Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Autor teme: dalm - 30. 03. 2009. 23:05:53

Naslov: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 30. 03. 2009. 23:05:53
Evo da malo pokušamo ''dignuti prašinu''. Polemike su dobrodošle!
Naime, nisam pobornik korištenja pomoći psa u lovu. Zašto?
U bezbroj postova čitam kako bi divljači na svaki način trebalo dati šansu da preživi. U današnje doba, s raznoraznim oružjem, kalibrima, optikama i drugim ''pomagalima'', mislim da su šanse divljači da preživi jako smanjene.
Naravno da je lov s psima tradicija, nije ''od jučer'', ali je možda imao opravdanje u vremenu kad nismo bili ovako ''naoružani''. Naime, ono što lovac propusti, pas će sigurno osjetit-pronać, dakle, nema relacije lovac-divljač, nego se stvar postavlja na način : lovac( jako naoružan )+pas, s jedne strane, i divljač, s druge. Ista ona divljač kakvu znamo stoljećima, i koja nažalost ne evoluira brzinom kojom evoluira lovac, i sve ono što ga prati.
Moglo bi se otvorit još pitanja....npr. usporedba: korištenje pomoći psa u lovu, ili korištenje noćnih optika? Kakva je razlika?
Dakle, nije mi namjera ''konfrontirat'' pobornike pasa u lovu, i one druge ( jer ima i drugih!), možda samo pokušat razriješit neke dileme koje me muče....
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tyger - 30. 03. 2009. 23:11:20
..ova teme je vec obradjena, i mislim da su se svi slozili da bez pasa lov nije lov..
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 30. 03. 2009. 23:12:00
ja se potpunosti slazem sa dalmošem  zagi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 30. 03. 2009. 23:14:30
Tyger, nažalost nisam vidio da postoji ova tema...!? Ok., vjerojatno će moderatori spojit-obrisat. I, nisu se svi složili ''...da lov bez pasa nije lov''. Znam bar jednog koji ne misli tako...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: HunterDon - 30. 03. 2009. 23:14:48
Tako je, ovo mora ući u anale...  teaa

Lov bez psa nije pravi lov...  z4
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tyger - 30. 03. 2009. 23:17:52
..ma nema veze, spojit ce mod to s drugom temom..dobro ajde, nisu mozda svi do jednog se slozili da lov bez pasa nije lov, ali su se slozili da lov s psom je poseban gust a za neke i nezamisliv..
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: SEJFO - 30. 03. 2009. 23:19:14
Pozdrav!!1 d4
 E  dobro si me nasmijao !! Bez psa u lov -kao u je..inu bez one stvari!!!! Ja divljači dajem uvijek šansu obzirom da najčešće promašim.  Ja bih ti jarane kad bih mogao naštimati najvolio umrijeti u onom  trenutku (kad za to dođe vrijeme)  a da pored mene goniči progone divljač!!!

p.S. pa i divljači bi bilo nezgodno da je psi ne potjeraju- znam ja da ti misliš na lov ŠULJANJEM mada je to po meni (a ne moram biti u pravu) podmuklo i davanje manje šanse divljači od npr. lova sa psima!!!! zagi zagi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Harry P. - 30. 03. 2009. 23:20:38
I ja se slažem da lov bez psa nije pravi lov. Ja također imam psa za lov ali ga ne vodim u lov već ga ostavim kod kuće jer nakon lova volim otići sa društvom na  zagi z10 gemist.
I zašto bih onda jadni pas čekao u autu ili pored auta kad može biti kod kuće  z6, a ja sam ispunio kriterij i pravi sam lovac.

Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: nostromo - 30. 03. 2009. 23:21:51
Citat: HunterDon link=topic=3291.msg84762#msg84762 date=123844768

Lov bez psa nije pravi lov...  z4
[/quote

...i lov sa nocnom optikom nije lov.

Malo je pasa koji se mogu usporedjivati sa takvom sofisticiranom opremom. To zna svako ko je gleda sta zec napravi pasu ;D
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 30. 03. 2009. 23:26:32
He, he....da je Lovac postavio temu, svi bi se složili s Njegovim mišljenjem..? :P
Aj Sejfo, prvi ozbiljan post od Tebe, da i to doživim... ;)
Još nema polemike....
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 30. 03. 2009. 23:27:59
Lov bez psa gonica u mom kraju zovu "gluhi lov".
Ne znam zasto :P
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: ikova371 - 31. 03. 2009. 00:18:28
tu neko nije normalan il neko nekog jebe,jebo lovca bez psa(ne govorim za lovce koji nemaju uvjeta za držanje-to je drugi par opanaka) koji god lovac ima uvijete za držanje lov. psa a nema ga za me nije lovac....oni su najveća čar lova-LOVAC I PAS-kraj svijeta
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Nosler - 31. 03. 2009. 00:39:37
Hajde recimo..da razumijem da neko lovi bez psa...i to je lov..cak i to nekad sam  radim alli terijerka je uvijek u autu!! teaa
Za ne daj Boze...los hitac i eto ti problema a onda ona rjesava stvar i njen zadatak je da NEDA sansu divljaci!! z14

Nekih moralnih problema bih imao da nemam psa a  tako nesto mi se desi a za sada mirno spavam...


Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: ikova371 - 31. 03. 2009. 00:43:00
pa što ima ljepše od suradnje lovca i psa ....
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: magwin - 31. 03. 2009. 00:50:51
pa što ima ljepše od suradnje lovca i psa ....




pa lijepo je biti u dobrim odnosima i sa punicom .....


ali ikova lijepo si to rekao samo si se izrazio u jednini.
još ljepše je biti u odličnoj suradnji sa puno dobrih lovaca i pasa!  z10

Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: norvasc - 31. 03. 2009. 10:57:24
Lov ptičarom potražice je neopisivi užitak, a kako ga sprovoditi bez ptičara? Mislim da je divljači najmanjii problem pas , već ljudii koji nemaju lovačke etičnosti ,a bave se lovom.  Lov bez psa je ništa.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: almir - 31. 03. 2009. 14:24:15
Definitivno lov sa psima, ako krenemo od samog zakona
zna se sa bez pasa nema lova, jednom sam bio u lovu
gdje smo opkolili borik unutra su išli pogoniči i tjerali fazane.
Tad sam pucao samo jednom, na kraju lova organizator je spomenuo
da smo škrti  uf
Nazovimo to kako ko hoče al meni je ispod časti pucat u takvom lovu
i žao mi je svake patrone i svake divljači tako odstijeljene.
Ako hoču pucat idem na streljanu a lov je nešto drugo.
Lov se uvijek smatrao gospodskim "sportom" tako bi trebalo i da ostane.
Ima li ljepšeg kad ti pas pretražuje teren malo uspori, drma repom, markira,
ti priđeš, digneš divljač, pogodiš i kažeš aport a on sav sretan skoči i donese ti,
gleda te ko Boga.  NEMA   ref
I sad to nekome izgleda jednostavno, ne nije ni najmanje na ovakav način
možeš odstrijelit par fazana dnevno. Uvijek nešta zakaže il se pas zaleti pa digne il
potrči za fazanom, il ti promašiš, il nemože pronač, il neče predat, il pljune prije nego sjedne....itd itd...
Još ako kažeš sebi danas ne pucam koke i pucam samo 100% šanse e tad češ vidjet kakve su ti šanse.
Kolko nas je odstijelilo svinju a da je drže tvoji psi....
Vjerujem rijetki, evo ja prvi nisam a htio bi...
Kolko nas je vadilo lisice sa svojim psima...
Kolko nas je ranilo srnjaka i šutilo ko pička, čak neki ni šus ne prijave a kamoli
da potraže pomoč krvosljednika. A možda bi to pas riješio s pol gasa.
Neki od nas uvijek traže izgovor il nema gdje da ga drži il nema vremena...itd...
A pravog izgovora nema, ubiti ne prihvača se imaju danas pasmine koje mogu da žive u stanu,
koje su male, kratke dlake, duže dlake, mirnije naravi....
Pa sve je pred nama i možemo da biramo
Pitanje je samo: DALI ŽELIMO?
Dal su to lovci????
Najlakše je kupit polovnu pušku platit članarinu i mazat  d7 po svemu šta se miče.
A kreteni nek prihrane, sole, napoje,nek kupe psa, cijepe ga, hrane, čiste od nametnika,
nek potpišu ugovor đabe a pametni če lovit i prodavat maglu kako su oni nekad
imali dobre pse kako je bilo više divljači.... itd.

Eto sad sam ga možda i  :pferd: al neka to je ionako samo moje mišljenje.
"pravi lovci" koji misle drugačije nemoraju da me  pesi na PM nit da me podjebavaju
jednostavno nek prijave moderatoru a on nek briše  zagi

Danas kad seteri koji idu 20 m od vlasnika retriveri koji ne apotriraju polažu utakmice
mi se pitamo DALI TREBAMO PSE U LOVU     mad  STRAŠNO

Ako tako mislimo bolje da ni nemamo dobre pse jel bi ih ionako sjeb..i.

Svaki koji misli da nisam u pravu nek si kupi psa pa i dokaže da sam u krivu.
                                   
