Autor Tema: Njemački kratkodlaki ptičar  (Posjeta: 158057 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #375 u: 10. 12. 2010. 21:40:14 »
Pa zar nema sljuke kod vas?! Mora da ima i nesto pernato u tvom kraju... d4 Bilo bi lijepo da se malo potrudis oko njega! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #376 u: 11. 12. 2010. 01:41:25 »
Pa zar nema sljuke kod vas?! Mora da ima i nesto pernato u tvom kraju... d4 Bilo bi lijepo da se malo potrudis oko njega! zagi


ima poneka sljuka,,,al cim je vidim,,,,iste sekunde je i nevidim,,,,divim se lovcima koji je love,,,i pogađaju,,,,e to je majstor,,,,svaka im cast,,,,ja svoju uloviti ,,,nit mogu,,nit,,, znam,,, NIT BI,,,a i nesto mi se ne love!!!! zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #377 u: 11. 12. 2010. 14:21:20 »
pozdrav!!! zagi
E ovako,,,pas je uvezen iz Italije  ima sve uredne papire,,star je 2 godine

 Da li mozete da postavite rodovnik od psa da vidimo kojih je linija ? Mada me nebi iznenadilo da ima krv nasih pasa jer su Italijani pokupovali sve sto vredi na ovim prostorima! Pozdrav kolega

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #378 u: 11. 12. 2010. 17:35:29 »
I Italijani imaju dobre NKD pticare.
Kod mene su od 1990 pa do neke 1997-8 godine dolazili redovno svakog leta na lov prepelica i dovodili odlicne vrhunske NKD pticare koji u opste nisu imli nikakve veza sa poreklima sa nasih prostora.
Imao sam prilike licno upooznati nekog Boru iz mog okrzenja koji je iskljucivo prodavao NKD pticare italiujanima ali mu je to bilo kreatkog daha nekih najvise 5 godina i sad necuh da se nesto proslavio.
Italijani i Grci su dosta kupovali NKD i drugu rasu sa nasih terena,mada su i nasi odgaivaci kupovali pse sirom cele evrope pa shodno tome sta je zapravo nase tesko je reci i koliko je sve to ispravno sto pise po rodovnicima?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.

Po meni NKD je najbolji lovacki pas za lov niske divljaci, mozda sam takvog misljenja posto nikad do sada nisam cuvao nista drugo od lovnih kerova osim NKD pticara.
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #379 u: 11. 12. 2010. 23:04:12 »

postavicu rodovnik,,,,cim ovaj covjek dođe iz italije,,,,no problems!!! zagi

PS...umalo zaboravih:.... i na izlozbe ga vodim,,,, svuda EX yu   mislim samo da se zna,,,,,,i da pojedince ,,,malo isprepadam,,,!!! ;) ;) ;) ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #380 u: 12. 12. 2010. 17:37:33 »
Sejfo -veliki pozzzzzzzzzzzzzz d4

-jedva čekam da nas isprepadašššššššššš na izložbama ččč

-vjerujem da ste naučili ring dresuru bez "čika" od 160-zdeset u ustima(naime ni jedan sudac te neće pustiti u ring s cigaretom -lol:)))          );

-Sejfo čekam te na CACIB ZG u 2mj. 2011. pa da vidimo kaj buš napravil ;D ;D ;D

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #381 u: 12. 12. 2010. 18:56:35 »


pozzzzzz!!! zagi

znas da se ja salim,,,,a doci cu,,,,vidjeces,,,!!!! U Hajdukovu  dresu!!! ;) ;) ;) ;) ;)
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #382 u: 12. 12. 2010. 21:05:39 »
Oj Sejfo - možeeeeeeeeeeee

-a ja ću u Slavenovom dresu jer ćemo biti u Finalu Kupa( i pobjediti i osvojiti Kup )

Offline ges

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #383 u: 07. 04. 2011. 14:47:46 »
Pozdrav.Evo da malo obnovim temu i predstavim vam svog psa:Ciba,10 mjeseci stara.






