Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Lovnotehnički i gospodarski objekti => Autor teme: Bobi - 09. 07. 2007. 21:01:40

Naslov: Solište
Autor: Bobi - 09. 07. 2007. 21:01:40
Evo u dilemi samč

Moram napraviti dva nova solišta u terenu i sada dolazi do raznih ppolemika i diskusija medju lovcima u mom drustvu..

Jedni kazu da je kamena sol nezamjenjiva i da su najbolja solista u panju, i da ova solista gdje sol curi nisu dobra zbog toga sto divljac lize i zemlju te na taj nacin unosi mnogo bakterija...

Drugi su pak zagovornici ovih solista gdje stavljaju sol da se lagano topi i curi niz deblo koje onda divljac lize...

Ja molim sve starije i iskusnije lovce da mozda pomognu sa savjetima oko izrade solista, koju sol upotrebljavaju i gdje ju nabavljaju i bilo bi super da stave i koju fotku da vidimo kako se gdje radi.

 d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: Vanja - 09. 07. 2007. 23:20:56
Najbolja solišta su ona na kojima sol curi niz deblo i divljač ju lagano liže,osobito za jelensku i srneču divljač. Kod takvih solišta je problem što se sol stvrdne u sušnim periodima pa je dobro sa sobom ponijeti flašu vode i s vremena na vrijeme zaliti. Najbolja ti je kamena sol, ili sol kojom cestari posipaju ceste.
Za svinje je dobro bacati sol u panjeve u blizini hranilišta, ili na pod, i kroz neko vrijeme će napraviti kaljužu.
Naslov: Odg: Solište
Autor: MAUZ - 10. 07. 2007. 02:40:35
Ja uz deblo zicom privezem bocu od 2-5 litara. Uzarenim cavlom izbusim odozdo rupice a odozgo mecem kamenu so. Noj obavezno dodam biozacin, nesto kao sto je vegeta! Kupim u ducanu na mjericu, narocito kad izidje rok upotrebe! Kad obilazim, nosim tu "vegetu" i kantu vode! Takva solista ti rade SUPERRRRRRR
Naslov: Odg: Solište
Autor: dean - 10. 07. 2007. 08:44:54
Ja ću snimit svoje da vidiš kako izgleda jer je jednostavno, možeš ga žicom svezat, znači ne uništavaš drvo i ako kome smeta lako ga makneš. Mislim da nije dobra sol kojom se ceste posipavaju jer u njima ima antifriza, tj. još nekog aditiva koji smanjuje mogučnost smrzavanja i nisam siguran kako djeluje na divljač i njihovu probavu. Ja koristim obično kuhinjsku, morsku ili kamenu, ali obje su prirodne pa je kaj se mene tiče potpuno svejedno!
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nikola - 10. 07. 2007. 09:46:38
Ja kupim onu sol za goveda - stucam je i pomiješam s kuhinjskom. Nesviča mi je ona cestarska sol, mislim da nam je voditelj LGO rekao da u njoj nema svih aditiva kojih ima u soli za divljač i goveda. Tako da je efekt mali.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bobi - 10. 07. 2007. 13:40:36
Ja ću snimit svoje da vidiš kako izgleda jer je jednostavno, možeš ga žicom svezat, znači ne uništavaš drvo i ako kome smeta lako ga makneš. Mislim da nije dobra sol kojom se ceste posipavaju jer u njima ima antifriza, tj. još nekog aditiva koji smanjuje mogučnost smrzavanja i nisam siguran kako djeluje na divljač i njihovu probavu. Ja koristim obično kuhinjsku, morsku ili kamenu, ali obje su prirodne pa je kaj se mene tiče potpuno svejedno!

Odlicno cekam snimke, budem i ja svoje bacio d vidite kako je to do sada izgledalo.

Sto se tice soli i sam sam cuo da cestarska nije dobra jer ima aditiva, pa kupim kuhinjsku i ubacim nju no moram ici cesce... Ocekujem recept od jednog starog lovca kako su oni nekada radili sol, mjesanje s zemljom pa cu ga staviti na forum kad dodje...

Sto se tice ove za goveda nju i sam najcesce stavim, ali dogodi se da cesto nestane...
Pretpostavljam da si ljudi uzmu za ovce i goveda, pa moram cesce obilaziti...

Naslov: Odg: Solište
Autor: Vanja - 10. 07. 2007. 16:32:37
Istina da stavljaju aditive, ali mi u dogovoru s njima dobijemo sol koja još nije preračena na taj način, a za lopatare miksamo sa soli u ciglama sa dodatkom minerala, baš za divljač.
Za svinje imam jedan odličan recept :-*: u bačvu se stavi kukuruz, dosta soli, jabuke, kruške, šljive(šta god imate) i sve se zalije vručom vodom i ostavi se da odstoji par dana. Zatim uzmete svrdlo, izbušite 60-80 cm i stavite smjesu u rupe. Svinje će prevrnuti zemlju.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bobi - 10. 07. 2007. 17:30:36
Istina da stavljaju aditive, ali mi u dogovoru s njima dobijemo sol koja još nije preračena na taj način, a za lopatare miksamo sa soli u ciglama sa dodatkom minerala, baš za divljač.
Za svinje imam jedan odličan recept :-*: u bačvu se stavi kukuruz, dosta soli, jabuke, kruške, šljive(šta god imate) i sve se zalije vručom vodom i ostavi se da odstiji par dana. Zatim uzmete svrdlo, izbušite 60-80 cm i stavite smjesu u rupe. Svinje će prevrnuti zemlju.