                                           dlovac  dlovac  dlovac
P.S. i netreba me nitko pitat ni kolko dugo imam psa ni koliko ih imam ni koje imam rezultate
 jer ih nemam Ja sam samo lovac koji voli lovit sa psima bilo svojim il tuđim

Neko je napiso nema lova bez starog Garova! neznam ko, al je u pravu.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: sandro derventa - 31. 03. 2009. 15:40:23
Ma kakav je lov bez pasa,nema sanse.To je isto kao ici u svatove bez one stvari kako kazu.U bilo kom lovu pas je nezamjenjiv pomocnik vjekovima i zasto bi se uopste postavljalo pitanje lova bez pasa,nije mi jasno.Ko misli da moze lovit bez psa slobodno,ali ja licno nikada i nigje u lovu bez vjernih pomocnika. z14
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tea2008 - 31. 03. 2009. 17:48:32
Ma sta lov bez psa nije moguc, je, naravno lijepo ga je vidjet kad zna pa markira, trazi, goni itd. Bas je lijepo kad veliki lovac koji se diči svojim psom u lovu kako njegov pas zna svoj posao pa kad odradi sta je trebao, psa u auto a on na gemišt! I to ti je ljubav prema psu i etičnost i takvi pričaju da lov bez pasa nije moguć... (ispricavam se ako sam se krivo izrazila pa se netko našao uvrijeđen ali ja znam puno njih takvih..)
ALMIR, ti si napisao da sad možeš držat psa u stanu, kratka dlaka itd. Ako želiš pravog psa a za njega kao ja nemaš vremena, kako to riješiti a da po tvom mišljenju još uvijek budeš LovaC??
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Harry P. - 31. 03. 2009. 18:04:19
ja razmišljam da otvorim temu:" lov u gačama bez oružja i još po noči"  tak da životinje imaju šanse sad samo da vidim ko če me podržati pa da otvorim temu.
 sor

Otvaraj temu, eto i mene  ref
Malo si me preduhitrio  pljus, ja sam mislio otvoriti temu "lov u vunenim čarapama po ljeti DA ili NE" ali sad odustajem od otvaranja te teme iz razloga što je tvoja tema ipak originalnija i ozbiljnija, priklanjam se tebi, a ja ću nakon što prikupim još materijala otvoriti temu "kako ovi klimatski poremećaji u Hrvatskoj utječu na rast krastavaca u Nikaragui"



Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 31. 03. 2009. 22:32:18
Ma sta lov bez psa nije moguc, je, naravno lijepo ga je vidjet kad zna pa markira, trazi, goni itd. Bas je lijepo kad veliki lovac koji se diči svojim psom u lovu kako njegov pas zna svoj posao pa kad odradi sta je trebao, psa u auto a on na gemišt! I to ti je ljubav prema psu i etičnost i takvi pričaju da lov bez pasa nije moguć... (ispricavam se ako sam se krivo izrazila pa se netko našao uvrijeđen ali ja znam puno njih takvih..)
ALMIR, ti si napisao da sad možeš držat psa u stanu, kratka dlaka itd. Ako želiš pravog psa a za njega kao ja nemaš vremena, kako to riješiti a da po tvom mišljenju još uvijek budeš LovaC??

nitko nije spomenuo da lov bez psa nije moguc........al je za mene besmislen i glup...
i uvijek poslije lova cu otic ili na rucak i na gemišt sa prijateljima a ne doma jer bu me žena prebila ako ne dođem do dvanaest(a baš takvi nemaju psa u lovu nego se šlepaju uz nas koji imamo i pucaju na ferme naših pasa).....a moj ce me pas cekat u autu i bit ce mu najljepše jer je obavio posao za koji je stvoren.... i bit ce u autu i par sati ali zna kad dođe doma što ga čeka...I TO JE ETIČNOST i tvrdim da lov bez psa nije lov...
a to da nemaš vremena za psa, ne vjerujem, jer mi se čini da još nisi lovio-la sa pravim psom, jer da jesi nebi tako razmišljo-ala i nabavio-la bi si jednog... i našo-la bi vremena za njega...

lp
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 31. 03. 2009. 22:35:45


nitko nije spomenuo da lov bez psa nije moguc........al je za mene besmislen i glup...
i
lp

rekao TI je ZaKoN DA je lov BEZ pasa NEMOGUC!  pljus
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 31. 03. 2009. 22:53:56
moguć je!!! Ali možda nije dozvoljen. U svakom slučaju za mene nezamisliv...

lp
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 31. 03. 2009. 22:55:17
moguć je ali možda nije dozvoljen, u svakom slučaju za mene nezamisliv...

lp

nije moguc jer nemozes imati lovište ako nemas krvosljednika ,,, kreces od toga samo  hao
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 31. 03. 2009. 22:56:11
zoki ti to mene pomalo.............
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 31. 03. 2009. 23:01:53
zoki ti to mene pomalo.............

ma neee,,,

ali eto ako nemas psa koji je polozio krvni trag , onda nemozes zakupiti lovište da bi lovio!
i opet je nemoguc! kuzis ;)

ma kuzis ti mene kuzim ja tebe!  d4




Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 31. 03. 2009. 23:04:44
ma da???? bl
 rol rol
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Štef - 31. 03. 2009. 23:10:29
ali eto ako nemas psa koji je polozio krvni trag , onda nemozes zakupiti lovište da bi lovio!
i opet je nemoguc! kuzis ;)




 To nije točno, jedan pas sa položenim krvnim tragom može se koristit u dva i više lovišta (zakonski  i teoretski, a praktično je jedna druga tema).  teaa
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 31. 03. 2009. 23:12:41
ali eto ako nemas psa koji je polozio krvni trag , onda nemozes zakupiti lovište da bi lovio!
i opet je nemoguc! kuzis ;)




 To nije točno, jedan pas sa položenim krvnim tragom može se koristit u dva i više lovišta (zakonski  i teoretski, a praktično je jedna druga tema).  teaa

buš gem štef  zagi

aloooooo di si ti ucio između redova citati! imo ili nemo mora biti pas sa polozenim krvnim tragom!
pa ako mozes ti poloziti krvni trag onda si u srostvu sa  z5
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Štef - 31. 03. 2009. 23:16:30
 Ako lovozakupnik ne gospodari sa krupnom divljaći ne treba krvosljednik!
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 31. 03. 2009. 23:17:44
Ako lovozakupnik ne gospodari sa krupnom divljaći ne treba krvosljednik!

yesss ako imas košinjac

ali ti treba 1 pas na 5 lovaca

sinko štef oces i teba da usvojim,,,,  peso
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 31. 03. 2009. 23:19:19
tu sam te čeko......a njih troje sami bez psa NEMOGUĆE a ??? slL slL slL
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: fulir - 31. 03. 2009. 23:20:27
pošto su mi izbrisali sve cinične postove u vezi ove teme mogu se samo pridružiti i reči da lov bez psa je moguč! ali na dabrove!
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 31. 03. 2009. 23:21:34
tu sam te čeko......a njih troje sami bez psa NEMOGUĆE a ??? slL slL slL

ko čeka on se načeka  ref

pa kud bi ta 3 u PM,,, nemere bez psa ni jedan lovac!!!

đaba si čekaoooooo aoooooooaoooooooo aaaaaooooooooooo
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 31. 03. 2009. 23:23:48
kad ovo ne doživim u lovu onda za mene nema lova...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Štef - 31. 03. 2009. 23:26:34
Ako lovozakupnik ne gospodari sa krupnom divljaći ne treba krvosljednik!

yesss ako imas košinjac

ali ti treba 1 pas na 5 lovaca

sinko štef oces i teba da usvojim,,,,  peso



 Ja tebi kažem da može a ti kako hočeš! I možeš me slobodno usvojit, meni daješ svaki mjesec đeparac a ženi šalješ alimentaciju.
  hao hao hao
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: almir - 01. 04. 2009. 00:01:21
Ma sta lov bez psa nije moguc, je, naravno lijepo ga je vidjet kad zna pa markira, trazi, goni itd. Bas je lijepo kad veliki lovac koji se diči svojim psom u lovu kako njegov pas zna svoj posao pa kad odradi sta je trebao, psa u auto a on na gemišt! I to ti je ljubav prema psu i etičnost i takvi pričaju da lov bez pasa nije moguć... (ispricavam se ako sam se krivo izrazila pa se netko našao uvrijeđen ali ja znam puno njih takvih..)
ALMIR, ti si napisao da sad možeš držat psa u stanu, kratka dlaka itd. Ako želiš pravog psa a za njega kao ja nemaš vremena, kako to riješiti a da po tvom mišljenju još uvijek budeš LovaC??
Ja nisam napisao da je nemoguče, takov lov sam opisao u prvom odlomku. teaa
Oni uz koje sam lovio znaju da nikad nisam došo u lov a da nemam u autu
vodu hranu i posudu za svog psa, isti če ti reči da neidem iz lova prije nego
završi "zadnji pogon" Za to vrijeme moj pas je u autu na sjedalu, u box na deki
il na terasi al opet deka jer može jadan natiske da fasuje kad se dugo tjera  sauf
naravno nikad gladan i žedan.
Tea pa ti ne da si lovac nego studiraš lovstvo, sutra možeš bit doktor lovstva  teaa
a imaš neke dileme oko  pitanja iz naslova teme.
Tvoje pitanje može se riješit na više načina:
 Kupiš gotovog psa i loviš s njim.
 Kupiš štene po mogučnosti kuju i dovezi je meni
 potrudit ču se da je naučim osnovno,(kolko je u mojoj moći)
 naravno hrana i cjepljenje je tvoja briga
Vjerujem da imaš mjesta za nekog bretona, jazavčara, koker španijela, bigla itd...
A ovo ko je lovac ko ne o tome nebi to je bio podnaslov za odlomak ispod al
je zbog sličice post tako formiran  sor
    uf morao sam mijenjat da nebi ko krivo shvatio     hao
                           z10
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tea2008 - 01. 04. 2009. 00:26:34
almir da ne citiram al ovdje je nesmisleno raspravljat..
ako mi ti uz moja 3 posla, ispite na fax-u, lov, natjecanja u vatrogastvu itd da ne nabrajam nađeš vremana da se brinem o psu ajde!
imam ja posavskog goniča koji ne ide u lov i obožavam ga, ali ga moji roditelji secu, hrane i sve a to... nisi mu gazda!
sta kaze zoran zakon je odredio da pas u lovištu s krupnom divljaci treba tj. mora bit a volja svakog lovca je hoce li ili ga nece imat..!
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 01. 04. 2009. 00:27:15
..ova teme je vec obradjena, i mislim da su se svi slozili da bez pasa lov nije lov..

ne slažem se, zašto bi se svi složili ?!
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: almir - 01. 04. 2009. 00:46:34
almir da ne citiram al ovdje je nesmisleno raspravljat..
ako mi ti uz moja 3 posla, ispite na fax-u, lov, natjecanja u vatrogastvu itd da ne nabrajam nađeš vremana da se brinem o psu ajde!
imam ja posavskog goniča koji ne ide u lov i obožavam ga, ali ga moji roditelji secu, hrane i sve a to... nisi mu gazda!
sta kaze zoran zakon je odredio da pas u lovištu s krupnom divljaci treba tj. mora bit a volja svakog lovca je hoce li ili ga nece imat..!
3 posla  :shok:
Tea pa ti si fenomen  d4
Ne šalim se, pa neki bi bili sretni da imaju 1
Da ja znam organizirat vrijeme prvo bi ga sebi organizirao
Pa vidiš da imaš psa daj ga nekome na obuku i problem riješen
Vatrogasac... svaka čast stvarno si svestrana
i ja sam bio al sam se toga odreko sad samo nekad (kad 1 fali)treniram
sa usisnim vodom.  zagi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 01. 04. 2009. 11:58:37
uz moja 3 posla, ispite na fax-u, lov, natjecanja u vatrogastvu itd da ne nabrajam nađeš vremana da se brinem o psu ajde!

