Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovne pasmine => Autor teme: norvasc - 15. 07. 2008. 18:02:11

Naslov: Mađarska vižla
Autor: norvasc - 15. 07. 2008. 18:02:11
Kako nisam vidio da je otvorena posebna tema o ovoj pasmini , odlučio sam je otvoriti ( unaprijed se ispričavam moderatoru ako negdje ima obrađena ova tema.). Zanima me iskustva iz prve ruke, ljudi koji su lovili s njima. Koje su njezine osnovne karakteristike  u ponašanju, i koliko je slična ili različita u ponašanju u lovu od njemačkih ptičara? Mogu li se u Hrvatskoj nabaviti kvalitetni štenci, koji ne bi bili samo kućni ljubimci, nego i radni psi?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: File - 15. 07. 2008. 18:14:59
Kada idem u skupne komercijalne lovove u unutrašnjost RH uvijk sa nama lovi i par vižli što sam tamo zapazi pas je izvrstan i po mom mišljenju ništa ne zaostaje za njemcom,pointerom i sl. ali sve ovisi i od psa do psa,možda sam ja slučajn o naletio na dobre vižle ali osobno su mi super pogotovo kujice,a nek koji znaju više ti više i napišu
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: mate0301 - 16. 07. 2008. 21:55:55
Iman mađarsku kratkodlaku vižlu već 4 godine. lovim s njim prvenstveno zeca i fazana. Ferma mu čvrsta samo ako divljač stoji, ako se miče on lagano ide za njom. Prošle sezone je uhvatio 2 zeca. Izvrstan je za aport, bilo s kopna ili iz vode. Nije mu problem ni zimi poći u vodu po patku. Nije baš ljubitelj gustiša (kupinu izbjegava, i ja bi da san na njegovom mistu  ;D ), bolje lovi po kršu ili šikari nego po polju, valjda mu tako paše. Ako si zainteresiran za štene, ovih dana (neznan točno kad) bi kolega triba dovesti svoju kuju na parenje.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Harry P. - 17. 07. 2008. 00:34:47
nemam baš neka osobna iskustva vezano za ovu pasminu, ali sam samo čuo da su ludi za vodom.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: norvasc - 17. 07. 2008. 11:55:07
Mate o301
Hvala na ponudi Mate , ali trenutno je nemam vremena da se posvetim tom štencu na kvalitetan način.  to se ja interesiram za neko dogledno vrijeme. Pitao bih te još samo , odlaze li daleko od tebe tvoj pas dok loviš?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: mate0301 - 20. 07. 2008. 03:27:06
Ne, do nekih 30ak metara u gustišu  d4
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: PinzHunter - 20. 07. 2008. 09:10:39
Iman mađarsku kratkodlaku vižlu već 4 godine. lovim s njim prvenstveno zeca i fazana. Ferma mu čvrsta samo ako divljač stoji, ako se miče on lagano ide za njom. Prošle sezone je uhvatio 2 zeca. Izvrstan je za aport, bilo s kopna ili iz vode. Nije mu problem ni zimi poći u vodu po patku. Nije baš ljubitelj gustiša (kupinu izbjegava, i ja bi da san na njegovom mistu  ;D ), bolje lovi po kršu ili šikari nego po polju, valjda mu tako paše. Ako si zainteresiran za štene, ovih dana (neznan točno kad) bi kolega triba dovesti svoju kuju na parenje.

Exterijerno jedan od najljepsih pasa koji ne dolaze sa nasih terena (znaci posavce,trobojce itd.. sad ne uporedjujem) i bas steta sto ne voli gustis ;) Neznam da li je to opca osobina vizle ili je to samo stvar navike?

Interesuje me kakva su iskustva u lovu na DS? Jel imao neko iskustva sa M.Vizlom?

Kolega ako imas koju sliku stavi na forum pa da vidimo.

Dobra kob
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 07. 08. 2008. 12:22:56
Poštovani kolege, ja se bavim uzgojem mađarskih vižli kratke dlake, pa ću vam reći nekoliko crtica o toj pasmini. To je srednje veliki pas-oko 25 kg, iako ima i većih primjeraka, visine do 66 cm (muški), 61 cm (ženke). Pšenične boje-od žute do crvene. Vrlo temperamentan pas koji zahtjeva dosta istrčavanja: bilo uz bicikl, bilo jogging, ili da ima veće dvorište za slobodno kretanje. To je pas koji je jednostavno univerzalan:za dom, za lov, za izložbe. Ono što odlikuje ovu pasminu je velika privrženost vlasniku, tako da je pas doslovno spreman dati život za vlasnika. Lako ih se dresira, ali bez grubosti i većih kazni jer se tada postiže kontra efekt. Ako se ne kreće dovoljno sklona je destruktivnom ponašanju. Ova pasmina nije za lanac!!!!!!! Prilikom dresure radnju je dovoljno ponoviti 3-4 puta i smatrajte da je pas usvojio radnju. Dalje treba radnju primjenjivati u praksi što je više moguće.

Odličan je aporter i mogu reći iz vlastitog iskustva da ako vam vižla ne želi aportirati provjeritie još jednom da li ste stvarno kupili vižlu ;) Šalu na stranu, ali vižla je aporter al pari retriveru.

Vižla ima karakterističan stil traženja: nije brza kao njemac, seter ili poenter, ali je temeljita. Radijus je do 50 metara ali to ovisi o vlasniku i terenu gdje lovi. Ja živim u ravničarskom djelu HR i  mene zadovoljava takav način lova. Nisam od onih koji trče za psom, već uživam u radu psa.
Ako je divljač u gustom i vižla ide za njom, bez obzira da li se radi o trnju ili granju. Ako u gustom nema divljači, nema ni vižle.

Koliko sam ja upoznat, mnogo vižli se proda u Dalmaciju, dok je mnogo manje zastupljena u središnjoj Hr. Ljudi preferiraju njemce i setere a manje vižle.
Ako ste zainteresirani za pasminu slobodno me kontaktirajte 
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Branko - 08. 08. 2008. 22:02:45
Da li imas iskustva u lovu sa Vizlom na Divlju svinju
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: dean - 08. 08. 2008. 22:51:47
Prelijep i elegantan pas da bi ga kidali veprovi, ako se mene pita!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: snajper - 08. 08. 2008. 23:49:29
Prelijep i elegantan pas da bi ga kidali veprovi, ako se mene pita!
za to je terijer ili kako neki lovci kažu potrošna roba!?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: PinzHunter - 09. 08. 2008. 07:36:56
Prelijep i elegantan pas da bi ga kidali veprovi, ako se mene pita!

deane ima tu nesto sto ti kazes. d4 stvarno lijep pas, ali eto nas kod stare teme "radna ili paradna puska" pa se nesto upitah, radni ili paradni pas??
Mozda ih gledam takvim ocima jer su stvarno lijepi psi i plementi, ali ako gledam sa cisto lovakog stava, onda moram reci da ako mu je sudjeno da ga vepar zakaci, to spada u profesionalni rizik.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: dean - 09. 08. 2008. 09:02:45
Pa nije profesionalni rizik da ga zakači vepar ako je to ptičar i pas s koji ćeš loviti prepelice, fazane, patke, zeca... Opet se vraćamo na ono da naši ljudi hoće koristiti izvijač za stezanje matice. Za svaku radnju, svoj specijalizirani alat.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: lovacpd - 09. 08. 2008. 09:10:05
Pa nije profesionalni rizik da ga zakači vepar ako je to ptičar i pas s koji ćeš loviti prepelice, fazane, patke, zeca... Opet se vraćamo na ono da naši ljudi hoće koristiti izvijač za stezanje matice. Za svaku radnju, svoj specijalizirani alat.

Tacno, alat
Ali postoje i prirucna sredstva, zar ne?

