Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 173803 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #30 u: 23. 04. 2008. 14:49:34 »
Pravi brak mora biti smiren, neagresivan prema nikome a ne samo prema ostalim psima. Ali kad nađe DS onda svoju agresivnost treba ispoljiti ali ne na naivan način da nastrada. E to je pas u kratkim crtama kakav je za mene ideal i kakvog ja imam.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #31 u: 23. 04. 2008. 15:08:53 »
Cini mi se da je Ivana, vl je iz Sl.Broda,polozila u prvom nag.razredu, jeste da je kasno nasla svinje ali...!
Mada je tu po meni bitno poloziti po bilo kojem nag. razredu!
Prvi ili treci, nebitno je ima sve dozvole za lov, zar ne?
Inace, imao sam braka koji je bio fantastican zecar, skoro pa specijalista za zeca, 70% njegovih gonjava je bilo zec, ostalo lisica, a srnu, DS ni gledao nije!
Znači da je pas ima dobar nos i da je imao afinitet prema zeca. Da li je to do jednike ili do linije, na znam. Ali je vlasniku sigurno pružio prekršt užitaka u lovu!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #32 u: 23. 04. 2008. 15:12:23 »
Za svaki ozbiljan uzgoj trebaju postojati uzgojni pregledi na kojima se pas mjeri, gledaju zubi, stav i kutevi nogu i sudi ih specijalist za tu pasminu.  A ne da dođe čovjek koji sudi sve pasmine i da ocijeni psa mu treba ravno 4 sekunde. Nakon te ocjene oblika vidi se kvatiteta nosa na zecu i prije toga stabilnost na pucanj. A kasnije bi bilo super napravit specijalku u gateru i na krvnom tragu. I tek nakon takvog pristupa i takve kontrole nakon par godine ćemo možda imati vrhunske pse. Stabilne, kvalitetnog nosa i super ustrajnosti. A to nam je svima cilj. Nadam se!

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #33 u: 28. 04. 2008. 00:30:55 »
ja imam 3 braka, 2 muska i jednu zenku. uglavnom nisu agresivni al se nade koji muski koji oce napadat druge pase. ja sa svojim lovim na velebitu i izrazito sam zadovoljan s obzirom da su nizeg rasta a velebit je jedan od najtezih lovista u hrvatskoj, ne idu daleko od mene a kad nađu trag onda idu dosta daleko dok ne pronađu svinje, gone oko 1-2 sata i idu nazad. dobro se vracaju nakon gonjenja, sta je vrlo bitno jer ako na velebitu ostane cesto ga uhvati vuk.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #34 u: 05. 06. 2008. 18:59:45 »
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #35 u: 19. 07. 2008. 09:47:07 »
ovo kao da je netko slikao moga psa z11

Offline miki kiki

  • K
  • *
  • Postova: 96
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #36 u: 19. 07. 2008. 11:00:19 »
Evo još jedan sličan...
eto tako to...

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #37 u: 22. 10. 2008. 16:56:40 »
Kupio bih jedno stene brak jazavicara. Ako neko ima da proda i pritom je u mogucnosti da ga posalje na neki nacin do Srbije, tj. do Nisa. Neka se javi na PRIVATE...

Offline DARK

  • K 100
  • **
  • Postova: 230
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #38 u: 26. 02. 2009. 23:23:03 »
Pozdrav brakoljupcima,
lovite malo više sa brakovima jer su to savršeni psi za lov divlje svinje.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #39 u: 26. 02. 2009. 23:27:32 »
evo podmlatka

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #40 u: 20. 05. 2009. 14:48:13 »
Pozdrav lovci ! Lovim prvenstveno sa brakovima i svaki lov na divlje svinje sam u pogonu pa ste me malo ponutkali da i ja napišem koji svoj doživljaj ili dam savjet na osnovu iskustava od 98g .
brakovi su mirni i vjerni psi svome gazdi prvenstveno , po meni među najboljim pasminama za naše terene . Pošto lovim večinom kod sebe u ,, Kalju ,, gdje je teren težak za pse a još teži za pogoniće tu se pokažu izrićito dobri psi , kojih je nažalost jako malo a oni za koje se kaže paaaaaa dobar je ali znaš??????? to kod mene ne prolazi . dajem mu šansu do dvije godine a onda pozdrav sa takvim neka nekome bolje čuva dvorišta ako nije kako treeba.
lovim još po cjelom turopolju , vukomeričke gorice, crna mlaka , posavina , lasinja.
I samo je jedno kod gonića ,, valja ili nevalja ,, ali ih čekam do 2 g .
od 2001 do danas ,, izgubio,, sam sedam pasa šta mogu reći da su valjali .. dva na pruzi, dva na cesti , jedno od srca , kuja zaklala kuju , jedan u lovu od vepra.
Čistokrvnost brakova vam se vidi dali sa ušima psa možete dosegnuti vrh nosa.
Ovdje kod nas to je rijetkost i kako je dean rekao da bi se moglo ostaviti potomstvo od baš pravih jedinki potrebno je mnogo truda i odricanja , škartiranja, da polažu ,ipo, gater na svinju i krvni trag ocjena oblika 5 i tada možemo krenuti u pozitivnom smijeru uzgoja Alpskih brak jazavčara. Pozdrav svima lovcima , ljubiteljima pasa , prirode i životinja.

LOvac bez psa za mene nije lovac.  d7z1= zadooljstvo duše

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #41 u: 20. 05. 2009. 14:56:16 »
Da me nebi krivo svatili mislim da ni moji nisu skroz čisti ali???? Služe u lovu ..na divlje svinje.

Pozivam vas sve u svoj gater u LEKENIKU . 17 000 m2 Licenciran .. kao u prirodi .

Da vidimo koliko vrijedi koji pas.


Naravno vi bi bili moji gosti .Samo pošaljite mail i čujemo se.

Dobra vam kob!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #42 u: 20. 05. 2009. 23:28:24 »
tragično preminula premlada,  paci
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #43 u: 20. 05. 2009. 23:40:37 »
Turopolje pozdrav,ako ne griješim trebalo bi da se predstaviš u rubrici predviđenoj za to a potom "zapali"tipke na temi.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #44 u: 20. 05. 2009. 23:47:14 »
Alpski brak jazavičar je genetska kombinacija bavarskog krvosljednika i kratkodlakog jazavičara normalne veličine.Ova uzgajivačka kombinacija je prvenstveno s ciljem da se dobiju radni psi kračih nogu odnosno manje visine,svrstan je u sekciju krvosljednici u VI FCI grupi,podliježe radnom ispitu.Vlasnik standarda je kinološki savez Austrije.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović