Autor Tema: Mali minsterlander  (Posjeta: 92439 vremena)

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #75 u: 14. 12. 2016. 12:35:00 »
Moje misljenje je da bi bez problema odradila i taj teren jer ulazi u trnje samovoljno,prelazi razne prepreke, trpi hladnocu..Ima cvrstu marku,kulira po par koraka, sve dok ne ostvari kontakt sa divljaci.Moja je jos mlada i nema mirnocu na polijetanje,ali sam uvjeren da cu to izvjezbati s njom jer je dosta poslusna i lijepo suradjuje.Istina je da je dosta rijetka pasmina na nasim terenima, zasto, ne znam,to je stvar osobnog izbora.Ja sam lovio sa razlicitim psima,tudjim, doduse ali ne vidim da moja kuja zaostaje ni po cemu za ostalim psima,dapace..Ali to ce objektivnije reci netko iskusniji ako bude prilike.Pozdrav!

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #76 u: 14. 12. 2016. 13:09:22 »
Zaboravih napomenuti...Zeca naprosto "obozava" i treba puno truda da ju se iskontrolira kad se zec digne pred nosom.Po odstrijelu, uredno isprati trag i aportira.Ispocetka joj je jako tesko bilo nosti,sad je malo ojacao vrat i lijepo ga pokupi.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #77 u: 14. 12. 2016. 14:07:08 »
Zanimljivo, hvala šjor Ivo na informaciji!! Gale hvala također imaš krasnu mladu kuju sa izgleda velikim potencijalom!!!
Nikad nisam vidio te pase u radu, kod nas ih nema niko u široj okolici. Zanimljivi su mi radi svestranosti, čujem da s njima dosta i krvni trag rade i da hoće i trag svinje odradit svašta. Neda mi đava mira ja bih to sve kuči vodio. Kad vidim štene ja sam gotov odma ženu gledam priko oka a ovoj dolazi slabo  ;D ;D. Ehh da sam bar doma cilu godinu.
Da se tako odrazim, malo su mi dopizdili blesavi seteri (prokleti Talijani šta su nam uvalili i blesav ko se navuka na brzinu i širinu, šta mi je to tribalo u životu uf uf) svaka čast stvarno su efikasni na šljuku ali se triba polomit za doć na fermu a glupi su ko stup i neposlušni do zlaboga, da ne spominjem da ih je velik udio škorcano u glavi, okoćeno s tvorničkom greškom, najvjerovatnije uzrokovano hiperprodukcijom jerbo se seter ako išta valja može prodat u Italiju pa naš narod štanca sve i svašta u želji za zaradom. Svako selo u zagori ima bar nekoliko "vrhunskih šljukara". Onda i kad valja to su usko specijalizirani pasi, odradit će i ostalo ali ne možeš s njim baš kad te prijatelji zovnu u recimo skupni lov na fazana jer ide ispred linije 200 metara i markira dok to svi  pesi majku.