ziher, pa nisi superman!!!! superti superti
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 01. 04. 2009. 12:44:41
Tko nema mogućnosti i vremena ok, ali tko može ,a neće smatram da nije pravi lovac i ljubitelj prirode, jer meni osobno nema ljepšeg lova kad mi pas ferma jarebicu i nakon toga uspješno aportira, a dok sam kao mulac lovio bez psa, samo Bog zna koliko ih nisam pronašao nakon odstrela
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tava - 01. 04. 2009. 14:01:35
Bez psa da se da šansa divljači??Pa nikom nije palo na pamet da se veže oči u autu jer sad ima navigaciju. Po stoti put: Lov nije odstrel, lov je hobi koji obuhvaća čitav niz detalja među koje neizostavno spadaju i četveronožni prijatelji i bez njih lov jednostavno nije lov. Puno mojih prijatelja lovaca čak i kada idu na čeku vode psa pa on leži ispod čeke i čeka na gazdu. Ako je lov bio uspješan zajedno se vesele, a ako nije nikom ništa proveli su ugodno vrijeme na zraku.

Pozdrav
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 01. 04. 2009. 15:25:53
Bez psa da se da šansa divljači??Pa nikom nije palo na pamet da se veže oči u autu jer sad ima navigaciju. Po stoti put: Lov nije odstrel, lov je hobi koji obuhvaća čitav niz detalja među koje neizostavno spadaju i četveronožni prijatelji i bez njih lov jednostavno nije lov. Puno mojih prijatelja lovaca čak i kada idu na čeku vode psa pa on leži ispod čeke i čeka na gazdu. Ako je lov bio uspješan zajedno se vesele, a ako nije nikom ništa proveli su ugodno vrijeme na zraku.

Pozdrav
z6

baš bi htio vidjeti koji to pas ne reagira, a leži ispod čeke, na dolazak divljih svinja. meni povremeno dolazi desetak i više svinja, nisu baš tihe, a pas bi morao i dalje mirno ležati ispod čeke  ččč  ččč
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 01. 04. 2009. 15:27:38
Moji prvi, a možda i najljepši lovovi bili su u pogonu sa goničima koje sam tada imao, a bilo mi je tek 15 godina. Ništa ne može zamijeniti pjesmu goniča u lovu, ja danas lovim sa ptičarom i bez pasa mi je lov nezamisliv, jedino doček navečer.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 01. 04. 2009. 15:36:20
naravno da je lov sa psima poseban, ali ima lovova i bez pasa i lovaca koji nemaju psa pa ih se ne treba podcjenjivati izjavama da nisu lovci oni koji idu u lov bez psa  sor
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 01. 04. 2009. 15:45:42
valdope, zna se na kakvu vrstu lova se misli kad se kaže da je lov bezpsa nezamisliv  d4
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 01. 04. 2009. 15:48:05
 dois samo nemoj koristiti izraz ZNA SE  teaa
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: SEJFO - 01. 04. 2009. 15:50:53
Pozdrav!!!
 ja sam ogorčeni protivnik lova sa psima- ko voli nek izvoli- najviše me nervira njihov lavež kad gone!!!! ččč ččč ččč
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: draganco - 01. 04. 2009. 16:03:10
Pozdrav!!!
 ja sam ogorčeni protivnik lova sa psima- ko voli nek izvoli- najviše me nervira njihov lavež kad gone!!!! ččč ččč ččč
A tek meni kada podignu Fazanske Petlove  mad, toliko se naljutim pa ih povedem ponovo u Lov.
Ma nema pravog Lova bez Kere.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 01. 04. 2009. 16:04:38
ne, nisam protivnik lova sa psima, dapače puno ljepši je lov sa psima nego bez njih, ali govorim da ima lovaca koji ne mogu, neće, ili iz bog zna kojeg razloga nemaju lovačkog psa, pa ih se stog razloga ne treba svrstavati u neku drugu skupinu lovaca. moj slučaj ne imanja lovačkog psa su djeca; kad su bili jako mali imao sam bernandinca (isto lovački pas, kad god je ulovio priliku bio je u kući). klinci su uz njega prohodali i družili se petnaestak godina. sada kad bernija više nema a ja imam preko pedeset godina, ne počinje mi se ispočetka učiti radu sa psima, utakmice i slično, iako idem na utakmice kao gledaoc i to me zadovoljava što se tiče poznavanja pasa i rada sa psima.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: SEJFO - 01. 04. 2009. 16:17:11
Pozdrav!!!
 ja sam ogorčeni protivnik lova sa psima- ko voli nek izvoli- najviše me nervira njihov lavež kad gone!!!! ččč ččč ččč
A tek meni kada podignu Fazanske Petlove  mad, toliko se naljutim pa ih povedem ponovo u Lov.
Ma nema pravog Lova bez Kere.

APRILILIIIIIIIIIIIIIII!! ;) ;D hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 01. 04. 2009. 18:38:37
prijeći češ ti granicu, pa će ti biti aprilili, dan žena, sv. hubert i dan svetog čire, i to sve u jedan dan   dois   pljus  teaa     z10
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: vedran kasic - 01. 04. 2009. 21:28:24
lovac bez psa je isto što i jahač bez konja. ajde probaj ti sam naći odstrijeljenog fazana kad padne u neku šikaru
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 01. 04. 2009. 22:10:18
valdope, zna se na kakvu vrstu lova se misli kad se kaže da je lov bezpsa nezamisliv  d4
Evo samo jedan citat ( većinu drugih se ne isplati citirat, uz dužno poštovanje tolerantnim kolegama!).
Naime, u uvodu teme sam napisao da ne volim lov s psima. Doduše, usudio sam se i spomenut par ''argumenata'' ( možda sam ih trebao i prešutit ) u prilog tome što sam rekao.
Jura 22, citirao sam Te jer si s ovim rekao sve. Na stranu ja, i to što ne volim takav lov, ali s ovim si i ostalima rekao da postoje lovovi gdje je pas nezamjenjiv i nužan, logikom napisanog, postoje i ''neki drugi lovovi. E sad, možemo se mi tvrdoglavit do mile volje.... Činjenica jest da se može lovit i bez psa. Moji razlozi protiv lova s psima su očito subjektivne prirode, i, na žalost nekih kolega, uopće ne podliježu analizi. I lovac sam, da ne bude zabune. Čak se i osjećam takvim. I to bez psa. Pa se sad vi grozite do mile volje.
A, ako ćemo argumentirano....ima na desetke primjera gdje je lov bez psa ipak lov. Na stranu sentimentalnosti, i moje, i vaše. Valjda ćete mi ipak ostavit za pravo da biram što, kad, s čim-kim ću, i da li ću lovit. Kad mi je već Zakon ostavio takvu mogućnost.
Vrlina je respektirat sve i svakog, i njegovo pravo iznošenja mišljenja, i izbora. Pojedinci bi najradije uskratili takvo pravo, i nametnuli neka svoja pravila i svjetonazore....Ma dajte....odraslim ljudima??? Pa još i lovcima...???? Ne prolazi to, gospodo....
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 01. 04. 2009. 22:12:23
stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 01. 04. 2009. 22:13:09
Vedrane...objasni usput zašto puno lovaca često ostavi i psa i pušku, i uzme foto-aparat pa ide u šumu lovit slike? Ne treba bit isključiv. Ili takav lovac bez puške i psa nije lovac...?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: ante kula - 01. 04. 2009. 22:14:06
dalm di lovis ti u dalmaciji da ti ne triba pas? na kojem terenu i kakvu divljac,kojim nacinom lova?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: File - 01. 04. 2009. 22:19:32
Vedrane...objasni usput zašto puno lovaca često ostavi i psa i pušku, i uzme foto-aparat pa ide u šumu lovit slike? Ne treba bit isključiv. Ili takav lovac bez puške i psa nije lovac...?

Naravno da nije lovac niti će ikad bit to je fotograf ili šetać ili neki kurac lovac nije iljadu na sto.
Ni po zakonu bez puške i pasa nije lovac i neka se učlani u amtersko fotografiranje imam opar prijatelja koji mu mogu pomoć oko birokracije
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 01. 04. 2009. 22:21:45
Ante, isključivo čeka, DS. To mi je ''merak'', hobi, kako god hoćeš. Ostalo me ne privlači. Osim, čekam priliku otić negdje na muflona....Također, puno puta ''odsjedim'' cijelu noć čak i s prilikom za hitac, koju ne realiziram.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 01. 04. 2009. 22:24:40
File, ovo što Ti piše ispod nicka...''posipat olovom, bez ograničenja...'' Te samo po sebi definira. Nego, aj ovo što si napisao objasni, recimo, Isi....Jel Ti uopće vidiš išta okolo sebe osim plećke neke životinje...?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 01. 04. 2009. 22:26:33

Valjda ćete mi ipak ostavit za pravo da biram što, kad, s čim-kim ću, i da li ću lovit. Kad mi je već Zakon ostavio takvu mogućnost.
Vrlina je respektirat sve i svakog, i njegovo pravo iznošenja mišljenja, i izbora. Pojedinci bi najradije uskratili takvo pravo, i nametnuli neka svoja pravila i svjetonazore....Ma dajte....odraslim ljudima??? Pa još i lovcima...???? Ne prolazi to, gospodo....


