Autor Tema: pas na probu - info  (Posjeta: 6234 vremena)

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
pas na probu - info
« u: 01. 11. 2009. 01:58:28 »
Zanima me da li znate ili preporucujete nekog uzgajivaca koji prodaje pse izvjezbane za DS, a koji bi bio spreman svoga psa dati na probu u trajanju od 15-20 dana? Kvalitetan rad i mogucnost takve probe bi bili najvazniji uvjeti.

Moze informacije i na PP.

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #1 u: 01. 11. 2009. 08:47:04 »
To je jako teško, psu treba dosta dugo da se privikne  na novog vlasnika , moguče je u tih 15 dana da ga pustiš u lov i on ode od tebe ,tražeči svog starog vlasnika.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #2 u: 01. 11. 2009. 18:44:23 »
  pozdrav!!!! zagi
 na probu dobiti psa koji vrijedi je teško..... i kod nas i svugdje u svijetu. Ako je pas kvalitetan i na cijeni po pravilu se proba na mjestu (divljači) koje izabere kupac pred svjedocima sa obje strane.
mislim da niko neće dati psa na probu ...na određeno vrijeme........šta ako se pas ozlijedi...ugine..oboli.... itd. Ne znam al u Bosni od mene možeš dobiti samo gajbu "PREMINGERA" ako navratiš pa probaj koliko hoćeš dana!!!! d4 d4 d4

E kad bi brak bio na probu (mislim ženske) al bi se mnogi NAPROBALI,,,,, hao hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline jura

  • K
  • *
  • Postova: 92
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #3 u: 01. 11. 2009. 19:19:40 »
Kod mene je u društvu bilo već par probi. Vrlo jednostavno, pozoveš vlasnika s psom u lov i odma vidiš dali i kako pas radi, a i vidiš odnos vlasnika prema psu pa znaš što možeš očekivati ako ga kupiš sauf

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #4 u: 01. 11. 2009. 19:56:29 »
Skakljivo je to pitanje, ovdje mislim i na prodavca tj vlasnika i na kupca....svi kupci bi na probu na svom terenu a svi vlasnici opet na svom.....
ja nikad ne bi prodavao psa sa probom na tudjem terenu ako je proba lov i slicno
a opet ako je stvar dogovorena 90%na mom terenu dao bih psa na probu na taj period ali pod uslovom da se prvo pas isplati i sve pojedinosti oko probe, vracanja psa vlasniku i para kupcu  definisu ugovorom
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #5 u: 01. 11. 2009. 20:07:17 »
15 dana je premalen period.. inace te probe su blesava stvar.. ja ti dam psa i ti lovis pa nakon par mjeseci ti se nesviđa.. pa vrati novce..
ja sam protiv toga..
jedino što se moze dati garancija je to da se pas ne boji šusa, da nije mutav(kod goniča) i da je pas uveden u lov.. , da je cejpljen i sl..
sve ostalo je li-la

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #6 u: 01. 11. 2009. 20:42:55 »

Samo par razjasnjenja.
Pas nije za mene osobno, nego ga kupuje LD, i procjenjivali bi ga i brinuli se o njemu lovci koji vec imaju u tome iskustva.

Zbog specificnosti terena, kao i podivljalih ovaca koje u tzv. ekstenzivnom uzgoju tumaraju po svuda trebalo bi probu naparvit kod nas. prisutstvo vlasnika nije problem.

Kolega koji je to vec radio kaze da u 2-3 tjedna moze vidjeti da li pas odgovara. Eventualne povrede i nesrece se daju dogovorit, al iskreno ne znam za slucaj kad je pas kod nas bio nastreljen.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #7 u: 01. 11. 2009. 20:59:40 »
Ma imenjače ne radi se o tome očeli pas bit nastreljen,nego se radi o tome da ti ja nebi dao psa koji valja nikad al nikad da ga ti drlijaš,tučeš,ne hraniš,maltretiraš na razne načine

Nekažem da bi vi to radili možda bi bili bolji gazde od mene 3 puta al odakle meni garancija da će sve bit uredu...

Što kaže nikola garancija se daje za neke stvari, i proba je također dio garancije i korektno je ako se napravi na kojem god kupac terenu želi
Ćaća viče mater plače!

