Autor Tema: BRANDL BRAK  (Posjeta: 23498 vremena)

Offline Hrvoje(hunter)

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #15 u: 30. 09. 2010. 21:51:59 »
otac od mog Brandla je odličan u radu,

tu kod mene se koristi najčešče za potrage medvjeda i jelenske divljači,

zato sam ga i uzeo.


štene je 4 mj. a več pokazuje jaku volju za rad,ali neču ga još forsirat.

Offline Hrvoje(hunter)

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #16 u: 01. 10. 2010. 17:57:52 »
slike

Offline Hrvoje(hunter)

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #17 u: 01. 10. 2010. 18:00:54 »
slike

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #18 u: 01. 10. 2010. 19:52:28 »
koja je cijena štenaca???
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Hrvoje(hunter)

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #19 u: 01. 10. 2010. 20:58:54 »
neznam.ja ga nisam platio.

dobio sam ga na poklon od prijatelja.

a koliko ja znam negdje oko  500,600 eura.

barem su mi tako rekli.

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #20 u: 02. 10. 2010. 12:23:35 »
Cijena u Sloveniji je od 250-400€, ako nekog zanima neka se javi, kad budem pario imat če prvi izbor iz legla , cijena  če bit 300€.
 Hrvoje nemoj čekat sa obukom, kad mu skuhaš neko meso, sa juhom napravi trag oko 20m i na kraju iza drveta sakrij zdjelu sa hranom, tako če se naviknuti radit z6 sa niskim nosom. Tako sam ja počeo i nije mi žao, nakon par tjedana takve igre mu napravi vlečku sa zecom, na početku neka svaki trag sa novim mirisom bude kratak i onda svaki put malo duži i dodaj koji zavoj od 90° da mu ne dosade ravni tragovi.
Ne forsiraj ga, igraj se s njim zagi

Offline Hrvoje(hunter)

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #21 u: 02. 10. 2010. 18:38:19 »
hvala na savjetima.može još po koji savijet.

sada mu stavljam brikete po travi pa traži,a ovo sa juhom nisam znao.

probat ću.

a sa zecom nemogu,nema tu kod mene zečeva.moram čekat sad koji dan,

pa ću lane odstrijelit,i to nije loše.

samo mi reci kako da sa tim radim,dosta sam čitao tih knjiga,ali svagdje drugačije piše.
slobodno napiši šta got se sjetiš.sve mi pomaže.

hvala!!

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #22 u: 02. 10. 2010. 19:19:17 »
Ja ga nisan ima al san čuja da su vrhunski svestrani psi
Ako možeš Hrvoje malo da mi pojasniš šta to točno znaći svestran kada je u pitanju brandlbrak  zagi

S tim psima možeš da loviš sve. Ustrajni su, jako dobar njuh, šta znači da su vrhunski zečari. Uz to su hrabri i srčani, odlični svinjari. A kolege ih koriste i kao krvosljednike. S njima možeš apsolutno svu divljač lovit na svim mogućim terenima. Uzgaja sam njemačke goniče. Slični su to psi.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #23 u: 02. 10. 2010. 22:08:58 »
Mrki kad budeš pario kuju meni se prvom javi. Ako budem moga, a vjerojatno oću, kupio bih od tebe.

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #24 u: 02. 10. 2010. 22:22:12 »
Ako nemaš zeca može i lisica, priveži ju na dva tri metra dugi štap( da su tvoj trag i trag divljači odvojeni) i vuci ju po travi, na početku samo ravno, nakon par puta kad lijepo odradi ravni trag, napravi oštar zavoj 90° tako da na tom mjestu malo gurneš lisicu ljevo desno kao da je tamo ležala i onda opet 20m ravno. I tako dodaješ zavoje i dužinu traga, nakon što ti odradi vlečke sa tri do četri zavoja možeš upotrijebit krv, opet prvo samo ravno i kratko i ostalo je kao sa vlečkom. Poželjno je da koristiš krv i kožu, koja se stavlja na kraju traga, od iste životinje, psi nisu glupi ako uzmeš krv od srne i na kraju traga staviš kožu od kušute samo češ ga zbunit jer je njemu to potpuno drugi miris i htjet če tražit i dalje. Kad nadje kožu ili papak ili cijeli komad divljači na kraju traga, moraš ga nagradit, neka vuče,nosi i grize to što je našao, ali samo na početku jer mu nesmije preči u naviku da trga,ja sada svome Alfu nakon svake uspješne potrage dam lijepi komad sirovog mesa sa plijena kojeg je našao i to je njegova nagrada. Ako ga pustiš da trga bit če ti žao kad ti jednom zadavi ranjenu srnu i raskomada.
Meni je Alf prije par tjedana zadavio srnjaka i 10 sati je ležao pokraj njega jer je bilo blizu kuča i nije htio napustiti pljen da mu ga tko ne ukrade, izgrizao je samo vrat ostalo nije ni taknuo, vratio se do mene tek kad se je sve oko njega smirilo i utihnulo,izludio sam tražeči ga kad se odjednom pokazao iza mene i sav sretan me odveo do srnjaka.
Kad predješ na krvni trag pazi da ne radiš pre kratke jer bi se mogao naviknuti na kratke dužine i ako nakon te dužine ne nadje pljen izgubi volju, zato treba postupno produživat trag od 20m do 2km.
Ima toga još i još ali bez brige ako imaš volje sve če doči samo od sebe uz koji savjet još i prije, ali zapamti jedno i toga se drži ko pijan plota, kad budeš na pravom tragu vjeruj psu i idi za njim. zagi

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #25 u: 02. 10. 2010. 22:25:11 »
Mrki kad budeš pario kuju meni se prvom javi. Ako budem moga, a vjerojatno oću, kupio bih od tebe.
Ja imam psa i kad mi netko dodje sa kujom na parenje imam pravo prvi birat iz legla, u ovom slučaju češ ti birat umjesto mene zagi

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #26 u: 03. 10. 2010. 19:16:37 »
Hvala!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #27 u: 03. 10. 2010. 21:00:06 »
@ mrki,

dobro si to objasnio.

ja uzmem komad kože ds ili zeca(svježa sa krvi) svežem sa demilom,ostavim na mjestu i odem podalje,ovisno od terena.pomaknem se sa svog traga i vučem demil sa mamcem u različitim pravcima,malo ravno malo cik cak.i ide i to jako dobro,nakon nađenog mamca slijedi nagrada.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Hrvoje(hunter)

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #28 u: 03. 10. 2010. 22:43:29 »
hvala kolege na savijetima.
sad mi je več malo lakše.tu kod mene(VRBOVSKO),osim prijatelja koji ima Brandla,malo ljudi se bavi baš krvosljednicima.svi više manje samo goniče.a mene jako zanima baš krvosljedništvo.
pa se nadam da budem pomoču Vaših savijeta i puno truda nešto i napravio od psa.
teško je kad si sam.znate i sami kako je to.

hvala!!

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: BRANDL BRAK
« Odgovori #29 u: 04. 10. 2010. 18:30:06 »
Hrvoje jesi pokuša kad krvni trag sa oštrodlakim jazavčarima? Možda se pozitivno iznenadiš