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #78 u: 14. 12. 2016. 14:26:40 »
 ludiloo
Svaka cast na tekstu Gabro,mozete pisat blog,kao ona Tanja Torbarina  z10
Salu na stranu, malo sam se nasmijao citajuci post..O seterima nemam pojma,blizi su mi njemci i bretonci,prepelicari i slicno..Opcenito, prekrasni su mi, one sare na glavama i dlaka..Ne znas kojeg bi uzeo..Osobno, takvom bi psu na mojem terenu duga dlaka bila veelik problem..Ja sam se odlucio za MM jer mi se svidio i eksterijerno i po cudi.Naime, imam curicu od 8 god koja ju tretira kao prijateljicu pa se navlace i stipaju po dvoristu, a bez straha da ce pas okrenuti plocu..Stalozeni su i uglavnom njezne naravi kao obiteljski psi.Mada,iznenadila me ostrina kojom cuva svoj aport..Do sada je imala sukob oko svojeg aporta s dva bretona i dvije pticarke.Ona pokupi aport i krene a drugi pas pred nji i otima..Mislio sam da ce ju ugusiti kad su se pocupale..potukla se kao odrastao pas.Ali samo oko aporta ili lovine kod mojeg ruksaka, u drugim situacijama se podcini starijim psima i upisa se isti tren..Za ne vjerovati..Osim toga, pas je manjih gabarita,moja je teska cca 20 kg i moze s nama svud..u auto, kafic..Krvni trag također polazu s njima, imate onog Prokesa iz Osijeka s krasnim parnjakom,on ima svasta polozeno i osvojeno,izmedju ostalog i krvni trag.Moja kuja je do sada pokupila samo ranjenog zeca,ali rano mi je bilo ubaciti i taj trening kad smo tek u prvoj lovnoj sezoni.Pokusat cu ju nauciti odraditi krv ali tek nagodinu,kad bude 1,5 god stara.Vodim ju i na ceku,odlozim kraj sebe i mir..suti i ceka ;) Eto,malo sam prenio vlastite impresije,iako sam jako zelen po pitanju pticara..ali mora se od nekud poceti.. d1

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #79 u: 14. 12. 2016. 15:06:53 »
Ma samo ti nastavi tako imaš pravi odnos prema psima, prihvatio si ga člana obitelji, daješ mu puno vremena i pažnje i pas će ti to vratiti. Dosad nikad nisam imao problema s agresijom prema ljudima kod lovačkih pasa, imam 3 djece i svi odrastaju uz pase. Pogotovo šta mi se čini da si naletio na jedinku koja je sama po sebe zdrava u glavi, prošao si socijalizaciju kako treba, naučio je osnovne komande sad ti je samo nebo granica.
Jebeno je kad naiđeš na pasa budalu, onda ti sav trud ne pomaže to je najbolje odma odustat ali jebiga svi mi mislimo "ma proradit će, ma doće sebi kad sazrije..." eno još zrije, nikako da sazrije a pasu bude i 10 godina ;D ;D. Žao ti ga dat dalje radi djece, žene pa i tebi je drag pa trpiš budalu dok ne crkne  uf.
Ništa samo ti guštaj i radi, jer obuka pasa je jedno veliko veselje, bar za ljubitelje pasa i lova, ko može platit kad ti ono štene koji si učio hodat baci prvu fermu pa prvi aport.... neprocjenjivo  zagi zagi zagi

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #80 u: 14. 12. 2016. 15:15:08 »
 z10  slazem se 100%..ja radim od 7:00 ,ali nije proslo niti jedno jutro da 15 min prije posla ne prosetam sa psom..i par aporta i odlaganja ne odradimo..Prvo sa krilom,rukavicom, pa sojkom,golubom..sve smrznuto :D  Sto rec..Preprucam knjigu prof Ivana Richtera , za pocetnike i one malo starije..Gabro,hvala na potpori,uzvratiti cemo slikama iz lova.
Dobra kob svima!

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #81 u: 14. 12. 2016. 21:39:08 »

Isli smo na lisicu,a naletjeli na njih...

