Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 175825 vremena)

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #45 u: 21. 05. 2009. 14:39:37 »
REDZO slažem se sa tobom a i predstavio sam se ..



Pozdrav...

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #46 u: 21. 05. 2009. 23:12:37 »
ma sad "ukljući" i "šamaraj"po tipkovnici,forum i jeste za to,pozdrav zagi
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #47 u: 22. 05. 2009. 17:26:45 »
Moje mišljenje je da pravi svinjari se dobijaju liniski i nije svejedno od kuda uzimaš štene ili gdje češ pariti kuju sakakvim psom i dali je taj pas provjeren kakve štence daje.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #48 u: 22. 05. 2009. 20:33:45 »
Matični klub, utakmice, uzgojni pregledi, i tek onda znamo na čemu smo...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #49 u: 22. 05. 2009. 20:46:21 »
Može ja sam za da se osnuje pošto perfektno govorim njemački mogao bi dosta toga dogovoriti sa austrijancima kao nositeljima pasmine.

Samo da bi imali borbi sa domačima imali bi???????????????

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #50 u: 22. 05. 2009. 20:48:05 »
Turopolje,rado bi se i sam uključio u dijalog ili razmjenu mišljenja i iskustva ali prije toga bi mi bilo bitno da pojasniš šta smatraš linijski uzgoj,poz.

p.s.što se tiće osnivanja kluba bilo koje inostrane pasmine (a da se slijede pravila i principi rada i naravno dostignuča)praktično si "filijala"matičnog kluba zemlje vlasnice standarda jer jedino na taj način
se može ravnopravno biti na visini uzgoja i izgradnje exter.i radnih osobina.Nevidim ni jedan razlog zašto bi u svojoj zemlji imao problema po pitanju kinologije(osnivanjem kluba),naprotiv,kad se postignu određeni standardi onda se već ima i rejting.Možeš li zamislit kako je bilo mukotrpno postiči rejting sa pasminskim klubom bosanski oštrdl.g.barak u BiH.Opstrukcije još uvijek itekako postoje ali su oponenti sve tiši i praktično bez argumenata.Jednostavno ako postaviš cilj ne obaziri se na "kočničare"nego samo na "pogonsku snagu"i pic, pic, pic, pic          d4
« Zadnja izmjena: 22. 05. 2009. 20:57:46 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #51 u: 25. 05. 2009. 15:31:47 »
Joj redzo pogledaj kaj se događa sa klubom terijera sve će ti biti jasno...

A kaj misliš da se i osnuje klub i da se želi početi raditi kak treba koliko bi ljudi bilo jako ljuto?

Treba najmanje 20 uzgajivačnica koje imaju isto mišljenje a to je kod nas jako teško jer svi misle da oni imaju najbolje pse.

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #52 u: 25. 05. 2009. 21:33:38 »
Samo započnite i radite kako treba,brzo će se stvari iskristalisati.Svaki početak je težak,ali su rezultati rada onda sladji. zagi zagi
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #53 u: 25. 05. 2009. 22:48:34 »
Tako je.Zar Turopolje misliš da je kod drugih pasmina drugačije.Treba se čuvati toga "moji psi najbolji".
Evo jedan primjer:zbog sukoba interesa ja (jedini) ne mogu na specijalki ravnopravno izlagat sa drugim izlagačima ( a naj..em ko "žuti"),Bitno je da imaš ekipu(koja nije ljubomorna jedna na druge,promovisanje pasa je jednako za sve,uspjehe ko postigne to je lična stvar ali globalno se funkcionira.Klubski ovlastite sudije za osjenu i uzgojni pregled u koje imate povjerenj.Naravno da če uvijek biti pojedinaca"koji znaju najbolje",kako reće jedan moj zemljak:"budala i  trnja nemere nestat".
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #54 u: 26. 05. 2009. 08:44:13 »
Probao sam u svojoj kin...udruzi nešta pokrenuti ali nejde jer nežele da im dolaze suci izvana i škartiraju štence i pse i vađenje krvi je za njih glupost a imam jku špagu da se dobiju jako skupe i kvalitetne jedinke  Alpskih brak jazavčara ali se mora raditi po propisima . Ja nažalost nisam dovoljno potkovan da se upustim u to jer zahtjevan je to posao... :pferd:od svega toga pa i ja moram iči jer večini se nemogu uspostaviti...

Jedino i ono najgore je šta se bezveze mučimo ulažemo isto koliko i da su jako kvalitetni a ovakvim načinom nikada nečemo do pravih pasa..

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #55 u: 27. 05. 2009. 11:22:36 »
Pozdrav ljubiteljima brakova. Može li mi tko reći zašto ima preraslih brakova? Dali je to rezultat nekakvog križanja sa drugim pasminama? I dali brak mora imati glatku finu dlaku, ili ona može bit malo duža i oštrija?

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #56 u: 27. 05. 2009. 14:49:06 »
Pozdrav Hrvoje ..
Da brakovi su kod nas mješani sa svim i svačim ..

Bavarskim i hano. krvosljednicima .posavcima, kopovima . itd.
Pravilno je da ima među brakovima i sa mišjom dlakom i nedovoljno kitnjast rep ali to se događa rjeđe  zbog genetike od koje su nastali .

Bila je sada svijetska izložba Alpskih brak jazavčara i ako uspijem dobiti fotografije staviti ču ih da svi vidite.

 zagi

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #57 u: 29. 05. 2009. 09:34:32 »
Što mislite o tvrdnji da se može dobiti prerasli brak ako se pare mužjak i ženka na gornjoj granici? Ovdje mislim na mužjaka i ženku koji su čistokrvni.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #58 u: 30. 05. 2009. 21:00:26 »
Jako jako rijetko ali moguče.. Genetika je strašna stvar...

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #59 u: 30. 05. 2009. 23:41:06 »
moguće je ako su roditelji na granici pogotovo ako je štene snažan mužjak i preraste centimetar dva ali većinom je u pitanju križanje ako ne direktno kod roditelja možda neko ima u drugom trećem koljenu iza nekog visokog goniča.