Za mene ni terijer nije potrosan!!!A ako se desi...kukam danima
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 11. 08. 2008. 20:58:39
Iako sam i sam nekakv ajmo reć uzgajivač vižli, i slažem se sa Deanom, moram priznati da se djelomično slažem sa Pitzhunterom i Lovcem. U mađarskoj nije rijedak slučaj da ljudi sa vižlama idu u pogon na svinje, ili na krvni trag. Dosta vremena provodim po mađarskim web stranicama vezanim uz vižle i do sada sam naletio na svakakve slike. Uglavnom su to "pozitivne" slike i dokazuju kako je vižla svestrana pasmina. 
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: leeetooo - 17. 08. 2008. 13:42:50
Kratkodlaka vizla markira
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Zoran - 30. 08. 2008. 09:22:02
Jackal@
pozzz

daj mi reci kad se vec bavis sa uzgojom Viž... dali im sjeces repove ili sad u zadnje vrjeme ostavljas?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lazar - 30. 08. 2008. 11:15:25
ak se misli sa psom setat ko zoran onda rep ostavit a ko misli sa psom u lov ici obavezno odsjec ,bar kod ovih kratkodlakih  ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Zoran - 30. 08. 2008. 11:17:06
ak se misli sa psom setat ko zoran onda rep ostavit a ko misli sa psom u lov ici obavezno odsjec ,bar kod ovih kratkodlakih  ;D

heheheheh  :laugh:

bas si nadaren za humor!

niti sam ja ih kotio niti uzgajo, kuja je iz austrije i oni to vise tamo nesjeku!!  :shok:
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Huntercro - 30. 08. 2008. 12:17:28
imao je moj kum  mađarske vižle i evo za 5 godina već je na trećem psu. Prvi mu oslijepio jer ga je greškom prelakirao pa ga neće eutanazirat jer po njegovom pas bez očiju je puno osjetljiviji od ovih sa očima, taj će tražit ko lud (mislim ošo čovjek u pm, pa onda bi svi lovci svojim psima iskopali oči da bolje traže) pa kad je vidio da pas ne može nikuda onda ga je dao eutanazirati, drugi mu je poginuo u lovu (zamijenili ga za lisicu)  a sad evo treći je kod njega pa se pitam koliko je vijek trajanja broju 3. Toliko o tim robusnim psima m. vižlama, hehehe. Inače za ravnicu i fazana i zeca jedan od najuporabljivih pasa. Samo mislim da nije za veliku i jaku zimu, možda bi oštrodlaka vižla bila bolja što se tiče tih vremenskih uvjeta 
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 30. 08. 2008. 17:10:48
Ja im kupiram repove na 2/3. Nitko mi nije još na tome prigovorio pa ću vjerovatno i dalje to raditi. Meni su lijepi i sa cijelim repom ali možda im je malo nezgodno u lovu sa dugačkim repom, kao što kaže Hunter.

Za Huntera

Prijatelju tvoj kum si je sam uništio prvog, sa drugim nije imao sreće,a nadam se da će sa trećim biti sve OK. Moram Vam usmjeriti pažnju na jednu činjenicu. Čovjek je poslije prve vižle kupio...... drugu, a nakon nje..........opet vižlu. Iako u našim krajevima taj pas nije baš prepopularan, onaj tko ima jednom vižlu, ima vižlu cijeli život. Kada sam imao štence, ugloavnom su me zvali ljudi koji su već imali vižlu ili nisu imali niti jednog psa, a za vižlu su čuli kako je dobra ili su ju vidjeli na djelu.

To  govori sve o ovim psima. Ja ih imam pet i moram priznati da mi je svaka prirasla srcu kao da je jedina. Pogledajte u rubrici lovstvo, lov divljaći, prepelice 2008 ividjet ćete moju kuju u lovu. Elelgancija prije svega. To nema niti jedna druga lovna pasmina. Bar za mene :) Po tome se vižla posebno ističe.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Huntercro - 30. 08. 2008. 17:17:34
ma moj kum uvijek ima neko posebno mišljenje i neće sigurno nabaviti nijednog drugog psa osim vižle
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 30. 08. 2008. 17:26:54
Nije to posebno mišljenje, to ti je tak. z10
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: kerber - 13. 10. 2008. 21:47:46
dolly
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: manjkasd - 27. 10. 2008. 18:32:14
U mojoj obitelji se lovi zadnjih 30tak godina samo sa vižlom i imam samo hvale za te pse što su i drugi gdje sam bio u lovu potvrdlili!Najbolje je to što taj pas nezahtjeva neke velike dresure i tko nema puno vremena za rad sa psom ova pasmina je idealna!Privržen je i što je meni u lovu najbitnije neide daleko tako da mi doslovce pročešljamo polako teren !Preporučio bih ga svakome 
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: dean - 27. 10. 2008. 18:36:43
Mnogi kažu da vižla ne ide rado u grmlje, gusto i kupinu. U sub su nam Jackalovi psi dokazali suprotno. Psi su ulazi i tamo gdje nisu psi guste dlake.  d4
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 30. 10. 2008. 15:51:31
U mojoj obitelji se lovi zadnjih 30tak godina samo sa vižlom i imam samo hvale za te pse što su i drugi gdje sam bio u lovu potvrdlili!Najbolje je to što taj pas nezahtjeva neke velike dresure i tko nema puno vremena za rad sa psom ova pasmina je idealna!Privržen je i što je meni u lovu najbitnije neide daleko tako da mi doslovce pročešljamo polako teren !Preporučio bih ga svakome 

 Upravo ono što sam napisao u prethodnom komentaru (Huntercro-u). Tko ima jednom vižlu, ima ju zauvijek. Neobjašnjivo "zarazni" psi. jedino se ne slažem oko: "Najbolje je to što taj pas nezahtjeva neke velike dresure i tko nema puno vremena za rad sa psom ova pasmina je idealna". Baš suprotno. Ova pasmina zahtjeva dosta vremena i druženja jer je izuzetno druževan pas i u suprotnom je destruktivan. Lako se dresira i najbolje uči kroz igru, između ostalog kao i sve ostale pasmine.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Huntercro - 30. 10. 2008. 21:32:53
Radni ali i mekani psi što se tiče naravi i učenja što je pogodno za lovce
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: medo - 31. 10. 2008. 09:00:42
Ne cudi me da vizla ode ponekad u grm jer to rade i neki drugi ako ih naucis od malena.Meni od svih pasa koje sam imao jedino jedan seter nije htio u kupinu,svi ostali jesu bez obzir na pasminu medjutim bretonac zbog svoje gradje bio je uvijek u tom poslu najbolji.
 Najvise su grmlje mrzili psi duge dlake jer su znali zaglaviti medjutim nije ih sprijecilo da opet odu u grm. Ipak za grmlje su bretonci broj 1.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 31. 10. 2008. 09:36:18
Medo - potpuno se slažem s tobom da je bretonac pas br.1 za gusto. Na kraju krajeva takve je  građe: nizak, guste dlake i odličnog njuha. I to nitko ne može osporiti, ali mislim da je Dean u svom postu htio istaknuti ulazak vižli u gusto iz razloga što većina lovaca (pogotovo na pernatu divljač) ismijava ovu pasminu zbog njene nježnije naravi, kratke dlake i građe poput Jeremije iz Alan Forda. Pravi ptičar, bez obzira na pasminu, mora ulaziti u gusto, pod uvjetom da ge "vuče" miris. U suprotnom, takav pas je, po meni, bedast.

A sad malo OT: ja sam vidio dosta engleskih setera koji nisu htjeli aportirati. Zašto?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: medo - 31. 10. 2008. 09:40:29
ma znam sto je Dean htio reci i slazem se da je glupost neku pasminu generalizirati jer vecina pasa nije trebnirana na pravi nacin i kao takvi nisu mogli dati svoj max.
 Vizla je super pticar bio i ostao.
Aportiraju svi psi koji se uce. Seteri i svi ostali. One koje nisam ucio nisu znali ;)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 31. 10. 2008. 13:02:00
ma znam sto je Dean htio reci i slazem se da je glupost neku pasminu generalizirati jer vecina pasa nije trebnirana na pravi nacin i kao takvi nisu mogli dati svoj max.
 Vizla je super pticar bio i ostao.
Aportiraju svi psi koji se uce. Seteri i svi ostali. One koje nisam ucio nisu znali ;)

Pitam zato što su psi imali različite vlasnike i nisu bili u krvnom srodstvu. Mala je vjerojatnost da nitko od njih nije dresirao psa aportu.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: medo - 31. 10. 2008. 13:11:19
Ne znam stvarno sto bi moglo biti ali ne bih generalizirao jer nisam to jos cuo za setere.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 31. 10. 2008. 13:17:22
Ne znam stvarno sto bi moglo biti ali ne bih generalizirao jer nisam to jos cuo za setere.

