Autor Tema: Psi bez nadzora-stalna opasnost za divljač u lovištima tijekom cijele godine  (Posjeta: 50345 vremena)

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
još će se ljutit kad njega ili nju moram tjerat iz dvorišta ono jesam li ja normalan što neću njihova govna.
još šta se događa-mačke usrane mi ostavljaju mrtve miševe po dvorištu ono?

ja mislim da ću moreat nabavit kakvu bolju praćku i pikule mislim da je to najtiše a veoma efektivno rješenje.ako neko ima nešto slično nek javi



admin josipe pazi na rječnik
« Zadnja izmjena: 03. 03. 2009. 18:46:23 od LOVAC »

Offline Meles

  • K 100
  • **
  • Postova: 165
U naseljenom mijestu takve probleme kod nas riješava komunalni redar + higijeničar ( šintar ) ili lovočuvar uz prisustvo policije. Mi imamo problema sa psima lutalicama ,ali nisu krivi oni nego neodgovorni vlasnici koje bi trbalo udariti po đepu.Vjerojatno bi onda vodili brigu o svojim kućnim ljubimcima.

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
udarac po depu u sadasnje vrijeme ne pali.(nema se love), mozda bi bilo odlicno da taj ko tako drzi zivotinje,7 dana po naselju i djecijim parkovima cisti govna. e to bi ga sigurno naucilo pameti.


znam,znam to povlaci i druga pitanja.
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!

Na delu.

Treba ih cipovati nekim kalibrom!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Kod mene je zavladala neka ljubav prema divljači pa svi lovci koji na čekanjima vide pse ili mačke lutalice odmah ih i doznače. Sada je najviše pasa jer je u tijeku cijepljenje pa mnogi svoje tolko obožavane ljubimce puštaju da im ne stvaraju trošak. Zato smo mi tu da ih cijepimo!
I AM CROAT IZ INATA

Offline pass

  • K
  • *
  • Postova: 1
nisam htio ali ne mogu prešutit jer zbog takvih "lovačkih" izraza kao što su "doznačio", "cijepio", "otpremio" i sl. nije ni čudo što nas (znači i mene skupa sa vama) lovce ljudi doživljavaju kao g..no na cipeli

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635

 pas je da bude na lancu ili u boksu....bez nadzora nema što raditi vani(u ulici,selu i sl.) pa tako ni u šumi...ovdje kod mene je to postao veliki problem,puno pasa se kreće lovištem i rastjeruje divljač,ponajviše srne. Povećanom kontrolom lovočuvara  pokušava se tome stati na kraj
 
 TOMISLAV KT tvoju zadnju rečenicu definitvno potpisujem  rodjo
                           
                                                                                           pozdrav
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
nisam htio ali ne mogu prešutit

Ma ne mogi ni ja prešutiti da se u 6 sati provedenih na forumu nisi stigao predstaviti na za to predviđenom mjestu.
http://forum.lovac.info/index.php?board=27.0

Što se tiče problematike pasa u lovištu, članak 55 zakona o lovstvu, stavak 3 kaže:
"Lovoovlaštenik ima pravo u lovištu ukloniti pse i macke koji se krecu lovištem
protivno odredbi stavka 2. ovoga clanka, bez naknade vlasniku psa i macke. "

Što znači riječ ukloniti? Ako znači odstrijeliti, da li onda u članku 79. stavak ista riječ ima značenje spaliti ili uništiti?? Malo bi bilo nelogično odstrijeliti poljoprivredne usjeve.
"4. ukloniti poljoprivredne usjeve najkasnije mjesec dana od agrotehnickog vremena za
berbu ili žetvu uroda."

Ili je ipak riječ o fizičkom premještanju na drugu lokaciju u oba slučaja??

Nadalje, pas nije divljač, pa je upitno da li je psa uopće dozvoljeno odstrijeliti osim u krajnjoj nuždi (a i tu se može dogoditi da tužitelj pita "od svih xxxxha lovišta vi se niste mogli skloniti od običnog psa?", "niste mogli otjerati mačku?" ili "u koji vas je kut pas stjerao, da nije bilo drugog izlaza?"). Samo je pitanje dana kada će očajni vlasnik angažirati dobrog  odvjetnika (tu ne mislim na zvučna imena, već na nekoga tko stvarno zna posao).
I još za kraj, samo dajte još "štofa" zelenima, ne mrze nas dovoljno.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Diskrecija dečki.

 Diskrecija.

"Nisam ja majke mi !!"

22LR + sklopiva lopata u ruksaku i diskrecija.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
naravno diskrecija, ali kad se pojavi nekoliko pasa lutalica u nekom mjestu onda se odmah zove lovce jer komunalni redar ne može ništa, a mi smo lovci nemoćni
e onda treba zvati zelene pa nek oni riješe taj problem
inače ima jedna žena u Lipinama koja ih skuplja i za otpremu psa treba 6 piva i jedna šunka, a ja ću sve to zajedno sa pasom odvest  happi   
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635

 a što se događa u slučaju kad psi rastrgaju srnu (slika od "draganco")...oće tada zeleni poduzet kakve mjere (kad je u pitanju plaćanje štete lovoovlaštenicima ili lovozakupnicima??  d1 d1 Naravno da neće...a što se tiče vlasnika pasa...sigurno će reći da su to njegovi psi ??? pravit će se glup...kao da nema pojma o tome...i na kraju...uvijek "popuši" LD.

 Prošlu nedjelju jedan lovac iz mog LD-a vozi se šumskim putem prema lovačkoj kući i naleti na 3 psa koji su taman zadavili srnu(zdravu,veliku)...jednog je uspio riješit a ova dva su otišla... i onda neka netko kaže da nema pravo uklonit takve đukele  ::) ::) ::)   dois dois dois
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Šuti i radi...   teaa




Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA

mi smo ove godine "VAKCINISALI" preko 300 kom,,,, hao hao hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Jest da zivotinja nije kriva al u slucaju pasa lutalica nema oprosta i kako god da se izrazis svede se na isto zar ne  d7

valdop

  • Gost
kobi novo ime dobi, a ko će biti kum na krštenju  ččč