bolje nego u ducanima svaki dan tako da oni dobiju volumen sa manjom zaradom a musterijjama se isplati  doci i pazariti Samo treba biti cisto i transparentno a ne zakukuljeno i bezobrazno. Mora biti mjesta i za male i velike da se industrija razvija inace postane dosadno i dominantno s jedne strane i musterije se brzo rasipaju.
prije par godina sam bio u jednom dusanu s prijateljem koji ima sve papire i dozvole i kupovali smo municiju za gadjanje na strelistu u 308W. Htio sam 5 kutija  i prodavac umjesto da ih izvadi i naplati pocne dosadjivati o toem sta ce nama to i gdje cemo mi to trositi. Sta njega briga sta mi radimo  ima papire i novce i dovidjenja. Kad mu je zadnji put neko dosao i kupio 5 kutija odjednom? Nekad zabiju nos tamo gdje mu nije mjesto. meni je to sve cudno jer odavno nisam tamo i odvikao sam se balkanske malogradjanstine. Svaku kutiju je otvorio i pregledao da li su svi meci na svom mjestu. Kad gledas onda nisi dobrodosao akd kupijes hoce sve znati a i ne drze se profesionalno svog posla.
Svake godine gledam PPU kad dodju na sajam u Las Vegas. Ja bi im svima dao otkaz na mjestu i pjeske poslao kuci koliko su lijeni,  nepristojni (dok im ne dodje sef ) a inace vise vole izmedju sebe pricati nego sa musterijama kojima okrenu ledja. Kataloge moras sam uzeti jer su im ruke masne od hrane koju jedu na stolu standa. Samo bi trebalo donijeti dasku, cakiju i domace kobasice sa bijelim lukom da rezu i zalijevaju rakijom.  Sramota za firmu. Niske cijene svejedno dovlace musterije a njih boli ona stvar. Njemci su opet uredni poslovni ali i ponekad ignorantni i previse nobl/ hoh dok su taljiani odlicno obuceni i sredjeni ko za modnu reviju ali slabo znaju o proizvodima. Ljudi / zaposlenici cine firmu a ne ime.