Imaš pravo, ne treba generalizirati. Psi su bili izvrsnog njuha, brzine i radijusa, ali apotiranje= nula. dođe do divljači, gurne ju nosom, okrene se i ode.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: dean - 31. 10. 2008. 14:45:54
Od otočnih ptičara se ne traži da imaju urođeni aport, od kontinentalnih se to traži.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 31. 10. 2008. 20:06:58
Mislim da se od setera baš traži aportiranje, jer pointeri su koristili isključivo za traženje i markiranje, a seteri i retriveri za aportiranje.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: HuntR - 01. 11. 2008. 00:04:13
americki odgajivaci labradora su jos devedesetih dokazali da es osobine aportiranja i markiranja potiru,tj uz izvesnu obuku su uspeli da labradore nauce da legaju na divljac.ako to uzmemo kao cinjenicu onda selekcija koju su englezi vrsili sa seterima i poenterima u cilju ostvarivanja izuzetne marke moze dovesti do slabog aporta ali to nikako ne znaci da se tome ne moze pas nauciti.kako su odgajivackom radu u stvaranju kontinentalnih rasa ucestvovali poenteri prvenstveno a nista mnogo manje i seteri krajnosti u izuzetnoj marci i losem aportu i obrnuto mogu da se jave,ali i isprave.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 12. 04. 2009. 21:17:39
Evo da predstavim najnovijeg clana moje "kinoloske druzbe".

Mladi muzjak Vizle, vlasnistvo mog susjeda.

Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Kljunko - 16. 04. 2009. 10:00:06
 Ove su s poslijednjeg CACIB-a u Zagrebu
(http://img9.imageshack.us/img9/6578/p2120062.th.jpg) (http://img9.imageshack.us/my.php?image=p2120062.jpg) simpatične i druželjubive, veseli i znatiželjni psi i baš su me zainteresirali  z4
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: dean - 16. 04. 2009. 10:15:53
hehehe zna se čiji su to psi...
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 11. 05. 2009. 21:04:42
hehehe zna se čiji su to psi...

Vidi, vidi. Od kud su mi samo poznati ti psi.
Hmmmm. Ah da, pa to su moji: Ajka i Campo, a skrivena od pogleda je Gogi.
Gogi je  na toj izložbi osvojila CACIB, CAC i BOB, a Ajka PRM i JBOB. Campo je bio lošije sreće pa je dobio samo vrlo dobar.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 11. 05. 2009. 21:09:25
Na Specijalki ptičara i retrivera u Dugom selu Gogi je osvojila CAC i time stekla pravo na titulu Hrvatskog šampiona u ljepoti.

Kroz 3 - 4 tjedna bi se trebala tjerati tako da početkom kolovoza očekujem prinove.  pesi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Jackal - 18. 09. 2009. 09:12:46
Konačno su stigle prinove. Gogi je 10.09.2009. oštenila 7 mališana, 4 muška i 3 ženke. Malci dobro napreduju, debeli su ko buftle. A kako i nebi kad su stalno "zakačeni" za memine cice. Potencijalni kupci mogu se javiti na pm.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: bena - 18. 09. 2009. 16:06:54
al su ljepi zagi ,kolika im je cjena otprilike ako nije poslovna tajina ččč
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 04. 10. 2009. 13:02:50
Evo jedna slika najcool izlagaca nedavnog Adriatic Boat Show-a u Šibeniku...  ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: drops - 24. 11. 2009. 19:55:04
imam žensko štene mađarske vižle od 5 mjeseci pa me zanima kada će početi sa fermom i kada trba započeti sa uvođenjem  u lov
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 05. 07. 2010. 23:24:22
Kratkodlaka Madjarska Vizla - Rövidszörü Magyar Vizsla
FCI 7.1.1-57


Pocetkom 18. veka pojavili su se prvi primerci danasnjeg oblika ovog zutog lepotana. Zivahnog je temperamenta, srednje velicine, elegantan, nesto lakse gradje, uravnotezen, izbalansiran pas. Verovatno jedini lovni pas za koga je i u standardu upisano - pored njene izrazene strasti za lovom, oseca se dobro i u stanu lovca.

Slika

U nini se da osim lovistima je dosta nepopularna zbog duzine dlake(kratka). Veliki broj lovaca odbija lov sa ovim psom jer navodno ne lovi zimi. Ovo je velika zabluda jer na nasim terenima love i drugi kratkodlaki pticari ili poenteri, pa se ni oni nisu smrzli u lovistu. Cini se da nasim lovcima vise smeta njen karakter nego dlaka. Veoma lako se obucava, ali ne podnosi grube postupke, odlicno pamti i odlikuje je izuzetna strast za lovom.

Odlican je aporter i poznata je po cvrstom stajanju, ima odlican nos i izrazenu nadarenost za pracenje traga, veliku volju za rad u vodi i perfektan kontakt pri vodjenju. Sve ove osobine su veoma pozeljne pa se upravo zbog njih jedan mali broj lovaca ipak odlucuje za lov sa ovom plemenitom rasom. Do pre nekoliko godina madjarskih vizla je bilo veoma malo kod nas, ali se taj broj polako povecava. Kvalitet vizli u YU je relativno dobar. Problemi koji postoje su vrlo slicni sa problemima koji se mogu sresti i kod madjarskih pasa (maticna zemlja).

Najvise gresaka i one su uglavnom i najteze je na glavi psa: siljasta njuska, sive oci, glava gonica ili hrtasta glava. U lovu na nasim terenima veoma se dobro pokazuje u lovu na sitnu pernatu i dlakavu divljac. Pravo zadovoljstvo je loviti fazana sa vizlom. Vecina vizli dosta stane kasno u marku u odnosu na druge lovacke pse, ali vizla koja jednom markira, ona to uvek radi. Cvrsto stoji na divljac i dok je gledate kako markira, zaista mozete uzivati.

Vizla je druzeljubiv pas, u lovu joj ne smeta prisustvo drugih pasa i drugih rasa, nije agresivna, ali cuva lovinu i lovacku opremu. Odlican je i cuvar kuce i necete lako uci i nju ako nema vlasnika. Voli decu i za nju je voznja pravo zadovoljstvo. Po misljenju eksperata preteca vizle je panonski gonic. U nastajanju rase vaznu ulogu je imao i zuti turski pas. Njena mogucnost aklimatizacije nadaleko je poznata, neumorno radi i po najvecoj vrucini.

Glava je suva plemenita, dobro proporcionalna. Stop je blag, nosnik uvek prav. Nosna pecurka je dobro razvijena po mogucstvu sa sirokim nozdrvama. Zubalo je makazasto, oci blago ovalne, pogled zivahan i inteligentan. Pozeljne su tamne oci. Usi su srednje velike i nesto na unutra i srednje visoko usadjene, leze ravno ka licu. Imaju oblik zaobljenog slova V. Telo je snazno i dobro proporcionalno, greben je istaknut i misicav, ledja kratka i ravna. Grudni kos dopire do laktova i srednje je sirok. Rebra su srednje zasvodjena. Prednje noge su ravne, sa snaznim kostima, zatvoreni laktovi. Zadnje noge su misicave, srednje uglovane. Rep je nize usadjen, srednje snazan, suzava se i na kraju je blago zavijen. Kupira se 1/4 duzine repa.

Dlaka je gusta, kratka, prilezuca, ravna i ostra. Boja je zuta.

Idealna visina muzjaka je 56-61cm,a zenke 52-57cm. Tezina je od 22-30kg.