Uploaded with ImageShack.us
Idemo brati,Hubert nas prati,
v jutro rano zoru plavu zbuditi.

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #384 u: 13. 04. 2011. 12:10:47 »
Pozdrav svima!
Samo bih ukratko predstavio svoju kujicu Geu. Sa mnom je mjesec dana. Već od 2,5 mj uredno aportira (lopticu), a markirala je već sa 2 mj, dosta "sluša nos"... na meni je, pretpostavljam da iz toga izvučem maksimum.

Nisam ni blizu vrhunskog lovca, niti je ovo vrhunski pas... ali vidjet ćemo koliko ćemo jedno izvući iz drugoga  ;D




Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #385 u: 13. 04. 2011. 12:11:26 »
P.S. na slikama ima 2,5 mj

Offline miroslav79

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #386 u: 03. 05. 2011. 22:57:05 »
Moja nemica stara 6 godina poreklo preko bosa iz doline baira smrt za zeca i fazana


Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #387 u: 12. 05. 2011. 16:04:14 »
pozdrav svima!!!!!!!!!! zagi

 Da vam ispricam svoje dozivljaje sa mojim kratkodlakim njemcem,,,!!!!!!!!!!
star je 2,5 godine,,,,trenutno imam samo njega pa mu posvecujem svu ljubav i paznju koja sigurno nije mala,,,,,,od lova, treninga i obuke,,,sa njima  ,nemam ,,nekih vecih saznanja....a uvezen je iz Italije i covjek koji ga je uvezao je nazalost obolio,,tako da sam ga ja kupio od njega,,,ni on mi nije znao puno reci,,,o njemu,,,tako VAM  PISEM STA SAM KOD NJEGA ZAPAZIO,,,kad mu kazem "aport" vraca se odmah meni i sjede,,,,mogu ponavljati 1000 puta uvijek mi dođe,,,,,nabavio sam onu gumenu patku i kad je bacim da mi je donese,,,,nit gleda nju nit mene,,,kazem aport on dođe al bez patke,,,!!!! jezeve nađe i oblajava,,,,2-3 puta mi ih donese kad mu zvizdim da dođe il se derem aport,,,,itd,,,onda ga svezem i odvedem od jeza,,,,,al me u zadnje vrijeme poceo zajebavati,,,bjezi od mene sa jezom,,,!! sinoc mi  iskocio iz boxa i donio jeza kuci,,,lajao ,,,i lajao tako da sam morao  izaci van i svezati ga u boxu. markira prepelice,,,,onako kao na vasim slikama,,,,,jednu je markirao na oko 200 metara od mene i okrece glavu prema meni i cekao me dok nisam dosao do njega ja mu kazem drzi i on ko raketa,,,potrci,,,,a sta bi mi trebao reci ,,u tom momentu,,,jebiga ne znam,,,,srce zalupa,,,zna im prici na 3-5 metara,,,,,,a ja u tome uzivam,,,,sve mu i jedan misic titra kad im prilazi,,,,,nekad podigne prednju lijevu nekad  nekad desnu,,,,macka mu nijedna ne moze pobjeci,,,,,,(a ni kokos)...kad ga pustim sa povodca prvo se istrci 1-2 kilometra pa onda pocne da trazi,,,,,zeca nađe lako laje za njim 200-do 300 metara...itd....!!!!!!!!! jerebice namirise na oko 30  metara,,,,,sad zasad sam to primjetio,,,,,MOLIO bih vase misljenje i uputstva kako  i sta sa njim dalje,,,,!!!!!!!!!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #388 u: 12. 05. 2011. 18:09:05 »
Hm...za sada(iz gore navedenog) vidim da je u boljoj kondiciji od vlasnika.... happi z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #389 u: 12. 05. 2011. 18:35:17 »
pozzzzz
malo morgen!!!!!!!! zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!