Autor Tema: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?  (Posjeta: 24819 vremena)

Offline norvasc

  • K 100
  • **
  • Postova: 145
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #15 u: 31. 03. 2009. 10:57:24 »
Lov ptičarom potražice je neopisivi užitak, a kako ga sprovoditi bez ptičara? Mislim da je divljači najmanjii problem pas , već ljudii koji nemaju lovačke etičnosti ,a bave se lovom.  Lov bez psa je ništa.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #16 u: 31. 03. 2009. 14:24:15 »
Definitivno lov sa psima, ako krenemo od samog zakona
zna se sa bez pasa nema lova, jednom sam bio u lovu
gdje smo opkolili borik unutra su išli pogoniči i tjerali fazane.
Tad sam pucao samo jednom, na kraju lova organizator je spomenuo
da smo škrti  uf
Nazovimo to kako ko hoče al meni je ispod časti pucat u takvom lovu
i žao mi je svake patrone i svake divljači tako odstijeljene.
Ako hoču pucat idem na streljanu a lov je nešto drugo.
Lov se uvijek smatrao gospodskim "sportom" tako bi trebalo i da ostane.
Ima li ljepšeg kad ti pas pretražuje teren malo uspori, drma repom, markira,
ti priđeš, digneš divljač, pogodiš i kažeš aport a on sav sretan skoči i donese ti,
gleda te ko Boga.  NEMA   ref
I sad to nekome izgleda jednostavno, ne nije ni najmanje na ovakav način
možeš odstrijelit par fazana dnevno. Uvijek nešta zakaže il se pas zaleti pa digne il
potrči za fazanom, il ti promašiš, il nemože pronač, il neče predat, il pljune prije nego sjedne....itd itd...
Još ako kažeš sebi danas ne pucam koke i pucam samo 100% šanse e tad češ vidjet kakve su ti šanse.
Kolko nas je odstijelilo svinju a da je drže tvoji psi....
Vjerujem rijetki, evo ja prvi nisam a htio bi...
Kolko nas je vadilo lisice sa svojim psima...
Kolko nas je ranilo srnjaka i šutilo ko pička, čak neki ni šus ne prijave a kamoli
da potraže pomoč krvosljednika. A možda bi to pas riješio s pol gasa.
Neki od nas uvijek traže izgovor il nema gdje da ga drži il nema vremena...itd...
A pravog izgovora nema, ubiti ne prihvača se imaju danas pasmine koje mogu da žive u stanu,
koje su male, kratke dlake, duže dlake, mirnije naravi....
Pa sve je pred nama i možemo da biramo
Pitanje je samo: DALI ŽELIMO?
Dal su to lovci????
Najlakše je kupit polovnu pušku platit članarinu i mazat  d7 po svemu šta se miče.
A kreteni nek prihrane, sole, napoje,nek kupe psa, cijepe ga, hrane, čiste od nametnika,
nek potpišu ugovor đabe a pametni če lovit i prodavat maglu kako su oni nekad
imali dobre pse kako je bilo više divljači.... itd.

Eto sad sam ga možda i  :pferd: al neka to je ionako samo moje mišljenje.
"pravi lovci" koji misle drugačije nemoraju da me  pesi na PM nit da me podjebavaju
jednostavno nek prijave moderatoru a on nek briše  zagi

Danas kad seteri koji idu 20 m od vlasnika retriveri koji ne apotriraju polažu utakmice
mi se pitamo DALI TREBAMO PSE U LOVU     mad  STRAŠNO

Ako tako mislimo bolje da ni nemamo dobre pse jel bi ih ionako sjeb..i.

Svaki koji misli da nisam u pravu nek si kupi psa pa i dokaže da sam u krivu.
                                   
                                           dlovac  dlovac  dlovac
P.S. i netreba me nitko pitat ni kolko dugo imam psa ni koliko ih imam ni koje imam rezultate
 jer ih nemam Ja sam samo lovac koji voli lovit sa psima bilo svojim il tuđim

Neko je napiso nema lova bez starog Garova! neznam ko, al je u pravu.

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #17 u: 31. 03. 2009. 15:40:23 »
Ma kakav je lov bez pasa,nema sanse.To je isto kao ici u svatove bez one stvari kako kazu.U bilo kom lovu pas je nezamjenjiv pomocnik vjekovima i zasto bi se uopste postavljalo pitanje lova bez pasa,nije mi jasno.Ko misli da moze lovit bez psa slobodno,ali ja licno nikada i nigje u lovu bez vjernih pomocnika. z14
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline Tea2008

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #18 u: 31. 03. 2009. 17:48:32 »
Ma sta lov bez psa nije moguc, je, naravno lijepo ga je vidjet kad zna pa markira, trazi, goni itd. Bas je lijepo kad veliki lovac koji se diči svojim psom u lovu kako njegov pas zna svoj posao pa kad odradi sta je trebao, psa u auto a on na gemišt! I to ti je ljubav prema psu i etičnost i takvi pričaju da lov bez pasa nije moguć... (ispricavam se ako sam se krivo izrazila pa se netko našao uvrijeđen ali ja znam puno njih takvih..)
ALMIR, ti si napisao da sad možeš držat psa u stanu, kratka dlaka itd. Ako želiš pravog psa a za njega kao ja nemaš vremena, kako to riješiti a da po tvom mišljenju još uvijek budeš LovaC??
Kad ugleda ženu, muškarac postane lovac. Kad ulovi ženu, muškarac postane plijen... :)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #19 u: 31. 03. 2009. 18:04:19 »
ja razmišljam da otvorim temu:" lov u gačama bez oružja i još po noči"  tak da životinje imaju šanse sad samo da vidim ko če me podržati pa da otvorim temu.
 sor