Diskvalifikacone greske su: odstupanja u odnosu na visinu preko 4 cm, visebojni plast sa crnim i belim prugama, bele sape, siljata njuska, uska lobanja, svetle, sive ili mrke oci razlicitih nijansi, entropija, ektropija, nosna pecurka ruzicaste boje, kapci sa crnim pigmentom. Devijacija celjusti, opusteni uglovi usana, znatno izrazen fanon, boja svetlija od boje zutog voska, albino pas, plasljiv pas, displazija kuka. Muzjaci moraju imati dva spustena testisa.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 05. 07. 2010. 23:25:34
nadam se da još uvek ima zaljubljenika u Mađarsku vižlu,
veoma plemenita rasa
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: kolovski - 14. 07. 2010. 08:46:35
Evo, i moja vižla Ajka i terierka Fina i kolegov prepeličar puno volijo vodo in vodno delo ;D nosl
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: KREC - 25. 08. 2010. 14:33:40
Pre nekih 14 godina sam dobio na poklon stene vizle staro 6 meseci i zvala se Bella.To sam dobio od zeta,a on opet od svog komsije pa posto nije lovac odmah je meni prosledio.Poceo sam sa obukom i sve je ubrzo krenulo pravim tokom i Bella je izrasla u vrhunskog lovnog pomocnika koji je bio nesto slabijeg exterijera.Nikad niti jedna izgubljena divljac i nikad povisen ton niti predaleko odlazi od mene kad se lovi zec,jednostavno savrsen pomocnik u lovu nesto slabijeg tempa u odnosu na Nemce i engleze,a meni je bio gust loviti sa njom bez ijednog opterecenja.Mirko
***PREPORUCUJEM*** onima koji nece da ih boli glava dok love***
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 17. 09. 2010. 17:05:17
Vižla je zato gospodski pas, prijatelj familije i odličan lovac, svestrano upotrebljiva, elegantna i plemenita,
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: kolovski - 05. 12. 2010. 22:07:14
Ajka je zaustavila lisicu, koju sam pucao na grupnoj lovu, po cca. 50m:
http://www.youtube.com/watch?v=x4Tcn0GJatM# (http://www.youtube.com/watch?v=x4Tcn0GJatM#)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 06. 12. 2010. 12:52:04
evo i moje vizle!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: evaeva - 06. 12. 2010. 19:32:26
Ovaj video malo mi djeluje apsurdno, ova lisica nije zaslužila takav tretman nakon odstrjela, barem ne da to vide svi na ovome forumu, prema divljači se treba odnositi sa poštovanjem.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: kolovski - 07. 12. 2010. 12:51:27
Evaeva, jer je bolje da lisica pogine u mukama ili je bolje da jo pas zaustavi i zadavi? Još jedno pucanje je bilo nemoguče jel bi upucao još psa.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 07. 12. 2010. 13:22:07
drago mi je da nešto i ovde dešava,
ja takođe imam vižle i terijere, idealna kombinacija,

napišite malo o vašoj vižli, ko su roditelji, koliko je stara...
dobar pogled!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: wolf - 07. 12. 2010. 15:26:12
Ovaj video malo mi djeluje apsurdno, ova lisica nije zaslužila takav tretman nakon odstrjela, barem ne da to vide svi na ovome forumu, prema divljači se treba odnositi sa poštovanjem.

Malo, da zagovaram kinološkog kolegu Kolovsloga. Video nije ništa neobičan, to se događa u šumi, na terenu...Objavijo je na internetu i šta sada? Psi moraju, da se nekdje nauče radit...i na kraju krajeva, ne možeš ništa da nepraviš kad pas ima nagon i takvu prirodu u sebi...bolje nego da bi bježao od lisice i to sam vidijo  fre
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: grga33 - 07. 12. 2010. 17:15:12
Ovaj video malo mi djeluje apsurdno, ova lisica nije zaslužila takav tretman nakon odstrjela, barem ne da to vide svi na ovome forumu, prema divljači se treba odnositi sa poštovanjem.

Malo, da zagovaram kinološkog kolegu Kolovsloga. Video nije ništa neobičan, to se događa u šumi, na terenu...Objavijo je na internetu i šta sada? Psi moraju, da se nekdje nauče radit...i na kraju krajeva, ne možeš ništa da nepraviš kad pas ima nagon i takvu prirodu u sebi...bolje nego da bi bježao od lisice i to sam vidijo  fre
to bih volio vidjeti kako pas bijezi od lisice imate li to snimljeno  hao hao hao
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: kolovski - 07. 12. 2010. 17:26:03
Nema problema ni pri jahanju konja:  z6
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 07. 12. 2010. 22:55:22
e ovako nešto zaista nisam videla,
divno je videti,

čestitam vam,
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 10. 12. 2010. 14:26:55
Vidim u ovoj temi se dosta priča o tome kao da vižle ne idu u vodu ,gutiš,jagodnjak,da su neotporne na zimu i slične gluposti. To su većinom razmišljanja onih koji nikad vižlu nisu imali, a još gore sve što nije njemački ptičar njima nevalja. Ja iman i njemca i vizlu i mogu reći samo da su oba  jako dobri, neki vlasnici vizli su dobro napisali da vižla sporje radi od njemca i ne zaleće se kao njemac, i kada je na tragu sporo se približava divljači i tek kada je sigurna markira.Njemac je tvrđi brži i robusniji u radu ali to neznači da vižla nece odraditi posao kako treba,  bilo je dosta slučaja da njemci prele teren a vizla iza njih diže fazane. A što se tiče onog radni ili paradni, to zavisi isključivo od vlasnika. I nije uredu ni za koju rasu pisati da je potrosna roba ili imati razmišljanje u stilu :uzmes njemca pa ga rajbuješ do iznemoglosti pa jos ako te neposlusa onda ga isprebijaš pa će bit super.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 18. 12. 2010. 01:44:51
tema je mađarska vižla,
ja imam vižle nemce kratkodlake i NLterijere,
svaka ova rasa ima svoj stil i način rada specifičan,
veoma je neukusno reći za nkd da je potrošna roba, pa za čega onda takvim ljudima služi pas, ne makar kakav, nego lovački pas,
on treba da je prijatelj lovcu, pa tek tada i veliki pomagač u lovu,
lov bez psa nije lov,

vižla je gospodski pas i tako radi, ako je dobro negovana vremenski uslovi joj svi odgovaraju,

ko nije lovio sa vižlonom, taj nezna šta je vižla
Dobar pogled!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: HunterDon - 24. 12. 2010. 13:42:12
Gospodska pasmina naših susjeda!  teaa

http://www.youtube.com/watch?v=7QjD18wQq28# (http://www.youtube.com/watch?v=7QjD18wQq28#)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 26. 12. 2010. 20:31:58
Meni ovaj video dušu cijepa(druga polovica). Nadam se da cu vam jednog dana i ja ovako nesto usnimiti i pokazati ;D

http://www.youtube.com/watch?v=wYBdwU2zUTI# (http://www.youtube.com/watch?v=wYBdwU2zUTI#)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 28. 12. 2010. 22:28:33
e sada neka me neko ubedi da vižla nije gospodski pas,
ovakav rad je svojstven vižli, samo go nema to kod kuće i nezna šta je lov sa uživanjem, elegantan pas koji vam omogućava uživanje,
to je vižla,
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: mario31 - 29. 12. 2010. 18:52:57
Neznam jel ovo prava podrubrika za to ???
Tražim štene Mađarske vižle naravno sa papirima ,pa ako netko ima molim neka se javi - hvala..  z2
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 30. 12. 2010. 12:41:22
kolega pogledaj malo po oglasima(na njuškalu i slicnim stranicama)  nedavno sam vidio da je bilo imas i na.  /www.lovac.info/index.php?option=com_marketplace&page=show_ad&catid=2&adid=3597&Itemid=156
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Schultz and Larsen - 30. 12. 2010. 14:37:04
Svarno mi se koza najezila od ovog zadjeg videa od nostroma....lijepo vidjeti.. zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 31. 01. 2011. 19:09:37
Meni ovaj video dušu cijepa(druga polovica). Nadam se da cu vam jednog dana i ja ovako nesto usnimiti i pokazati

Evo nesto za pocetak. Prvi izlazak sa "pecaljkom"...

(http://i54.tinypic.com/2ajalaw.jpg)

(http://i53.tinypic.com/14bs5js.jpg)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 31. 01. 2011. 23:30:54
lepo, od kojih je pasa.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: zmajcom - 01. 02. 2011. 21:47:06
ja imam vižlu 4g,koliko sam zadovoljan s njom!?? pa rekao bih ocjenu 3,zašto,prvenstveno ferma joj je kratka(u metrima a i u vremenu stajanja),mada su joj roditelji odlični lovni psi,bio sam u lovu i s braton od moje kuje čista 5ica,dal je u nosu problem neznam,dal je u meni opet neznam  ččč.ide ona u vodu i u sred zime,nisam baš vidio da je zimogrizna,al mi je mekana u trnju...poslušna je pravo(što je starija to je bolja),nije potrebna šipka za dresuru(bar meni ne)osjetljiva je na glas(č: povišen ton).sve u svemu lijep pas al moj idući pas je bretonac just
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 01. 02. 2011. 22:26:25
lepo, od kojih je pasa.

Ne znam, jos nisan dobija papir. Pasce je stiglo "poluiznenada" iz Vojvodine i ceka se eksportni rodovnik. Kad ga dobijem objavit cu ga.

Mozete li vi odgovoriti malo na ovaj post od zmaja, odnosno opisati nam malo kako radi vizla. Meni je to zanimljivo da znam promatrati sta se dogadja i je li to dobro ili lose.

