Autor Tema: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC  (Posjeta: 199710 vremena)

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #195 u: 25. 02. 2009. 13:46:38 »
a vas dvojica ko neznate se a jedan drugom pritrajete zeca priko brda a ljudi se žale da su mršavi kako nebi

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #196 u: 25. 02. 2009. 13:57:25 »
zdene ne poznajem gosp.nostroma vjerojatno je od mlađe garde , naši zečevi su u dobroj kondiciji ,sada će mo ih pustiti na miru da se okote onda u devetome počimaju lagane pripreme,nema ništa gore od salavoga zeca.pozdrav

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #197 u: 25. 02. 2009. 14:31:52 »
pozdrav damire upoznat ćeš ti već te priko brda a ovaj moj šta traži sliku da nebi kupio pasa ili šta drugo možda ima zanjega curu

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #198 u: 25. 02. 2009. 15:33:50 »
a vas dvojica ko neznate se a jedan drugom pritrajete zeca priko brda a ljudi se žale da su mršavi kako nebi

He, he, i to priko onog brda di su vjetrenjace, a rekli su da kad jedan put se stave da tu vise nece biti divljaci. A vidin ja da zekama to ne smeta. Kakvo je stanje tamo, jel sve normalno?

zdene ne poznajem gosp.nostroma vjerojatno je od mlađe garde , naši zečevi su u dobroj kondiciji ,sada će mo ih pustiti na miru da se okote onda u devetome počimaju lagane pripreme,nema ništa gore od salavoga zeca.pozdrav

Jesan, mlad i zelen ka tucije g...  ;D Al volin cuti steket pasa ka i stari ;D

Tek san usa u lovacke vode, ima malo manje od godinu dana da san polozija, al upoznat cemo se mi jos.

Nego znate li vi moji patrioti za istarce od onoga momka sta ima gater u Prapatnici, jesu li cemu. Covik dosta vrimena posvecuje pasima pa bi mogli biti dobri. Kad san bija kod njega nisan bas bija od volje za neke velike razgovore jer smo doveli kuju i pasa(posavca i terijerku) a oni prasce ni pogledali, ali doslovno, nego usli kraj vepra unutra, malo se poigrali i izasli ;D uf

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #199 u: 25. 02. 2009. 15:37:37 »
Šta se tiče vjetrenjača divljači uopće ne smetaju. Čak mislim da DS ima više nego prije na tom području.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #200 u: 25. 02. 2009. 19:45:08 »
kolega  panj (koji je bir babić ili plavina)veprova je uvik isto niti više niti manje samo je problem šta su one u prolazu , dva puta pasi ih izmješaju i ćao nema ih misec dana, a što se tiče vjetrenjača one su dobro došle za zeca ,a nikako za divlju svinju ,ostao je mali prostor za d.s one vole više šikaru.zec je nešto drugo dobio je više čistih površina za ispašu i ljubavne igre ,samo u svakom dobru ima i zla pa tako po uređenim putevima jurcaju nesavjesni kvazilovci i gaze autima zečeve.neka se ne ljute ali većina dolazi sa nostromove strane brda.cao

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #201 u: 25. 02. 2009. 19:48:00 »
zdene pas je postao homoseksualac  pesi

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #202 u: 25. 02. 2009. 19:57:35 »
kolega  panj (koji je bir babić ili plavina)veprova je uvik isto niti više niti manje samo je problem šta su one u prolazu , dva puta pasi ih izmješaju i ćao nema ih misec dana, a što se tiče vjetrenjača one su dobro došle za zeca ,a nikako za divlju svinju ,ostao je mali prostor za d.s one vole više šikaru.zec je nešto drugo dobio je više čistih površina za ispašu i ljubavne igre ,samo u svakom dobru ima i zla pa tako po uređenim putevima jurcaju nesavjesni kvazilovci i gaze autima zečeve.neka se ne ljute ali većina dolazi sa nostromove strane brda.cao

S moje strane brda al ne iz moje prcije? Ili se ovi moji bace sve do tamo?

Evo sreja san danas jednoga susjeda, trazi covik istarca za kupiti, gotovoga pasa. Mislin da je spreman platiti za ono sta mu se svidja. Jel ima ko pasa za prodati?