Odlicno o tome se radi, ja radim neki mali popis raznih recepata domace proizvodnje soli i ostalih stvari koje nisu objavljene u knjigama... Pa kada to dodje na neku zavidnu brojku drage volje sve podijelim s vama...
No kako sam na pocetku smatram da je to trenutno zanemarivo za objavu bilo gdje...
Naslov: Odg: Solište
Autor: Vanja - 10. 07. 2007. 17:34:41
Samo polako...To će svakako biti vrlo korisno. To radiš za dobrobit divljači i to je za svaku pohvalu d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bobi - 10. 07. 2007. 18:09:11
Samo polako...To će svakako biti vrlo korisno. To radiš za dobrobit divljači i to je za svaku pohvalu d4

Da nadam se i za dobrobit svih mladih lovaca, koji su kao i ja naisli na nedostatak znanja, a stara garda se drzi nekih svojih zakona i prezatvoreni su prema novim stvarima...  :)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nikola - 10. 07. 2007. 22:13:27
Istina da stavljaju aditive, ali mi u dogovoru s njima dobijemo sol koja još nije preračena na taj način, a za lopatare miksamo sa soli u ciglama sa dodatkom minerala, baš za divljač.
Za svinje imam jedan odličan recept :-*: u bačvu se stavi kukuruz, dosta soli, jabuke, kruške, šljive(šta god imate) i sve se zalije vručom vodom i ostavi se da odstiji par dana. Zatim uzmete svrdlo, izbušite 60-80 cm i stavite smjesu u rupe. Svinje će prevrnuti zemlju.

Jel to ovako izgledač

http://www.allesjagd.com/shop/allesjagd_p3d.phpčcid=44&id=1&pid=37
Naslov: Odg: Solište
Autor: dean - 11. 07. 2007. 08:35:28
To je zgodno hranilište, ali mora iči kukuruz u zrnu i često se punit ako se svinje zainate. Da ga bar treba punit tjedno, ha! To ću i ja napravit od bačve, ali ću morat posipat sa soli da mi medo ne pojede. Majstor sjedne, digne bačvu i samo u usta sipa! hahaha
Naslov: Odg: Solište
Autor: Vanja - 11. 07. 2007. 09:01:32
Ne, smjesa se poslije izvadi iz bačve. U bačvi stoji dok ne zavrije. Poslije se stavlja u zemlju, u mjesta izbušena svrdlom.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nikola - 11. 07. 2007. 09:41:18
Kužim , kužim. Kada si rekao da ubaciš u bačvu ja odmah pomislio na ovo gore.
Naslov: Odg: Solište
Autor: dean - 11. 07. 2007. 10:26:49
I ja sam na ovu gore pomislio, ali i ona je jako funkcionalna!
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bobi - 11. 07. 2007. 12:24:19
Ovo gore sam vec vidio u Bosiljevu od bacve, i dobra stvar!!

Ovo sa vocem i soli prvi puta cujem, ali izgleda odlicno...

A sto je sa solistima, ajmo koju sliku ja danas bacim svoje pa da vidite kako to kod mene izgleda...
Naslov: Odg: Solište
Autor: Dik - 30. 09. 2007. 22:27:14
Ovakve imam ja solnice

(http://www.moj-album.com/slike/6976837/fsyXgNDjvn8GP_Vi.v.jpg)

Lp iz SLO
Naslov: Odg: Solište
Autor: skyangel - 01. 10. 2007. 08:38:14

Za svinje imam jedan odličan recept :-*: u bačvu se stavi kukuruz, dosta soli, jabuke, kruške, šljive(šta god imate) i sve se zalije vručom vodom i ostavi se da odstiji par dana. Zatim uzmete svrdlo, izbušite 60-80 cm i stavite smjesu u rupe. Svinje će prevrnuti zemlju.

eto jedan lovac za kojeg se vidi da je tata mata za svinje hehe. od ovog recepta se mogu sakriti i sol i umjetni mamci i sve ostalo jer svinje ništa ne vole više do trulih plodova... kad se stavi kukuruza ili jabuka u bačvu i polije tak vručom vodom, bačva se pritvori no ne zatvori da ne eksplodira hehe. za par dana to toliko zakipi i ugnjili se da se razvije takav miris da ga i čovjek osjeti na daleko, a kamoli ne svinja. svinje čuda naprave oko mjesta gdje je to zakopano. i još je super stvar kaj to ne mora biti velika količina...

kaj se tiče solišta, dovoljna je i obična kuhinjska sol. kanister od destilirane vode (poanta da je čist) se izbuši sa borerom 10-12 na dnu na više mjesta tako iscuri dosta brzo jer se zimi ako nisu rupe velike, obično sol smrzne i onda se ne može cijediti. tjedno jednom obilaziti i čistiti od lišča i puniti. odlični rezultati. kanister objesiti na drvo barem na 2 metra visine da svinje ne sruše. i, naravno, na neko čvrsto drvo jer se zna dogoditi da ga dignu cijeloga u zrak hehe...

