Autor Tema: Zlato u Riu  (Posjeta: 16769 vremena)

Offline TomTom

  • K 100
  • **
  • Postova: 194
Zlato u Riu
« u: 08. 08. 2016. 20:50:58 »
Čestitam Josipe!!!
 bravooo  ludiloo

Offline Hunter_CRO

  • K 100
  • **
  • Postova: 153
  • Tko umre na jesen, za njega nema zime...
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #1 u: 08. 08. 2016. 20:56:56 »
Svaka mu čast, čestitam, prva na ovim OI pa znatna !!!
Velesila smo u trapu :D
Beretta  S55 12/70

Sabatti Rover 870 LH 30-06 + Meopta Meostar R1 1.5-6x42 RD

Offline .44 ML

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #2 u: 08. 08. 2016. 21:01:19 »
Čestitke Josipe  zagi

baš sam gušta gledati pripetavanje

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #3 u: 08. 08. 2016. 21:15:27 »
Ovo je prestresno za moje srce. Peći će se volovi u Konjščinskoj, i treba da se peku, u Riju svira Lijepa naša, Hrvatska je svjetska sila u trapu, iza nas je Italia, nema Amerike, nema Australije, nema Rusije, nema Španjolske mala Hrvatska je na krovu svijeta. Veliko bravo za Josipa Glasnovića raspucavanje na rubu infarkta, borba živaca, bio je jači pobijedio je. Sjetite se samo koliko je trap bio podcijenjen. Za OI u Londonu nije bilo novaca za Đovanijevog trenera, sramota. Sad će doći guzičari iz olimpijskog odbora da ga tapšaju, da se slikaju da obečavaju, kurčit će se i Đuro Dečak, a samo je Bandić kakav je da je svojevremeno tim dečkima kupio puške. I ti dečki su i prvaci  evrope i sad imamo ponovno zlato u trapu.na olimpijadi, može li čovjek poželjeti više. Kad je veliki Agassi bio u tenisu No1. njegov otac mu je rekao: Ja te ne priznajem dok ne doneseš zlato sa olimpijade. Mala Hrvatska ima dva zlata u trapu, dva olimpijska pobjednika, a sve postignuto svojim radom i dobrim dijelom svojim financijama. BRAVO; BRAVO!!

Offline Orion218

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #4 u: 08. 08. 2016. 21:48:26 »
možda se počne nekim čudom i investirati i otvarait više streljana po hrvatskoj
Brno mod 2
Izh-58 16/70
Axiom OTT/TTF Poly

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #5 u: 08. 08. 2016. 23:34:45 »
Kako sam danas ponosan što sam HRVAT !!!! Josipe  bravooo bravooo bravooo i HVALA !!!!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #6 u: 08. 08. 2016. 23:53:40 »
Glasnoviću čestitke!  just
1000% treba biti da bi na ovakvom natjecanju mogao pokazati 100%.
 bravooo

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #7 u: 09. 08. 2016. 06:00:00 »
 bravooo

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #8 u: 09. 08. 2016. 07:38:08 »
Sinoć na vijestima, čim sam čuo prvo zlato za Hrvatsku, znao sam: J O S I P  bravooo
Možemo stvarno biti ponosni!  d4
Em ti sumpor.....

Offline boby 2

  • K 100
  • **
  • Postova: 340
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #9 u: 09. 08. 2016. 09:30:57 »
 bravooo, Glasnoviću!

Hrvatska - over the top!
svaka čast perju ali dlaka je dlaka

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #10 u: 09. 08. 2016. 09:43:25 »
Bravo  d4

Čovjek donese hrvatskoj zlato s olimpijade, evropsko prvenstvo i još čudo toga a samo zahvaljujući MORH-u ima crkavicu ko da je nogometaš iz pripizdinje donje koja igra livu južnu ligu.  >:(
Imam upalu volje.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #11 u: 09. 08. 2016. 11:15:42 »
svaka cast, cestitke glasnovicu bravooo

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #12 u: 09. 08. 2016. 11:17:54 »
Josipe bravooo, za neke trap i nije sport već kako neki kažu "pucanje u prazno", Hrvatsko streljaštvo i svi mi možemo biti ponosni na jednog ovakvog sportaša koji uz minimalna ulaganja od strane države postiže ovakve rezultate i na kraju ZLATNU OLIMPIJSKU........ 1liga 1liga 1liga za Josipa.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #13 u: 09. 08. 2016. 13:26:11 »
Sve ovo na mene je jako emotivno djelovalo, drhtao sam, proživljavao svakog goluba kao da je moj, plakao od sreće, i sad moram dati još jedan komentar. Sad sjedim u radnoj sobi, radosnice kvase oči, u mislima se vračam u prošlost na početke lovnog streljaštva. Oduvijek je Hrvatska imala sjajne trap strijelce i uvijek su ti talentirani dečki bili potisnuti, nije im se dalo naprijed. Sve podređeno jugoslavenskim strijelcima, forsirala se zračna puška i malokalibarka, a trap strijelci dobivali su samo mrvice sa stola i sami kupovali i puške i municiju. Još davne 1925 Andrija Mauer pokorio je Beč i u Zagreb donio veliki srebrni pehar. Tridesetih godina Zagrebom je drmao Stjepan Kralj Ata, a krajem šezdesetih ekipa predvođena izuzetnim Zlatkom Trifunovićem iz Vinkovaca na balkanskom šampionatu u Ateni osvaja četvrto mjesto. Sedamdesetih se rađa sjajna ekipa vanserijskih strijelaca koji drmaju evropom. Tu su Dr, Miljenko Zečević, Zvonko Trifunović, Vlado Kocman, mladi Juraj Medarić, Stjepan Vučković, Željko Vađić. Naši strijelci predvođeni Dr. Miljenkom Zečevićem osvajaju evropski kup u Minchenu, a mladi Juraj Medarić pobjeđuje u San Marinu. U Beogradu Zastava izrađuje posebnu pušku sa posvetom za pobjednika na 200 meta. Usred Beograda pobjeđuje velikogorički strijelac Vinko Postić Braco i ode puška u V. Goricu. Streljački sport se razvija i svako veće mjesto ima svoju ekipu. Iz Istre ekipu dovodi Vinkoletto Franco iz Buja, Iz Osijeka Obnovu Osijek vodi Zvonko Gregurić, a tu je i Vaso Prekodravac, za Vinkovce puca vanserijski strijelac Zvonko Trifunović, Sl. Brod dovodi Mata Vinković, Split Luka Popov, Dubrovnik Radmilo Nogulić, iz Zeline dolazi Vlado Kocman, Zvonko Đurašin, iz Varaždina Stjepan Vučković, Robert Filipec, Boris Berta,Mario Pavelli iz Koprivnice. Zagreb ima nekoliko ekipa, a u Lukavcu Željko Vađić osniva SD Turopolje Lukavec. Krajem sedamdesetih u Lužama poduzetni radoholičar iz Klare Ivo Župančić vodi izgradnju nove olimpijske streljane. Tu je i nezaobilazni Ivo Časar koji nakon problema sa Trepča municijom u suradnji sa Željkom Vuširom pokreće vlastitu proizvodnju sačmene municije. Proglašenjem neovisne države hrvatske prvi prvak u novoj državi je Stjepan Brusek iz Sesveta. Zašto to sve pišem? Zato što su navedana imena pioniri trap streljaštva u Hrvatskoj, koji su trasirali put za današnja događanja i rezultate. A onda negdje krajem devedesetih pojavljuju se mladi talenti, dečeci iz Dubrave. Braća Glasnović. Odveo ih tata u lov na patke pa na streljanu i talent je prepoznat. Volja i talent su veliki  i otac im kupuje jednu trap pušku za njih dvoje. Za dvije nema se novaca. I dečeci pucaju i tu počinje mit. Puca se naizmjenično iz jedne puške i u Kairu se osvaja omladinsko viceprvenstvo svijeta. I odlazak u Kairo i sve troškove većim dijelom financirao je otac. Sve prisutni Bandić sve vidi i kupuju se prve puške za obojicu braće. Sve ostalo je povijest pisana isključivo financiranjem, voljom i odricanjem samih strijelaca i njihovih obitelji. Đovani Crnogorac u London odlazi bez trenera jer kao nema se novca za oboje, puca i pobjeđuje, postaje olimpijski pobjednik i žuri kući konobariti u obiteljskom restoranu. Tužno za jednog olimpijskog pobjednika kojem su obečali sve, a dali ništa ili gotovo ništa, a Italija mu je davala bjanko ček da puca za njih. Domoljublje za Đovanija nema cijene. Glineni golubovi su nacionalni ponos Italije i nema cijene koju nebi platili. Hrvati su ih skinuli sa trona mit nepobjedivosti srušili su Đani Crnogorac i Josip Glasnović. Italija ima i Berettu i Perazzi ima i Bacsieri Pelagri al nema Đovanija Crnogorca i Josipa Glasnovića. Od sada će se u streljačkom sportu cijelog svijeta ime Hrvatske izgovarati sa strahopoštovanjem.

Offline sean86

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: Zlato u Riu
« Odgovori #14 u: 09. 08. 2016. 14:09:14 »
Sve ovo na mene je jako emotivno djelovalo, drhtao sam, proživljavao svakog goluba kao da je moj, plakao od sreće, i sad moram dati još jedan komentar. Sad sjedim u radnoj sobi, radosnice kvase oči, u mislima se vračam u prošlost na početke lovnog streljaštva. Oduvijek je Hrvatska imala sjajne trap strijelce i uvijek su ti talentirani dečki bili potisnuti, nije im se dalo naprijed. Sve podređeno jugoslavenskim strijelcima, forsirala se zračna puška i malokalibarka, a trap strijelci dobivali su samo mrvice sa stola i sami kupovali i puške i municiju. Još davne 1925 Andrija Mauer pokorio je Beč i u Zagreb donio veliki srebrni pehar. Tridesetih godina Zagrebom je drmao Stjepan Kralj Ata, a krajem šezdesetih ekipa predvođena izuzetnim Zlatkom Trifunovićem iz Vinkovaca na balkanskom šampionatu u Ateni osvaja četvrto mjesto. Sedamdesetih se rađa sjajna ekipa vanserijskih strijelaca koji drmaju evropom. Tu su Dr, Miljenko Zečević, Zvonko Trifunović, Vlado Kocman, mladi Juraj Medarić, Stjepan Vučković, Željko Vađić. Naši strijelci predvođeni Dr. Miljenkom Zečevićem osvajaju evropski kup u Minchenu, a mladi Juraj Medarić pobjeđuje u San Marinu. U Beogradu Zastava izrađuje posebnu pušku sa posvetom za pobjednika na 200 meta. Usred Beograda pobjeđuje velikogorički strijelac Vinko Postić Braco i ode puška u V. Goricu. Streljački sport se razvija i svako veće mjesto ima svoju ekipu. Iz Istre ekipu dovodi Vinkoletto Franco iz Buja, Iz Osijeka Obnovu Osijek vodi Zvonko Gregurić, a tu je i Vaso Prekodravac, za Vinkovce puca vanserijski strijelac Zvonko Trifunović, Sl. Brod dovodi Mata Vinković, Split Luka Popov, Dubrovnik Radmilo Nogulić, iz Zeline dolazi Vlado Kocman, Zvonko Đurašin, iz Varaždina Stjepan Vučković, Robert Filipec, Boris Berta,Mario Pavelli iz Koprivnice. Zagreb ima nekoliko ekipa, a u Lukavcu Željko Vađić osniva SD Turopolje Lukavec. Krajem sedamdesetih u Lužama poduzetni radoholičar iz Klare Ivo Župančić vodi izgradnju nove olimpijske streljane. Tu je i nezaobilazni Ivo Časar koji nakon problema sa Trepča municijom u suradnji sa Željkom Vuširom pokreće vlastitu proizvodnju sačmene municije. Proglašenjem neovisne države hrvatske prvi prvak u novoj državi je Stjepan Brusek iz Sesveta. Zašto to sve pišem? Zato što su navedana imena pioniri trap streljaštva u Hrvatskoj, koji su trasirali put za današnja događanja i rezultate. A onda negdje krajem devedesetih pojavljuju se mladi talenti, dečeci iz Dubrave. Braća Glasnović. Odveo ih tata u lov na patke pa na streljanu i talent je prepoznat. Volja i talent su veliki  i otac im kupuje jednu trap pušku za njih dvoje. Za dvije nema se novaca. I dečeci pucaju i tu počinje mit. Puca se naizmjenično iz jedne puške i u Kairu se osvaja omladinsko viceprvenstvo svijeta. I odlazak u Kairo i sve troškove većim dijelom financirao je otac. Sve prisutni Bandić sve vidi i kupuju se prve puške za obojicu braće. Sve ostalo je povijest pisana isključivo financiranjem, voljom i odricanjem samih strijelaca i njihovih obitelji. Đovani Crnogorac u London odlazi bez trenera jer kao nema se novca za oboje, puca i pobjeđuje, postaje olimpijski pobjednik i žuri kući konobariti u obiteljskom restoranu. Tužno za jednog olimpijskog pobjednika kojem su obečali sve, a dali ništa ili gotovo ništa, a Italija mu je davala bjanko ček da puca za njih. Domoljublje za Đovanija nema cijene. Glineni golubovi su nacionalni ponos Italije i nema cijene koju nebi platili. Hrvati su ih skinuli sa trona mit nepobjedivosti srušili su Đani Crnogorac i Josip Glasnović. Italija ima i Berettu i Perazzi ima i Bacsieri Pelagri al nema Đovanija Crnogorca i Josipa Glasnovića. Od sada će se u streljačkom sportu cijelog svijeta ime Hrvatske izgovarati sa strahopoštovanjem.

Prekrasno sročeno, naročito o povijesti streljaštva u nas a I povijesti koja se piše zadnjih godina.    bravooo
He who dares, wins!