Autor Tema: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC  (Posjeta: 201043 vremena)

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #165 u: 23. 02. 2009. 22:49:33 »
 Za mene je loviti čaglja ili lsicu mozda veće zadovoljstvo nego ganjati zeca, zato pase vodim u sve hajke i za sada pasi još uvijek volu više zeca , ali kada bih primjetio da ne traže zeca više onim istim žarom zasigurno bih odvojio samo jedno i vodio na lisice.dok gone sta im prvo dođe pod nos do tada će i na lisicu i na čaglja, smatram da do toga neće doći ali d.s tu sam novi pa i ako iskvarim kuju sa d.s ostaju dva za zeca.ako joj je d.s draga neka i goni ,nema pomaganja pusti se na trag pa je po njezinoj volji a bogami ima je.za lisicu i čaglj sve je pod kontrolom a ovo sa d.s nitko od vas nije dao konkretan primjer da se nekomu desilo da je pas napustio zeca , znači  pravilo ne postoji ,idemo dalje uznemiravati svinje ionako ih samo ranimo neka malo i trču da se ne udebljaju. :smil4226ce1d491b5:

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #166 u: 23. 02. 2009. 22:55:15 »
 ekipa stavite koju sličicu da vidimo sta ima od pasa , šta se sramite nemojte biti kao kolega nam radan,krije štenca u sto jama ili se boji da mu  ne nabaci kosovka divojka.radane jaaavi seeee.  pesi

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #167 u: 23. 02. 2009. 23:25:06 »
Di godišnje u lovovima sa psima i lovovima pogonom padne pet šest svinja i di pas tokom godine sretne svinju dva tri puta za mene osobno nema smisla forsirati psa na svinju. A to što gone lisicu i naručito čaglja to je jedan veliki plus kad se uzme broj istih u lovištima u dalmaciji.
Ako pas ima afiniteta bit će krmar ako ne može biti samo maxsimalno pomagač (pomočni gonič d.s.)dakle nikada vodeći ili individualac.Takav pas ako ima afiniteta za zeca neće ga iskvariti d.s.pogotovo ako padne zec u lovu i pas(ker)se "nameći".Problem mogu biti srne i one mogu "odvajati"od zeca.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #168 u: 24. 02. 2009. 07:13:58 »
a 123Damire stavi i  ti koju sliku da ih vidimo, o radanovim se sve zna...

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #169 u: 24. 02. 2009. 14:35:49 »
evo na brzinu da se javi u naši goniči su svestrani pasi i razumljivo je da gone sve pa tako da javi i podigne grivnu jerebicu a mi smo ti kiji će odrediti na što ćemo ga puštat da odradi više i da se ostrijeli po mome nebi tribalo sprečavat pasa da goni pojedinu divljač jer nije jestiva a učit ga to je poželjno

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #170 u: 24. 02. 2009. 14:50:55 »
Ma kako može biti poželjno učiti da ne goni divljač koja nije jestiva? Pa di je velika populacija lisice i čaglja, nema nešto pretjarano ni zeca. Pa ljudi moji ima lovišta gdje lovac odstreli jednog zeca godišnje i kaže da je dobra godina, upravo zbog prevelike populacije gore navedenih. O čemu mi pričamo. Ma na kraju svega, j...n ti ja istarca koji neće da goni lisicu i čaglja.
 
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #171 u: 24. 02. 2009. 16:53:10 »
Ma kako može biti poželjno učiti da ne goni divljač koja nije jestiva? Pa di je velika populacija lisice i čaglja, nema nešto pretjarano ni zeca. Pa ljudi moji ima lovišta gdje lovac odstreli jednog zeca godišnje i kaže da je dobra godina, upravo zbog prevelike populacije gore navedenih. O čemu mi pričamo. Ma na kraju svega, j...n ti ja istarca koji neće da goni lisicu i čaglja.
 

 bravooo

Lija popapa puuuuno sitne divljaci. Ne triba biti lovac za to znati, dosta je biti redoviti setac kroz prirodu i viditi koliko dokaza o lijinim gozbama se nadje. Uostalom ako je istarac pas u originalu napravljen da goni zeca i lisicu onda je odbijati ga od tih najstarijih genskih poriva jednak kriminal ko bilo koje drugo diranje u njegove korijene koji su nase nacionalno blago.

Doda bi jos na citirani tekst da ja znan lovacke grupe od 3-5 ljudi koji su zadovoljni jednim zecon u sezoni.
« Zadnja izmjena: 24. 02. 2009. 17:35:51 od nostromo »

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #172 u: 24. 02. 2009. 18:11:17 »
evo moja sekcija koja broji 30-ak aktivnih clanova (one na papiru sto ne izlaze u lov ne ubrajam)
ove god je odstreljeno 10-ak zeceva pred kerovima, super zadovoljni!
lisica smo imali oko 30.
i da napomenem, u nasoj sekciji imamo svega jednog balkanca, par posavaca, jednog baraka, a sve ostalo su istarci ¨bjelkani¨ :smil4226ce1d491b5:

popularnost ove pasmine je naglo porasla u zadnjih 10-ak godina u hercegovini!!

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #173 u: 24. 02. 2009. 18:20:31 »
evo i kerova od mojih lovnih kolega i prijatelja!

jedan kolega ih drzi 4 (ovi u boxu)
drugi kolega ih ima 6-8 broj varira jer covjek ima uzgajivacnicu - to su ovi na prikolici

sta drugo reci, nego svaka im cast na trudu!!

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #174 u: 24. 02. 2009. 19:09:04 »
vole istarci tetu liju ,a tko je nebi volia..?

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #175 u: 24. 02. 2009. 19:14:21 »
a kako vole zeca,o teme necu ni da pišem...

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #176 u: 24. 02. 2009. 19:16:05 »
jednom ne davno imao sam istarca koji je gonio lisicu dvista trista metara i ostavio bi ali se odma vratio tražit zeca a ovi sadašnji gone lisicu ali ne srčano a svaku ostreljenu ja sklanjam na stablo da pas ne dolazi u kontakt sa njom iz više razloga .bio sam u lovištin di grupe nisu vidile zeca a kamoli ostrijelili i imaju podosta pasa i prođu puno terena da bi se iza nih dizala divljač.pa postoje loši osrednji i dobri pasi pa ko se s čim zadovolji nek i stim i lovi

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #177 u: 24. 02. 2009. 19:24:49 »
a oće i svinju..jel?!!!

ISPRIČAVAM SE NA SLICI ,DIVLJAČ BAŠ I NIJE SLOŽENA AL ŽURILI SAMO IZ SLAVONIJE KUĆI U DALMACIJU!!!!

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #178 u: 24. 02. 2009. 20:00:05 »
123 dali ti se sviđaju slike ima tog puno

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #179 u: 24. 02. 2009. 20:10:53 »
naši istarci...