Naslov: Odg: Solište
Autor: medicus - 01. 10. 2007. 23:53:47
Ja ću snimit svoje da vidiš kako izgleda jer je jednostavno, možeš ga žicom svezat, znači ne uništavaš drvo i ako kome smeta lako ga makneš. Mislim da nije dobra sol kojom se ceste posipavaju jer u njima ima antifriza, tj. još nekog aditiva koji smanjuje mogučnost smrzavanja i nisam siguran kako djeluje na divljač i njihovu probavu. Ja koristim obično kuhinjsku, morsku ili kamenu, ali obje su prirodne pa je kaj se mene tiče potpuno svejedno!


u pravu si,ako se uistinu koristi antifriz u soli za posipanje ceste nije preporucljivo koristiti je u lovistu jer antifriz uzrokuje nefrozu(degeneraciju i upalu bubreznih kanalica-nemogucnot mokrenja... ),dakle sol za posipanje ceste izbjegavati d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: SrndaćVlašić - 02. 10. 2007. 00:02:06
najjednostavnije da kupiš gotov briket i staviš gdje treba....
Kod mene se radi više ovako: usitnjenu kamenu so pomješaš sa pravom čistom glinom i dobro izmjesiš. Puniš u omekšale panjeve (ni tvrdi ni skroz truli). I dobra glina je puna minerala koji se otapaju u vodi kao i so. Ponekad kad svratim na solilo ne zateknem ni panj...
Naslov: Odg: Solište
Autor: SSG - 02. 10. 2007. 10:56:30
I ja sam na ovu gore pomislio, ali i ona je jako funkcionalna!

Slažem se.Kod nas takve bačve služe kao prihrana za divlje svinje.Vanja,probat ću tvoj recept za dohranu pa javim kako su svinje reagirale u mom lovištu :) d7
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 04. 10. 2007. 15:11:49
Ovakve imam ja solnice
Bez ljutnje , ali čini mi se da ti trebaju vatrogasne ljestve da ih napuniš solju ,jedino ako slika ne vara.



Naslov: Odg: Solište
Autor: MAUZ - 04. 10. 2007. 16:00:30
rekao bih da je na 2 metra visine.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bobi - 04. 10. 2007. 20:34:05
Bravo, vidim da se opet tema aktivirala...
Za sada imam u dva starija panja sol. U jedom je kupovna sol za goveda, a u drugi sam stavio kamenu sol koju smo dobili u drustvu.

Jos planiram osposobiti jedno starije soliste, gdje je stari kolega zabio drvo u zemlju i na vrh stavio drvenu kutiju s rupama u koju sipa sol. Nazalost kutija je lagano strunila pa ju moram mijenjati, no mislim da ce to biti dovoljno, 3 solista u krugu 30m hranilista...
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nikola - 04. 10. 2007. 22:20:04
3 solista u krugu 30m hranilista...

To ti je čak i previše blizu..
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bobi - 04. 10. 2007. 22:29:22
Ma ovo jedno ostaje dok mi se ne srusi stup, a onda cu ga napravit na drugom mjestu...

Uglavnom 2 su uvijek puna, a trece cu sloziti da ne stoji prazno, a bojim se da nece izdrzat jos jednu cijelu sezonu... Nama je obavezno 2 solista kraj hranilista, a ako zelimo jos mozemo ppo izboru u terenu koji si dobio za obilazak
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nikola - 04. 10. 2007. 22:36:06
Aha, to je Vaš interni propis
Ja imam jedno 7-8 solišta, ni jedno nije bliže od 200 metara.. ali su sva u krugu od oko 1 km .. i sva solišta rade tijekom cijele godine...
Naslov: Odg: Solište
Autor: ikova371 - 09. 10. 2007. 00:26:04
Ja kupim onu sol za goveda - stucam je i pomiješam s kuhinjskom. Nesviča mi je ona cestarska sol, mislim da nam je voditelj LGO rekao da u njoj nema svih aditiva kojih ima u soli za divljač i goveda. Tako da je efekt mali.
za svinje je dobra i cestarska ali ne i za srne jel se z12
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 09. 10. 2007. 10:50:09
Ja kupim onu sol za goveda - stucam je i pomiješam s kuhinjskom. Nesviča mi je ona cestarska sol, mislim da nam je voditelj LGO rekao da u njoj nema svih aditiva kojih ima u soli za divljač i goveda. Tako da je efekt mali.
za svinje je dobra i cestarska ali ne i za srne jel se z12
Nemoj upotrebljavati sol za ceste, jer kako srna može razlikovati to od praveč
Naslov: Odg: Solište
Autor: ikova371 - 09. 10. 2007. 18:55:28
ne upotrebljavam,ja sam si nabavio nekakvu crnu u grudama rumunjsku,baš za divljač,sto i neš kuna vreča od 50 kg
Naslov: Odg: Solište
Autor: medicus - 14. 10. 2007. 22:54:20
evo ja danas napunio par solišta
(http://img267.imageshack.us/img267/3411/lovite010mv2.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img147.imageshack.us/img147/7814/lovite016kg5.jpg) (http://imageshack.us)
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 16. 10. 2007. 12:18:01
Mene su učili da sol koja je izložena u panjevima i time direktno dostupna divljači mora biti izmješana sa ilovačom.
Naslov: Odg: Solište
Autor: SrndaćVlašić - 20. 10. 2007. 20:38:51
U panjevima je bolje sa ilovačom nego sama so, bar kod mene..
ja bi dodao još nešto iz mog iskustva: panj da nije tvrd, nego neki koji je več razmekšan i da nije ispod neke krošnje ili zaklona. Kod mene su puno aktivnija solila na koja direktno pada kiša nego ona koja nisu direktno izložena kiši
Naslov: Odg: Solište
Autor: oliverl - 20. 02. 2008. 10:54:00
Samo polako...To će svakako biti vrlo korisno. To radiš za dobrobit divljači i to je za svaku pohvalu d4