OVO citiram nevezano za ovu temu vec za jednu drugu koja je bila aktuelna ovih dana a oni koji su sudjelovali u njoj evo im poruka dalm je to lijepo napisao i zbilja je bezveze raspravljat o ovoj i slicnim temama.Ako neko preferira lov bez psa neka lovi ako se vidi u takvom lovu,ZAKON mu NE BRANI,savjest mu je cista.Nema se potrebe nametati nikome svoje misljenje i govoriti da nesto mora biti tako kako mi mislimo.
Mora biti samo onako kako zakon propisuje a ostalo je na nama...koristiti ili ne  
I ja se slazem da bez psa nema lova a postujem i onoga ko kaze da ima.svako ima pravo na svoje misljenje i na to da ga iznese z10
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: File - 01. 04. 2009. 22:32:18
naravno da vidim vidim i ove postove koji nemaju veze s vezom!!!
Dovodit u pitanje dal je lovcu potreban pas mi je krajnje nebulozno!
Ja nisam za beskonačno posipanje dapaće,triba puno posla napravit za stavit križ na plečku, i sam obožavam fotografirat al ne kačim po forumu jer nisu ni približne tematike nadalje to što ti kažeš da ti samo čekaš to je tvoja stvar meni je to dosadno al i takvome lovcu triba pas krvosljednik ili tako nešto.
Nerazumljivo mi je stvarno otvaranje teme, ispočetka sam mislia da je prvotravanjska šala al sad vidim da se ozbiljno razmatra cjelokupna situacija pa sam mora reagirat.

KO ŽALI OLOVA GOVNO MU OD LOVA!
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: lav - 01. 04. 2009. 22:40:12
svaka čast dalm na , nazovimo to , "hrabrosti" u otvaranju ove teme i potrošenim živcima. poštujem svačije mišljenje! svak ima svoj film u glavi i mišljenje. evo ja i moj istarac ti se nudimo  kad god ti bude trebalo odradit krvni trag - for free, tako da ne moraš nabavit pasa. samo češ spremit dobru marendu!   z10
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 01. 04. 2009. 22:42:49
Pa tema je i otvorena da bi svi mogli iznijet svoje stavove. Subjektivne i objektivne. Nikud ne piše da jedni ili drugi nisu lovci radi (ne)korištenja pasa u lovu. Bar ja to nisam rekao, za razliku od nekih koji neistomišljenike svrstavaju u ''čudake''.
Isto tako bi nekima bila nerazumljiva tema u stilu:''...poluautomat ili repetir''....
Kod nas se kaže : '' Sekondo gušti''.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 01. 04. 2009. 22:44:32
Lave, hvala ti ;) Do sad nije trebalo, padalo je ''u vatri'', ali nikad se ne zna...A marenda se podrazumijeva d4
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: magwin - 02. 04. 2009. 00:24:36
e dalmošu....meni kažeš da znam minirat temu a ti napraviš atomsku bombu i ljudi je shvate kao temu!
ma ti si neki sadist..... hao hao hao hao
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Zoran - 02. 04. 2009. 00:31:14
e dalmošu....meni kažeš da znam minirat temu a ti napraviš atomsku bombu i ljudi je shvate kao temu!
ma ti si neki sadist..... hao hao hao hao

kad ima pacijenata ko sta si ti,,,,, lako mu je  happi happi happi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: magwin - 02. 04. 2009. 00:34:50
e dalmošu....meni kažeš da znam minirat temu a ti napraviš atomsku bombu i ljudi je shvate kao temu!
ma ti si neki sadist..... hao hao hao hao

kad ima pacijenata ko sta si ti,,,,, lako mu je  happi happi happi

a tebe nije dig'o 'a?????
imaš dosta postova u ovoj "temi" pesi hao hao hao hao
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Goran - 02. 04. 2009. 03:19:44
Obozavam skor sve pse i lovacke i ne lovacke vrste! Mislim da lov sa psom ima neku svoju draz i komunikaciju. Moji prijatelji Grci i Talijani uzivaju lov sa psima i lsacmaricama po poljima trazeci jarebice, prepelice, fazane i zeceve. Bio sam puno puta i moram priznati da je lijepo i da mi se svidjelo mada daleko vise volim karabin nego lovacku. Lijepo je vidjeti pametnog radnog psa kako radi svoj posao. Ja nemam i ne koristim pse za lov na jelene ni svinje. prijatelji imaju pa ponekad idemo zajedno ali njihovi psi uglavnom sami sve obave a meni se onda ne puca na ranjenu i izmorenu divljac. Divim se njihovim psima, snazi i hrabrosti jer nekad cuda cine nekad ostanu isjeceni kljovama.Lov sa psima moze biti fantazija. Mi ovde ( daleko) smo podjeljeni lovci na jelena na dva plemena: oni sa psima i oni bez. ovi sa psima vjerovatno ulove vise ali love bez diskriminacije i mlado i zensko a mi "Stalkers" ( hodaci ,sunjaci) samo koristimo svoje iskustvo, okolis i lovacke sposobnosti i lovimo trofeje ne mlade Spikers i ponekad srne za meso. Psi love trag dok ne stignu divljac i onda izgrizenu i izmucenu srnu ili mladog jelena moraju upucati jer ne bi dugo prezivio u sumi nakon takve muke. nemam nista protiv lova sa psom i mislim da je potreban u nekim nacinima lova ali meni nista ne fali samom sa puskom u ruci i rancem na ledjima. Nekako sam bez brige i lovim sta ja hocu. brinuo bi sa da mi se pas ne izgubi i nestane u ovoj sumetini bez kraja. Nasi psi dosta cesto nastradaju od zmija pogotovo mladi i neiskusni. Mnogi stavljaju psima GPS locator na vrat da ih lakse nadju. Lov sa psima ovde se ne moze porediti sa lovom u RH ni nacinom ni velicinom lovista.  Oni koji vole lov sa psima neka nastave uzivati samo neka probaju razumijeti i one koji love bez pasa. Sve je to lov i sve ima svoju draz! Dalm svaka cast za hrabrost i pocetak ove teme koja je ocigleno osjetljiva za mnoge! Sve to treba pretresti prije ili kasnije!!!  zagi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tava - 02. 04. 2009. 07:52:07
Koji pas ne reagira na divljač? Obučen, pripremljen za lov. E moj Valdop, pas je kao i lovac. Ne može i ne smije u lov ako nije prošao obuku. Nije dovoljno da trči i laje za divljim svinjama. Takvi psi se mogu naći u svakom dvorištu. Pas koji ne reagira na divljač dok leži ispod čeke je vrhunski istrenirani pas. To se u kinologiji (lovnoj) još zove i odloživost i ocjenjuje se na utakmicama pasa, a bitno je reći da nije uopće rijetko. To je samo posljedica kvalitetnog rada sa psom, a lovcu donosi užitak. Posebno je odloživost bitna kod pasa krvosljednika jer omogućuje lovcu da psa povede sa sobom do čeke, a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.

Pozdrav
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 02. 04. 2009. 08:47:25
Naravno da se može loviti bez psa, moj susjed alergičar fanatik je ulovio jednog "Tamića" jarebica, a psa nikada nije imao. Ja goniče više ne nabavljam odavno i vjerojatno neću jer sam  se uvijek previše vezivao za njih, a kad ostanu u šumi, vepar ih pokida, zmija ujede, vuk pojede pa ti plači. Cijelo društvo nakon lova doma, a ja tražim i čekam pse.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 02. 04. 2009. 10:08:00
 ....a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.....

I KOMARCIMA... hao hao hao



(tava),šala naravno
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 02. 04. 2009. 12:42:32
Koji pas ne reagira na divljač? Obučen, pripremljen za lov. E moj Valdop, pas je kao i lovac. Ne može i ne smije u lov ako nije prošao obuku. Nije dovoljno da trči i laje za divljim svinjama. Takvi psi se mogu naći u svakom dvorištu. Pas koji ne reagira na divljač dok leži ispod čeke je vrhunski istrenirani pas. To se u kinologiji (lovnoj) još zove i odloživost i ocjenjuje se na utakmicama pasa, a bitno je reći da nije uopće rijetko. To je samo posljedica kvalitetnog rada sa psom, a lovcu donosi užitak. Posebno je odloživost bitna kod pasa krvosljednika jer omogućuje lovcu da psa povede sa sobom do čeke, a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.

Pozdrav

kolega, odvedi me o mom trošku na čeku gdje redovito dolaze svinje i povedi psa koji će ležati ispod čeke da ne reagira na njih, govorimo o lovu sa psima ne o potrazi za ranjenom i nasrtreljenom divljači, dakle govorimo o goničima ne o krvosljednicima; ili ću ja tebe odvesti na svoju čeku a ti uzmi psa da leži ispod čeke kad dođe krdo svinja. jedini uvjet je da je pas zdrav i da nije svezan pa da mu se onemogući kretanje. tridesetak godina se bavim lovom i svašta sam doživio i vidio ali takvog psa nisam imao prilike vidjeti pa bih volio da mi demonstriraš takav lov sa psom. dobra ti kob, pozz
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: vedran kasic - 02. 04. 2009. 14:57:35
stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.

