Autor Tema: Finnish hound  (Posjeta: 19440 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #45 u: 31. 12. 2008. 00:10:52 »
Nosler ja imam osjećaj da je ovim psima trobojac
koji je bio na privremenom radu  dirao mater-šta ti misliš? zagi

Moze bit...a moze i ne bit! ;D
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Finnish hound
« Odgovori #46 u: 31. 12. 2008. 13:51:01 »
 

   Ne polažu ispit u grupi, ali nisam u nogućnosti puštati jednog po jednog. Virovao ili ne, pojedinačno su još kvalitetniji i duže gone. Imaju svoj tempo gonjenja. Ne gone brzo, onako osrednje, ne rastjeruju divljač i zbog toga manje i gube trag. Kad su u čuporu ntječu se tko će prije do zeca, pa to više nije kako triba. Da ih imam 20 sve bi pustio odjednom. Ljepše je za slušati

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Finnish hound
« Odgovori #47 u: 31. 12. 2008. 14:31:59 »
poštovanje kolege
uskoro stavimo nešto na temu skandinavski radni ispit za goniče ćije odredbe se razlikuju od  načina radnih ispita za goniče u ostatku svijeta i kiji je specifičan.Mislim da bi bio interesantan ali kako je jako malo bilo kometara na već jedan prezentirani pravilnik nisam baš siguran a vidim ima"goničlija"na forumu mnogo.Možda bi najbolje bilo u ovoj temi,postavim ćim obavim pripreme pozdrav,ili da postavimo anketu ima li zanimanja za to.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #48 u: 31. 12. 2008. 14:35:34 »
Sve sto je interesantno u vezi pasa trebao bi postaviti,naravno ako imas vremena...
Forum cini boljim a ti imas ogromno iskustvo...samo udri po tipkama...steta je da to ne objavis. d4


I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Finnish hound
« Odgovori #49 u: 31. 12. 2008. 16:01:04 »
skandinavski radni ispit goniča
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Finnish hound
« Odgovori #50 u: 31. 12. 2008. 16:16:19 »
 d4
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Finnish hound
« Odgovori #51 u: 01. 01. 2009. 16:37:53 »

   Kad pogledam kako radni ispit izgleda kod Skandinavaca, zapitam se kako naši (juguslavenski) psi mogu bit najbolji. Koliko je uopće kod nas čistokrvnih pasa..? Koliko bi naših položilo ovakav ispit..? Bio sam prisutan na državnom prvenstvu Hrvatske, za prvenstvo Europe koje se održavalo  u Finskoj, gdje su suci odlučili da niti jedan od njih 20-ak ne zaslužuje ići u Finsku. Nemam ništa protiv naših, ali smatram da nam je kinologija na samom dnu. To je moje realno mišljenje, pa tko šta mislio
   
   

Offline robo

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: Finnish hound
« Odgovori #52 u: 05. 01. 2009. 22:44:29 »
 pesi ha ha ha ovde sam svasta procita,i neostajemi nista nego dobro da se nasmijem. imao sam priliku lovit sa finskim gonicima,biglovima, fracuskim jurskim gonicim,njemackim gonicima sa psima svetog huberta itd da nenabrajam ,ali ti psi namogu se uopce mjerit s nasim istarskim i posavskim gonicim nasi su sto puta bolji i na nasem kamenjaru i sikari nemaju nikakve sanse uspredivati se s nasima i sto se njuha tice nemogu uopce parirat istarcu po jakoj buri i ljetnim hajkama na lisicu. a moj kum poznaje tog covika iz dicma on uzgaja jos i njemacke gonice jesam li upravu???   ljudi moji od istarca i posavca nema bolji gonica!!!!!!!!!!!           

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #53 u: 05. 01. 2009. 22:54:58 »
pesi ha ha ha ovde sam svasta procita,i neostajemi nista nego dobro da se nasmijem. imao sam priliku lovit sa finskim gonicima,biglovima, fracuskim jurskim gonicim,njemackim gonicima sa psima svetog huberta itd da nenabrajam ,ali ti psi namogu se uopce mjerit s nasim istarskim i posavskim gonicim nasi su sto puta bolji i na nasem kamenjaru i sikari nemaju nikakve sanse uspredivati se s nasima i sto se njuha tice nemogu uopce parirat istarcu po jakoj buri i ljetnim hajkama na lisicu. a moj kum poznaje tog covika iz dicma on uzgaja jos i njemacke gonice jesam li upravu???   ljudi moji od istarca i posavca nema bolji gonica!!!!!!!!!!!           