Da nadam se i za dobrobit svih mladih lovaca, koji su kao i ja naisli na nedostatak znanja, a stara garda se drzi nekih svojih zakona i prezatvoreni su prema novim stvarima...  :)
Evo da opet malo otvorim ovu temu!
Radi se o sljedećem, u lovištu imamo dosta (čitaj sva) starih solila sistema PVC cijevi. Kako smatram da plastiku nije lijepo vidjeti u prirodi nas nekoliko mladih lovaca bi te cijevi željeli zamjeniti sa drvenim solilima. S obzirom da je nekim našim "starijim" i "iskusnijim" lovcima baš svejedno pvc ili ne i kako sve to u prirodnom okruženju izgleda željeli bi ih malo "bocnuti" i napraviti ne umjetnička djela ali da to ipak na nešto sliči u nadi da i njih potaknemo na razmišljanje.
Iz tog razloga bih želio da postate slike, skice, nacrte i sl. malo "ljepših" solila kao prijedloge za izradu!

Hvala unaprijed!
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 20. 02. 2008. 14:36:39
PVC cjevima nema definitivno mjesta u šumama.
Svako solište koje je u panju ili u drvenoj kutiji dobro je ako je na mjestu gdje ga divljač prihvaća i ima mira za unos soli u organizam.
Sama izgled po meni nije najbitniji , već kvaliteta izrade da ne vire čavli i da stranice kutije ne budu hrapave.
Možda je važno za napomenuti da bi bilo dobro koristiti bakrene čavle za spajanje kutija , jer obićne sol izgrize za dvije godine.
Naslov: Odg: Solište
Autor: medo - 20. 02. 2008. 15:18:59
Prije nekoliko godina ja sam to napravio ovako(nazalost nemam sliku):
 Bukvu sam otpilao na 1,7m i s pilom  icrezao odozgo kvadrat dubine do 25 cm. Sa strane sam sa cetiri strane motorkom zapilao unutra da i zvucem tu kocku. Uz malo truda i s jednom jako malom motorkom izbio sam taj dio van. Ostala mi je rupa u koju sam stavio komad soli. Ta sol se cijedila kroz rupe od rezanja na cetiri strane. Soliste je izgledalo prirodno i jedva primjetno. Nazalost uspio sam napraviti samo dva takva jer ipak iziskuju truda za razliku od PVC cijevi. Divljac je obozavala to soliste.
 Morat cu nacrtati i postaviti ovdje kad se sijetim.
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 20. 02. 2008. 15:42:11
Mozda ovako nesto Medo?
(http://img267.imageshack.us/img267/3605/solistepanjxn4.jpg) (http://imageshack.us)
Naslov: Odg: Solište
Autor: medo - 20. 02. 2008. 17:04:00
Draganco d4
Jako slicno samo st je na visem panju tako da D ne mogu da to porazbacuju.
E sad u dnu rupe sastrane izvana zapilas u panj tako da se sol cijedi van. Ja sam stavljao sol u komadu tako da nije dolazilo do rasipavanja.
 Kako se tvoj panj pokazao. Ja sam na slicnom imao problema jer je DS razbacivala to,a primjetio sam da su i srne znale s papcima malo ceprkai po tom.
Naslov: Odg: Solište
Autor: medo - 20. 02. 2008. 17:05:25
Imam ja jos nacina za rezanje panja ali morao bih da slikam i skeniram da pokazem sto sam ja radio.Nije neka nauka vec samo ideja kuju mozda imaj i drugi ;)
Naslov: Odg: Solište
Autor: oliverl - 20. 02. 2008. 17:42:29
Imam ja jos nacina za rezanje panja ali morao bih da slikam i skeniram da pokazem sto sam ja radio.Nije neka nauka vec samo ideja kuju mozda imaj i drugi ;)

Bravo Medo evo meni je vec sinula ideja  ;D  citajuci tvoj post!
Nadam se da cu je realizirati kroz par dana pa stavljam slike!