A glede ovoga o lipoti, pa meni je Vizla daaleko najlipsi pas kojega san vidija pa ako i ne bude radan vodat cu ga u setnje da odmorim malo dušu.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 03. 02. 2011. 13:11:01
rad vižle se ne može porediti sa radom bretona, a ni sa ostalim rasama lovnih pasa,
njen rad je specifičan, ne ide brzo ni daleko, ne trpi grubost i dovoljno je povisiti glas, individualno od psa do psa, kada staje u marku, kada stane prvi put to je do kraja života, ne promašuje, ima pasa koji u 18 mesecu prvi put markiraju, a kasnije nikada ne promaše divljač,
laka je za obuku, privržena i veoma umiljata,

nadam se da sam vam pomogla, ako još nešto hoćete da čujete, kažite, ako znam veoma rado ću vam pomoći,

ps. čestitam vam na odabiru rase, gospodski će te loviti i uživati u lovu,
Dobar Pogled!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 21. 02. 2011. 10:08:35
lepo, od kojih je pasa.

Evo rodovnik...

pozz
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 23. 02. 2011. 21:34:13
nadam se da će te biti zadovoljni,
ne poznajem te pse, ali rad i ne brinite
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 06. 03. 2011. 19:12:41
nadam se da će te biti zadovoljni,
ne poznajem te pse, ali rad i ne brinite

Malo smo zapeli na pecaljki jer ne znam sta dalje. Al bar ima lipih slika jer je na pecaljku ferma cvrsta... z5
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nostromo - 06. 03. 2011. 19:15:27
....i jos malo.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: nazime - 06. 03. 2011. 19:16:00
Neki dan sam dobio informaciju da se poklanja štenad madžarske vižle, stara 4 mjeseca, sa papirima pa neka pustim glas.
Ako ima itko zainteresiran neka se javi na PP, pa ću kontaktirati osobu od koje sam dobio inf. jel to još aktualno.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 07. 03. 2011. 18:53:17
(http://img35.imageshack.us/img35/1269/hpim2094u.jpg) (http://img35.imageshack.us/i/hpim2094u.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

jedna od mojih vižli
inter sh, lovna kuja,
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 07. 03. 2011. 18:58:30
(http://img156.imageshack.us/img156/2240/s6303364.jpg) (http://img156.imageshack.us/i/s6303364.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
ali voli i ovako, pogotovo kad je zima,
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: kolovski - 21. 03. 2011. 15:03:22
 z1  rol  ref  ref Ima novog pojačanja  ;D (3 muške i 6 ženske štenadi)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Grabovac - 21. 03. 2011. 16:28:37
nikad nisam vidjeo vižlu u lovu osim kako ih šetaju osijekom ako si blizu osijeka ibaranje volio bih vas pozvati u lov da vidim kako radi zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 22. 03. 2011. 00:20:16
ako je ovaj poziv meni upućen, vrlo rado
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lovočuvar - 28. 08. 2011. 22:11:16
Tema je zamrla a ja imam novinu u svojoj uzgajivačnici pa ću ju obnoviti malo.Napokon sam nabavio davnu želju,vižlu,i ne mogu biti zadovoljniji sa njenim radom i ponašanjem!Moja topla preporuka svima koji žele uživati u lovu sa psom ptičarom! z2
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: KREC - 13. 09. 2011. 13:26:40
Kolega bas mi je drago da si zadovoljan sa Vizlom kao sto sam ja nekad bio  zagi Budi siguran da cu kad preguram 60 godinu sigurno nabaviti jednu Vizlu ali jarko narandzaste ili ti fox -red boje jer mi je to davna zelja i loviti kao pravi penzos bez imalo nervoze.Vizle su divne i one su vise od psa,a o njihovoj smirenosti i sigurnosti stvarno ne treba trositi reci jer je vec sve recheno.
dobar vam pogled,Mirko
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 14. 09. 2011. 21:54:04
neznam gde su vižlaroši,
inače, vižla je više od psa, prvo je prijatelj....odličan lovac...
volim ih i zato ih i imam... :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 28. 09. 2011. 14:26:49
Pozdrav svima.
Nedavno san posta vlasnik vižle, i to sasvim slučajno. Neman puno iskustva sa lovačkim pasima jer san i sam neiskusan (još neman oružanu dozvolu). Vižla će 18. 10. navršiti 6 miseci. Počeja san je voditi u polje di ima fazana nek se malo uči pošto san jedino radija na pecaljku sa njom. Kad radi na pecaljku stane u fermu koja traje oko 20 ak sekundi, i to na udaljenosti od oko pola metra. Jučer kad smo bili u polju podigla je fazana bez da ga je fermala. Da li da je pustim da sama skuži fermu ili da to provan sam popraviti na način da postavin živu prepelicu u kavez u polje pa da je držin na uzici kad se približi na neku pristojnu udaljenost, i treban li se uopće opterećivati s time s obzirom da je pas još uvik mlad.
Hvala i dobra vam kob.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: jura23 - 28. 09. 2011. 20:18:50
samo idi što više u polje. marka ce doc sama od sebe... neka te ne brine što nije stala u fermu na prvog fazana...možda neće ni na desetog...
samo idi i puštaj je da radi...
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 29. 09. 2011. 11:30:51
u radu je spas, onda nema straha, fala na savjetu i javin se za par dana kad vidin kakva je situacija!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: evaeva - 02. 10. 2011. 11:33:18
Za par dana nećeš istrenirati psa da ti ferma, ipak treba proći i nekoliko mjeseci upornoga rada da pas osjeti divljač i to javi fermom.
Samo pusti da pas odrađuje svoje, budi uporan i rezultata će zasigurno biti.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 02. 10. 2011. 21:50:39
ma sigurno to neće biti za par dana, malo san se nespretno izrazija, da se ne bi pomislilo da san stvarno mislija da se pas može naučiti za par dana
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 05. 10. 2011. 20:36:38
to je jako mlad pas i treba biti uporan i voditi u revir,
ne brinite se puno, samo vodite,
dobar pogled!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lovočuvar - 12. 11. 2011. 19:34:34
Evo da postavim snimke moje Vižle da malo tema zaživi ponovo.   http://youtu.be/C970p_u-Aqs (http://youtu.be/C970p_u-Aqs)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lovočuvar - 12. 11. 2011. 19:36:25
I jedna snimka nakon koje sam odlučio da više ni pušku ne nosim u lov već samo ražanj za slaninu i kobasicu! rol   http://youtu.be/0l9yOuV125Y (http://youtu.be/0l9yOuV125Y)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: šokac - 13. 11. 2011. 00:01:25
Još da ova godina nije ovakva sušna i da ima
bar malo vlage u ovim našim ravničarskim krajevima ,
stajala bi ona na šljuku a ne na fazana u toj branjevini .
Uglavnom  zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: norvasc - 13. 11. 2011. 09:44:08
Na ovom drugom filmiću, je li to ona njega sama ulovila? Prekrasna kuja. Čestitam na tako dobrom psu.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lovočuvar - 13. 11. 2011. 17:42:32
Jeste,sama ga je ulovila,zato kažem da od sada u lov na fazane nosim samo ražanj,puška mi i ne treba!  happi Nisam uspio snimiti kada je htio poletiti fazan,u tom gustišu sam bio i preblizu.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Harry P. - 13. 11. 2011. 19:06:44
I jedna snimka nakon koje sam odlučio da više ni pušku ne nosim u lov već samo ražanj za slaninu i kobasicu!

