Autor Tema: Solište  (Posjeta: 106604 vremena)

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Solište
« Odgovori #15 u: 11. 07. 2007. 12:24:19 »
Ovo gore sam vec vidio u Bosiljevu od bacve, i dobra stvar!!

Ovo sa vocem i soli prvi puta cujem, ali izgleda odlicno...

A sto je sa solistima, ajmo koju sliku ja danas bacim svoje pa da vidite kako to kod mene izgleda...

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Solište
« Odgovori #16 u: 30. 09. 2007. 22:27:14 »
Ovakve imam ja solnice



Lp iz SLO
« Zadnja izmjena: 01. 10. 2007. 08:23:20 od Nikola »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Solište
« Odgovori #17 u: 01. 10. 2007. 08:38:14 »

Za svinje imam jedan odličan recept :-*: u bačvu se stavi kukuruz, dosta soli, jabuke, kruške, šljive(šta god imate) i sve se zalije vručom vodom i ostavi se da odstiji par dana. Zatim uzmete svrdlo, izbušite 60-80 cm i stavite smjesu u rupe. Svinje će prevrnuti zemlju.

eto jedan lovac za kojeg se vidi da je tata mata za svinje hehe. od ovog recepta se mogu sakriti i sol i umjetni mamci i sve ostalo jer svinje ništa ne vole više do trulih plodova... kad se stavi kukuruza ili jabuka u bačvu i polije tak vručom vodom, bačva se pritvori no ne zatvori da ne eksplodira hehe. za par dana to toliko zakipi i ugnjili se da se razvije takav miris da ga i čovjek osjeti na daleko, a kamoli ne svinja. svinje čuda naprave oko mjesta gdje je to zakopano. i još je super stvar kaj to ne mora biti velika količina...

kaj se tiče solišta, dovoljna je i obična kuhinjska sol. kanister od destilirane vode (poanta da je čist) se izbuši sa borerom 10-12 na dnu na više mjesta tako iscuri dosta brzo jer se zimi ako nisu rupe velike, obično sol smrzne i onda se ne može cijediti. tjedno jednom obilaziti i čistiti od lišča i puniti. odlični rezultati. kanister objesiti na drvo barem na 2 metra visine da svinje ne sruše. i, naravno, na neko čvrsto drvo jer se zna dogoditi da ga dignu cijeloga u zrak hehe...


Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Solište
« Odgovori #18 u: 01. 10. 2007. 23:53:47 »
Ja ću snimit svoje da vidiš kako izgleda jer je jednostavno, možeš ga žicom svezat, znači ne uništavaš drvo i ako kome smeta lako ga makneš. Mislim da nije dobra sol kojom se ceste posipavaju jer u njima ima antifriza, tj. još nekog aditiva koji smanjuje mogučnost smrzavanja i nisam siguran kako djeluje na divljač i njihovu probavu. Ja koristim obično kuhinjsku, morsku ili kamenu, ali obje su prirodne pa je kaj se mene tiče potpuno svejedno!


u pravu si,ako se uistinu koristi antifriz u soli za posipanje ceste nije preporucljivo koristiti je u lovistu jer antifriz uzrokuje nefrozu(degeneraciju i upalu bubreznih kanalica-nemogucnot mokrenja... ),dakle sol za posipanje ceste izbjegavati d4

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Solište
« Odgovori #19 u: 02. 10. 2007. 00:02:06 »
najjednostavnije da kupiš gotov briket i staviš gdje treba....
Kod mene se radi više ovako: usitnjenu kamenu so pomješaš sa pravom čistom glinom i dobro izmjesiš. Puniš u omekšale panjeve (ni tvrdi ni skroz truli). I dobra glina je puna minerala koji se otapaju u vodi kao i so. Ponekad kad svratim na solilo ne zateknem ni panj...

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Solište
« Odgovori #20 u: 02. 10. 2007. 10:56:30 »
I ja sam na ovu gore pomislio, ali i ona je jako funkcionalna!

Slažem se.Kod nas takve bačve služe kao prihrana za divlje svinje.Vanja,probat ću tvoj recept za dohranu pa javim kako su svinje reagirale u mom lovištu :) d7
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Solište
« Odgovori #21 u: 04. 10. 2007. 15:11:49 »
Ovakve imam ja solnice
Bez ljutnje , ali čini mi se da ti trebaju vatrogasne ljestve da ih napuniš solju ,jedino ako slika ne vara.



Hrvatske Domovine Sin.

MAUZ

  • Gost
Odg: Solište
« Odgovori #22 u: 04. 10. 2007. 16:00:30 »
rekao bih da je na 2 metra visine.

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Solište
« Odgovori #23 u: 04. 10. 2007. 20:34:05 »
Bravo, vidim da se opet tema aktivirala...
Za sada imam u dva starija panja sol. U jedom je kupovna sol za goveda, a u drugi sam stavio kamenu sol koju smo dobili u drustvu.

Jos planiram osposobiti jedno starije soliste, gdje je stari kolega zabio drvo u zemlju i na vrh stavio drvenu kutiju s rupama u koju sipa sol. Nazalost kutija je lagano strunila pa ju moram mijenjati, no mislim da ce to biti dovoljno, 3 solista u krugu 30m hranilista...

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Solište
« Odgovori #24 u: 04. 10. 2007. 22:20:04 »
3 solista u krugu 30m hranilista...

To ti je čak i previše blizu..

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Solište
« Odgovori #25 u: 04. 10. 2007. 22:29:22 »
Ma ovo jedno ostaje dok mi se ne srusi stup, a onda cu ga napravit na drugom mjestu...

Uglavnom 2 su uvijek puna, a trece cu sloziti da ne stoji prazno, a bojim se da nece izdrzat jos jednu cijelu sezonu... Nama je obavezno 2 solista kraj hranilista, a ako zelimo jos mozemo ppo izboru u terenu koji si dobio za obilazak

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Solište
« Odgovori #26 u: 04. 10. 2007. 22:36:06 »
Aha, to je Vaš interni propis
Ja imam jedno 7-8 solišta, ni jedno nije bliže od 200 metara.. ali su sva u krugu od oko 1 km .. i sva solišta rade tijekom cijele godine...

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Solište
« Odgovori #27 u: 09. 10. 2007. 00:26:04 »
Ja kupim onu sol za goveda - stucam je i pomiješam s kuhinjskom. Nesviča mi je ona cestarska sol, mislim da nam je voditelj LGO rekao da u njoj nema svih aditiva kojih ima u soli za divljač i goveda. Tako da je efekt mali.
za svinje je dobra i cestarska ali ne i za srne jel se z12

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Solište
« Odgovori #28 u: 09. 10. 2007. 10:50:09 »
Ja kupim onu sol za goveda - stucam je i pomiješam s kuhinjskom. Nesviča mi je ona cestarska sol, mislim da nam je voditelj LGO rekao da u njoj nema svih aditiva kojih ima u soli za divljač i goveda. Tako da je efekt mali.
za svinje je dobra i cestarska ali ne i za srne jel se z12
Nemoj upotrebljavati sol za ceste, jer kako srna može razlikovati to od praveč
Hrvatske Domovine Sin.

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Solište
« Odgovori #29 u: 09. 10. 2007. 18:55:28 »
ne upotrebljavam,ja sam si nabavio nekakvu crnu u grudama rumunjsku,baš za divljač,sto i neš kuna vreča od 50 kg