Autor Tema: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVAčKI PAS  (Posjeta: 18640 vremena)

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #60 u: 18. 02. 2009. 13:19:48 »
da kume ali ja imam 22 godine i ne mogu si priuštit bezobrazluk, a volio bih mu odgovorit više nego išta... 

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #61 u: 18. 02. 2009. 13:24:29 »
Ja imam 28. Radi najviše kaj možeš (čitaj kaj i koliko ti se da, jer ima i važnijih stvari od lova) i onoliko koliko ti je gušt. Nemoj imat putra na glavi i godinu dvije šuti da vidiš s kim imaš posla, a onda ih sve postrojiš!

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #62 u: 18. 02. 2009. 14:46:46 »
e pa to je i problem što čitam samo o lovstvu i bavim se samo psom....zapostavio faks skroz a imam još 3 ispita i diplomski!!!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #63 u: 18. 02. 2009. 14:54:32 »
Pa složit ćeš se da je faks i posao sa kojim ćeš si zaslužit kruh važniji od lova. Lov je hobi, a da bi imao vremena i novaca za taj hobi, treba prvo riješit neke druge stvari! Samo brabro!

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #64 u: 18. 02. 2009. 15:05:05 »
sve mi je jasno pccrazy umjesto da koristim ovaj komp da učim...

ajd  sor sor skrenuli smo s teme

Offline ilex

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #65 u: 09. 06. 2009. 12:17:07 »
po meni je jako važan osobito ako se ide na lov na pernatu divljač ili zeca.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #66 u: 09. 10. 2009. 19:28:15 »
Da nema pasa nebi ni išao u lov drage su mi sve vrste pasa ali posebno goniči,brakovi i terijeri
Nema mi ništa draže nego slušati pjesmu goniča u šumi dok se priroda još budi i onaj drag osječaj kada čuješ pse da gone prema tebi a pjesma goniča sve glasnija i glasnija d4

Offline laptop

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #67 u: 29. 11. 2009. 09:27:33 »
ja imam 4 psa,dva pticara i dva braka i lov bez njih mi je nezamisliv,nije u redu kao sto je netko u ranijim postovima rekao da lovci bez pasa se guraju da pucaju prije mene a dozivio sam to i odose sretni i veseli kuci,a ja ostanem brakove trazit pa kad ih nadjem smrdljive i mokre guram u auto pa mi pojedu tapacirunge pa onda dodjem kuci i cujem jos od zene  teaa radi auta ,pa dodam frontline pa cijepljenje itd,nije u redu
ali se nedam, sve ja to zaboravim kad Cigo i Dren ulete u borovicu i pocnu cvikat a meni adrenalin skoci
kralj disco čage

Offline laptop

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #68 u: 29. 11. 2009. 09:29:06 »
i da,a vi sto nemate pse,malo vas i zalim
kralj disco čage

Offline prepelica

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #69 u: 11. 12. 2009. 20:51:38 »
ma kako nije vazan da nema pasa lov ne bi bio nomalo ni dobar ni zanimljiv pogotovo pticar bez njega nema ni lova nije da pametujem al tko nema psa a voli lov na ptice izuzimam one koji nemaju uvjete za drzanje psa ne dozivljavaju lov kao sport i uzivanje u lovu
 2p

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #70 u: 17. 12. 2009. 13:17:52 »
ja imam 4 psa,dva pticara i dva braka i lov bez njih mi je nezamisliv,nije u redu kao sto je netko u ranijim postovima rekao da lovci bez pasa se guraju da pucaju prije mene a dozivio sam to i odose sretni i veseli kuci,a ja ostanem brakove trazit pa kad ih nadjem smrdljive i mokre guram u auto pa mi pojedu tapacirunge pa onda dodjem kuci i cujem jos od zene  teaa radi auta ,pa dodam frontline pa cijepljenje itd,nije u redu
ali se nedam, sve ja to zaboravim kad Cigo i Dren ulete u borovicu i pocnu cvikat a meni adrenalin skoci

yes laptop svaka čast - ali ima jedna razlika - na mene žena ne viče za pse i auto - ak se smijem pohvaliti meni žena pomaže sa psima,ak treba otpela na cijepljenje,nahrani,mijenja vodu,ide sa mnom na izložbe - ali na radni trening i lov ne ide - stoga laptop samo dalje,držim ti fige-pozz d4

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #71 u: 17. 12. 2009. 13:55:15 »
Za pravog lovca nema lova bez psa... uvijek ima filozofa koji se podrugljivo smiju i govore, pa kaj će mi pas? Glavno im je da se šlepaju uz nekog i onda još na kraju kritiziraju kak je pas predebel, kak ide daleko, kak ide kratko, pa ne želi ići u gustiš, neka ne aportira njegovog fazana, a viđao sam i da sa drugog kraja polja vide da tuđi pas markira, dotrče do njega i onda ga još odalame sa čizmom neka digne divljač, itd... budaletine jedne... tko ima svog psa sigurno se barem jednom sreo s takvim likovima u lovu... meni može jednom to napravit na psu ako ne vidim, ali ne više i drugi put... dois

Troškovi su veliki i sve je to dio lova... primjerice...

- štene od dva mjeseca - cca 300-600 eura (ovisi o pasmini, kvaliteti itd.)
- cijepljenje do prvih 6 mjeseci cca 300 kuna...
- mikročipiranje
- čiščenje od crijevnih parazita (Dronal, Pratel... 3-4 puta na godinu)
- ili Stronghold koji košta 90 kuna, svakih 1.5 - 2 mjeseca (protiv unutrašnjih, ali i vanjskih nametnika)
- hrana od 480 kuna koja mi traje mjesec i pol
- svake godine ciljepljenje protiv bjesnoće + još jedno godišnje cijepljenje protiv ostalih zaraznih bolesti
- oprema za psa + ostale gluposti koje se nakupe samo tako...

A gdje je tu utrošeno vrijeme, benzin kad voziš psa na vodu ili teren, liječenje psa, itd...

I onda ti na kraj dođe neki majmun i komentira psa, a da sam nije nikad ni jednog uzgojio... pljus


Pozdrav!!!

HunterDon


Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #72 u: 17. 12. 2009. 14:02:13 »
Hunterdon d4
svaka čast d4
-jedino znaš kaj je problem-kaj nema nikoga na ovim stranicama koji nemaju pse
a mogli bi komentirati-veliki pozz i tebi i poziv na pivu z10 z10 z10

Offline grga

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #73 u: 22. 12. 2009. 22:05:14 »
svaka čast hunterdon....evo moga primjera...ja kada idem u lov sa lovcima iz našeg društva onda vodim svoju kuju eng.špri.španijelku....sve je u redu kada ide tata jer ja nemam položen lovački još,ali kada ne ide,onda oni koji nemaju psa,daj mali odi u kukuruze sa kujom,pa koji k... ti kuja ide tako daleko,ma ona ti ne vrijedi ništa,kako ne može naći toga fazana,ja bih to odamh ubio i te priče.....znate šta,moje mišljenje da su to obične seljačine....to nisu oni pravi etički lovci....i nikada neće biti.... :tommy:

Zoran

  • Gost
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #74 u: 22. 12. 2009. 22:14:48 »
Za pravog lovca nema lova bez psa... uvijek ima filozofa koji se podrugljivo smiju i govore, pa kaj će mi pas? Glavno im je da se šlepaju uz nekog i onda još na kraju kritiziraju kak je pas predebel, kak ide daleko, kak ide kratko, pa ne želi ići u gustiš, neka ne aportira njegovog fazana, a viđao sam i da sa drugog kraja polja vide da tuđi pas markira, dotrče do njega i onda ga još odalame sa čizmom neka digne divljač, itd... budaletine jedne... tko ima svog psa sigurno se barem jednom sreo s takvim likovima u lovu... meni može jednom to napravit na psu ako ne vidim, ali ne više i drugi put... dois

Troškovi su veliki i sve je to dio lova... primjerice...

- štene od dva mjeseca - cca 300-600 eura (ovisi o pasmini, kvaliteti itd.)
- cijepljenje do prvih 6 mjeseci cca 300 kuna...
- mikročipiranje
- čiščenje od crijevnih parazita (Dronal, Pratel... 3-4 puta na godinu)
- ili Stronghold koji košta 90 kuna, svakih 1.5 - 2 mjeseca (protiv unutrašnjih, ali i vanjskih nametnika)
- hrana od 480 kuna koja mi traje mjesec i pol
- svake godine ciljepljenje protiv bjesnoće + još jedno godišnje cijepljenje protiv ostalih zaraznih bolesti
- oprema za psa + ostale gluposti koje se nakupe samo tako...

A gdje je tu utrošeno vrijeme, benzin kad voziš psa na vodu ili teren, liječenje psa, itd...

I onda ti na kraj dođe neki majmun i komentira psa, a da sam nije nikad ni jednog uzgojio... pljus


Pozdrav!!!

HunterDon



i nakon bla bla bla.. od kolege gore,, izgleda vako to i srce ko amerika