Autor Tema: Finnish hound  (Posjeta: 19347 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Finnish hound
« Odgovori #15 u: 01. 11. 2008. 14:25:46 »
Pozdrav!!
Ljudi jesam li ja lud ili egoista čim vidim lijepe pse odmah pomislim Eh  što nisu moji!!!
Šalim se, a isto sam pomislio Nosler i za tvoje!! ;) ;D
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #16 u: 01. 11. 2008. 14:37:37 »
Hvala Sejfo! I meni se svidjaju oni tvoji "cupavci"  d4...davno sam razmisljao da si uvezem par komada ali sa karantenom i ostalim cudima mi se nije isplatilo.Ko ga zna kada Bosna udje u Evropu...mislim da ces dobiti PM!  d4

PS.To da si lud.....pa citaj forum...narod to tvrdi ali nauka nije dokazala! Sala! z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Finnish hound
« Odgovori #17 u: 02. 11. 2008. 10:40:07 »
 Pozdrav!! ;D
 Ja kao dobar poznavalac engleskog prvo sam mislio da ONo Finis hund unači završni pas ili kraj psa. Pa rekoh da vidim šta je. A znaš šta ti mogu reći ozbiljno baraci bi se lako prilagodili u Finskoj jer oni vole zimu, čak možda i  dugodlaki istrijaneri al nisam za njih siguran. Jer baraci dokazano najviše vole snijeg a ljeti teško podnose vrućinu, mislim teže nego drugi psi zbog dlake i podlake. Ako budeš čekao da BiH uđe u evropsku uniju od mene nećeš moći da dobiješ štence jer ja ću do tad umrijeti. ;) ;D ;D ;D ;D z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #18 u: 02. 11. 2008. 11:51:08 »
Mozda i ostanem na ovoj rasi do "kraja"...ko ce ga znati..moze biti da si savim u pravu!! hao

Zbog tog sam i mislio na baraka...podnosi zimu a i dobro rade...a i ja sam iz Bosne..pa da barem imam par "zemljaka" sto ne laju djaba!! ;D
Jedna od stvari me zabrinjava je bas ta dlaka...ako kupe puno snijega onda bi im to smetalo ovjde u Svedskoj(za Finsku ne znam ;D ) Zime su blage ovdje gdje lovim ali ipak...

Ostrodalaki istrijaner je isto lijep i neki sto ih je moj stari imao su fino radili ali nije moj izbor.

Dosta mi sto ne mogu da vidim onog bijelog zeca...jos mi treba da ne mogu da vidim ni cuku... happi

I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #19 u: 24. 11. 2008. 18:54:25 »
Juce mi je mlada kuja nasla lijepog bijelog zeku i tjerala ga 10-tak minuta! Niko nije bio sretniji od mene! ref

Jos sa terijerkom ulovih jednu kunu na istom terenu i zadovoljstvo je bilo potpuno! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Finnish hound
« Odgovori #20 u: 03. 12. 2008. 09:47:19 »
Juce mi je mlada kuja nasla lijepog bijelog zeku i tjerala ga 10-tak minuta! Niko nije bio sretniji od mene! ref

Jos sa terijerkom ulovih jednu kunu na istom terenu i zadovoljstvo je bilo potpuno! d4
Sad sam ja ljubomoran jer toga u UK nema paci
Lijepo sto je pocela tjerati i vodi je sto cesce jer mogao bi uzivati uskoro. Gon zeca mi je posebno drag za cuti i sve je manje pasa koji ga dobro gone.
 Cestitam i samo naprijed. d4

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #21 u: 03. 12. 2008. 09:58:43 »
Juce mi je mlada kuja nasla lijepog bijelog zeku i tjerala ga 10-tak minuta! Niko nije bio sretniji od mene! ref

Jos sa terijerkom ulovih jednu kunu na istom terenu i zadovoljstvo je bilo potpuno! d4
Sad sam ja ljubomoran jer toga u UK nema paci
Lijepo sto je pocela tjerati i vodi je sto cesce jer mogao bi uzivati uskoro. Gon zeca mi je posebno drag za cuti i sve je manje pasa koji ga dobro gone.
 Cestitam i samo naprijed. d4

Proslog vikenda je isto tjerala i ide sve bolje i bolje. d4
Ima se jos posla oko tog ali se nadam da ce do iduce jeseni biti spremna za "pravi" lov... ;)
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Finnish hound
« Odgovori #22 u: 03. 12. 2008. 10:16:58 »
Bitno je da je krenula kako treba i da je to veseli.Za slijedecu godinu ce biti sigurno spremna.Javi tu i tamo kako napreduje d4

Zoran

  • Gost
Odg: Finnish hound
« Odgovori #23 u: 03. 12. 2008. 10:51:17 »
Juce mi je mlada kuja nasla lijepog bijelog zeku i tjerala ga 10-tak minuta! Niko nije bio sretniji od mene! ref

Jos sa terijerkom ulovih jednu kunu na istom terenu i zadovoljstvo je bilo potpuno! d4
Sad sam ja ljubomoran jer toga u UK nema paci
Lijepo sto je pocela tjerati i vodi je sto cesce jer mogao bi uzivati uskoro. Gon zeca mi je posebno drag za cuti i sve je manje pasa koji ga dobro gone.
 Cestitam i samo naprijed. d4

Proslog vikenda je isto tjerala i ide sve bolje i bolje. d4
Ima se jos posla oko tog ali se nadam da ce do iduce jeseni biti spremna za "pravi" lov... ;)

čudna pasmina teško da proradi kako treba!  pesi

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Finnish hound
« Odgovori #24 u: 16. 12. 2008. 23:38:37 »


čudna pasmina teško da proradi kako treba!  pesi
[/quote]

Pa da čudna a da je  z4  bila bi i te kako perspektivna!!!!!! ;) ;D ;D rol rol rol rol
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Finnish hound
« Odgovori #25 u: 28. 12. 2008. 19:39:48 »

Poštovani gospodine Nosler, drago mi je da znam za još nekog tko uzgaja Finske goniče, jer ih i ja imam, pa bi možda mogli podijelit lovačka iskustva s njima. Ja sam iz Dalmacije, točnije iz Dalmatinske zagore, sa fincima lovim samo zeca, i to po najtežim mogućim terenima (južne padine planine Dinare, čisti kamenjar) i mogu vam reći da sam iznenadjen kvalitetom tih pasa. Posebno velika draž lova s tim psima je kada lovite s njih nekoliko odjednom. Odlično se slažu i u čoporu, gone zaista energično, a "orkestar" kakav stvaraju teško je rječima opisat. Lovili smo s njima i pojedinačno, ali onda su lak plijen za vukove. Tri psa su nam zaklali. Javite se kad dodjete, volio bih vas upoznat.
           Pozdrav svima iz vjetrovite i hladne Dalmacije

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Finnish hound
« Odgovori #26 u: 28. 12. 2008. 19:54:46 »
 Pozdrav!!
 A da tom Vašem finskom hundu posavac nije dirao mater!!! hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Finnish hound
« Odgovori #27 u: 29. 12. 2008. 20:59:21 »

   
     Pozdrav Sejfo!
Kakvi su ti tvoji "čupavci" za svinju? Trazim psa isključivo za svinju, a kažu da su baraci noćna mora za veprove. Naručio sam alpskog brak jazavčara. Jednom sam imao priliku bit prisutan u hajci na veprove gdje su sudjelovali i "brakovi". Tada sam odlučio da moram imat jednog. Ali ljudi govore za "čupavce" da su nezamnjevi za lov crne divljači. Šta vi mislite o tome?

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Finnish hound
« Odgovori #28 u: 29. 12. 2008. 21:19:56 »
ne miješam se u pitanje postavljeno sejfi ali mi nije jasno na osnovu ćega naziv baracima"čupavci" fre
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: Finnish hound
« Odgovori #29 u: 29. 12. 2008. 21:57:35 »

Jedna od stvari me zabrinjava je bas ta dlaka...ako kupe puno snijega onda bi im to smetalo ovjde u Svedskoj(za Finsku ne znam ;D ) Zime su blage ovdje gdje lovim ali ipak...



Generalno Barak nema problema sa snijegom niti njegova dlaka kupi snijeg. Postoje jedinke sa mekšom dlakom kojim se lijepi snijeg i otežava kretanje ( i kao takav nije opet neupotrebljiv u lovu) ali to je nešto o čemu se vodi računa prilikom kupovine i izbora štenaca. Takvi psi su inače nepoželjni i u rasplodu jer svako ozbiljan koji se bavi parenjem baraka mora obratiti pažnju na oštrinu i kvalitet dlake.
POzdrav