Autor Tema: BRANDL BRAK  (Posjeta: 23669 vremena)

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #45 u: 03. 11. 2011. 21:36:39 »
Ma samo da je sve dobro prošlo, sad samo što prije u šumu s njim pa pokazat mu zeca. Sad čekam još par slika ovih kujica koje su ostale, a malo ču se još pozanimat jel ima koji dobar muški štenac. zagi

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #46 u: 04. 11. 2011. 23:07:30 »
Evo još par slika

Offline brandelbrak

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #47 u: 15. 11. 2011. 18:36:53 »
Postovani ljubitelji brandlbracke,dobro vam vece. Ja sam Ana iz Srbije,odgajem ovu rasu,a otac mi je dugogodisnji lovni radnik i lovac. Ako ste zainteresovani,imam 2 zenke i 2 muzjaka na prodaju,stari su 3 meseca,3 puta ocisceni od parazita,vakcinisani i revakcinisani. Obratite mi se na mail brandelbrak@gmail.com,ali vam moram napomenuti da imam problem sa slanjem mejlova ka hrvatskim provajderima,ne znam sta je u pitanju,ali da vi znate da cesto nisam ne postoji mogucnost da odgovorim. Zato mi obavezno napisite i broj telefona. Pronadjite moj oglas na ovom sajtu pa ako ste zainteresovani,javite se da se dogovaramo. Svako vam dobro zelim.

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #48 u: 15. 11. 2011. 19:54:26 »
Vidio sam vaše pse u oglasima, ali moram reči da su jako crni za brandelbraka  ččč , skoro da nemaju paleža po nogama, prsima i glavi, vidim da su roditelji iz slovenije, jeli možda pas Blacky u rodu s vašima.

Offline brandelbrak

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #49 u: 15. 11. 2011. 20:52:22 »
Blacky V.Lesachtal je deda mog muzjaka po majci. Muzjak mi je tamniji,ima vatrene,bakarne nijanse,a zenka mi je idealnog paleza. Meni neke sudije odavde rekose da postoje ta dva varijeteta pa mi je bilo milo sto ce ostati karakteristike od oba. Dvoje stenadi je ista majka,a 5oro su na oba roditelja,imaju lepe tackice na ocima,ali malo tamnije sapice i prsa. Po cemu je poznat taj Blacky? :)

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #50 u: 15. 11. 2011. 21:12:20 »
Bio je previsok i preoštar i pretaman, kako i zašto je prošao na tjelesnoj ocjeni znaju samo sudac i vlasnik, zadnja potraga po krvnom tragu mu je završila tragično jer su vukovi našli košutu prije njega a on ih je napao, našli su ostatke nakon par dana.
Postoji samo jedna varianta brandelbraka a to je ona sa paležima, iako se zadnjih godina zbog težnje da imaju što izrazitije paleže pojavljuju paleži iza ušiju ali na sreču ti paleži nestaju u 2 ili 3 godini, i moj ih je imao.

Offline brandelbrak

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #51 u: 15. 11. 2011. 22:02:06 »
Njegov unuk,moj pas,normalne je velicine,blage naravi,dobar je na terenu,samo ima tamniji palez. Ja sam primetila previse svetle uzorke i pravo da vam kazem,oni mi se tek ne svidjaju,a to je verovatno u vezi sa tim sto ste vi napomenuli.Onda,sreca pa su mi stenci ipak prevagnuli na majku,bar po ''4 oka'',a na troje njih fali jos paleza po prsima i nogama.Oni su dobri primerci za lov,a ne za izlozbe. Slazete li se?

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #52 u: 15. 11. 2011. 23:06:21 »
Slažem se i nije ništa loše da tu i tamo dodje koji tamniji  z2 da "popravi" greške uzgajivača koji su težili presvjetlim paležima d4.

Offline brandelbrak

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #53 u: 15. 11. 2011. 23:32:56 »
 d4  Boja: Crna sa malo oštro ograničenim svetlo do tamno braon paležom. Dve oznake iznad očiju (četiri oka), moraju postojati.  Dozvoljene su beline na grudnom košu.-ovako kaze opis iz knjige koju imam o lovackim psima. Dakle,sa malo paleza. Onda ja imam tipicne primerke. ref  Sta kazete za ovo?

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #54 u: 16. 11. 2011. 21:26:25 »
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=225
Evo na ovom linku je opis za Sloveniju preveden iz Austrijskog, onaj dio sa dozvoljenim bjelinama na grudnom košu i izgleda cijeli opis, su valjda vaši kinologi pobrali iz opisa Alpskog brak jazavčara  uf. Sa takvim ili bilo kakvim drugim bjelinama dobijaju psi najniže ocjene i zabranu uzgoja.

Offline brandelbrak

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #55 u: 17. 11. 2011. 00:06:26 »
Da,da,znam ovaj opis,skinula sam ga sa interneta i njega sam slala potencijalnim kupcima. Rekoh vam da mi je nekoliko stenaca nesto tamnije zbog oca,niko nema beline-ni stenci ni roditelji. Evo,npr.ovde pise crna boja sa malo ogranicenog svetlo do tamno braon paleza. http://www.vrtirep.rs/default.asp?P=1121&ID=63&N=Psi%20-%20FCI%20standardi%20-%20AUSTRIJSKI%20RAVNODLAKI%20GONIC Kako li su izgledali pre 50-100 godina?  z6 Da li ih vi odgajate? Svratila bih nekad kod vas kada budem dolazila u Slo. Veliki pozdrav

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #56 u: 17. 11. 2011. 10:10:42 »
Ja imam samo jednog mužjaka a dosta sam pario po sloveniji, ako budete u Sloveniji slobodno se javite zagi

Offline brandelbrak

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #57 u: 17. 11. 2011. 23:41:35 »
Hocu obavezno,dolazila sam letos i pre godinu dana, naredni put kad dodjem javljam vam se da upoznam vas i vaseg psa. Veliki pozdrav za naseg druga brandlbraka od mene i moje načuljene lavice koja me slusala kako joj obecavam lov.  d4

Offline brandelbrak

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #58 u: 28. 12. 2011. 23:31:54 »
Mrki i Hrvoje,da li je Ajka koju ste pominjali Aika V. Lesachtal Ohzb brbr 2588?

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #59 u: 29. 12. 2011. 14:01:38 »
To če morati Hrvoje odgovorit to je majka njegovog psa, a moj pas je njegovom stric tako da moj u rodovniku nema Ajke niti Aike.