U potpunosti se slažem s tobom.    just just
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 15. 11. 2011. 01:13:10
vižla je vižla, pa tako da možete sigurno u lov nositi samo ražanj,
i za njega će nešto uloviti, čestitam vam!!!! z2
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 22. 01. 2012. 21:28:19
Moj vižlan proradija sad kad je navršija 9 miseci, inče iman još malog minsterlander koji ima 7 miseci, i vižlan je dosta pasivniji od njega u traženju. Inače bi mu uvik savršeno sekundira, ali sad se situacija počinje minjati, i vižlan preuzima dosta inicijative, ali šta je najbitnije ne trče jedan isprid drugoga nego poštivaju fermu! Slike ili snimke ću staviti čim uzmognem!
P.S. ova šta vata žive fazane je strašna!!!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lovočuvar - 23. 01. 2012. 17:44:19
Hehehe hvala kolega,kuja je za čistu 10-ku u radu!Još samo da se protjera da ju mogu pripustiti pod dobrog mužjaka...
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 23. 01. 2012. 19:10:32
Evo sličica moga vižlana u fermi!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: HS-2000 - 23. 01. 2012. 21:19:03
Kolega lovočuvar svaka čast na odličnom psu... zagi
To je velika čast i odgovornost imati takvog psa...
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 23. 03. 2012. 15:31:05
Zamolio bih vas ako imate ili znate ljude koji imaju dobrog muzjaka kratkodlake Mađarske Vizle za parenje da mi se javite  porukom ili napisete broj telefona. Kuju bih trebao parit odprilike u 4. ili 5. mjesecu. Prosle godine ostvarila je sampionat CH-HR. 
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lovočuvar - 07. 04. 2012. 20:29:09
HS-2000 hvala puno!Ako koga zanima moja vižla sa ovih snimaka na prodaju je,oglas je na njuskalo.hr,vukovarsko-srijemska županija.Jednostavno,potreba za novcem jer sam u izgradnji kuće što mi je prioritet sada,a imao sam i drugih izdataka pa na žalost tražim novog vlasnika za nju a i slabo lovim više sitnu divljač.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: grom - 08. 04. 2012. 21:18:27
Nedavno kod kolege Dogo Argentino zadavio vižlana,ovaj ga napadao ranije-kad je stasao osvetio se i to gadno.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: bat - 28. 05. 2012. 15:45:12
Znate li ko bi uskoro mogao imati štene ili gotovog psa na prodaju?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 28. 05. 2012. 16:29:54
Ja ću imati ali tek na jesen ce biti za prodaju. Ako te zanimaju ostale pojedinosti javi se na PM.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: bat - 28. 05. 2012. 17:06:26
Nije ni to tako daleko,ako ne pronađem prije bit če mo u kontaktu.Koliko se otprilike kreču cijene štenadi?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: bat - 28. 05. 2012. 18:07:04
Je li problem za vižlu ako baš i nemaš puno vremena za šetnje,posao te okupira.Možda dva miseca bi i bila zakinuta,ali eto sljedeča dva bi to nadoknadili.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 29. 05. 2012. 01:22:05
Je li problem za vižlu ako baš i nemaš puno vremena za šetnje,posao te okupira.Možda dva miseca bi i bila zakinuta,ali eto sljedeča dva bi to nadoknadili.
Kao i kod svih drugih pasa mogu bit neaktivni ali se onda brzo udebljaju i nemaju kondicije, pa je pozeljno barem pustiti je na setanje ako bas nemas vremena za neki jeci trening. Sto se tice lova isto tako ako je vodis ona sama radi svoj posao a poslusnos je druga stvar to sve ovisi o tome kakav je pas(jer iz istog legla mozes imat pse razlicitog temperamenta i nacina rada) i od toga kolko se radi s njim. Jedino sto je  razlika od nekih drugih pasmina Vizla ako je izlozena grubim nacinom dresure to nece doprinjet poslusnosti nego ce doc do kontra efekta.Vizlu treba pridobiti na neki drugi nacin a ne zeliti doci do poslusnosti tako sto ce vas se bojati.

Nije ni to tako daleko,ako ne pronađem prije bit če mo u kontaktu.Koliko se otprilike kreču cijene štenadi?
Krecu se od nekih 200e sto je neki minimum da bih pokrio troskove prijave legla, izrade rodovnica, tetoviranja ili cipiranja, kupiranja ako kupiras repove, i samog odhranjivanja legla.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: bat - 03. 06. 2012. 07:35:42
To me zanima zato što sam poslom otsutan od kuče po dva mjeseca.Dobro uvik neko može malo to da obavi umjesto mene.Da li imate neke naznake ko bi mogao imati pravo leglo spremno za prodaju tu recimo kraj ljeta?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 03. 06. 2012. 23:18:10
Koleg pogledaj po oglasima za stence ja sam bas pretrazivao po njuskalu i ostalim stranicama ali jako slaba je ponuda.
Ako znas nekog prijatelja koji je clan HKS-a i dobija casopis "moj pas" uz koji dobijes (malu knjizicu) spisak svih legala koja su prijavljena u Hks za odredjeni vremenski interval ,mozes se tako informirat i saznati kakva je ponuda.Prosli puta kada sam dobio moj pas nije bilo legala Mađ. vizli a to je bilo za period do 24,04.2012, a prije toga je bilo smo dva legla i to u 9mj.2011g, ali s obzirom da sada i HLS ima pravo izdavati rodovnice najbolje prati oglasnike i nesta ces nac. Inace vamo kod mene u okolici je stanje s vizlama jako slabo i napatio sam se da bih nasao jednog muzjaka za parenje koji ispunjava potrebne kvalifikacije za rasplod(a to su polozen ipo i ocjena eksterijera 4 ili 5) U međumurju i oko Zagreba je nesto bolje sanje s vizlama.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: bat - 04. 06. 2012. 03:48:12
Hvala ti,eto pratit ču oglase,ako doznaš nešto slobodno javi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 21. 06. 2012. 11:45:48
Jučer me moj linčina baš pozitivno iznenadija, po vrućini radija ko blesav, ima 3 lipe ferme na fazana, moglo bi nešto i biti od njega. Samo mi se čini da moran izbjegavati vođenje u paru (iman jojš i minsterlendera) jer onda samo gleda šta će ovaj napraviti. Iman jedno pitanje za iskusnije kolege. Da li neko ima zapažanja o radu vižli na krševitom terenu i u polju jer mi se čini da je ovaj moj u polju puno bolji i da mu krš baš i ne leži. Doduše nije baš ni krupan (60 cm u grebenu) ali me zanima šta znaju iskusniji kolege o kolegice o tome!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: šokac - 21. 06. 2012. 14:21:37
Vižla potječe iz zemlje koja je smještena u
središnjem dijelu Panonske nizine .
Generacijama stvarana za rad u polju i ravnici
stoga nije ni čudo da se tu bolje snalazi nego u
planini i kršu .
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 22. 06. 2012. 11:50:14
onda nema druge kolega šokac nego da se sam pozovem kod vas u goste tako da se vižlan pokaže u svom prirodnom okruženju!  zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: šokac - 22. 06. 2012. 12:59:20
Uvijek si dobrodošao  z10 .

Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Lovočuvar - 11. 07. 2012. 16:22:21
 Ima li tko zainteresiran za šteniće kratkodlake vižle?Kuja sa snimka koji sam postavio ranije se tjera pa se dvoumim dali da ju pripustim pod mužjaka ili ne pošto je situacija kakva jeste...Rodovnici bi bili od HKS-a dakle priznati od FCI-a.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: lesec - 20. 11. 2012. 19:27:14
Nakon svih ovih komentara na račun vižle, odlučio sam ovaj tjedan idem po vižlu ! ref
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 22. 11. 2012. 00:26:07
bravo i dobro došli među vižlaroše, uživaćete sigurno sa vižlom
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: lesec - 22. 11. 2012. 10:49:32
bravo i dobro došli među vižlaroše, uživaćete sigurno sa vižlom
Hvala !
Evo več jučer sam otišao kod kolege u Bjelovar po vižlana starog 7 mjeseci, sad smo još u fazi upoznavanja ali več sam primjetio neke odlike koje sam pročitao u prethodnim postovima, npr. obožava aportirati ! 1liga
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: lesec - 22. 11. 2012. 18:04:48
Evo i prve fotke, a vjerujte da će ih biti još ! fre
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: deeejan - 22. 11. 2012. 22:42:05
prva liga lesec,samo se dobro upoznajte d4 :smil4226ce1d491b5: bravooo
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Štef - 22. 11. 2012. 23:11:02
bravo imenjaće. A kaj su baseti rekli na nove pomagaće ?  ;)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: huntinggirl1 - 22. 11. 2012. 23:53:39
čestitam vam, vižla će vam se uvući pod kožu, još ako imate dece, vi ste skuvani........
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: lesec - 23. 11. 2012. 11:57:16
bravo imenjaće. A kaj su baseti rekli na nove pomagaće ?  ;)
Hvala imenjače, kuja je jako liberalna po tom pitanju, a mužjak ga tolerira za sad, samo što se mali previše kur.i pa bi moglo biti fajta, naravno da ja to neču dozvoliti, a i svaki je u svim boksu ! zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Spirit of hunting Vizsla - 19. 05. 2013. 22:02:46
V leglu madžarskih vižel iz psarne Spirit of hunting, poleženih 25.07.2012, sta na voljo še samček in samička – JALA Spirit of hunting in JUNIOR Spirit of hunting. Gre za kombinacijo značajsko stabilnih in predvsem delovnih linij: Ajka Kranjčeva, HD-A,  pdb., ŠPP, 1xBOB (psica se ne razstavlja ampak uporablja pri lovu, kjer se odlikuje predvsem v vodnem delu in izredni želji aportiranja) in Hungária Champion Józsalaki Alfonz, HD-1,  4XRes.CACIB, 10XCAC, 6X exellent, 1x very good, 'Approved' qualification 116 points – excellent, Hunting test at age 6 months, 179/200 points, Autumn Working Exam I., Field and Water Trial II. Alfonz je izredno inteligenten, umirjen in vodljiv samec, ki je uporaben v vseh pogojih in oblikah lova.