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #203 u: 25. 02. 2009. 21:27:13 »
kolega  panj (koji je bir babić ili plavina)veprova je uvik isto niti više niti manje samo je problem šta su one u prolazu , dva puta pasi ih izmješaju i ćao nema ih misec dana, a što se tiče vjetrenjača one su dobro došle za zeca ,a nikako za divlju svinju ,ostao je mali prostor za d.s one vole više šikaru.zec je nešto drugo dobio je više čistih površina za ispašu i ljubavne igre ,samo u svakom dobru ima i zla pa tako po uređenim putevima jurcaju nesavjesni kvazilovci i gaze autima zečeve.neka se ne ljute ali većina dolazi sa nostromove strane brda.cao
Veprova nema uvik isto to znamo i ti i ja. Populacija se povećava možda ne ekstra brzo ali se povećava. Koliko je samo na našem prostoru odstreljno veprova ove godine. A to što se one nekad više ili manje izbacuju iz krke to je druga stvar. Na kraju krajeva u krki ima vodu i potreban mir koji u lovištu nema u toj mjeri.
« Zadnja izmjena: 25. 02. 2009. 21:35:14 od panj »
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #204 u: 25. 02. 2009. 22:47:13 »
 trenutno se šeće krdo od neki 7-8 komada i jedan do dva vepra samca koji traže družice ,predpostavimo da se svi odstrijele za neko vrime će opet doći sedam osam ali nikad neće biti sedamdeset i sedan i to je tako od kada ja šetam trtrom a to je već dugi niz godina , a sta se tiče krke tu je jedan do dva okota i kada porastu šire se na druga područja.isto je i sa zecom imaš tri na jednome području ako ih ne odstrijeliš slijedeće godine su tu opet 3-4 , problem je područje ishrane kako za zeca tako i za d.s , koliko hrane na nekom području toliko i jedinki obitava . ispred moje kuće je samo jedna njiva sa dijetelinom i kako očekivati da tu obitava trideset zečeva ma koliko mi napučivali sa mađarima stanje će biti kakvo je već dugi niz godina.ukoliko se desi a neće, da se ljudi vrate poljodijelstvu onda će mo mi izvoziti u mađarsku.pozdrav panju

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #205 u: 25. 02. 2009. 23:08:15 »
Ako uzmemo u obzir da su dva vepra odstreljena i jedan naletio pod auto i dva tvoja već se radi o 5 a ne od dva zajeb u pretpostavci 150%. Pozdrav od panja.  8)
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #206 u: 25. 02. 2009. 23:44:32 »
tko kaže da nakon pregaženog  vepra kako kažeš od auta njegovo mijesto nije zauzeja neka lutalica iz recimo midenog brda pa tako umijesto odstrijeljenog da je došao neki iz nekoga drugog područja itd, jer nisu svi stradali u jedan dan, onda imaš trenutačno stanje koje odgovara 200 posto mojim predpostavkama i moj kolega to je to a ja bih volija da griješim. može njih biti odstrijeljeno stotinu ali trenutno ih je desetak i to je tako godinama .nezaboravi da je osamdesetih godina odstrijeljen kapitalni vepar  a da je pobijeglo krdo sa više od desetak komada. isto se ponavlja godinama ,ali porasta stalne populacije nema niti će je biti jer za to nema uvijeta kako prostornih tako prehrambenih. ako si sa moga područja malo više u šumu pa broji a nemoj živiti u zabludi i pratiti odstrijel samo kako papir piše i zbrajati jabuke i kruške.pozdrav panju

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #207 u: 26. 02. 2009. 13:42:41 »
ja sam ćuo damire da su vam zečevi toliko nabijeni energije da ih ne možete pogodit a divlje prase će pomalo populaciju povećavat jer je auto put postao granica prema moru a kod mene se to već jako osjetilo .nostromo iman tvom priki za ponudit tri istrijanke od pet do osam miseci ako ga interesira dođe vidit

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #208 u: 27. 02. 2009. 19:35:02 »
Veoma me raduje sto se ova prica o IKG konacno razvila!!!
Uzivam  zagi
http://forum.lovac.info/index.php?topic=1306.0
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #209 u: 27. 02. 2009. 23:48:06 »
Sokole istarac je strašno inteligentan pas svi ostali mogu mu biti sluge. Finnish hound i slični su da izvineš k...c. A to šta Hrvoje oće promovirat neke kvazi pasmine njemu na dušu. On nije ima pravog istarca i nikad neće a ja kad ih budem uzgaja onda će koštat od 3000 eura na više. A ko neće dati te novce, neće imat nikad psa jer dok ne počmemo cijenit svoje nema sriće.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.