ako se ne varam lov na tetrijeba je strogo zabranjen. a jebiga. ti si sad počeo izmišljati situacije (lov s čeke, pa goniči, a ne krvosljednik). najbolje ti je da ostaneš doma, pa ti onda pas sigurno neće trebati
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dean - 02. 04. 2009. 14:59:31
Možda čovjek lovi tetrijeba u susjedniom zemljama, gdje je to dozvoljeno... 
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 02. 04. 2009. 21:16:51
Stari ti nisi normalan, ići u lov bez pasa, kod nas se takvi zovu poštari.
 z6
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 02. 04. 2009. 22:22:21
Imam ja takvih i previše u društvu, lako je stat na mjesto i čekat, treba DS pronaći i potjerati naprijed...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 02. 04. 2009. 22:38:07
E Magwin, koji si ti pacijent ;) Ti mu dođeš kao upaljač na moju ''atomsku'', vraga bi eksplodirala da ti ne pročačkaš :P
A ti Gorane se šuljaš u lovu??? Neki bi odavde tvrdili da je to podmuklo!!! Ja neću komentirat  ;), jer je već Enstein svojevremeno ''izmjerio'' ljudsku glupost.
Gkarabat....poštari su i kod nas ''na glasu''. Dobrom!!! ( milijun je anegodota vezano za njih, navodno su jako dobri u nekim stvarima  :P, tako da ovo doživljavam kao kompliment! Hvala Ti !
Grom...ja svaku svoju DS pripremam bar mjesec dana. I sve odradim sam. I, nakon što sve odradim, dogodi se da je jednostavno propustim. Ne pucam. Ne znam da li ovo možeš razumit....ali, tako je.
Nego, jednu stvar ne razumijem..zašto ste tako isključivi? Ma je li moguće da je samo vaš način, jeini dobar i ispravan način? Nije li civilizacijski doseg uvažavanje različitosti..? Jer, po nekim postovima, nameće se zaključak da nas ima prilično ''neciviliziranih''. A lov je oduvijek bio civilizacijski doseg, i gospodska zanimacija. Ili nismo gospoda...? Po nekim vokabularima pojedinaca rekao bih da smo sve osim gospoda....Nimalo lovački.
Čak je i nebitna tema o psima i lovu....možda je ispala dobra tema da vidimo koliko smo netolerantni i cinični. Ako smo uopće sposobni sjest sa samim sobom. Kobasan, znam kako Ti je.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 02. 04. 2009. 22:57:11
Ne preferiram takav način lova niti se kod nas smije sam u lov! Za svaku je pohvalu gledati divljač i ne pucati, samo što ja nemam takvih prilika i mogućnosti. Niti bi me DS čekala mjesec dana jer bi je netko drugi upucao
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 02. 04. 2009. 23:02:24
Grom, u tome i je poanta. Ne lovi svak na isti način, u jednakim lovištima, jednaku divljač....Odatle je i proizašao ovaj ''moj'' način, na sreću imam takvu mogućnost sve ''odradit'' sam.
Da se razumijemo...ja poštujem i razumijem lovce koji love s psima! To jednostavno nije moj ''film'', ali mi ne pada na pamet osuđivat bilo koga za ''njegov'' način. Imam neke svoje stavove vezane za takav lov, čak smatram da su šanse divljači u takvom lovu manje, ali bilo bi jako licemjerno od mene napadat lov s psima, kad i ja ubijam, samo na drugačiji način.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: almir - 02. 04. 2009. 23:10:33
EEEEE uf
Opet vi u krivom smjeru
Zbog toga imaš 2 psa
goniča i ptičara
tako možeš lovit a i žena je na sigurnom ref zagi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 02. 04. 2009. 23:17:35
Moramo razumit jedni druge. Lov ptica bez ptičara i nema nekog smisla, osim tetrijeba (tko može) i kod mene divlji golub. DS možeš sam lovit samo dočekom pa ti tu pas i ne treba. Ipak kad sam s društvom u brdu to mi nitko ne može platiti, tu i sam čin lova pada u drugi plan
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 02. 04. 2009. 23:37:02
stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.

ako se ne varam lov na tetrijeba je strogo zabranjen. a jebiga. ti si sad počeo izmišljati situacije (lov s čeke, pa goniči, a ne krvosljednik). najbolje ti je da ostaneš doma, pa ti onda pas sigurno neće trebati
Možda čovjek lovi tetrijeba u susjedniom zemljama, gdje je to dozvoljeno... 

upravo sam se vratio iz šume s čeke, čekao vepra, ne radi odstrela. ovako lovim više nego neki, koji prigovaraju lovu bez psa, imaju godina, no nije stvar u godinama, moje mi ne idu u prilog. naravno da je kod nas lov na tetrijeba zabranjen, lovio sam ga i ulovio kad se smjelo i gdje se smjelo. situacije ja ne izmišljam, ako ste polagali lovački ispit morali bi znati da je lov s čeke dozvoljen, da postoje psi krvosljednici kao i gonići, to nisam ja izmislio. što bi rekli o lovu gdje se ne upotrebljava puška, što reći o tim lovcima, love po noći a nemaju nočnu optiku ni pušku.
možda sam ja imao sreće da sam lovio na teritoriju bivše države, lovim i danas u dosta država europe, gdje god imam prijatelja lovaca. i poštari su ljudi, zar ne...  pozz
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 02. 04. 2009. 23:44:41
Da je pitat određene gospođe, poštari su čak ljudine Valdop  ;D
Sve ima svoje čari...meni je ono čekanje jednostavno duševna hrana. Nikad se s psom ne mogu tako odmorit...ipak on ima neku svoju zanimaciju. Naravno da je nemoguće lovit puno vrsta divljači bez psa, zato i lovim ono što mogu sam.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 02. 04. 2009. 23:48:10
Dalm, odakle si točno, ako nije problem?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 02. 04. 2009. 23:53:32
Grom, nije problem, imaš PP ( privat. poruku ).
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 03. 04. 2009. 00:00:09
Dobro, tamo imas dosta DS, imam i ja neke poznanike tamo
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 03. 04. 2009. 00:04:43
Bilo ih je Grom, ovu godinu nažalost gotovo nestale... >:( Puno je krivolova, otrova, zamki...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 03. 04. 2009. 07:16:28
Ma čekajte malo ja stvarno ne razumin neke stvari (nemaju vremena za pse) kakvi su to lovci šta samo puška pa ajmo ulov.
Pa nije lov samo ubijanje pa jeste li vi čuli da je pas čovjekov najbolji prijatelj.A ti DALM si načeja temu moderno oružje, municija, nočne optike,.... kad pas goni divljač ona može proč i 10mt od tebe a ti nečeš moć uputit hitac, ti DS mamiš,bacaš joj hranu navikneš je da tu dolazi a onda BUTALA to ja ka zakon. KAD POČME LOV DOÐI KOD MENE U GOSTE PA ČEMO JEDAN DAN IĆI U LOV SA PASIMA I BEZ PASA, PA ČEMO UŽIVO PROKOMENTIRAT RAZLIKU. z4 
KO MI MOŽE DA PLATI FERMU ZA PTIČARA ALI I MUZIKU ZA GONIČA SVAKI PUT MI SVAKA DLAKA STOJI UZRAKU ITAKO VEČ 14 GOD
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 03. 04. 2009. 12:56:12
I kod nas jako loše ove sezone, vuk napravio velike pizdarije. U cijeloj sezoni pronašli jednu krmaču s mladima i od toga ja odstrelio samo jedno, bilo mi žao više. Kod drugih je sigurno vuk sredio podmladak, tako da ni sljedeća sezona neće bit bajna, jedino je dobro što nije ove stradalo skoro ništa ženskih, a i jedan vučko je platio glavom (uredno prijavljen!!)
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Harry P. - 03. 04. 2009. 22:29:52
karabat, i ja sumnjam u tvoju teoriju, morat ću i ja jednom doći do tebe da me razuvjeriš.  fre
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 03. 04. 2009. 23:14:11
Karabat, ja nisam rekao da nemam vremena za pse, do nedavno sam imao psa ( kokeršpanijel), ali ne za lov. Obožavam ih, ali ne u lovu.
A što se čeke tiče...noći i noći sam presjedio a da od DS ni ''d''. I uvijek guštao. Usput, karabin je u pitanju, dakle, jedan metak ( rijetko šansa i potreba za drugi, usput...još malo ''prašine''...ne volim ni sačmarice ). Dakle, meni DS može i ne mora doć, a događalo se da dođe, i ode jer nisam htio pucat.
Što se pasa tiče, sigurno je jedno: ono što Ti sigurno nećeš vidit ni osjetit, pas će pronać i istjerat. Tebi pred pušku ( sačmarica ), napunjenu s ''šakom'' balina ( olova ) od kojeg će bar jedna-dvi kugle pogodit. Većinom ranit, ako nisi posuo baš sve po ''meti''. Ali imaš psa, pa će on dovršit ''posao''. Dakle, noćna optika je, po meni ''mila majka'' u odnosu na psa, bar što se lova tiče. Ona nije ništa drugo nego dobar ciljnik koji pomaže da bolje vidiš u što pucaš ( priče u stilu: '' pucao sam ga na 100 m, u 23,00, po mjesečini, meni ne ''drže vodu''. Kako je znao da je baš ''on'', a ne ''ona''? ).
A od te ''muzke'' goniča, meni je ipak draža tišina čeke. Ponavljam, sekondo gušti.
Usput, hvala Ti na pozivu, ali znam ja o čemu pričaš, i kako izgleda lov s psima ( nisam ''od jučer'' ).  I drago mi je radi Tvojih dlaka, ima ih puno kojima se nema što dignut  ;), čak im ni psi ne pomažu...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 04. 04. 2009. 08:21:51
karabat, i ja sumnjam u tvoju teoriju, morat ću i ja jednom doći do tebe da me razuvjeriš.  fre
Možeš doći uvijek, ali moraš znati da se ja drogiram sa šljukama pic
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 04. 04. 2009. 08:23:16
Karabat, ja nisam rekao da nemam vremena za pse, do nedavno sam imao psa ( kokeršpanijel), ali ne za lov. Obožavam ih, ali ne u lovu.
A što se čeke tiče...noći i noći sam presjedio a da od DS ni ''d''. I uvijek guštao. Usput, karabin je u pitanju, dakle, jedan metak ( rijetko šansa i potreba za drugi, usput...još malo ''prašine''...ne volim ni sačmarice ). Dakle, meni DS može i ne mora doć, a događalo se da dođe, i ode jer nisam htio pucat.
Što se pasa tiče, sigurno je jedno: ono što Ti sigurno nećeš vidit ni osjetit, pas će pronać i istjerat. Tebi pred pušku ( sačmarica ), napunjenu s ''šakom'' balina ( olova ) od kojeg će bar jedna-dvi kugle pogodit. Većinom ranit, ako nisi posuo baš sve po ''meti''. Ali imaš psa, pa će on dovršit ''posao''. Dakle, noćna optika je, po meni ''mila majka'' u odnosu na psa, bar što se lova tiče. Ona nije ništa drugo nego dobar ciljnik koji pomaže da bolje vidiš u što pucaš ( priče u stilu: '' pucao sam ga na 100 m, u 23,00, po mjesečini, meni ne ''drže vodu''. Kako je znao da je baš ''on'', a ne ''ona''? ).
A od te ''muzke'' goniča, meni je ipak draža tišina čeke. Ponavljam, sekondo gušti.
Usput, hvala Ti na pozivu, ali znam ja o čemu pričaš, i kako izgleda lov s psima ( nisam ''od jučer'' ).  I drago mi je radi Tvojih dlaka, ima ih puno kojima se nema što dignut  ;), čak im ni psi ne pomažu...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 04. 04. 2009. 08:25:53
KAŽI TI MENI DALM JELI TEBI MOŽDA KO OD RODBINE (OTAC,DIDA) LOVAC?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tava - 04. 04. 2009. 10:27:21
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 04. 04. 2009. 13:37:35
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 04. 04. 2009. 14:19:46
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice u usi  hao
jedino tako se ne bi uzjogunio pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Antezg - 04. 04. 2009. 14:24:36
Tema je otišla u krivom smjeru, naravno da se nemože podcijenjivati lovce bez pasa, jer nema svatko jednake mogučnosti,vrijeme,volju,... ali se nesmiju nipošto ni podcijenjivati lovci koji imaju pse i vole loviti sa njima. Netko voli jedan način lova, netko drugi,netko pivo,netko vino,crne,plave i tako u nedogled.