Jala in Junior sta cepljena prosti steklini, dvakrat proti kužnim boleznim, razglistena,  tetovirana, čipirana, z EU-potnim listom za hišne živali in rodovnikom. Navajena sta bivanja tako v stanovanju (pozimi) kot zunaj v pesjaku (poleti), vožnje z avtomobilom in na družbo drugih psov. Junior je psiček manjše rasti (56cm) z izredno ljubeznivim, prijaznim in nežnim značajem je zelo navezan na vodnika in se od njega ne oddaljuje,  primeren tudi za družine z otroci. Jala je psička manjše rasti (54cm) z izrednim lovskim nagonom, dobrim nosom in želji po iskanju divjadi, vendar vseeno prijazna in ljubezniva.

Oba mladiča imata opravljeno Pomladansko zrejno preizkušnjo in telesno oceno:
Jala Spirit of hunting odl.,  PZP - 53/55 točk
Junior Spirit of hunting odl., PZP- 45/55 točk


Informacije:
Psarna Spirit of hunting, 041-625-952, spiritofhunting.kennel@gmail.com


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/574904_100206993502151_433546851_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/528403_100208283502022_316259594_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/574746_100218556834328_1178716187_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/644253_100218580167659_1535194541_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561255_129394007250116_513940722_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/431944_141310046058512_25365785_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524193_129394960583354_1199869674_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946571_141310542725129_171393406_n.jpg
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: JANEZ L - 20. 05. 2013. 10:23:04
Lp!

Ovdje je red takav, da se prvo predstavi, u temi, namenjenoj toj svrhi i onda piše. zagi

(Tukaj je običaj, da se prvo predstaviš v temi namenjeni za to, šele nato pišeš.)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Spirit of hunting Vizsla - 20. 05. 2013. 11:17:33
Predstavljeno v temi uzgajivačnice!:)

Lovski zdravo
Spirit of hunting
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: sanji - 20. 05. 2013. 13:49:35
   Spirit of hunting Vizsla.Čestitamo obetavne pse in pustil dober služe.Veliki pozdrav z10
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Spirit of hunting Vizsla - 28. 05. 2013. 11:31:05
Še  nekaj novih slik Jale in Juniorja Spirit of hunting, ki še vedno iščeta nove domove!

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/945331_143214639201386_674969772_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/575898_143214725868044_828409192_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/983625_143215289201321_117054479_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/970416_143737209149129_1078186719_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/484710_143737959149054_721420320_n.jpg
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 14. 06. 2013. 13:22:48
MOj vižlan napunija 2 godine i traži prijateljicu koja bi mu podarila potomstvo, polje radi odlično , krš malo sporije, ferma sve, od igle do aviona! Kad bi se javija neko iz okolice Šibenika ko ima curu mi bi bili super zadovoljni! rostilj
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: grom - 15. 06. 2013. 16:59:48
Ima jedna u Stonu,ali je ušla u godine i neće vlasnik da riskira. Nije izvukao leglo od nje,ne znam iz kojih razloga. Prije par godina mogao sam je kupiti od prvog vlasnika za 4500kn tada joj bilo 2,5 godine, a uzela sve što je mogla na utakmicama. Budala imao sam više pasa i ne kupim je. Ode u Ston dobrom lovcu koji bi ženu u kuću dao ali Reu ne. Takav rad i poslušnost nisam vidio u životu,ne može se opisati riječima.Prvi vlasnik joj je bio Žarko Kuran iz Metkovića koji ju je svemu naučio,odličan lovac,kinolog i dreser.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: zmajcom - 15. 06. 2013. 19:34:39
kad sam ja imao vižlu onda sam se raspitivao po Metkovću tko je ima i znao za Žarka al eto nisam se upoznao s njim,a čuo sam da je bila dobra...
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: grom - 16. 06. 2013. 09:49:07
Žarko sad ima pointere, blizu ti je pa mu se javi,prošetaj s njime kada ih pusti. Vidit ćeš čuda neviđena.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 16. 06. 2013. 11:02:37
E baš san sriće neke bezvezne, iman dvi pasmine za koje je kujice naći ogroman problem, da san zna kupija bi odma i ženske!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 16. 06. 2013. 11:22:37
Evo malo uživo da ne ispadne da samo pričan!
Vizsla points on pheasant (http://www.youtube.com/watch?v=Y0ZeUv3E34s#)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: jura23 - 23. 06. 2013. 21:46:37
 d4 d4 d4
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 24. 06. 2013. 11:01:38
još kad bi našli curu bilo bi super!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: sanji - 24. 06. 2013. 12:17:09
chasseur  d4 zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: manufrance - 02. 10. 2013. 22:06:53
U nedjelju sam dobio na poklon ovu malu ljepoticu po imenu Crna,ime mi je predobro.Začarala me na prvi pogled i žena mi je već ljubomorna a nemam ju ni tjedan dana.Ne znam samo što će biti kasnije kada malo naraste i krenemo u lov.Bojim se da mi slijedi rastava braka. ::)
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: grom - 03. 10. 2013. 21:18:00
Šuti, i meni je danas moja prigovorila. "Belu vodaš svukud, a mene nikud" (a ona je kupila). zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: manufrance - 03. 10. 2013. 21:43:00
Nekad bio visok ,lijep,plav a vidi što vještica od mene napravi (ja sam na slici ovaj bez dlake,da ne bi došlo do zabune). happi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: JANEZ L - 03. 10. 2013. 21:53:36
Lp!

Dali si siguran, da "vještice" ne čitaju foruma? hao z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: manufrance - 03. 10. 2013. 21:54:19
Ma zaboli me,već sam ionako uništen! hao
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: JANEZ L - 03. 10. 2013. 22:04:24
Lp!

He8i ga i ja razmišljam, da bi "vješticu" zamijenio za vižlu... fre ali niko neće.  paci

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: manufrance - 03. 10. 2013. 22:11:02
 rol zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: JANEZ L - 03. 10. 2013. 22:13:03
Lp!

 z10 z10 z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: grom - 04. 10. 2013. 01:30:12
Janez smeta li te to št vižlu možeš  pesi samo dva puta godišnje, ili ti je i to previše??? rol
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: JANEZ L - 04. 10. 2013. 11:10:49
Lp!

Previše, nisam ti ja kaskader. hao

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: jelen5 - 13. 10. 2013. 20:16:11
mi u mom ld lovimo ptičarima na fermu zeca,,uglavnom svi ptičari fermaju pernatu divljač a zeca malo koji skida i pronalazi dobro ..kakva je vižla fermačica za zeca
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 26. 06. 2014. 15:34:32
Još uvik tražimo curu, ako ima koja u blizini šibenika neka se slobodno javi!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: chasseur - 26. 06. 2014. 15:39:06
Evo još jedna švalerska!
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: seteri6 - 01. 08. 2014. 15:40:52
Kakvi su psi od stjepana hrena
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Laufer 223 - 04. 08. 2014. 11:19:01
Sa Stjepanom Hrenom družim se zadnjih 35 godina. U početku je lovio sa njemcima, kasnije se posvetio vižlama i registrirao uzgajivačnicu, mislim najveću u zemlji za vižle. Njegovi psi su ko u hotelu visoke kategorije, boksovi sa puno ograđenog prostora i ribnjakom za kupanje, i što je najvažnije psi su dobro uhranjeni, vidi se da se vodi briga o njima. Još uzgaja i bigle i žute labradore. Redovito lovi sa 2 vižle u paru, obzirom da je operirao grlo, ne može vikati, ali sa psima vrlo dobro komunicira pljeskanjem i pokretima ruku. Psi mu ne idu daleko traže u krugo 50 m od njega, imaju dobar nos, poslušni i dobri aporteri. Kolega koji je od njega uzeo štene, vrlo je zadovoljan u lovu, kaže to je miran,mekan poslušan pas. Uglavnom mogu reći da su  mu psi u globalu vrlo dobri, a dobar dio iz uzgajivačnice odlazi kao kućni luksuzni psi.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: seteri6 - 04. 08. 2014. 16:25:35
Ima li stjepan njemce trenutno?
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Laufer 223 - 04. 08. 2014. 17:20:59
Nema više njemaca, samo vižle, bigli, labradori i imao je nešto brakova e sad za brakove više nisam siguran.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: kolovski - 03. 09. 2014. 14:32:14
Evo, pas moje djevojke (izložbeni i radni pas).

