Autor Tema: istarski oštrodlaki gonič  (Posjeta: 4681 vremena)

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
istarski oštrodlaki gonič
« u: 14. 02. 2009. 18:52:35 »
jednogodišnja ženka IOG odg.Gazibarić Dragan,Stalać,vlasnik:Cole Bajić,Petkovica kod Šapca
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #1 u: 14. 02. 2009. 19:08:50 »
oštrodlaki istarski goniči na I specijalki za goniče u Krupnju-vlasništvo i uzgoj krupanjskih goničlija
« Zadnja izmjena: 14. 02. 2009. 19:16:10 od kamičanin »
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #2 u: 09. 11. 2009. 22:59:28 »
da li znate ima li ko kvalitetnog mužjaka IOG za parenje;ova keruša sa prve slike je pred ciklusom pa se moj drug želi informisati na vreme.Prvenstveno da je radno ispitan pas,pošto je kuja radna,ima ispit na  zeca i DS,juče položila utakmicu na zeca u Krupnju(zap.Srbija),u srodstvu je sa skoro svim mužjacima u okolini.
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #3 u: 10. 11. 2009. 00:55:01 »
doture moj!!! zagi

ovo ti moram napisati pa kud puklo da puklo!!!!

Obzirom da su joj tamo  svi rođaci, a ne mognete li nigdje naći dobrog kera,  a njoj se toliko priseksa
da ne kažem p........ebe, slobodno je dovedite ovom mom čupavom koji joj sigurno nije rođak,, .. a šifra je moje piće vaša meza..... ;) ;) d4 d4
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #4 u: 10. 11. 2009. 19:44:03 »
može ako  daješ     kantu   bele farbe da  prebojimo štence!! d4 z14
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #5 u: 10. 11. 2009. 22:14:44 »
I kako bi se zvala ta nova pasmina?
Šabačko-Cazinski BosIstarski oštrodlaki gonić

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #6 u: 10. 11. 2009. 22:24:21 »
 ma u pitanju je j....ina!!!!!! hao hao


a imena bi vidjeli  kod terijerijaša:............... lako se pamte......linije ref ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #7 u: 10. 11. 2009. 22:35:59 »
a imena bi vidjeli  kod terijerijaša:............... lako se pamte......linije ref ref ref ref

 happi happi

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #8 u: 10. 11. 2009. 22:37:36 »
 rostilj zagi rodjo   samo nek cuke uživaju pesi z10
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline Bogi1951

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #9 u: 08. 01. 2010. 20:59:58 »
Pozdrav... ovo su moji buduci sampioni  :smil4226ce1d491b5:

Offline Bogi1951

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #10 u: 01. 02. 2010. 23:36:51 »
 z2

Offline vlada.lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #11 u: 03. 05. 2010. 00:35:18 »
Pozdrav svim lovcima, forumasima i kinolozima!
Nov sam na ovom forumu pa sam par dana malo preturao po njemu, listao, citao, gledao slike i divio se znaju i iskustvu pojedinima sa foruma.
Vlasnik sam od pre par godina jedne zenke, predstavnika ove plemenite pasmine, koja na zalost nije mnogo zastupljena na teritoriji Srbije. Do nje sam dosao po preporuci prijatelja, inace lovca na DS, koji lovi u pogranicnom pojasu prema bugarskoj, koji je kao i vecina iz njihove grupe do skoro lovila balkancima, trobojnim gonicima i posavcima, gde se vrlo cesto desavalo da im psi u lovu pogonom cesto probiju postavljeni blok, da gone satima i odgone svinje preko granice, odakle se retko koji vrati, a kako i gde zavrsi ni oni sami ne znaju. Zbog toga su bili prinudjeni da menjaju pasminu, te sada u grupi imaju par primeraka IOG, koji imaju sasvim drugu narav.
U rodovniku moje kuje su neki psi iz odgajivacnica Petrinjska i Izvirska, pa bih zamolio poznavaoce ove pasmine na mi kazu od kakvim psima se radi, da li pomenute odgajivacnice rade na selekciji iskljucivo eksterijernih pasa, ili iz njih poticu radni psi upotrebljivi kao lovcevi pomocnici.
Unapred zahvalan  zagi
« Zadnja izmjena: 17. 05. 2010. 07:28:21 od vlada.lovac »

Offline Bogi1951

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #12 u: 14. 05. 2010. 10:47:12 »
Vlado ti i ja smo najverovatnije komsije ali se neznamo,u pravu si IOG pripada izuzetno poslusnoj i lakoj za dresuru pasmini u mom mestu ima desetak pasa i kuja ove pasmine i svi su radni i poslusni.Ja sam preprosle godine imao jedno leglo  i jedan pas i jedna kuja iz tog legla su dobri
gonici,a ostatak legla  nije sacuvan ,posto su buduci odgaivaci i vlasnici zaboravili da ih vakcinisu.
Vide se slike mojih malisana i njihove majke koja je besprekorno poslusna i radna kuja,njen brat iz istog legla je cudo od gonica na sve vrste divljaci.Nije mi poznata linija tvojih IOG ni po eksterijeru ni po radnosti.
Pozdrav...

Offline vlada.lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: istarski oštrodlaki gonič
« Odgovori #13 u: 17. 05. 2010. 08:29:19 »
Pozdrav Bogi, drago mi je da se neko posle više od deset dana javio, već sam pomisleo da je neki bojkot. Kao što sam u prethodnom postu napisao, kod mene je ova pasmina od skoro zastupljena, a nisam imao prilike vidjati ih ni po lovištima gde sam lovio, tako da jedino iskustvo koje imam sa tom pasminom je stečeno u lovu sa mojom kerušicom, koju imam od pre dve godine. Njene naravi se dosta razlikuju od naravi posavskih, balkanskih i trobojnih goniča, koji su najviše zastupljeni u našim lovištima, a koji na žalost sve manje liče na predstavnike pasmina kojima pripadaju, ali je lovcima izgleda bitnije kakvi će se oni pokazati na terenu od samog njihovog izgleda. Pozdravljam odluku takvih odgajivača. Upravo je to jedan od bitnijih razloga zbog čega sam se odlučio za pasminu koja je mnogo manje prisutna na našim terenima, a prema tome i veća verovatnoća da se radi o „čistijoj“ pasmini.
Inače štenci sa slike su pravi mali lepotani, nadam se da su budući šampioni,  a i kerušica je extra.
P.S. Ja sam iz okoline Niša
 z10