Autor Tema: Mađarska vižla  (Posjeta: 55409 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #105 u: 08. 04. 2012. 21:18:27 »
Nedavno kod kolege Dogo Argentino zadavio vižlana,ovaj ga napadao ranije-kad je stasao osvetio se i to gadno.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #106 u: 28. 05. 2012. 15:45:12 »
Znate li ko bi uskoro mogao imati štene ili gotovog psa na prodaju?
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #107 u: 28. 05. 2012. 16:29:54 »
Ja ću imati ali tek na jesen ce biti za prodaju. Ako te zanimaju ostale pojedinosti javi se na PM.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #108 u: 28. 05. 2012. 17:06:26 »
Nije ni to tako daleko,ako ne pronađem prije bit če mo u kontaktu.Koliko se otprilike kreču cijene štenadi?
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #109 u: 28. 05. 2012. 18:07:04 »
Je li problem za vižlu ako baš i nemaš puno vremena za šetnje,posao te okupira.Možda dva miseca bi i bila zakinuta,ali eto sljedeča dva bi to nadoknadili.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #110 u: 29. 05. 2012. 01:22:05 »
Je li problem za vižlu ako baš i nemaš puno vremena za šetnje,posao te okupira.Možda dva miseca bi i bila zakinuta,ali eto sljedeča dva bi to nadoknadili.
Kao i kod svih drugih pasa mogu bit neaktivni ali se onda brzo udebljaju i nemaju kondicije, pa je pozeljno barem pustiti je na setanje ako bas nemas vremena za neki jeci trening. Sto se tice lova isto tako ako je vodis ona sama radi svoj posao a poslusnos je druga stvar to sve ovisi o tome kakav je pas(jer iz istog legla mozes imat pse razlicitog temperamenta i nacina rada) i od toga kolko se radi s njim. Jedino sto je  razlika od nekih drugih pasmina Vizla ako je izlozena grubim nacinom dresure to nece doprinjet poslusnosti nego ce doc do kontra efekta.Vizlu treba pridobiti na neki drugi nacin a ne zeliti doci do poslusnosti tako sto ce vas se bojati.

Nije ni to tako daleko,ako ne pronađem prije bit če mo u kontaktu.Koliko se otprilike kreču cijene štenadi?
Krecu se od nekih 200e sto je neki minimum da bih pokrio troskove prijave legla, izrade rodovnica, tetoviranja ili cipiranja, kupiranja ako kupiras repove, i samog odhranjivanja legla.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #111 u: 03. 06. 2012. 07:35:42 »
To me zanima zato što sam poslom otsutan od kuče po dva mjeseca.Dobro uvik neko može malo to da obavi umjesto mene.Da li imate neke naznake ko bi mogao imati pravo leglo spremno za prodaju tu recimo kraj ljeta?
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #112 u: 03. 06. 2012. 23:18:10 »
Koleg pogledaj po oglasima za stence ja sam bas pretrazivao po njuskalu i ostalim stranicama ali jako slaba je ponuda.
Ako znas nekog prijatelja koji je clan HKS-a i dobija casopis "moj pas" uz koji dobijes (malu knjizicu) spisak svih legala koja su prijavljena u Hks za odredjeni vremenski interval ,mozes se tako informirat i saznati kakva je ponuda.Prosli puta kada sam dobio moj pas nije bilo legala Mađ. vizli a to je bilo za period do 24,04.2012, a prije toga je bilo smo dva legla i to u 9mj.2011g, ali s obzirom da sada i HLS ima pravo izdavati rodovnice najbolje prati oglasnike i nesta ces nac. Inace vamo kod mene u okolici je stanje s vizlama jako slabo i napatio sam se da bih nasao jednog muzjaka za parenje koji ispunjava potrebne kvalifikacije za rasplod(a to su polozen ipo i ocjena eksterijera 4 ili 5) U međumurju i oko Zagreba je nesto bolje sanje s vizlama.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #113 u: 04. 06. 2012. 03:48:12 »
Hvala ti,eto pratit ču oglase,ako doznaš nešto slobodno javi
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline chasseur

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #114 u: 21. 06. 2012. 11:45:48 »
Jučer me moj linčina baš pozitivno iznenadija, po vrućini radija ko blesav, ima 3 lipe ferme na fazana, moglo bi nešto i biti od njega. Samo mi se čini da moran izbjegavati vođenje u paru (iman jojš i minsterlendera) jer onda samo gleda šta će ovaj napraviti. Iman jedno pitanje za iskusnije kolege. Da li neko ima zapažanja o radu vižli na krševitom terenu i u polju jer mi se čini da je ovaj moj u polju puno bolji i da mu krš baš i ne leži. Doduše nije baš ni krupan (60 cm u grebenu) ali me zanima šta znaju iskusniji kolege o kolegice o tome!

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #115 u: 21. 06. 2012. 14:21:37 »
Vižla potječe iz zemlje koja je smještena u
središnjem dijelu Panonske nizine .
Generacijama stvarana za rad u polju i ravnici
stoga nije ni čudo da se tu bolje snalazi nego u
planini i kršu .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline chasseur

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #116 u: 22. 06. 2012. 11:50:14 »
onda nema druge kolega šokac nego da se sam pozovem kod vas u goste tako da se vižlan pokaže u svom prirodnom okruženju!  zagi

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #117 u: 22. 06. 2012. 12:59:20 »
Uvijek si dobrodošao  z10 .

Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Lovočuvar

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #118 u: 11. 07. 2012. 16:22:21 »
 Ima li tko zainteresiran za šteniće kratkodlake vižle?Kuja sa snimka koji sam postavio ranije se tjera pa se dvoumim dali da ju pripustim pod mužjaka ili ne pošto je situacija kakva jeste...Rodovnici bi bili od HKS-a dakle priznati od FCI-a.

Offline lesec

  • K 100
  • **
  • Postova: 141
  • Ako hoćeš u miru živjeti slušaj, gledaj i šuti !
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #119 u: 20. 11. 2012. 19:27:14 »
Nakon svih ovih komentara na račun vižle, odlučio sam ovaj tjedan idem po vižlu ! ref
-pozdrav, Lesec !