Autor Tema: POSAVski gonic-zaboravljeno blago  (Posjeta: 95578 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #75 u: 28. 03. 2009. 14:04:53 »
Kerber svaka čast za specijalku...  d4  z10  z1  z2

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #76 u: 28. 03. 2009. 22:02:43 »
Pokušat ću se sjetiti tko je što osvojio bilo je dosta vodiča koje neznam osobno a nemam kod kuće katalog sa  popisom učesnika i pasa.                                                                            Na utakmicu se prijavilo 26 pasa iz hrvatske i susjednih zemalja a na dan utakmice se pojavilo i takmičilo 17 pasa.              Ove godine se dodjeljivao pokal za najbolje plasiranog psa u općoj konkurenciji,najbolje plasiranog mužjaka,najbolje plasiranu ženku,najstarijeg plasiranog psa ,najmlađeg plasiranog psa,najetičnijeg vodiča i psa te glavni prelazni pehar koji postaje trajno vlasništvo vodiča koji 2 godine uzastopno osvoji prvo mjesto a do tada je prelazno vlasništvo pobjednika do iduće godine kad ga isti mora donjeti na sljedeću specijalku  tako da je bilo dosta nagrada po kategorijama pa se ispričavam ako koga preskočim ili pogrješim uglavnom imat ćete priliku rezultate utakmice i nešto slika i komentara vidjeti u lovačkim i kinološkim glasilima..........                                                                     Od 17 pasa koji su se takmičili 9 pasa se plasiralo a ostali nisu zadovoljili.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #77 u: 28. 03. 2009. 22:27:46 »
Prvo mjesto u ukupnom poretku te pokal za najbolje plasiranog mužjaka i prelazni pokal osvojio je gospodin Stipo Dević iz Davora  to je ovaj prvi z desna s tri pokala s ovim psom otvorenih bjelina .                                        Inače pas je iz njegovog uzgoja star nešto malo preko dve godine sudjelovao je na utakmici sa dva psa iz istog legla drugi se takođe plasirao ali sa manjim brojem bodova oba psa su odlovila dve lovne sezone isključivo u lovovima na DS najmanje 1 lov tjedno kroz godinu znači od 1.8 ljetnih lovova u zelenom istjerivanje iz šteta do zatvorenja sezone.                                         Gospodin Dević i ja lovimo u istoj udruzi već 4 godine te sam se imao priliku osobno uvjeriti u kvalitet njegovih pasa ove godine mu je brat od ovog psa rasječen od vepra preko 30 cm i pas i dalje lovi DS  i takmiči se bez posljedica i straha a nažalost ove sezone mu je nestao u lovu Lisko otac ovih pasa provjereni parnjak i odličan lovni pas koji je na prošloj specijalki plasiran na peto mjesto.                                                               Gospodin Dević je renomirani lovac i uzgajivač koji čitav život uzgaja i lovi s posavskim goničima te je svojim radom ostavio velik trag u prezentaciji i očuvanju  ove pasmine.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #78 u: 28. 03. 2009. 23:15:21 »
Pokal za najbolje plasiranu ženku osvojio je gospodin Mato Shiler iz Lužana takođe sa vrlo mladom ženkom oko godinu ipol dana stara gospodin Mato je inače pobjednik prošlogodišnje specijalke sa mužjakom Sila koji nije više u njegovom vlasništvu na slici drugi s ljeva s narandžastom trakom na šeširu

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #79 u: 28. 03. 2009. 23:22:54 »
Pokal za najstarijeg plasiranog psa je osvojila jedna stara ženka iz Bosne i Hercegovine nažalost zaboravio sam ime vodiča inače višestruko nagrađivana kuja rodovnica puna titula i utakmica u prvom nagradnom razredu kuja fantastičnog držanja u mjestu i glasa koji se čuje iza dva brda nažalost vodič se negdje izgubio prilikom grupnog slikanja naknadno ću postaviti njegovo ime i sliku prilikom dodjele pokala.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #80 u: 28. 03. 2009. 23:27:51 »
Pokal za najmlađeg plasiranog psa osvojio je gospodin drugi s desna na slici Jurković ili tako nešto nisam siguran takođe ću provjeriti pa ću ispraviti naknadno takođe je učestvovao s dva psa mislim da je nagrađeni pas imao 11 mjeseci ako se nevaram................

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #81 u: 28. 03. 2009. 23:32:28 »
Pokal za najetičnijeg vodiča je takođe osvojio gospodin kome neznam ime ali je svojim držanjem ponašanjem u gateru predstavljanjem sudcima sebe i psa te ukupnim rukovanjem i kretanjem sa psom ostavio najljepši dojam te definitivno zaslužuje da njegovo ime saznam i naknadno ga još jednom spomenem.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #82 u: 28. 03. 2009. 23:36:50 »
Drugo mjesto u ukupnom poretku je osvojio pas Safet vlasnika gospodina Mladena Topalovića prvi s ljeva inače pas koji je prošle godine osvojio pokal za najmlađeg plasiranog psa znači takođe mladi pas koji ima tek dve sezone lova za sobom.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #83 u: 28. 03. 2009. 23:45:31 »
Treće mjesto je ako se nevaram osvojio pas jednog gospodina iz Okučana zvanog Maljutka neznam ime vodiča jer ima zvučan nadimak i svi ga zovu po nadimku e sad više nisam siguran za ova dva zadnja možda sam ih i zamjenio provjerit ću pa ću ispravke i dopune napisati kasnije to bi u grubim crtama bilo to ako sam što pogrešno napisao ili koga slučajno zaboravio spomenuti nastojat ću kasnije ispraviti i dopuniti a istima se unaprjed ispričavam ..................

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #84 u: 23. 04. 2009. 14:29:47 »
Fotografije sa prve specijalke posavaca prije tri godine gater Stari Slatinik zajednička slika i prvoplasirani psi s vodičima

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #85 u: 23. 04. 2009. 14:32:35 »
To te ja pitam...  d4  z10  d1  z1 Toliko posavaca vidjeli na jednom mjestu...

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #86 u: 28. 04. 2009. 14:35:04 »
Evo moje posavke od 8,5 mjeseci,pocela je goniti,ali treba jos cizama i odijela poderati dok se ona nauci da radi kako treba.
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #87 u: 28. 04. 2009. 15:33:23 »
koji lijepi pasi posavci a vlasnici o njimon ništa

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #88 u: 28. 04. 2009. 19:16:46 »
nisam baš shvatio ovaj zadnji post........... ččč

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #89 u: 28. 04. 2009. 20:22:36 »
ja ne držim posavce ali mi je drago pogledat ovaj post ako je moguće da se posavđije više jave prestave svoje pase iskustva sa njima i sve ostalo