Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176663 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #345 u: 12. 01. 2010. 18:19:02 »
Puno toga mogu reći o liniji bj koja potiče od Darka H. , i Ivana Ž. dosta se pasa te linije štenilo u mom dvorištu,pa da kažem kolegi koji reče da jedan gonič čini mi se trobojac bolje traži od 4 braka i nije baš u pravu mislim danije realno cjeniti pasmine po jedinkama vrste,jer ovi idu bez traga jako dobro da ne govorim o kojim dužinama je riječ.a to znaju oni koji su im vlasnici ili su bili. pozdravljam uzg. bj i cjenim trud jer teška je to pasmina za uzgoj.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #346 u: 12. 01. 2010. 20:35:37 »
Pozdrav kolega Zelenadolina! Hvala na objašnjenju za peti prst!
Ako imaš brakova, stavi koju sličicu da ih vidimo. Izgled psa puno govori o psu, a i o vlasniku.

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #347 u: 12. 01. 2010. 21:47:53 »
zelenadolina ja sam reka da trobojac bolje trazi od 4 braka,i stojim iza toga 100%. kod mene u grupi je bilo svakakvi pasa al su dugonogi gonici za nas teren zakon.ja moje pase pustim i da vidis kako to ide,ki metak..

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #348 u: 12. 01. 2010. 21:48:18 »
Za mene je izgled relativna stvar ,normalno držim se standarda koliko god mogu ,ali izgled psa po meni ne govori baš o vlasniku nešto posebno,osim ako pas nije uhranjen i tome sl. a slika će biti sve u svoje vreme.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #349 u: 12. 01. 2010. 21:55:06 »
Ante kula nisam ja reko da trobojci ne idu imam ja i goniče pa mogu uporediti ali kažem da nije baš lako reći da je neko tako loš u traženju ako nisi vidio a i nemamo ista mjerila vjerojatno,pa je tvoj komentar po meni pre kritičan

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #350 u: 12. 01. 2010. 22:10:06 »
nisi ti lovio s iskusnim brakom!!!  z14
imam ja sad i braka a i trobojca , a nema toga pasa koji bi bolje trazio od 4 druga pa makar bili "polovicno obuceni"!!!!


Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #351 u: 12. 01. 2010. 22:13:43 »
markoherc jel to ja ili kula

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #352 u: 12. 01. 2010. 22:17:18 »
kula

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #353 u: 12. 01. 2010. 22:25:16 »
Hvala markoherc kula je možda vidio nešto ali nije vidio dosta toga pa mu ne mogu ni zamjeriti,a opet ne želim čovjeka ni slučajno uvrijediti

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #354 u: 12. 01. 2010. 22:58:03 »
Postoje različiti tipovi lova na svinje. O tome ovisi dosta i o lovačkoj družini koja lovi. I svaka pasmina pasa ima svoje karakteristike. Oću reć da puno faktora može utjecat na krajnji rezultat (broj odstrijeljenih svinja). Ali činjenice govore da oni lovci koji love sa brakovima, i normalno, prilagode se načinu rada te pasmine, postižu puno bolje rezultate u broju odstrijela nego oni koji love sa dugonogim goničima, primjerice trobojcima. Lov je kudikamo efikasniji, uzbudljiviji. I zato nije čudno šta, recimo u Hrvatskoj, ima sve više brakova koji potiskuju naše goniče.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #355 u: 13. 01. 2010. 10:55:24 »
Lovimo mi ovdje bez iznimke,mislim u svakoj pasmini ima dobrih pasa i oni koji vrede uvijek isplivaju na vidjelo, a teren na kojem mi ovdje lovimo zahtjeva kvalitetu, u svim disciplinama lova

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #356 u: 14. 01. 2010. 19:22:11 »
za svaki teren triba drugaciji pas,lovia sam ja s dosta brakova( tudjih,u mojoj grupi,a ne mojih)i za nas teren su zakon dugonogi gonici,trobojci,posavci,koji imaju velik radijus kretanja zato jer je velik teren a malo svinja,i zato tribaju bit dugi,dok za kratke terene je brak (ili kraci psi) zakon i vise bi se sigurno ulovilo snjima,al je zakon slusat stek po par sati u planini..

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #357 u: 14. 01. 2010. 19:51:54 »
Ne favoriziram ja ni jednu pasminu posebno,ali pričam o onom što sam vidio,mi kažemo dug za onog koji dugo goni a takvi mogu biti i oni kojima je neko drugi odradio traženje,ali na terenu na kojem ima manje divljači po meni pas mora dobro ići bez traga a kad dođe na trag mora to realizirati do divljači,a to može potrajati vremenski a i u dužinu,ako je pas to spreman odraditi ja ne biram pasminu i ne uopćavam npr ovi su bolji od onih i sl. a sad trenutno imam jednog koji je takav a to je kuja brak jazavčarka,a imam i posavce do duše mlade i neiskusne pse,i još nekoliko brakova također mlađih pasa koji su mi u obuci i ujedno u selekciji.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #358 u: 14. 01. 2010. 20:03:59 »
Peca to je moguće ako su slovenci stvorili standard unutar standarda,a koliko je meni poznato brak jazavčar ima raspon boja koje su dozvoljene i regulirane standardom pasmine, a oni možda ne žele pse pojedine boje pa ih isključuju iz uzgoja što može biti neka njihova stvar, a po meni to baš i nije zakonski potkovano dok se standard ne promjeni,a mislim da ga oni neće mjenjati jer pasmina nije njihova.

Offline Bor

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #359 u: 14. 01. 2010. 20:35:05 »
U Sloveniji su brak jazavcari braun boje u dozvoljenim nijansama i crni brakovi sa palezom.
Sve u dozvoljenom standardu i drukcije variante nisu moguce.

LP

Boris