A ostali neka se pridruze, ideja, prijedloga i slika nikad dosta  d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 20. 02. 2008. 18:14:04
Draganco d4
Jako slicno samo st je na visem panju tako da D ne mogu da to porazbacuju.
E sad u dnu rupe sastrane izvana zapilas u panj tako da se sol cijedi van. Ja sam stavljao sol u komadu tako da nije dolazilo do rasipavanja.
 Kako se tvoj panj pokazao. Ja sam na slicnom imao problema jer je DS razbacivala to,a primjetio sam da su i srne znale s papcima malo ceprkai po tom.
Kod mene nema Svinja.Mada se panj moze i Motornom testerom zarezati sa strane,3-4 reza i to je to.
So ce se lagano topiti i slivati kroz rezove
Naslov: Odg: Solište
Autor: medo - 21. 02. 2008. 13:00:19
draganco nije to uopce losa ideja jer na kraju bit je slo zadrzati sto duze i da se topi stalno ali polako.
 U biti uz malo maste moze se napraviti sve i tako jednostavno,ko sto kazes u 3-4 reza i gotovo.
Vidio sam u Dortmundu na sajmu jednu malu STHIL pilu koju koriste umjetnici za obradu drveta. Ma ludnica je i mozes napraviti rezove i oblik kakav zelis na brzinu. Ove koje sam ja koristio nisu lose ali nesto manja pila i ostra kratka vodilica je idealna.
 Probao sam odozgo u panju izrezati obrnutu piramidu i zatim prorezati kroz panj  1-2 reza tako da dotaknem samo vrh te "piramide". Sol je trajala stvarno dugo.
 Kad nisam imao grumen soli znao sam u solista staviti kuhinjsku sitnu sol zamotanu u krpu. isto je bilo uspijesno.
 Znao sam primjetiti i vjeverice ujesen oko solista pa sam znao malo zira ili ljesnjaka protrljati samo malo u soli. To su radije jele nego ovaj obican. Valjda kao i mi pistacije i kikiriki ;D
 Zec se isto zadrzavao cesto oko solista  medjutim vec nakon 2-3 dana primjetio sam tragove kune d7
 Zanimljivo je koliko toga se dogadja oko solista medjutim to znaju i lovci koji vole meso pa onda cesto ode  sve u k.... jer tamo odstreljuju >:(
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zoran - 26. 02. 2008. 17:47:02
evo jedno novo nekoristeno!
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bobi - 27. 02. 2008. 09:09:28
Svidjaju mi se ideje, ja sam nasao u blizini hranilista dva prirodna mjesta za postaviti sol.
Budem potrazio slike pa ih stavim na forum, ili cu slikati za vikend.