Da pravo kažem tema je u najmanju ruku čudna i neznam što je autor zapravo htio reći ččč
Možda bi bolji naslov bio - "Pogonski lov DA ili NE" ili "Lov na pernatu divljač DA ili NE" ili "Upotreba krvoslijednika DA ili NE"   ččč happi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Lazar - 04. 04. 2009. 17:03:55
znam dosta lovaca sto vode psa na ceku
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: STARI AVDZIJA - 04. 04. 2009. 18:03:34
ma vole lovit sa tuđim psima i mnogi koji svoje nemaju pa im to dođe praktičnije,nemaju obaveza,ne čekaju pse,ne brinu se kad ih nema duže u lovu a istovremeno su do mile volje slobodni kritikovat i ocjenjivat tuđe pse kad im ne uspije odstrijel ili se "ne postave" na pravo mjesto.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: valdop - 04. 04. 2009. 19:03:17
ma vole lovit sa tuđim psima i mnogi koji svoje nemaju pa im to dođe praktičnije,nemaju obaveza,ne čekaju pse,ne brinu se kad ih nema duže u lovu a istovremeno su do mile volje slobodni kritikovat i ocjenjivat tuđe pse kad im ne uspije odstrijel ili se "ne postave" na pravo mjesto.
govoriš o lovu pogonom i na štandu, a što je s lovom čekanjem na čeki  ččč
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: magwin - 04. 04. 2009. 20:25:23
znam dosta lovaca sto vode psa na ceku



možeš ti to i detaljnije opisati....
mnogi ti ti možda bili zahvalni!
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: grom - 04. 04. 2009. 20:52:01
Redzo svaka čast na komentaru, istina ima ljudi koji vode pse na čeku, samo nađi mi toga koji će posavca ili balkanca natjerati da miruje dok su DS na 20-30 metara!!
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tava - 04. 04. 2009. 20:54:24
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz

Kolega dragi ti mene nikako ne razumiješ. Što se tiče pasa ove godine su bila dva lovca sa takvim psima, a ono što je napisao kolega Kobasan više govori o njemu nego o njegovim psima. Što se tiče tetrijeba nisam se htio predstaviti kao znalac jer o tom lovu nemam pojma, nego sam htio reći da su psi iskoristivi i u tom lovu. Na kraju moram reći da ja imam psa, labradora, no i ja sam ti lovac koji lovi gotovo cijelu godinu bez psa, na žalost, jer jednostavno nemam mogućnosti i vremena uzgojiti psa po mom ukusu. Novaca imam da kupim gotovog psa, ali to mi nekako nije to. Uživam u kvalitetnim i dobro odgojenim psima mojih kolega lovaca pa ih i nagradim kojom kobasicom kraj vatre. Što se mene tiče (mislim da sam veći i OT) ja sam uvijek za lov sa psima.

Pozdrav
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tava - 04. 04. 2009. 20:58:18
Redzo svaka čast na komentaru, istina ima ljudi koji vode pse na čeku, samo nađi mi toga koji će posavca ili balkanca natjerati da miruje dok su DS na 20-30 metara!!
Redzo prijatelju, na čeku jednostavno nema razloga voditi pse goniče. Njihova namjena je drugačija. Za njih sam siguran da ne bi bili mirni. Na čeku se vode u pravilu psi koji imaju položen ispit na krvavom tragu, a zna se zašto.

Pozdrav
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Harry P. - 04. 04. 2009. 21:11:52
Možeš doći uvijek, ali moraš znati da se ja drogiram sa šljukama pic
A nema mi druge već onda navratiti do tebe...  fre
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: jura23 - 04. 04. 2009. 21:17:31
vama je stvarno dosadno...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 04. 04. 2009. 21:25:48
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz

Kolega dragi ti mene nikako ne razumiješ. Što se tiče pasa ove godine su bila dva lovca sa takvim psima, a ono što je napisao kolega Kobasan više govori o njemu nego o njegovim psima. Što se tiče tetrijeba nisam se htio predstaviti kao znalac jer o tom lovu nemam pojma, nego sam htio reći da su psi iskoristivi i u tom lovu. Na kraju moram reći da ja imam psa, labradora, no i ja sam ti lovac koji lovi gotovo cijelu godinu bez psa, na žalost, jer jednostavno nemam mogućnosti i vremena uzgojiti psa po mom ukusu. Novaca imam da kupim gotovog psa, ali to mi nekako nije to. Uživam u kvalitetnim i dobro odgojenim psima mojih kolega lovaca pa ih i nagradim kojom kobasicom kraj vatre. Što se mene tiče (mislim da sam veći i OT) ja sam uvijek za lov sa psima.

Pozdrav

Daj nam jos koju bajku ispricaj tava izgleda da ti to ide...
sad odjednom mijenjas svoj stav jer vidis da nema smisla to sto pricas...
A moj prethodni post se odnosi na to da ja praktikujem ici bez psa na ceku a po potrebi istoga dovesti i pustiti na trag.isto tako znam da ce svaki pas odraditi krvni  trag bio on pticar,gonic,krvosljednik itd.
Meni se stvara dojam da ti lovci koji vode psa pod ceku ili nisu sigurni u sebe ili su bas lijencine pa im je tesko otici naknadno po psa..
ovo prvo pojasnjavam s tim da oni kontaju da ce 100% ranit pa ce im trebat pas i to odmah i u istom momentu a sta je sa onim da se divljac ne prati odmah i da se mora pricekati da ona zalegne i smiri se ili ugine.ja taman to vrijeme iskoristim da odem po psa naravno ako mislim da je potrebno.

I usput za krvni trag koristim iskljucivo gonice jer oni mi zadovoljavaju potrebe a stim da ih dovodim naknadno tj. dok ja dodjem divljac se smiri i zalegne.....  fre
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: nostromo - 04. 04. 2009. 21:42:38
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure
...[/font]

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 04. 04. 2009. 21:51:33
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure
...[/font]

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic
Ja ne vidjeh nigdje DIVLJE SVINJE na onim snimkama.I takodje ne vidjeh nijednu situaciju slicno ovima koje kolega tava spominje...jednostavno nisam se susreto s tim i nisam vidio svojim ocima i necu i ne mogu vjerovat u to a ne kazem da je nemoguce.A vidio sam i dosta dresiranih pasa pa i lovio s nekim kolegama koji imaju extra vrhunske pse.
Tesko je kontrolisat prirodni nagon koji pas ima prema divljaci..
Moze on sjedit u dvoristu to nije problem postici ali da sjedi pod cekom a ti gore i jos da on ne lane il ne zacvili...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: fulir - 04. 04. 2009. 22:03:45
evo za sve nevjerne tome čovjek se zove vlado bodinščak iz jaske je i vodi njemačkog oštrodlakog ptičara na čeku dok čeka ds i vjerujte mi nije malo ulovio samo kaže da još nikad nije vidio kako ben nakon šusa naposti čeku jer verovatno čim pukne skoči dole ili nešto tako. uvjek ali uvjek vodi psa na čeku, zašto? to ni ja neznam ali tako je. iako ja mislim da je to nepotrebno neka svatko lovi kako mu je gušt.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 04. 04. 2009. 22:13:54
Ja mu skidam kapu ako je to tako i svaka mu cast ako je uspio tako izdresirati psa da sjedi pod cekom i ceka da ovaj opali a onda i dalje ceka dok ovaj ne sidje i ne naredi mu sta da radi...
Ja znam par ljudi koji vode pse "na ceku" ali ne misli se da ih vezu pod ceku nego ih ostave par stotina metara pored auta,djipa i onda ih po potrebi dovode.Tako rade vecinom oni koji su udaljeni od kuce i koji predju lijepo kilometara dok ne dodju do ceke...
Meni je ceka 15 min od kuce pa mi nije problem otici po psa...
A i svako lovi kako hoce sto fulir rece.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: nostromo - 04. 04. 2009. 22:30:52
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure
...[/font]

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic
Ja ne vidjeh nigdje DIVLJE SVINJE na onim snimkama.I takodje ne vidjeh nijednu situaciju slicno ovima koje kolega tava spominje...jednostavno nisam se susreto s tim i nisam vidio svojim ocima i necu i ne mogu vjerovat u to a ne kazem da je nemoguce.A vidio sam i dosta dresiranih pasa pa i lovio s nekim kolegama koji imaju extra vrhunske pse.
Tesko je kontrolisat prirodni nagon koji pas ima prema divljaci..
Moze on sjedit u dvoristu to nije problem postici ali da sjedi pod cekom a ti gore i jos da on ne lane il ne zacvili...