Otvaraj temu, eto i mene  ref
Malo si me preduhitrio  pljus, ja sam mislio otvoriti temu "lov u vunenim čarapama po ljeti DA ili NE" ali sad odustajem od otvaranja te teme iz razloga što je tvoja tema ipak originalnija i ozbiljnija, priklanjam se tebi, a ja ću nakon što prikupim još materijala otvoriti temu "kako ovi klimatski poremećaji u Hrvatskoj utječu na rast krastavaca u Nikaragui"




Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #20 u: 31. 03. 2009. 22:32:18 »
Ma sta lov bez psa nije moguc, je, naravno lijepo ga je vidjet kad zna pa markira, trazi, goni itd. Bas je lijepo kad veliki lovac koji se diči svojim psom u lovu kako njegov pas zna svoj posao pa kad odradi sta je trebao, psa u auto a on na gemišt! I to ti je ljubav prema psu i etičnost i takvi pričaju da lov bez pasa nije moguć... (ispricavam se ako sam se krivo izrazila pa se netko našao uvrijeđen ali ja znam puno njih takvih..)
ALMIR, ti si napisao da sad možeš držat psa u stanu, kratka dlaka itd. Ako želiš pravog psa a za njega kao ja nemaš vremena, kako to riješiti a da po tvom mišljenju još uvijek budeš LovaC??

nitko nije spomenuo da lov bez psa nije moguc........al je za mene besmislen i glup...
i uvijek poslije lova cu otic ili na rucak i na gemišt sa prijateljima a ne doma jer bu me žena prebila ako ne dođem do dvanaest(a baš takvi nemaju psa u lovu nego se šlepaju uz nas koji imamo i pucaju na ferme naših pasa).....a moj ce me pas cekat u autu i bit ce mu najljepše jer je obavio posao za koji je stvoren.... i bit ce u autu i par sati ali zna kad dođe doma što ga čeka...I TO JE ETIČNOST i tvrdim da lov bez psa nije lov...
a to da nemaš vremena za psa, ne vjerujem, jer mi se čini da još nisi lovio-la sa pravim psom, jer da jesi nebi tako razmišljo-ala i nabavio-la bi si jednog... i našo-la bi vremena za njega...

lp

Zoran

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #21 u: 31. 03. 2009. 22:35:45 »


nitko nije spomenuo da lov bez psa nije moguc........al je za mene besmislen i glup...
i
lp

rekao TI je ZaKoN DA je lov BEZ pasa NEMOGUC!  pljus

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #22 u: 31. 03. 2009. 22:53:56 »
moguć je!!! Ali možda nije dozvoljen. U svakom slučaju za mene nezamisliv...

lp

Zoran

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #23 u: 31. 03. 2009. 22:55:17 »
moguć je ali možda nije dozvoljen, u svakom slučaju za mene nezamisliv...

lp

nije moguc jer nemozes imati lovište ako nemas krvosljednika ,,, kreces od toga samo  hao

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #24 u: 31. 03. 2009. 22:56:11 »
zoki ti to mene pomalo.............

Zoran

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #25 u: 31. 03. 2009. 23:01:53 »
zoki ti to mene pomalo.............

ma neee,,,

ali eto ako nemas psa koji je polozio krvni trag , onda nemozes zakupiti lovište da bi lovio!
i opet je nemoguc! kuzis ;)

ma kuzis ti mene kuzim ja tebe!  d4




« Zadnja izmjena: 31. 03. 2009. 23:03:24 od Zoran »

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #26 u: 31. 03. 2009. 23:04:44 »
ma da???? bl
 rol rol

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #27 u: 31. 03. 2009. 23:10:29 »
ali eto ako nemas psa koji je polozio krvni trag , onda nemozes zakupiti lovište da bi lovio!
i opet je nemoguc! kuzis ;)




 To nije točno, jedan pas sa položenim krvnim tragom može se koristit u dva i više lovišta (zakonski  i teoretski, a praktično je jedna druga tema).  teaa
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Zoran

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #28 u: 31. 03. 2009. 23:12:41 »
ali eto ako nemas psa koji je polozio krvni trag , onda nemozes zakupiti lovište da bi lovio!
i opet je nemoguc! kuzis ;)




 To nije točno, jedan pas sa položenim krvnim tragom može se koristit u dva i više lovišta (zakonski  i teoretski, a praktično je jedna druga tema).  teaa

buš gem štef  zagi

aloooooo di si ti ucio između redova citati! imo ili nemo mora biti pas sa polozenim krvnim tragom!
pa ako mozes ti poloziti krvni trag onda si u srostvu sa  z5

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #29 u: 31. 03. 2009. 23:16:30 »
 Ako lovozakupnik ne gospodari sa krupnom divljaći ne treba krvosljednik!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto