Autor Tema: LOVAčKE čEKE  (Posjeta: 287186 vremena)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #375 u: 09. 05. 2009. 23:25:57 »
Miroslave  jako prakticna stvar za krace cekanje samo nije preporucljiva za mjesecare  fre happi
Morat ces mi pokazat da vidim uzivo pa da i ja napravim sebi samo od fosne petice  :laugh:

valdop

  • Gost
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #376 u: 09. 05. 2009. 23:35:10 »
kobi, ne radi se to od fosne petice, ne voli divljač fosnu, bolje ti je od blažujke (bosanke) baš to vole DS i ostale štetočine  z10

Offline miroslav_dabic

  • K 100
  • **
  • Postova: 277
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #377 u: 10. 05. 2009. 00:03:52 »
Ovo je blazujka 2 cm i bez problema drzi mojih 105kg slobodno mozes da stojis na mjestu namijenjenom za noge bez ikakvog straha nema potrebe za fosnom i jos je fosna triput teza...udobnija je nego sto sam mislio da ce biti jer sam uzeo visinu wc solje....jos kada tapaciram sjedalicu samo ako imas zivaca mozes na njoj da provedes koliko i na obicnoj ceki...na dasci za noge sa donje strane treba da zakacim tregere tako da je stavis na ledja  kao ranac i polako,sam je postavim na drvo za tri minuta,danas sam sve probavao i testirao....cekam otvor na srndaca pa idem u petak je postavim i onda subota i nedjelja svako jutro i vece sjedim,i u nedjelju navece skidam,na ledja u gepek i kuci........
« Zadnja izmjena: 10. 05. 2009. 00:06:57 od miroslav_dabic »
Nije car u lovu,car je u hajci...

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #378 u: 10. 05. 2009. 09:56:13 »
miroslave jel imas nacrt kako se to radi? da i ja sebi napravim

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #379 u: 10. 05. 2009. 10:21:27 »
kobi, ne radi se to od fosne petice, ne voli divljač fosnu, bolje ti je od blažujke (bosanke) baš to vole DS i ostale štetočine  z10

Ma znam samo sam se malo salio na racun svojih skromnih 110 kg  gss
Kod nas kada bi takvo nesto ostavio na drvetu odmah drugi dan bi nestalo  paci
Zato sam i ja smislio nesto drugo ne bas lijepo ali funkcionalno tj. stolicu onu plasticnu iz vrta sam fiksiro na stablo tresnje i tu sjedim i cekam kada je aktuelno to mjesto a poslije je skinem itd.
To su ta mjesta gdje divljac rijetko izlazi ili dodje par puta a tu se prava ceka ne isplati praviti.
Nekad je jedino problem sto moras drzati pusku na koljenima cijelo vrijeme...

Offline miroslav_dabic

  • K 100
  • **
  • Postova: 277
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #380 u: 10. 05. 2009. 10:30:14 »
miroslave jel imas nacrt kako se to radi? da i ja sebi napravim
Nemam nacrt,nego sam ja to vidio,i onda napravio kako sam ja mislio da treba...
glavno ti je napraviti cetiri klina koja ce se usjeci u drvo kada ceku zategnes oko njega i za stezanje oko drveta uzeo sam spaner koji se koristi na kamionima tako da on moze da izdrzi ogromnu tezinu oko 2000kg
Nije car u lovu,car je u hajci...

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #381 u: 10. 05. 2009. 10:37:02 »

Ovo sam fotografisao pored puta pri putovanju. Mozda ce biti funkcionalna ali po lepoti malo je ;), previse gruba. Mislim da je i s visinom u unutrasnjem delu tanka.
Opet ja se zalazem da kada podizemo zatvorenu ceku da bude naj naj i da to sluzi ne dve nego 20 godina.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #382 u: 10. 05. 2009. 12:04:04 »
Neznam kolikoje ta slici opce sigurna?
Nema 100kg ali mi se cini dosta nesigurnom previse je truda ulozeno
a na kraju stvarno lose ispalo.
Nezna dali bas sluzi svrsi.
Ma ni dve minute a kamoli dve godine.
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline miroslav_dabic

  • K 100
  • **
  • Postova: 277
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #383 u: 10. 05. 2009. 13:23:51 »
Sta joj fali poluzice svrsi samo ako nije pod od jelovine,a i ako jeste posluzice bar dvije sezone....
Nije car u lovu,car je u hajci...

valdop

  • Gost
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #384 u: 10. 05. 2009. 14:35:06 »
Sta joj fali poluzice svrsi samo ako nije pod od jelovine,a i ako jeste posluzice bar dvije sezone....
imao sam jednu od aluminiske rešetke sa željeznim okvirom, težina 5-6 kg, identična tvojoj no nestala je nakon mjesec dana uporabe. nisam ju ni tražio jer sam planirao napraviti drugu i tako već desetak godina, sada si mi dao podstrek, blažujku sam već pripremio.

Offline miroslav_dabic

  • K 100
  • **
  • Postova: 277
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #385 u: 10. 05. 2009. 14:56:58 »
Ma ovo sam ja komentarisao,ovu ceku od draganca,a ova sto sam ja napravio moze trajati koliko hoces jer je koristis samo dok lovis pa nije izlozena vremenskim nepogodama...a i ja sam nasao aluminijumsku resetku pa ce sledeca da bude bas ko pero....
Nije car u lovu,car je u hajci...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #386 u: 11. 05. 2009. 09:34:50 »
U subotu 9 travnja bio sam u lovištu L.D. Vepar - Dvor na Uni da bih pomogao sa  još petoricom kolega iz svog društva izgraditi novu čeku svom kolegi i prijatelju , predsjedniku te udruge Željku Pleši.
U lovištu su mu zapaljene namjerno dvije čeke nakon pravomoćne presude protiv jednog sumještanina koji je pravomoćno osuđen zbog krivolova na 15 mjeseci zatvora , odnosno na tri godine uvijeta i 22 000 novčane kazne i sudskih troškova.
Kako su osigurani i lovno-tehnički objekti u lovištu pozvana je policija , s kojom je na uviđaju bio prisutan vatrogasni inspektor te su sačinili zapisnik iz kojeg je vidljivo da je palež bio namjerno izazvan.
 Na platou s prekrasnim pogledom na Šamaricu i uz stručnu pomoć lovnika udruge uspijeli smo u nepuna četiri sata postaviti konstrukciju čeke i postaviti podnicu i stranice nove čeke.
Zbog privatnih obveza nas trojica se moralo vratiti u Zagreb , a ostatku ekipe smo ostavili obvezu da tu večer i slijedeće jutro izađu na čekanje srnjaka i vepra i da nakon toga dovrše čeku koju smo započeli.
Evo par sličica da dočaram ljepotu tog kraja.
« Zadnja izmjena: 11. 05. 2009. 09:37:40 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline ilex

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #387 u: 20. 05. 2009. 10:25:50 »
evo malo slika od kolege lovca,no još nije gotova

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #388 u: 20. 05. 2009. 10:26:55 »
Svaka čast kolega!!!  d4  z10  z1  rostilj  zagi

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #389 u: 20. 05. 2009. 11:29:42 »
Čestitam.
A jel bilo posli šta za  rostilj   i    z10 ????
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC