Autor Tema: kradja lovackih pasa  (Posjeta: 12301 vremena)

Offline misko.nlt@gmail.com

  • K
  • *
  • Postova: 1
kradja lovackih pasa
« u: 02. 01. 2010. 20:41:41 »
 >:(Posto su mi nestali psi u lovu cuo sam da postoje ljudi koji se bave kradjom i svercom pasa.

Kakva su vasa iskustva s time i imate li kakovih saznanja o tim navodnim kinolozima.

Predstavljanje teaa
« Zadnja izmjena: 02. 01. 2010. 23:11:31 od Schultz and Larsen »

valdop

  • Gost
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #1 u: 02. 01. 2010. 20:55:53 »
osobno sumnjam da postoje takovi ljudi, da bi krali pse, pa kaj će im ukradeni pas sa ugrađenim čipom, a ne boje se da će ga ugristi  ččč

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #2 u: 02. 01. 2010. 20:59:42 »
Pa imas svakojakih nakaza. Imao sam i ja tu nesrecu da mi nestane dooooobar NLT u lovu,i to jos u gostima,postoji sansa da je ukraden,ali isto tako postoji sansa da je naisao na jamu od jazavca ili sakala,da je naleteo na svinju u gustisu.....sve je moguce.
Naucio sam tu skolu da se u lov na svinje vode dzumare,a ne psi u koje je ulozeno mnogo truda,vremena,zivaca i novca,i da se pas mora drzati na oku koliko je god to moguce. Isto tako nije lose ici redovno u teretanu kako bi se mogao posteno zahvaliti coveku koji ti je ukrao psa i hranio ga umesto tebe neko vreme  mad dois dois dois 2p. Vala bih pustio masti na volju i nebih zalio ni kazne ni oduzeto oruzje,samo da sam siguran da je ukraden i da se sazna ko je to uradio.
Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #3 u: 02. 01. 2010. 22:18:26 »
Na žalost,znam dosta slučajeva gde su psi ukradjeni,bilo iz svog dvorišta ili u lovu(važi pogotovu za goniče,teren težak nepregledan,divljač ide uobičajenim putevima,poznatim i kradljivcima koji presreću pse i hvataju),psi se sklanjaju odmah na "sigurno",čeka se jedno vreme dok se ne slegne prašina zbog kradje i onda "via bara"preko plavog Jadrana za Italiju ili dalje,ili kopnom za  Grčku,Tursku i dalje.Što se tiče čipa ili tetovir broja,oni važe samo dok su ovde,ali psi brzo promene ne samo vlasnika nego i zemlju boravka....Posle dobijaju nove oznake preko starih.Kad je čip u pitanju,pitao sam jednog "ljevata" koji mi je delovao verziran u tim rabotama,kad je bio "u gasu",šta se tu dešava,a on lakonski odgovara:"Čip do čipa,moj će da očita".Što bi rekli stari,"brava je za poštenog,a za lopova nema brave":
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #4 u: 02. 01. 2010. 23:18:20 »
pozzz!!
Kod nas toga nema, mi smo krajišnici po tom pitanju MLOGO zajebani.....nikom se ne gine zbog,, psa,!!! zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #5 u: 05. 01. 2010. 12:59:46 »
pozdrav za sve šta se tiče krađe, izgubljeni pasa i ko zna čega još teško o tome govoriti a slažem se sa sejfom , ali.u mojon ekipi zadnje tri četiri nedilje nestala su četiri iskusna pasa koji su tu puno puta lovili i znadu dobro teren ali ni traga ni glasa od pasa.prošle godine lovio sam u okolici srba na granici sa bosnom i nestaju taj dan četiri pasa dva dobra i dva loša poslija traženja i obavjesti svim i svakom ništa nakon mjesec dana pojave se na istom području oba loša pasa od ova dva druga ništa.taj dan kad su naši nestali došla su dva posavca i mi zovemo vlasnika i odvozimo pase do granice jer ti lovci nisu imali auto,a na kraju ti lovci ispali najsumljiviji

Offline fazan šumeće

  • K 100
  • **
  • Postova: 113
  • bolje biciklom u kurvanje nego mercedesom na poso
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #6 u: 05. 01. 2010. 13:11:49 »
kod nas su u lovu bili neki gosti neznam od kud su al pričaju da im je netko ukro brak jazavčare i zamislite nazovu gazdu i traz 300 kn po komadu ako hoce svoje pse nazad pa dokle je ovaj svjet došo nemogu vjerovat
INATI SE SLAVONIJO

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #7 u: 05. 01. 2010. 21:21:18 »
ljudi najbolje da se prebacite na ptičare pa barba vujo na dvi noge neče da ga odnese
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #8 u: 05. 01. 2010. 21:34:43 »
za te tipove sta traze 300 kuna po pasu,reces mu da ces mu dat i kad dodjes po pasa povedes sobom 3-4 kolege i udri po njemu,da mu ne pane na pamet vise..

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #9 u: 05. 01. 2010. 21:40:23 »
I onda ne samo da si umalo ostao bez psa nego ces ostat i bez oruzja
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #10 u: 05. 01. 2010. 22:16:37 »
I onda ne samo da si umalo ostao bez psa nego ces ostat i bez oruzja

....i onda bit kaznjava, pa jos platit mu tjelasnu odstetu.

valdop

  • Gost
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #11 u: 05. 01. 2010. 22:28:27 »
ja i dalje ne vjerujem da neko krade pse a šinteraji su ih puni . . . pesi

Offline laky

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #12 u: 05. 01. 2010. 23:43:37 »
ja znam za par slucajeva krade a na drugom forumu se gospoda hvale kako nabavljaju takve pase i jos se prepucavaju ko je vise kupio tih ukradenih pasa, ja sam za jednim svojim ukradenim dosa do banjaluke i tu mu se gubi svaki trag da bi nakon godinu dvi dobio obavjest iz italije da je ziv i da dodem po stence od njega ako zelim covik trazio po starom broju tetovaze i nasa me posteno od njega nema sta

Offline KISS

  • K 100
  • **
  • Postova: 243
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #13 u: 06. 01. 2010. 00:13:55 »
Meni je ovaj ukraden prije 2god.!!! uf

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: kradja lovackih pasa
« Odgovori #14 u: 06. 01. 2010. 18:01:36 »
ne da mu bog bilo kome da ja moga pasa nadjem kod njega,ajme mu se onda bez obzira na oruzje i ostalo..