Autor Tema: Engleski seter  (Posjeta: 154126 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Engleski seter
« Odgovori #510 u: 28. 12. 2011. 12:06:10 »
 Djedovi i bake: Fuul (Ipo ut. "C"), Alba (Ipo ut. "B"),

Hrvoje to imamo rođake  ;D

To je problem sa seterima mislim da su svi na području Italije i Hrvatske u naj dalje četvrtom koljenu rod i eto sr _ _ a s zubalima pigmentacijom očiju i ostalim  >:(
Imam upalu volje.

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #511 u: 28. 12. 2011. 14:21:54 »
Dogadja se sve i svasta zato sto se ne prati genetika nego se pare psi koji bi mozda trebali dati "dobre" stence.Najcesce su to "vrhunski sljukari" manje vise poznatog podrijetla a nerijetko i nepoznatog.Mislim da nije bitno ciji je pas i koliko titula ima iza sebe ako nije iza sebe ostavio kvalitetnog potomka taj pas je samo iznimka i nista vise.Ni njegovi potomci isto tako nece dati nista kvalitetno  nego prosjek a najcesce ispod prosjeka.A potomci zive na staroj slavi svog pretka.Planiranje je put do vrhunskih pasa a kuja je baza i osnova svega a pas je samo nadgradnja. Cini mi se da je kod nas obrnuto za majku nitko ne pita nego je bitan otac. z10

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Engleski seter
« Odgovori #512 u: 29. 12. 2011. 08:24:20 »
Dogadja se sve i svasta zato sto se ne prati genetika nego se pare psi koji bi mozda trebali dati "dobre" stence.Najcesce su to "vrhunski sljukari" manje vise poznatog podrijetla a nerijetko i nepoznatog.Mislim da nije bitno ciji je pas i koliko titula ima iza sebe ako nije iza sebe ostavio kvalitetnog potomka taj pas je samo iznimka i nista vise.Ni njegovi potomci isto tako nece dati nista kvalitetno  nego prosjek a najcesce ispod prosjeka.A potomci zive na staroj slavi svog pretka.Planiranje je put do vrhunskih pasa a kuja je baza i osnova svega a pas je samo nadgradnja. Cini mi se da je kod nas obrnuto za majku nitko ne pita nego je bitan otac. z10

Mislim da je sve to još kompleksnije, ali u kratkim crtama da.

A da ne spominjemo pse koji su na papiru nešto drugo nego što stvarno jesu  paci
Imam upalu volje.

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #513 u: 29. 12. 2011. 10:04:40 »
Mislim da je zelja za brzom zaradom dovela do toga da nam je kinologija takva kakva jest.Svi su na papiru potomci sampiona a na terenu govora o tomu.Imao sam i takvih pasa rodovnik da padnes u nesvijest kakvi su se veliki psi posebno traileri u njemu a stenci nose repove kao gonici,stila nigdje,plaasljivi na pucanj.Mogao bih jos o tome ali necu sad pazim gdje nabavljam pse i sad sam prezadovoljan s ovim sto vodim.Nije domaci proizvod i sve je cisto po pitanju papira i rada na terenu sve se poklapa.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Engleski seter
« Odgovori #514 u: 30. 12. 2011. 21:26:34 »
Pozdrav kolega Seteri! Tog psa je kupio moj prijatelj. Mislim da je bio kao štene 350 eura, a kuje 500. Mislio je na našem dalmatinskom kršu lovit s njim šljuke, al kako šljuka ima malo, pas nema što naći. Pas inače već sada ima velik radijus kretanja, i zaista, pas ne staje od jutra do mraka. S njim je nemoguće lovit u gustom kamenitom terenu. Ne možeš ga pratit. U lovištu di ja lovim ima dosta jarebice kamenjarke. To su nepregledni travnati tereni. Meni za takav teren baš paše pas radnik, velikog radijusa kretanja. I onda se ja i prijatelj dogovorimo i napravimo razmjenu. On meni dade tog setera, starog 8 mjeseci, a ja njemu brak jazavčarku, dva odstrijeljena zeca, domežanu vina i bocu rakije. I sad ću mu dati još dva zeca, a on će meni biper za tog psa. I tako je on prezadovoljan sa kujom, ja sa psom... Domežanu smo već popili, al nema veze, vina ima...

