Autor Tema: Požar u lovištu  (Posjeta: 6390 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #30 u: 22. 07. 2008. 07:51:30 »
Ne kužim kaj nemrete vjerovat? Pa to radi svaki drugi poljodjelac u Hrvatskoj.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #31 u: 17. 08. 2008. 12:00:46 »
Ljudski nemar moze izazvati nesagledive posledice.
Narocito ako su u pitanju divlje deponije bez kontrloe.
Slika 1

Slika 2

Slika 3

Slika 4

Vatrena stihija, obicno krene nekim pogresnim pravcem pa stigne cak do naseljenog mesta.
A pri velikoj temperaturi to ide jako brzo.A o steti na prirodnim stanistima,sitne divljaci i da ne govorimo :o.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #32 u: 29. 08. 2008. 23:57:59 »
Nažalost opet se javljam sa lošim vjestima.   Opet je lovište LD. Šibenik u plamenu. Gori cjeli dan i do sad se požar širi velikom brzinom. Kanaderi su napustili požarište zbog mraka i sad su vatrogasci prepušteni na milost i nemilost vjetru koji mjenja smjerove svakih nekoliko minuta.
     Do sad je opožaren dio od grada do ceste za industrisku zonu podi, i od Ražina do Dubrave tko poznaje ovaj teren zna o kakvim je razmjerima rječ.
Preobračenik

Offline citaba

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #33 u: 29. 10. 2008. 14:39:15 »
Poštovane kolege,
zanima me koliko vremena treba proteći da bi lovište nakon proglašenja elementarne nepogode,tj požara,ponovo bilo otvoreno?Postoji li zakonska osnova za to?

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #34 u: 04. 03. 2010. 15:13:48 »
Evo pošto je tema dulje ne aktivna, a nadam se da će tako i ostat barem po pitanju novih požara a naročito katastrofalaca u Dalmaciji,htio bih je malo aktivirati jer sam nekako vezan za ovo područje...

Naime,želio bi čuti kakva su vaša mišljenja i komentare o djelovima vaših lovišta tj terena koji su bili zahvačeni požarom,jel se oporavljaju po pitanju brojnosti divljači,koliko je divljači stradalo,jel divljač sad brojnija,manje brojna,koje kulture su sada na opožarenom terenu a koje su bile i sl.


Moja zapažanja u proteklih par godina u mom reviru su sljedeća:  Znači u mom lovišti Biokovo Makarska sva opožarena područja su napučenija sada sa divljači i to puno više nego dok je na njima bila gusta i nepregledna borovina...  prvenstveno mislim na jarebicu kamenjarku koja sad uživa na opožarenim terenima na kojima raste mlada trava i razno bilje koje njoj paše a sitacija sa zecon je znatno bolja...
Šumarija počisti zapaljene borove i sve izgleda nekako pitomije i za život divljači normalnije...
Mi lovci na takvim terenima napravimo velike betonske vode i postavimo automatske hranilice i rezultat je i više nego dobar...

Ovaj zadnji veliki požar u Makarskoj nam je očistio dosta terena oko 800 ha ;) koji su nešto naše a nešto od l.d. kuna Baška voda  i na tom sam požaru bio od prve do zadnje minute i uz normalno gašenje požara promatrao divljač kako bježi, tih večeri su se zapažala krda svinja,muflona te pokoji zec koji traže sigurno utočište...
Mišljenja sam da odrasle životinje rjetko stradaju naručito ptice,dok sam za mlađ gotovo siguran da izgubi bitku sa plamenom,no unatoč tom gubitku na mlađi mišljenja sam  da požari u lovištima koja su slična mom više korist negoli gubitak zagi
Ćaća viče mater plače!

valdop

  • Gost
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #35 u: 04. 03. 2010. 15:33:50 »
file, a kakova je uloga lovaca kad počne "sezona požara" jer sam negdje pročitao da ko će ići na osmatračnice za vrijeme turističke sezone, jer tada se bavimo turistima, to je iz nekih novina kad su pitali lovce kako provode preventivu i rano uočavanje požara, .
znam da večina lovaca je i u dobrovoljnim vatrogasnim društvima no mimo toga jel se lovačka društva kako organiziraju u obrani od požara. pozz

nadam se da si pročitao u zadnjoj rubrici OD DO temu o službi 112

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #36 u: 04. 03. 2010. 15:46:21 »
nisam pročitao idem sad...

ovako naše sve osmatračnice su pokrivene sa radnicima šumarije i vatrogasaca...

na makarskoj rivjeri ima i jedna šumarska ophodanj sa autom s 500 litara vode i visokotlačnom pumpom te naše auto na ulazu u makarsku koje je tamo 16 sati dnevno radi bržeg djelovanja tj. da je odma na magistrali...

a lovci pomažu tokom godine sa probivanjem prosika koje su također dobra preventiva
Ćaća viče mater plače!

Offline laky

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Požar u lovištu
« Odgovori #37 u: 04. 03. 2010. 17:23:43 »
file slozio bi se s tobom i kod mene se pokazalo da bude vise divljaci posebno zeca i grivne a zimi mi lovci palimo doce u vrtacama na nepristupacnom terenu di nema opasnosti da se prosiri vatra i odma iduce sezone se pokazu dobri rezultati posebno jos di se naprave velike pojilice