Uglavnom, svidja mi se, bez nekog posebnog rada, a uopce se ne kuzi da je soliste dok ne pogledas sto je unutra ili po tragovima dovljaci...
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 27. 02. 2008. 16:47:58
Za soliste je i najbolje da niko nezna zbog (zloupotrebe)!I soliste mora biti uvek na jednom mestu godinama,zbog navike zivotinja da dolaze na njega.
Naslov: Odg: Solište
Autor: medo - 27. 02. 2008. 18:19:32
Za soliste je i najbolje da niko nezna zbog (zloupotrebe)!I soliste mora biti uvek na jednom mestu godinama,zbog navike zivotinja da dolaze na njega.
Upravo tako.
Moji su bili zloupotrebljeni :(
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 29. 03. 2008. 20:44:38
Koristi li ko Slane kocke i kakva su iskustva sa njima?
(http://img213.imageshack.us/img213/3666/146x110salzleckeimhherhzn4.jpg) (http://imageshack.us)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lazar - 29. 03. 2008. 20:49:43
koristim samo kocke posto duze traju kisa ih ne rastopi tako brzo i so se lijepo se slijeva niz stub
Naslov: Odg: Solište
Autor: scorpion - 30. 03. 2008. 13:25:09
Evo ja se vratio iz ophodnje, odnio divljači malo kukuruza i popunio par solišta :)  Ovako izgleda jedna od varijacija na temu solišta u mom lovištu
Naslov: Odg: Solište
Autor: dean - 15. 04. 2008. 14:43:38
Manje je bitko kakvo je solilo, važno da je stalno puno!
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 16. 04. 2008. 07:56:16
Manje je bitko kakvo je solilo, važno da je stalno puno!
U principu se slažem,ali u šumi ne želim vidjeti plastične kante , jer im tamo nije mjesto.
Naslov: Odg: Solište
Autor: jjukic - 08. 06. 2008. 21:08:48
  mi radimo sve od prirodnog materijala (drvo) i pokazalo se izvrsnim, još nisam naišao na solilo koje ne radi  d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zoran - 09. 06. 2008. 19:56:52
evo nekakvo soliste! neko ga je napravio a ja ga malo prije napunio!  :laugh:
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 05. 01. 2009. 13:03:19
Evo jednog Kopiranog Modela s zapada, ali u mojoj izradi.
Soliste za Kamenu So(Krupice).
(http://img101.imageshack.us/img101/7453/p1010566cd3.jpg) (http://imageshack.us)
Vazno je drzac napraviti od sto jacih Daski(tvrdog drveta).
Funkcionise 100%  d4. Divljac moze lizati Kamen, plus i koru drveta(stabla) gde se so polako rastapa i curi.
Naslov: Odg: Solište
Autor: valdop - 05. 01. 2009. 13:13:29
dobro solište, no mi ne smijemo ništa zabijati na živo drvo, evo i jedno moje solište, radi odlično, takvih imam šest koja redovito punim i održavam
Naslov: Odg: Solište
Autor: kalnik - 05. 01. 2009. 15:27:29
Imamo kod nas u lovištu raznih tipova solišta, ali najbolje su se pokazala ona od komada plastične cijevi promjera 120mm i duljine 40-ak cm. Nađemo stari komad visine cca 150cm i na njega nasadimo cijev koju smo prethodno izbušili svrdlom na više mjesta. Sol ide odozgo i kroz duže vrijeme se cijedi po deblu. Ne diramo živo drvo, već isključivo čvršće suhe komade.U pravilu su solišta uz potoke, na vidljivim prijelazima divljači.Probao sam i sol u kolutu, ali se ova u zrnu pokazala bolja.
Naslov: Odg: Solište
Autor: matija - 12. 02. 2009. 18:38:14
Pozdrav svima, evo da se i ja malo prikljućim...
Znam za neke slućajeve gdje su solilice radjene  na odrezanom manjem stablu cca. 20 cm promjera i na njih bi se stavila drvena kutija  i u nju sol. I sve je to divno i krano dok to nije vidjela inspektorica, dakle morali smo tu i sve takve solilice ukloniti i napraviti nove tj. ukopati drveni stup i na njega kutijicu  ili slićno.
Naslov: Odg: Solište
Autor: matija - 12. 02. 2009. 18:42:47
A što se tiće zloupotrebe solilica takodjer imam neka saznanja:
 Dakle kod nas u društvu sam ćesto nailazio na solilice radjene otprilike 10m od šumske ceste, malo je reći da sam 100 puta apelirao gospodu rukovoditelje da se takve solilice trebaju u kloniti iz neposredne blizine ceste jer se tako divljać zadržava iuz cestu i laka su meta krivolovaca... Ali oni to naravno nikada nisu poslušali.
Naslov: Odg: Solište
Autor: dean - 13. 02. 2009. 08:46:22
Onda ti prođeš i sam ih sve porušiš... Pa se čudiš koji su to vandali napravili?!
Naslov: Odg: Solište
Autor: matija - 14. 02. 2009. 13:25:58
Da, nisam ni jedno porusio, kad sam i pokusao ukazati na taj problem oni bi rekli "sta tebe briga nisi ih ti napravio da bi ih rusio", konkretno u zimi dok nema lisca s ceste se vidi soliste i oko njega do 7, 8 srna kako leze, idealna meta za pucanje npr. iz auta itd. KATASTROFA, jednostavno nemam rijeci. Jer ta solista u blizini ceste su radjena samo za tu namjeru.
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 14. 02. 2009. 17:37:54
Da, nisam ni jedno porusio, kad sam i pokusao ukazati na taj problem oni bi rekli "sta tebe briga nisi ih ti napravio da bi ih rusio", konkretno u zimi dok nema lisca s ceste se vidi soliste i oko njega do 7, 8 srna kako leze, idealna meta za pucanje npr. iz auta itd. KATASTROFA, jednostavno nemam rijeci. Jer ta solista u blizini ceste su radjena samo za tu namjeru.
Svojevremeno sam imao Hranilicu za Fazane na takvom mestu!
Jednom me jedan drugar iskritikovao, ti hranis a drugi lovokrade, nista jedne noci, Mrak je pojeo Hranilicu i gotovo.
Naslov: Odg: Solište
Autor: skyangel - 02. 03. 2009. 10:55:49
Nas trojica smo jučer imali generalni napad na lovište. Napunili smo sva solišta i zminirali okolo. Na slici je Stihlovo svrdlo, buši na nekih 120 cm dubine, ovo svrdlo je fi 6, ali ima i debljih za kupit. Ovu tehniku popularno zovemo "miniranje". Zbuši se rupa, i nasipa kukuruz pomiješan sa soli do vrha, i onda se zatacka nogama. Kad to počne u zemlji gnilit, svinje za tim polude.

(http://img511.imageshack.us/img511/7558/01032009fa2.th.jpg) (http://img511.imageshack.us/my.php?image=01032009fa2.jpg)
(http://img124.imageshack.us/img124/335/01032009002bw7.th.jpg) (http://img124.imageshack.us/my.php?image=01032009002bw7.jpg)
(http://img244.imageshack.us/img244/1952/01032009001xx6.th.jpg) (http://img244.imageshack.us/my.php?image=01032009001xx6.jpg)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Harry P. - 02. 03. 2009. 23:28:20
Ovo motorno svrdlo je prava stvar. Ja sam prošle godine pokušavao bušiti sa ručnim svrdlom  (fi 12) i to na mjestu gdje su svinje dosta "utabale" Dobio sam samo žuljeve, a nisam izbušio 30-ak cm.