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #82 u: 14. 12. 2016. 23:50:00 »
ludiloo
Svaka cast na tekstu Gabro,mozete pisat blog,kao ona Tanja Torbarina  z10
Salu na stranu, malo sam se nasmijao citajuci post..O seterima nemam pojma,blizi su mi njemci i bretonci,prepelicari i slicno..Opcenito, prekrasni su mi, one sare na glavama i dlaka..Ne znas kojeg bi uzeo..Osobno, takvom bi psu na mojem terenu duga dlaka bila veelik problem..Ja sam se odlucio za MM jer mi se svidio i eksterijerno i po cudi.Naime, imam curicu od 8 god koja ju tretira kao prijateljicu pa se navlace i stipaju po dvoristu, a bez straha da ce pas okrenuti plocu..Stalozeni su i uglavnom njezne naravi kao obiteljski psi.Mada,iznenadila me ostrina kojom cuva svoj aport..Do sada je imala sukob oko svojeg aporta s dva bretona i dvije pticarke.Ona pokupi aport i krene a drugi pas pred nji i otima..Mislio sam da ce ju ugusiti kad su se pocupale..potukla se kao odrastao pas.Ali samo oko aporta ili lovine kod mojeg ruksaka, u drugim situacijama se podcini starijim psima i upisa se isti tren..Za ne vjerovati..Osim toga, pas je manjih gabarita,moja je teska cca 20 kg i moze s nama svud..u auto, kafic..Krvni trag također polazu s njima, imate onog Prokesa iz Osijeka s krasnim parnjakom,on ima svasta polozeno i osvojeno,izmedju ostalog i krvni trag.Moja kuja je do sada pokupila samo ranjenog zeca,ali rano mi je bilo ubaciti i taj trening kad smo tek u prvoj lovnoj sezoni.Pokusat cu ju nauciti odraditi krv ali tek nagodinu,kad bude 1,5 god stara.Vodim ju i na ceku,odlozim kraj sebe i mir..suti i ceka ;) Eto,malo sam prenio vlastite impresije,iako sam jako zelen po pitanju pticara..ali mora se od nekud poceti.. d1

Gale sjećam se da je Pavle Vratarić imao odličnog psa
prije dosta godina . Radio je sa njm dosta krvni trag .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #83 u: 15. 12. 2016. 08:53:42 »
Gale čestitam na odstrijelu. Pas ti je stvarno predivan. Sav tvoj trud i rad vrati ti se na način da imaš vjernog prijatelja i pomagača u lovu.
Lov, lov i samo lov.

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #84 u: 15. 12. 2016. 10:21:21 »
Kolega Šokac, za Vratarića znam, ali ne znam ništa o njegovom MM..Činjenica je da ih vani koriste za krvni trag, puno više nego mi..Kad budem u potpunosti zadovoljan radom u polju, ubacit ću joj i tu vježbu pa ćemo vidjeti.Zašto ne? Jučer , nakon aporta prve kržulje, skače kao jare oko mene, grebe nogama po zemlji, veselje na najjače  z1 A druga, je kao kec na 10 ku došla, samo potvrda nove vrste koju ćemo loviti..Jedva čekam šljuku..to mi je žestok izazov..

Sus scrofa, hvala na čestitci, slažem se stobom, bez rada sa psom nema nikakvog ni rezultata ni zadovoljstva..Sezona još traje, nadam se Božićnim i novogodišnjim "lovićima", od sat, dva šetnje, sigurno ćemo nešto naći, a ako ja budem brz, bit će i slika z14

Dobra vam kob!

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #85 u: 15. 12. 2016. 15:12:23 »
Ako kome zatreba mališa mogu preporučiti (ako moja preporuka nešta znači) ozbiljna čoveka i lovca iz Banata Dragana Milićeva Šumara. Da ne ispadne reklama jer u krugovima odgajivača i lovaca ovom pasminom znaju za njega. Ko želi kontakt ili info ima ga na FB-u pod ovim imenom.

Ujedno  z10 za Galea 23 za trud i umetnički dojam.
« Zadnja izmjena: 15. 12. 2016. 15:16:22 od Max011 »

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #86 u: 15. 12. 2016. 22:21:44 »

I veceras smo bili uspjesni..Ovaj put su dva patana krzulje, dublet!Jedan je pao u vodu,drugi na njivu..Obje ptice je kuja uredno pronasla i aportirala..

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #87 u: 17. 12. 2016. 07:14:55 »
galee, svaka ti cast.
na kuji, na trudu, radu s njom.
 na postovima, slikama...
 bravooo zagi

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #88 u: 17. 12. 2016. 07:26:41 »
Čestitam Galee svaka čast  zagi
Lov, lov i samo lov.

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #89 u: 17. 12. 2016. 09:39:02 »
 zagi
Uzivajte!Da bar malo zabijeli...bar do gleznjeva... d1