Nema DS ali ima KOKOS pored koje pas prodje i ode do GOLUBA kojega poslusno zivoga aportira, moja poanta je da se moze pasa svasta nauciti. Cvrsto san uvjeren da bi taj pas prije dresure kokos smaza za glavno a goluba za desert ;D
Uostalom ima tamo i film o odlozivosti.
Lovstvo je divna stvar upravo zato jer je slozeno od mnogo razlicitih dijelova pa nije ni sramota ni rijetkost da u lovstvu ne zna svak sve(ja prvi ne znam ni 1/8 8) al brzo ucim ;D)
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 04. 04. 2009. 22:38:47


Nema DS ali ima KOKOS pored koje pas prodje i ode do GOLUBA kojega poslusno zivoga aportira, moja poanta je da se moze pasa svasta nauciti. Cvrsto san uvjeren da bi taj pas prije dresure kokos smaza za glavno a goluba za desert ;D
Uostalom ima tamo i film o odlozivosti.
Lovstvo je divna stvar upravo zato jer je slozeno od mnogo razlicitih dijelova pa nije ni sramota ni rijetkost da u lovstvu ne zna svak sve(ja prvi ne znam ni 1/8 8) al brzo ucim ;D)
[/quote]

 d4 d4 To ti je tako i nema se sta dodati jer svaka je situacija u lovu zasebna prica...
Ja preferiram lov svake divljaci i za sada sam zadovoljan uspjehom a pogotovo sam sretan kada vidim dobro skolovane pse a ono sa golubovima i kokosima je jedan dobar pocetak ali suma je druga prica jer kad pas osjeti miris divljaci,krvi... ma to ti je ko kad kakav mladic vidi kakvu dobru trebu za  pesi Ako treba glavom kroz zid nije problem  happi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 04. 04. 2009. 22:55:35
KAŽI TI MENI DALM JELI TEBI MOŽDA KO OD RODBINE (OTAC,DIDA) LOVAC?
Karabat, ne viči na mene!! ( ako nisi znao, korištenje capslock-a u ovakvom pisanju se smatra vikanjem  :P )
Geni su u pitanju. Što se lova tiče, a i svega drugog. Nego, zašto misliš da je to važno za ovu temu?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 04. 04. 2009. 23:09:27
bezveze, i ne vičem nego naglašavam? Cili si čudan.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 04. 04. 2009. 23:13:35
Ok., nije mi teško palo, ni da je vikanje  ;) Prepostavljam da pokušavaš razumit zašto sam ja ''crna ovca'' u cijeloj priči...? Nema objašnjenja. 100 x sam napisao ''...da se o ukusima i sklonostima ne raspravlja''..., otvaranjem ove teme želio sam samo vidit da li imam istomišljenika, i ništa više. Doduše, nije me baš iznenadila isključivost pojedinaca koji smatraju da je samo njihov ''način'' ispravan način.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 04. 04. 2009. 23:15:10
Ovo, da sam čudan, sam tek sad vidio....nećeš vjerovat, ja to cilo vrime mislim za tebe ;) Vidiš, kad malo pišemo, ipak nađemo neke sličnosti... :P
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 04. 04. 2009. 23:36:39
Ma nisam nista loše mislija, samo nemogu razumit da ti je gušt lovit bez pasa,nemogu i nemogu, nisu pasi samo kad je lov, evo ja kad mi je pun k.... svega i posla i okoline uzmen pase i u šumu, ma samo kad dođem do boxa i vidim ih ja sam bolje, ja sam ka mali steka odgovornost zbog pasa i zato nemogu svatit lov- bez pasa
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 04. 04. 2009. 23:45:02
Ma i ja volim pse, napisa sam već što mislim o njima. Ali ih ne volim u lovu, i amen! Reci, šta koristiš od oružja?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 04. 04. 2009. 23:57:07
Ma i ja volim pse, napisa sam već što mislim o njima. Ali ih ne volim u lovu, i amen! Reci, šta koristiš od oružja?
Sačmaricu Emilio Rizzini 12/70
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 05. 04. 2009. 00:02:29
Nažalost Lave, ne idem, iz jednog jedinog razloga....Ali, da je i živ, isto nebi išo s njim u lov s psima.
Karabat, lijepo. Šta misliš o ''pumpericama''?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: karabat - 05. 04. 2009. 00:08:58
Ja sam ti ono etičar 2 metka i ako je je, mada mi često pada napamet da uzmem poluautomat ali uvik na kraju sebi kažem daj šansu divljači.A pumperica me ne oduševljava nikako,
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dalm - 05. 04. 2009. 00:17:51
Ma Lave, sve ok., nema potrebe za brisanjem, znam da si misli dobronamjerno... ;)
Karabat, ne mogu vjerovat...pumparice ne voliš???  ;) :tommy: ( ne volim ni ja, da ne bude zabune )
Eto, sad si shvatio poantu....to je ''problem'' gotovo svake teme na Forumu, a i u životu, uopće. Ima nas mali milijun, svak sa svojim ''filmovima'', razlozima, guštima...
Sva sreća da se ne može otvorit tema o politici i strankama...tek tad bi vidio cirkusa....
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Tava - 05. 04. 2009. 09:35:20
Kobasane, evo neću više o odloživosti jer vidim da se ljutiš no i kolege su napisale da to nije ničija fantazija. Tema su psi, pa se osvrćem na tvoju tvrdnju da i goniči odrade posao krvosljednika. Obzirom da svake godine puno lovim divlje svinje, a naravno u tom lovu imam i prijatelje sa psima goničima moram prenijeti njihova iskustva, odnosno zašto ipak krvosljednik. Gonič će što je neosporno naći ranjeno ili mrtvo svinjče no nakon nekoliko potraga on uvijek kada je na tragu ds očekuje i da ju nađe da leži. Zato se događa da dobar gonič koji kad nađe svinje odradi posao po pravilu struke (držanje, olajavanje itd.) postane pas koji ide za mirisom pa nakon toga lovci traže takvog psa nekoliko dana, a često se dogodi da ga i ne nađu jer ga je netko u međuvremenu zatvorio. Ovo pišem isključivo na temelju riječi iskusnih lovaca koji u boksovima imaju 5 do 10 pasa i koji se njima bave. Zbog toga i oni, a i zakon preporučuju krvosljednike.

Pozdrav

Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 05. 04. 2009. 14:02:22
Tava nije nista sporno s moje strane.Ovo sto si naveo je i po meni ispravno i naravno istina i tacno.Posto ja ne lovim samo ceku logicno mi je da ne drzim krvosljednika vec gonica koji ce mi i potjerat lisicu,zeca,svinju pa na kraju i odradit krvni trag.Rekao bih univerzalan je za sve.Samim tim ne potcjenjujem nicije tudje pse vec bas naprotiv.Cijenim ih sve dok se ne uvjerim u suprotno.Ako ti kazes imas psa koji sjedi pod cekom i ceka da ti puknes svinju np. ja ti vjerujem jer nisam vidio ni psa ni kad je na ceki.Ako ja cujem da neki tip tamo u desetom selu vodi psa na ceku nije ni to sporno,vjerovat cu i to ali s rezervom.S mog aspekta mislim da nema potrebe pricati o nekim izvanserijskim psima a nema dokaza.Ja bi volio vidjet neku sliku ili snimku od takvih pasa pa onda komentarisat.Ovako,sve uzimam s rezervom jer je to sve cula kazala.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: veljko - 05. 04. 2009. 18:29:46
Ja licno nemam pse koji bi mogli lezat mirno pod cekom dok mi divljac izlazi na livadu ali na casnu rijec sam vidio psa jednog Njemca (kratkodlaki pticar) lezo je pod cekom cijelo vece da nije mrdno a vidjeli smo i srnjaka doduse daleko ali i zeca koji je prosao na par metara..U Francuskoj cesto vidjam da lovac vodi jazavicara sa sobom .I ja sam u pocetku mislio taj nece nista ni vidit ali su isti ti cesto i ubijali.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Lazar - 05. 04. 2009. 18:59:50
vecina lovackih pasa koja ja ovdje znam ,a znam ih mnogo ,nesmiju ni da pogledaju divljac dok im vlasnik to nekaze, dobrog psa mozes slobodno negdje ostavit da legne i nema pomijeranja ni centa dok se nevratis il ga nezoves, nesmije ni da zucne a kamoli da goni divljac
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: SEJFO - 05. 04. 2009. 20:59:33
vecina lovackih pasa koja ja ovdje znam ,a znam ih mnogo ,nesmiju ni da pogledaju divljac dok im vlasnik to nekaze, dobrog psa mozes slobodno negdje ostavit da legne i nema pomijeranja ni centa dok se nevratis il ga nezoves, nesmije ni da zucne a kamoli da goni divljac

 E ja sam imao jednog takvog i polagao je vozački umjest mene, i položio iz prve!!!! ref ref ref ref
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: krs - 07. 08. 2009. 22:03:04
Moze li mi netko reci da li je u hrvstskoj sada na snazi zabrana lova gonicima na svu divljac pogonom osim na divlju svinju,,,,, :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: 7X64 - 07. 08. 2009. 22:21:59
Da sada je zabrana lova na svu divljac gonicima PA I NA DIVLJE SVINJE DO OTVORENJA LOVA
A Gonicima se samo lovi Divlja svinja
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dick - 20. 04. 2010. 12:16:10
Čitajući ovu temu vidim da je bilo dosta bure u postovima, što je i razumljivo jer je u naslovu traženo VAŠE MIŠLJENJE, dakle vaš osobni stav.
Ne bih želio da se rasprava u istom smjeru i nastavi, jer ne vjerujem da ćemo uspjeti reći nešto novo (sto ljudi, sto ćudi - sto žena, dvjesto sisa ;D), pa bih postavio pitanje drugačije:
Lov sa psima - DA ili NE? Zakonske odredbe i propisi u RH?

Da pojasnim. Čitajući Zakon o lovstvu i Pravilnik o pasminama, broju i načinu korištenja lovačkih pasa za lov, u svim člancima nalazim samo termine tipa "smije se", "mogu se" i slično, a nigdje ne piše "mora se" ili "zabranjeno je" koristiti ili upotrebljavati takve i takve pse u lovu.
Istina je, piše da lovoovlaštenik, odnosno koncesionar mora IMATI odgovarajuće pse za svoje lovište, ali što se tiče korištenja pasa u lovu, jedino članak 7. spomenutog Pravilnika kaže:

Članak 7.
Lov sitne divljači čije tehnike lova zahtijevaju lovačkog psa ne može se započeti i obavljati
bez njega. Skupni lov sitne divljači čije tehnike lova zahtijevaju lovačkog psa ne može se
započeti i obavljati ako u njemu ne sudjeluje najmanje jedan lovački pas na šest sudionika.

Tražih u pojmovnicima propisa što su to TEHNIKE LOVA, tražih u knjigama i udžbenicima i ne nađoh. Hajde prosvijetlite mene jadna i neuka i recite gdje piše što su i koje su to tehnike lova, naročito one koje zahtijevaju lovačkog psa (na to bih možda i znao odgovoriti, ali gdje to PIŠE) i drugo pitanje, tko je taj koji određuje kojom TEHNIKOM će se izvoditi neki lov, odnosno treba li taj reći prije lova, npr. danas ćemo loviti tom i tom tehnikom sa psima ili nekom drugom (ili tom istom) tehnikom bez lovačkih pasa?
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: markoherc - 20. 04. 2010. 14:44:23
tko je taj koji određuje kojom TEHNIKOM će se izvoditi neki lov, odnosno treba li taj reći prije lova, npr. danas ćemo loviti tom i tom tehnikom sa psima ili nekom drugom (ili tom istom) tehnikom bez lovačkih pasa?