Naslov: Odg: Solište
Autor: skyangel - 10. 04. 2009. 10:18:29
Nas trojica smo jučer imali generalni napad na lovište. Napunili smo sva solišta i zminirali okolo. Na slici je Stihlovo svrdlo, buši na nekih 120 cm dubine, ovo svrdlo je fi 6, ali ima i debljih za kupit. Ovu tehniku popularno zovemo "miniranje". Zbuši se rupa, i nasipa kukuruz pomiješan sa soli do vrha, i onda se zatacka nogama. Kad to počne u zemlji gnilit, svinje za tim polude.

(http://img511.imageshack.us/img511/7558/01032009fa2.th.jpg) (http://img511.imageshack.us/my.php?image=01032009fa2.jpg)
(http://img124.imageshack.us/img124/335/01032009002bw7.th.jpg) (http://img124.imageshack.us/my.php?image=01032009002bw7.jpg)
(http://img244.imageshack.us/img244/1952/01032009001xx6.th.jpg) (http://img244.imageshack.us/my.php?image=01032009001xx6.jpg)

Citat je "before"


A evo i "after"
(http://img382.imageshack.us/img382/5269/p1000052.jpg) (http://img382.imageshack.us/my.php?image=p1000052.jpg)


Sami izvedite zaključak koliko je učinkovit pokus bio...  fre
Naslov: Odg: Solište
Autor: valdop - 10. 04. 2009. 15:32:40
a zakaj ste sve preorali  ččč  fre
Naslov: Odg: Solište
Autor: shaga - 11. 04. 2009. 08:56:16
Ej nemojte se ljutiti...........ukrao sam Vam ideju, samo da probam...........posto je kod nas lovostaj..........i uradio sam to na jedno mjesto gdje su bas rijetko dolazili..............bar zadnjih par god.................bas me interesuje oce li se navuci!!!
Stavio sam na prilaznim puticima isto pomalo kukuruza..............a morao sam bas na tu livadicu da to odradim da niko nebi primjetio jer bi me odma optuzili da krivolovim i da sam ih ne znam koliko ponio vec u gepek!!!
VIDJECEMO!!!
 zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: antoniog - 09. 07. 2009. 06:54:13
Dali netko zna gdje se može kupiti soli za divljaču rinfuzi (vrečama) , a da nije skupa .
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 05. 10. 2009. 12:16:13
Jučer nas se skupilo 26 na akciji punjenja solišta , hranilišta za srneću divljač i postavljanu kućica za dupljarice kojih u našem reviru mora biti 159 , dok Hrvatske šume iako su dužne ostaviti drvo s prirodnim šuplinama takve hametice sijeku.
Lijep dan osim nas , izmamio je u naš revir između 3-4 tisuće planinara, šetača i berača koječega .
Nije bilo kvadrata šume da netko tijekom dana nije stao na njega.
No mi smo zadaću odradili kvalitetno i divljač će imati za prve mrazove hrane koju u principu nerado uzima dok ima kestene, žira i bukvice koja je ove godine izuzetno rodila.
Evo par sličica objekata i druženja.
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 05. 10. 2009. 12:19:53
evo još malo sličica
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 05. 10. 2009. 13:45:12
 Sve po PS-u! Lijepo  d4 d4  just just

 
Naslov: Odg: Solište
Autor: TUROPOLJE - 05. 10. 2009. 15:25:57
Mogu vam reči da mi se ova zadnja slika najviše sviđa ali premalo flaš imate na stolu ... tak mi na zimu nemojte prihajati v kalje.. rostilj zagi 1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: fazan - 05. 10. 2009. 15:32:48
Mogu vam reči da mi se ova zadnja slika najviše sviđa ali premalo flaš imate na stolu ... tak mi na zimu nemojte prihajati v kalje.. rostilj zagi 1liga
Primljeno na znanje !!!!!!!!!!!!! z10
Naslov: Odg: Solište
Autor: Pepi18KA - 28. 12. 2009. 15:25:30
 evo danas sam se uhvatio posla,doduše otac me natjerao na to   ččč ččč ččč .... na slikama se vidi moje remek djelo  rol rol ...sutra idem u šumu to ugradit i promijenit one stare i dotrajale,napunit sa soli.... z14 z14 ...i tako...
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 15. 03. 2010. 16:11:33
Lp!

Ovoga imam na hranilištu za d.s., kojeg ja zalažem... z10

(http://i43.tinypic.com/2mn4uo.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: skyangel - 19. 03. 2010. 10:14:13
Evo slikice od jučer. Ovakva 3 smo Foka i ja složili i postavili za manje od sat vremena. Jednostavno, brzo, čvrsto i učinkovito.

(http://img502.imageshack.us/img502/1403/rotationof18032010024.jpg) (http://img502.imageshack.us/i/rotationof18032010024.jpg/)
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 23. 04. 2010. 17:02:24
Lp!

Evo jedno "izgledno" založeno solište, za kog je zadužen jedan naš udružni funkcionar... z10 A kad dođe prvi maj, biče jedan izmed prvih koji če upucati srnjaka... pljus Oču da mu ga popravim i založim, da neče imati čovjek bol u stomku, kad če nišaniti srnjaka... dois

(http://i44.tinypic.com/wmm6gh.jpg)

Lovski zdravo
Janez L

Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 28. 04. 2010. 22:41:37
Juce isao da stavim blokove od 10kg soli.. Dosta tragova divljaci, breza je tek pocela da probija list...