Ako mislis da su istarci i posavci bolji...pa ti ih drzi ,a mi ce mo se nekako snalaziti... laz

Kod mene se ljeti ne smije loviti sa psima pa ne mogu nista reci o kapacitetu finaca u tom dobu ali zimi i po snijegu idu dobro. ;D
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline robo

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: Finnish hound
« Odgovori #54 u: 06. 01. 2009. 15:06:39 »
 z5 ja ih i drzim i uvjek cu imat par nasi auhtohtoni gonica jer iz iskustva znam da su najbolji.a u mom lovackom drustvu u osmom misecu se redovno odrzavaju hajke na lisice.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Finnish hound
« Odgovori #55 u: 06. 01. 2009. 20:24:49 »
 
 Kolega Robo, u mojoj lovačkoj grupi imamo čistokrvne posavce i istarce. Ti psi uz fince ne mogu gonit. Jedan po jedan redovito odustaju. Daj mi nadji posavca, a da ne govorim istarca koji goni zeca dva-tri sata. I to po kamenjaru. Ima san i njemačke goniče, od Hansa Hanslmana. Da tek vidiš kako ti rade. S njima smo genocid radili. U svemu su bolji od finaca osim u duzini gonjenja. Tu su finci uz hariere i švicarske planinske goniče nedodirljivi.
 Ne hvalin ja svoje, al ne možes usporedjivat "Zastavu" i "Volva"

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Finnish hound
« Odgovori #56 u: 06. 01. 2009. 22:32:48 »
Ja sebi doveo kuju Ruskog pjegavog iz Viteza. Kum iz istog legla uzeo muškog. E da ste vidli kako gone. Veći od naših goniča i jači. Samo su je...i za držanje ako su sami. Tule ko blesavi. Sjedne kuja, gleda u zid u tuli, uči oće probit. Nisam mogao riješit papire, pa sam je zamijenio za oštr. jazavčarku.
I ta je dobro radila, ali meni nije koristila jer uz velike goniče nije mogla doći do izražaja. Ali je imala srce ko planina.
Neki su je vidli na onom treningu na lisicu. Nju sam zamijenio za oštr. njemca, Uchu. I on dobro radi.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Finnish hound
« Odgovori #57 u: 06. 01. 2009. 23:20:08 »
 

  Jel možeš malo detaljnije opisat Ruske pjegave goniče? Ljudi o njima imaju podjeljeno mišljenje. Mene zanima kakvi su za svinje. Koliki im je radijus kretanja? Po tvom misljenju, jesu li korisniji u lovu dva Rusa ili dva muška Brak jazavčara?
 

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Finnish hound
« Odgovori #58 u: 07. 01. 2009. 00:22:14 »
Decki...otvorite drugu temu jer ide polako OT! sor z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Finnish hound
« Odgovori #59 u: 07. 01. 2009. 00:44:16 »
gospodo ne postoji bolja i gora pasmina samo bolje i lošije jedinke u nekoj pasmini apsolutno podržavam eksperimentiranje sa raznim pasminama jer raznolikost samo doprinosi širenju vidika Hrvatske kinologije ali suditi o pasmini i podizati jednu iznad druge na osnovu subjektivnih iskustava i znanja o istoj nije dovoljno za sud o pasmini jer ne lovimo na iste načine niti na istim terenima i u gomili raznih okolnosti što nekom odgovara nekom ne odgovara.Neko voli pse većeg radijusa neko manjeg neko voli pse dužeg gonjenja neko kraćeg ako pas zadovoljava u radu u tipu svoje pasmine a  vlasnik je prije nabavke bio upoznat sa uobičajenim radom pasmine tog tipa i pas radi na taj način onda je to to bila to naša pasmina ili strana sve pasmine imaju prednosti ali i MANE  što čovjek odabire prema svojim potrebama u okviru svog znanja i mogućnosti ............kinologija je nauka koju učiš dok si živ teaa z2 d13