Pa mislima da to na pocetku svakog lova to lovnik kaze! tipa: Danas smo se sastali... Lovit ce se pogonom s psima.... ili kruzni lov ili sta već je!

A na temu da odgovorim : Pa  za mene je najveći gušt s psima (zato ih imam kod kuće 9). Kad čuješ tu pjesmu , još kad ide na tebe.....
Naravno svaki lov ima svoje čari, zato kako ko voli , a ja ću pasiće pred sebe i pomalo!
 zagi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: vuk sa motajice - 20. 04. 2010. 14:53:46
Marko svaka ti dala ref nista bez pasa u lovu,da nema njih vjerovatno ne bih ni isao u lov,nije meni gust ici na ceke,nego pustis pse i lagano pretrazivanje i nadmudrivanje 2p ,sto ljudi sto cudi zagi
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: dick - 21. 04. 2010. 08:11:48
tko je taj koji određuje kojom TEHNIKOM će se izvoditi neki lov, odnosno treba li taj reći prije lova, npr. danas ćemo loviti tom i tom tehnikom sa psima ili nekom drugom (ili tom istom) tehnikom bez lovačkih pasa?

Pa mislima da to na pocetku svakog lova to lovnik kaze! tipa: Danas smo se sastali... Lovit ce se pogonom s psima.... ili kruzni lov ili sta već je!

A na temu da odgovorim : Pa  za mene je najveći gušt s psima (zato ih imam kod kuće 9). Kad čuješ tu pjesmu , još kad ide na tebe.....
Naravno svaki lov ima svoje čari, zato kako ko voli , a ja ću pasiće pred sebe i pomalo!
 zagi

Lov pogonom, prigonom ili kružni lov su NAČINI skupnog lova, a nigdje ne piše da su to tehnike lova. Moje pitanje je i dalje: što su to tehnike lova?
Jel negdje piše da se u lovu određenom tehnikom MORAJU koristiti lovački psi?
Za sada samo (članak 9. Pravilnika o uvjetima i načinu lova)
U lovu na sitnu divljac MOGU se koristiti odgovarajuci lovacki psi ako se lov izvodi na
nacin koji omogucava sudjelovanje pasa.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: peca - 30. 06. 2010. 15:57:40
Na terenu kakav je kod mene lov bez pasa je nemoguč.Teren je brdsko planinski vidljivost je uglavnom do 50 m u šumi lovi se zec, lisica i divlja svinja i njih je gotovo nemoguče loviti bez dobrog goniča .Nema mi draže stvari nego kada se priroda budi slušati pjesmu goniča koja odjekuje među brdima i smatram da lovci koji ne love sa psima i neznaju što je pravi lov z10
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: markoherc - 30. 06. 2010. 17:01:37
peca  z10 d4
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Lazar - 30. 06. 2010. 22:01:42
ja najvise volim  parforce lov na jelena kad ga 100-200 gonica goni a mi konjima zanjim dok jelen necrkne od iznemoglosti  d4 z1
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Jakov-lovac - 01. 07. 2010. 17:31:16
pa ljudi je li to moguće da ima kolega koji tvrde da je lov bez psa jednako atraktivan kao s psima
lov na što
naravno da se psi neće koristiti u lovu na jelena,ni srnu... osim na krvnom tragu
ali loviti kamenjarku bez psa,loviti fazana bez psa ili zeca
a tek čaglja ili lisicu,divlju svinju,
večernji prelet pataka ili šljuka uz ptičara koji vam sjedi uz nogu i svaku odstrijeljenu aportira
bez obzira što čekate uz brzu rijeku na niskoj temperaturi,i to s veseljem
a lov na kunu
a potraga za ranjenom divljači
a o šansi za divljač,divljač na koju smo digli pušku ne bi smjela imati šansu,ali kroz taj hitac druga
bi morala imati veću šansu
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Lazar - 01. 07. 2010. 21:14:15
kolega a otkad se psi nekoriste u lovu na srnecu i jelensku divljac, svijet je poprilicno velik i svako ima svoje metode,smijesno je pricat sta je bolje i nabrajat, neke stvari se morju i bez psa se nemoze to je sastavni dio lova ,sa srecom ima i dosta drzava na ovome svijetu gdje je to i zakonski propisano ,pa ko ce isi u lov na patku il uopste pernatu divljac bez psa  uf
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: lovac 1 - 04. 07. 2010. 22:03:23
Svaka država, i svako podneblje ima svoju tradiciju lovljenja, Naravno da je lov na pernatu divljač nezamisliv bez pasa. I lov na DS pogonom sa psima je interesantan ali nije zahvalan.
Ljepo je organizirati u svom lovištu nekoliko pogonskih lovova sa psima, ali ne previše jer divljač gubi svoj mir i rastjerana je. Odrede se djelovi lovišta gdje se lovi pogonom, ali sigirno nije dobro po svim djelovima lovišta puštat pse da rastjeruju divljač, u tom slučaju od gospodaranja nema ništa.
Svaki lovozakupnik koji ozbiljno gospodari lovištem neče dozvoliti svakotjedne lovove sa psima.
U pogonu često strada i ono što se nebi smjelo odstreliti ( krmače ) i tu je veliki problem.
Kad grupa lovaca dođe u komercijalni lov oni češu po svemu što se diže , tako kad se na štreki nađe po desetak krmača, to je katastrofa.
Ja sam za lov sa ćeke , gdje se toćno može osmotriti što je izašlo i šta se puca.
Često sam lovio u lovištu u okolici Livna, jer sam tamo i ćlan jedne udruge, i imao sa priliku vidjeti kako izgleda lovište gdje se stalno lovi sa psima . Hrana se skoro ne unosi u lovište .ili jako malo.
I to malo svinja što se zatekne u lovištu bude rastjerano na sve strane.Zato opet kažem da svatko podneblje ima svoju tradiciju lovljenja.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: lovac 1 - 04. 07. 2010. 22:11:18
Imam prijatelja koji ima  već desetak godina lovište u zakupu veličine 3 000 hektara i još nije pas ušao u lovište, a svake se godine odradi nekoliko pogonskih lovova ali bez pasa. On organizira pogoniče koji tjeraju i rezultati su odlićni, a divljać nije rastjerana ko sa psima. i što mi se dopalo
pogonići su bez pušaka, što prakticiraju i mnogim lovištima u HR. Šumama.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 04. 07. 2010. 22:15:54
To je sve od lovista do lovista,negdje gdje ima previse svinja lov pogonom je jedini uspjesan nacin da se smanji populacija i stete jer cekom je to vrlo vjerovatno nemoguce.Tu se ne stede ni krmace.Tako se lovi i srneca i jelenska divljac psima po nekim drzavama,lovi jer je ima i previse.A kod nas pogotovo u BiH su lovista vecinom devastirana u svakom smislu,iz mnogih drugih razloga,ne zbog lova psima,neradi se kako treba pa se onda desi kao u mom lov. dr. da totalno zabrane lov svinja na dvije godine.A ti hrani 3-4 psa svinjara...
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: lovac 1 - 04. 07. 2010. 22:39:40
Bosna ima prekrasna lovišta kakva Evropa nema, ali pored slabog gospodarenje tu su i predatori kojih ima dosta i oni preko zime odnesu jedan ljepi dio divljaći. Još ako vam stave vuka u zaštitu , kao kod nas, onda ćete imati problem.
Ali stanje će se popravit na bolje kad vam lovišta dobe lovozakupnike, bilo to lovačke udruge ili D.o.o. Tad če se znati tko je gazda, bit će reda i više divljaći i opet će se loviti sa psima samo organizirano na određenim lokacijama.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: KOBI - 04. 07. 2010. 22:52:19
Svejedno nebi bilo dobro da se lov psima zabrani ili ogranici,bar ne u lovistima koja povrsinom i konfiguracijom terena sama od sebe imaju dijelove gdje ljutska noga rijetko kad kroci,a upravo se na takvim mjestima divljac razmnozava i trazi mir.Sto bi Isa rekao tamo veprovi umiru od starosti  ;)
Zato i mislim da sve zavisi od lovista do lovista,normalno da svaki privatnik u malom lovistu ne zeli otjerat divljac jer tako gubi pare,al u planini divljac ide iz lovista u loviste i to je normalno,a na nama je da ju sto duze zadrzimo hranom,solistima.Jer ona ionako ne zna za granice a ni psi kad je gone.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: Fruky - 21. 08. 2010. 14:41:05
Svako lovačko društvo ili lovoovlaštenik prava lova donosi svoja pravila. Što bi se desilo i jeli to moguče da pernatu divljač lovimo bez pasa. Ja bih rekao samo ovo, zakon nije rekao da ti moraš loviti ovako ili onako, zakon kaže da moraš izvršiti odstrel po LGO 20% plus minus, a na koji način svakako odgovorna osoba i tu je za mene kraj.
Naslov: Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
Autor: TUROPOLJE - 22. 08. 2010. 11:02:45
Kako sve pa tako i lovstvo u lijepoj našoj samo u nekim dijelovima je na zavidnoj razini jer su gospoda koja su dozvolila da se naprave manja lovišta od 5 000 hektara , a u planinskim dijelovima bi trebala biti min 50 000 hektara.
Ovakvim načinom gdje svako selo ili zaselak ima svoje lovište i lovi se sa gonićima normalno da nije niko zadovoljan i svako je ljut na svakog..

Ja osobno najviše volim lov pogonom na divlje svinje a čekom , šuljanjem nešta manje .

Osobno moje mišljenje je da lov na sitnu divljać svaki lovac bi trebao imati jednog psa i da bez psa nebi mogao prisustvovati takvim lovovima.

Zamislite u mom društvu jedan lovac koji lovi 30 g i soli pamet ostalima ide na divlje patke na rijeku sa blinkerom i varalicom. Znate šta je najžalosnije da ih ima još više takvih bisera .....