PZP(VJP), JZP(HZP), CACIT Zadar - internationale field trial on partridge for pointing dogs. Croatia Junior champion, Slovenia Junior champion, Croatia champion, Zagreb winner 2013, Crufts Qualification 2014
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: snajper - 04. 09. 2014. 21:02:37
lijep i elegantan,a vidim i radni !  1liga
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 08. 07. 2015. 13:43:31
Imam leglo Madjarkih vizli kratkodlakih 8 stenaca jos neznam koliko muski koliko ženskih danas ostenjeni ako nekog zanimaju stenci nek se javi u inbox. Kuja prvak CH-HR muzjak mladi pas ipo i 5 u eksterijeru! Oboje radni psi i nepogresivi na terenu.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 28. 07. 2015. 22:32:23
evo novih vižlana !
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 28. 07. 2015. 23:47:17
Evo da se i ja malo pohvalim nova lovna pratiteljica. ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Gabro - 29. 07. 2015. 03:10:56
A cestitam druze!! ludiloo
Koja je roba, jeli isto od onoga covika ka i Perin? Lipa bestijica....
Morat cu se i ja ponovit, stara Lara je prisla u vjecna lovista,  R.I.P.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 29. 07. 2015. 07:49:03
Nije uzeja san je u Imotskom.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Gabro - 29. 07. 2015. 11:55:30
Znaci bit ce  pesi kad podreste bokun....
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 29. 07. 2015. 17:33:24
A fala bogu Gabro. ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 14. 08. 2015. 22:44:09
evo jedna nova
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 05. 09. 2015. 13:39:53
 Evo je malo narasla pa već sidi za stolom koji pametni pas. ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 05. 09. 2015. 22:09:53
kolko ti star stenac
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 07. 09. 2015. 22:30:31
16.09. tri miseca.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 07. 09. 2015. 22:38:55
Nisam dosad posjedovao vižlu hiper aktivni psi.
Radi mi aport al za nešto više od nje čini mi se zasad ništa pre nemirna za neke daljnje radnje .
Morat ću pričekat malo da se smiri. ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 07. 09. 2015. 23:21:37
pa tesko da ces moc ucit komande s stenetom moj s ravno 2 m svi stoje na krilo od patke na pecaljku.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 08. 09. 2015. 09:57:58
evo jedne kujice
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 10. 09. 2015. 21:11:13
Lako tebi Okane meni ponestalo krila društvo mi voli pernato pa se ispraznila škrinja ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 10. 09. 2015. 22:23:43
Barem pacijih ce bit ali ko zna mozda ce i to bit uskoro luksuz , dobro je dok love samo divljac ima i onih sto odu na patke pa udare po svemu. Ali i stenci krila cesto operusaju ako uhvate, tesko je izvuc da ne istrgaju uglavnom svi pokazuju interes za rad a to je najvaznije.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 10. 09. 2015. 22:33:13
pa tesko da ces moc ucit komande s stenetom moj s ravno 2 m svi stoje na krilo od patke na pecaljku.
Tu sam neprecizno napisao 2 m starosti a sve ukupno ima ih 9 i svi rade.samo mi se neda napravit neki dobar snimak jel slikam s mobitela pa nije nesta posebno a nisam ni nesto s tom elektronikom bas uigran,  i tesko je opisat taj dozivljaj di 9 stenaca ide na krilo ili citavu patku; najbolje se uzivo moze opisat.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 12. 09. 2015. 12:50:34
Neka neka Okane bolje da svi imaju interes nego suprotno.
Svi će oni na kraju bit dobri triba samo radit s njima, meni malo čudna ta njihova hiper energija .
Dosad san ima samo Bretonce i Švabe pa san nekako navika na njihove naravi ovo mi nešto s vižlom sasvim novo. ;D
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 12. 09. 2015. 17:05:40
Pa vižla ima svakakvih ima lenjih i aktivnijih stenaca svakako ali svi pokazuju interes to ti kazem ne dabih se hvalio jel kod prodaje vižli prođeš bolje kad ga kupuju za kucnog psa nego lovci, ali moja kuja je sporija isto i ona iza njemaca i bretona jos nadize fazana a i nekako kad se trazi ranjen prva nadje pored svih njih  a imam i njemca i bretona rade brze ali tehnika i sigurnos je na strani vižle jel radi glavom i instiktom a njemac vise srcom i instiktom. Nisu svi isti muzjak s kojim sam pario kuju je mađarska lovna linija i radi dosta brže a moja kuja je dosta velika i teska pa je mozda zbog toga i sporija.Druga linija kod mađara(mislim u mađjarskoj ) je izlozbena i to su jako visoki psi koji vecinom sluze kao kucni i izlozbeni psi. A  jedan takav muski pas je jedini koji je pored moje kuje dobio BOB na jednoj izlozbi a od kuja je svaka imala nizi plasman kad sam ja izlagao. Tako da nebi prico uzalud jel nisam nakupac a ni trgovac da bi izmisljao ono sto nisam siguran da mogu demostrirat uzivo.
pozzz.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 12. 09. 2015. 17:17:20
U prilog tome vidi sliku kuje od prije par godima sada je pored odojenih stenaca(znaci nije ni 20 dana od prestanka dojenja) oko 30kg i 60cm u grebenu.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: RUSKI - 13. 09. 2015. 08:34:31
Tako pas i triba izgledat reka bi meni rođak da su mi pasi na gazdu ima mene komad ,a nisu ni oni baš neuhranjeni. hao
Lipa kuja nema šta.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 22. 09. 2015. 14:20:14
Ostalo jos 3m i 3 ž steneta. Rezervacije i dogovor u inbox.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 24. 09. 2015. 19:48:02
Ostalo jos 3ž i 2m Steneta medju njima alfa muzjak i alfa ženka dobra prilika za ozbiljne kupce.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 24. 09. 2015. 19:53:32
Nemaju jos 3mj starosti a vec su muski oko 10kg i zenke od  7.5 -8.5 kg svi rade na pecaljku i kvalitetno su održavani.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 21. 10. 2015. 23:24:57
nova jedna
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Zeiss - 22. 10. 2015. 00:15:07
 d4
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: okan - 07. 11. 2015. 17:17:14
Ko jednom ima vižlu stalno je ima
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: grom - 09. 11. 2015. 19:52:30
To ti je kao i s autom. Vw jednom i tako godinama. Mislio sam da nema bolje od bretona. Valja svaki, samo da je kvalitetan.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: capo - 20. 01. 2016. 20:54:55
Pozdrav svima evo da se uključim pošto lovim sa vizlom mogu reći da sam pre zadovoljan sa radom i ponašanjem dosta sam radio sa pasom i dobija vrhunski rezultat pas rasturi u lovu pogotovo na šljuku ali radi i svu ostalu sitnu divljač uspija san mu nabiti kretanje od 100-150 metara jedan moj prijatelj koji je stari lovac je rekao da nije vidija takvo kretanje odavno da može parirati i seteru i pointeru ima čvrstu fermu uglavnom sam oduševljen tako da svakome preporučam da uzme vizlu i neće požaliti
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: capo - 16. 03. 2016. 14:27:00
Pozdrav svima evo da se pohvalim ipo odličan za moga vizlana u radu i izgledu tako da tražimo dobru radnu kujicu za parenje sa papirima hks - a ako ima zainteresiranih javi te se da napravimo jedno pravo radno leglo  zagi
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: .44 ML - 08. 11. 2016. 20:23:02
Pozdrav svima,
Da li netko ima štence za prodaju ili poznaje nekog tko ima kvalitetnu liniju. Po njuškalu i sl. nema ništa ili je sve razgrabljeno
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: leon - 08. 11. 2016. 22:11:44
Pričekaj do prolječa, zima je tu.
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: Laufer 223 - 09. 11. 2016. 08:47:31
Zovi HRENA 098 877 255
Naslov: Odg: Mađarska vižla
Autor: .44 ML - 10. 11. 2016. 18:44:16
Zovi HRENA 098 877 255

Ako je to uzgajivačnica HS od Ivanića (sretan pas), njih sam prve kontaktirao ali sve je već otišlo ili je rezervirano