Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176740 vremena)

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #75 u: 04. 06. 2009. 20:44:46 »
Prekrasni psi Kerber. Ja imam kuju, ali je veća od svih ovih mužjaka šta su na forumu. Prerasla je. Kupio sam je iz okolice Siska. Čovik nahvalia, al ništa posebno. Inače nemam iskustva sa brakovima pa nisam ni zna šta kupujem jer uduvik uzgajam samo goniče za zeca. Kuju inače ništa ne zanima, nikakav trag, ali je zato jako inteligentna i žestoka pa sam u nedoumici šta s njom.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #76 u: 04. 06. 2009. 21:06:44 »
Kolega Veljko možete meni poslat slike na h.radanovic@gmail.com pa ću ih ja smanjit i objavit na forumu. Šteta je da ih ne vidimo na forumu.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #77 u: 04. 06. 2009. 22:39:55 »
Evo još jedan ljep pas sa specijalke Veljko pozdrav ovog psa iz popovače što si spomenuo nemogu znati jer nisi naveo puno podataka a za ovu stranu ženke ako  misliš na Brika ,Falca i tu liniju od Žalčevih pasa to je linija meni najdraža za rad na divlju svinju i veĆina dobrih pasa kod mene u okolini su od tih linija i pokazali se odlični na DS

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #78 u: 04. 06. 2009. 22:56:04 »
Hvala Kerber za slike pasa super su i jako mi je drago za meni najdražu pasminu da se dobro drži..

Falko, brik , črt , muri , bor . najja če krvi svinjara..

Hrvoje nemoj se iznenadit šta ti je prerasla brakirka jer izgleda nisi upučen kod koga uzeti štence a sve je više falša..

Kerber veliki pozdrav iz turopolja i još jednom hvala ... d4

Offline veljko

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #79 u: 05. 06. 2009. 20:28:54 »
Da to su te linije.Aron iz Popovace dolazi od gospodina Gregurca i on je unuk Crta a linija po zenki otac Brik sin Falkov.Sa prijateljem smo u dva puta bili u HR po dva dana i to je bio maraton jeli smo jednom na dan a pregledali otprilike 100 pasa.Vecinu nismo probavali jer nam nisu odgovarali exterijerno .Neki po rijecima vlasnika ;ubojice; jedva prosjecni a neki dobri lovni psi ali ne dovoljno da bi sa njima isli u uzgoj.Preraslih smo vidjeli na kamare.Proslo ljeto sam bio na godisnjem i covjek me pozove da dodjem kodnjega ima dva legla.To je bilo negdje kod Garesnice imo sam sta i vidit dve kuje obadve prerasle i svaka po 5-6 stenadi.Kaze za papire nema frke naravno nisam nista uzeo makar je cak mi htio poklonit jedno posto sam prevalio toliki put. Kolega Hrvoje hvala za ponudu ovaj vikend cu ih ponovo slikat pa cu vam poslat slike. zagi

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #80 u: 06. 06. 2009. 00:30:46 »
Nema frke, koliko god možeš slika, sve ćemo objavit. I terijere ako želiš.
Spominješ da su te kuje imale po 5-6 štenadi. Jeli to dobro ili loše? Koliko bi trebala po pravilu okotit, i kako utjecat na to?

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #81 u: 06. 06. 2009. 06:38:23 »
Veljko ne govorimo o istom Briku ....

Ovaj Brik o kome ja govorim je sin od Brika i Done a ne sin Falka...

I ove linije šta sam ti ja nabroio nisam vidio ni jednog preraslog braka..
Jedino ako si naletio na križanje  i ako nisu ispravni papiri..

 tsd zagi

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #82 u: 08. 06. 2009. 11:47:16 »
Veljkovi mladi brakovi. Brat i sestra, oštenjeni 07. 09. 2008. god.


Offline veljko

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #83 u: 08. 06. 2009. 17:40:15 »
Jos jednom HVALA Hrvoju sto mi je postavio slike eto sto je timski rad.Sutra vodim odraslu zenku na parenje pa cu slikat i nju i muzjaka.Sta mislite o ovima na slikama?Prihvacam svaku dobronamjernu kritiku bez ljutnje.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #84 u: 08. 06. 2009. 21:19:38 »
LJepi mladi psi i oštenjeni u dobro vreme bit će taman dovoljno zreli da krenu u ovu lovnu sezonu od čega su točno

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #85 u: 09. 06. 2009. 00:50:18 »
Ja mislim da sam izgled glave odaje o kakvoj se kvaliteti u ovom slučaju radi, a da ne govorim o sveukupnom izgledu ovih pasa, posebno kad se zna da su stari 8 mjeseci. Šteta šta i u našoj domovini nema više ovakvih primjeraka ove plemenite pasmine. Kapa dolje Veljko, tebi i kolegama u Francuskoj.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #86 u: 09. 06. 2009. 08:26:57 »
Koliko se može vidjeti sa slika ..

Prva slika .. kod šteneta sve ok

Druga slika sedlasta križa ..

ostalo koliko se vidi u tipu.. sve odlično


Veljko samo naprijed.......... zagi

Offline veljko

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #87 u: 10. 06. 2009. 14:07:09 »
Najvjerovatnije to nije isti Brik jer ovaj o kom ja pricam je dosao u Francusku prije 6-7 godina i imao je sedam mjeseci.Problem je sto kod nas u HR ljudi se uhvate nekoliko imena koja im se svidjaju i onda imamo isto ime po nekoliko puta u rodovniku a da se radi o razlicitim psima.Zato treba uvijek gledat brojeve pod kojima je pas upisan u kinoloski savez.Ovaj moj Brik o kojem govorim je sin Falka i Gale a ARON je unuk od Crta polzelskog

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #88 u: 16. 06. 2009. 15:12:00 »
Črt je davao dobre pse , oštre i radne ..

U svakom žitu ima kukolja... teaa

Offline veljko

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #89 u: 17. 06. 2009. 18:31:07 »
U petak idem po kuju sto sam je ostavio na parenju  pesioplodjena je u nedjelju a ostavio sam i mlade brakove jer prijatelj ima gater.Imali su tjedan dana treninga sa vepricem od oko 70 kg ali pravo zivcanim.Prijatelj me juce nazvao morao ih je juce izvadit iz gatera jer siromak vepar vise nemoze trcat a imao je i krvi na butovima jer su ga zakacili u par navrata.Prijatelj mi je reko da takovo sta jos nije vidio kod brakova jer tek im je devet mjeseci sta ce tek bit poslije prve sezone lova.Najvise me veseli sto su uz ljepotu naslijedili i radnost.Samo da ne nastradaju prije vemena.Najveci dio njihovih predaka dolazi iz HR sto znaci da kod nas ima dobrih pasa samo ih treba znat pronac i parit a ne parit sa prvim koji naidje i zato sto je lijep na oko.Istina za to sve trba vremena i truda ali se isplati.Pogotovo kad se zelim bavit uzgojem onda se nemozemo zadovoljit samo sa prosjecnim psima ili imat vise pasa jerjedan ima dobar nos jedan dobro tjera a jedan dobro drzi cilj je sve to u jednom psu pa ondau vise pasa e onda gdje god da se pojavis svi ti skidaju kapu osim onih ljubomornih koji ne spavaju da nadju manu tvom psu. teaa