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #8 u: 02. 11. 2009. 02:34:05 »

Hm, onda, da preformuliram - znate li nekog tko prodaje pse za DS, a moze garantirat da nece ganjat ovce.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #9 u: 02. 11. 2009. 07:49:58 »
Jel ima neko psa da je dobar za šljuku da da na probu do drugog mjeseca, a na ljeto bi mi trebao neki dobar za prepelicu isto na probu  ;)
Imam upalu volje.

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #10 u: 02. 11. 2009. 07:59:49 »
Ajde neno ne   pesi    ovdje se radi ipak o uglednom / respektabilnom Ld.

Uvjete imamo, Buđet smo skupili, samo treba jos 1  z6

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #11 u: 02. 11. 2009. 08:56:17 »
E to je pitanje na mjestu i za to možete tražit garanciju i povrat svih novaca ako nebude u skladu s dogovorenim...
Ćaća viče mater plače!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #12 u: 15. 01. 2010. 21:55:37 »
Mislim da je naj poštenije dođeš probaš,i kupuješ ono što vidiš ili ne kupuješ,nema komplikacija koje znaju nastati poslije .

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #13 u: 03. 02. 2010. 08:04:40 »
Ja sam prije par godina nasjeo na takvu igru,čovjek kupio 2 štenadi i jednu odraslu kuju od mene,štenad isplatio a kuju dao pola novaca i probaće samo par izlazaka i završićemo dogovor,javi se on meni nakon 20-tak dana kaže da mu kuja ne odgovara ,ja kažem vrati kuju dobiješ pare natrag,ali on se više ne javlja,zovem ja njega on se neće javiti a papiri su kod mene ,i dođe on nakon pola godine sa pričom da je kuja uginula a ja saznam da je on kuju prodao jer je kupac provjerio broj i dobio moje podatke,i onda sam ovog prvog kupca dobro opro i zamolio ga da izbjegava susrete samnom,adrugog kupca sam nazvao i rekao mu da dođe po papire ali on se nije pojavio.Zato mislim da je proba na strani bez vlasnika uglavnom nerealna i ima ljudi koji gledaju komercijalni dio pa treba biti oprezan ,i paziti ko nam uopće dolazi u dvorište.

Zoran

  • Gost
Odg: pas na probu - info
« Odgovori #14 u: 03. 02. 2010. 08:23:10 »
Ajde neno ne   pesi    ovdje se radi ipak o uglednom / respektabilnom Ld.

Uvjete imamo, Buđet smo skupili, samo treba jos 1  z6



to sve postoji...
kao prvo ako kupuješ psa od recimo malo kvalitetnijih uzgajivaca, dobiješ ljepo ugovor!
i kod kupnje psa je naj vazniji ugovor, gdje se garantira svasta nesto, od porjekla pasa, do obuke,psa itd,,
ono sta vec vlasnik ili uzgajivac prodaje!
i vecinom kod takih uzgajivaca je i njihov uvjet kako psa drzati voditi , itd!


a sad kakvu si ti probu napiso to je malo sad upitno, tu se može neke stvri da dese koje utjecu na psa i njegovo ponašanje,,
kroz transport itd,, neznam recimo primjer ako je dug transport treba mu oporavak,, itd,, mislim treba prvo psu stvoriti sve uvjete za koje sam uzgaivac garantira da ce pod time raditi!!!

-a mislim da vam je naj pametnije kupiti štene pasmine! datije na obuku kod nekoga ko se bavi sa time tj, sa skolovanjem pasa! i ako je od uzgajivacnice sve uredno, ovaj ce kroz rad sa psom sve mane i vrline da vidi kod psa!
po tome školuje psa onako kako vama treba tj, sta vi trazite od psa! i po tome se opet sastvlja ugovor, i probe sa skolom gdje je obucavan pas! i za to onda dobijete garanciju za šta je školovan!
to je kod tako tog naj pametnije!

IDEM OD TOGA ŠTA SI SAD GORE NAPISAO DA JE TO citat; uglednom / respektabilnom Ld
pa tako ako je takav LD. onda bi to bilo na njegovom nivou ovo gore sta sam naveo!