Meni je ovo inače prvi ptičar uopće. Ponešto znam o ptičarima, al sve u svemu, vrlo malo. Sad trenutno imam tri finska goniča, i lovim samo zečeve. Ima san tu brak jazavčarku za svinje, al svinje ima slabo pa računam, bolje ju dati tamo di ima svinje i usput dobit dobra setera. E sad, kakav će bit, vidit ćemo iduću sezonu. Šta ti misliš, po ovim papirima, oće li bit šta od njega?

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Engleski seter
« Odgovori #515 u: 30. 12. 2011. 21:36:00 »
U idući petak ja i rođak planiramo s njim u planinu na kamenjarke. Još je praktički štene al ne mogu isčekat taj dan da ga gore pustim. Ponit ću i fotoaparat pa će bit i slika na forumu

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #516 u: 30. 12. 2011. 21:42:38 »
Pozdrav kolega,ne vidim nikakav rodovnik u u tvom postu pa ga postavi kad uhvatis vremena.Ako je takav kako ti kazes nema razloga da ti ne bude od koristi.Svakako nabavi beeper za njega jer bez njega nema lova,vidjet ces uzivancije samo setas i pratis psa.Moj ti je savjet da mu najprije stavis zvonce da nosi u boksu i na terenu a tek kad se navikne na njega prijedji na beeper. d4

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Engleski seter
« Odgovori #517 u: 30. 12. 2011. 22:17:57 »
Stavia san mu već zvonce, najprije u boks, pa vanka. Ne smeta mu ništa.

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #518 u: 30. 12. 2011. 22:30:42 »
Odlicno samo mu daj terena i divljaci i ne brini,pola si napravio po pitanju beepera sad je sve na njemu.Ja bih ga vec vodio u lov da se upoznaje s terenom,divljaci i puskom.Ferma ce doci samo da je divljaci....

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Engleski seter
« Odgovori #519 u: 30. 12. 2011. 22:49:26 »
Tu kod mene di ja živim nema nešto divljači u polju, jedino u lovištu. neki dan kad sam ga vodia primjetia san da trči i 200-300 metara za kokuljarkama kad mu se dignu s polja. To kao nebi triba radit, ili ćemu to s vrimenom izać iz navike kad počnem ubijat kad mu se digne divljač

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #520 u: 30. 12. 2011. 23:04:23 »
Jos je stene i zaigran je a i muski psi malo kasnije sazrijevaju pa je normalno da luduje i trci  z2  za svim sto se digne ispred njega od pticice do zeca ili jarebice.Odstrijeli ti njemu sljuku ili grivnu  na njegovu fermu i kad aportira zaboravlja na sve ostalo.U koju ga divljac guras tu i lovi i nema problema.

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski seter
« Odgovori #521 u: 31. 12. 2011. 10:29:37 »
Pozdrav seterasi
Nije me dugo bilo na forumu i drago mi je da sam video dosta novih postova.  Samo napred  zagi

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #522 u: 01. 01. 2012. 15:37:38 »
Seterasi sretna vam Nova godina zelim vam puno zdravlja i srece i sve ono sto si sami zelite,naravno puno dobrog lova i dobrih setera.Ovo je Tara jos nema 11 mjeseci a danas je fermala tri sljuke a dvije su pale naravno zahvaljujuci njoj.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Engleski seter
« Odgovori #523 u: 05. 01. 2012. 20:51:12 »
Prvi lov na fazane, i za mene, i za setera. Seter star 8 mjeseci. Radi ko violina. Ko da mu je 4 godine, a ne 8 mjeseci.
U nedilju će mo na jarebice kamenjarke.

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #524 u: 05. 01. 2012. 21:18:40 »
Svaka cast kolega a i ti tereni iza tebe mi se svidjaju tu on mora doci do izrazaja.Probaj mu srediti frizuru jos bolje ce izgledati.Kako ide je li stilista ili onaj nas tipican seter s nemirnim repom i "niskom" glavom?