(http://img696.imageshack.us/img696/4122/solilo006.jpg)

(http://img696.imageshack.us/img696/1039/solilo005.jpg)

(http://img696.imageshack.us/img696/5788/solilo001.jpg)
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 30. 04. 2010. 13:12:58
Lp!

Bravo Schultze! Tako se radi! Svaka čast i opet si dokazao veličinu svog Plemenitog Lovačkog srca!!! d4 z10 z10 z10 d4 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: scorpion - 02. 05. 2010. 08:53:29
Evo slikice od jučer. Ovakva 3 smo Foka i ja složili i postavili za manje od sat vremena. Jednostavno, brzo, čvrsto i učinkovito.


Koliki je vijek trajanja takvog solišta kod vas?
Kod nas svinje vrlo brzo izruju sve oko njega i sruše ga bez obzira koliko duboko je usađeno, pogotovo ako je vlažniji teren, tako da prakticiramo izradu na panjevima s  korijenom.
Solišta na usađenim stupovima izdrže i desetak godina, ali samo ako ih ne posjećuju svinje.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lazar - 02. 05. 2010. 14:56:15
namam problema nit sa jednim nit drugim

(http://i43.tinypic.com/20q1kid.jpg)

(http://i39.tinypic.com/wr0115.jpg)


(http://i39.tinypic.com/33nglf6.jpg)

(http://i39.tinypic.com/6q8yog.jpg)

(http://i44.tinypic.com/10gkb5c.jpg)

(http://i44.tinypic.com/352hr36.jpg)





Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 08. 06. 2010. 18:25:48
Lp!

(http://i50.tinypic.com/sgu7w5.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 05. 11. 2010. 12:51:48
Tema je već dugo neaktivna pa da ju malo aktiviram
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 03. 04. 2011. 23:18:27
Bas me raduju ovakve slike,normalno ovo soliste nije lijepo za oko,ali je bitno da u njega stane 10 kg soli i da divljac ima cime da se zabavlja.Trenutno sam upoznat s lokacijom 2 srndaca koja dolaze na ovo soliste,nisu daleko od njega a prva ceka pod kuju izlaze je oko 250 metara od solista koje je skriveno u sumi.jedan je mladji,slabije gradje i njega cu ja ili neko od mojih izvadit prije parenja.A drugi nek  pesi ponesto pa cemo i njega da se napravi mjesta za neke nove koji ce doci.Prosle godine smo ga ostavili mada je bio za odstrela jer je poceo padati u trofeji.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 04. 04. 2011. 09:55:37
 just just just zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 04. 04. 2011. 15:19:56
Nasa solista za Srnecu i Jelensku su ovakva, mozda malo priprosta i jednostavna ali opravdavaju svrhu.
(http://img823.imageshack.us/img823/1433/p1020954h.jpg)
Prosle godine je pored ovoga nadjena odbacena Stangla.
(http://img38.imageshack.us/img38/445/p1020953n.jpg)
A tek sada kako konzumiraju.
(http://img842.imageshack.us/img842/9914/p1020956iz.jpg)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Joža - 05. 04. 2011. 20:20:46
Slažem se sa kolegom Kobijem da je svako sloilište ok samo ako radi.
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 06. 04. 2011. 00:38:59
Pa logicno,solista,hranilista i pojilista su ono sto divljac treba,ona nema nikakve koristi od ceke ili lov. kuce,od toga samo mi imamo koristi.
Ako naparavis nesto prakticno a jeftino,onda toga mozes izgradit puno vise nego nekih skupih komplikovanih i super uredjenih hranilica,solista ili pojilica.Za divljac je sasvim svejedno iz cega so ili hrana izlazi,vazno je redovno obilazit i dopunjavat.
A ako pogrijesis s lokacijom,ovu cijev lako skines i premjestis je negdje drugdje,i tako dok ne pronadjes pravo mjesto,stavljamo mi sol i u panjeve i jos na mnogo nacina,ali ova cijev je nekako najbolja iako nije nesto sto je lijepo za vidjeti u sumi,ali ako je za dobrobit divljaci onda nema problema i niko ti ne zamjeri.
Naslov: Odg: Solište
Autor: ilex - 08. 05. 2011. 17:37:32
evo jedno friško solište rađeno po točnim dimenzijama, danas je napravljeno i postavljeno od strane punca i mene na radnoj akciji. Nadam se da če biti korisno. zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 11. 06. 2011. 10:33:10
Evo još jednoga moga solišta koje je napravljeno uz hranilicu za DS koja se ne vidi na ovoj slici.
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 18. 07. 2011. 22:01:33
Ovako izgleda solište nakon petogodišnjeg amortiziranja i pružanja usluga divljači (divlje svinje i srneća divljač)
Naslov: Odg: Solište
Autor: likabrinje - 23. 02. 2012. 22:15:37
Solište
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 28. 03. 2012. 11:31:39
klasicno..
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 28. 03. 2012. 11:32:15
u panju..
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 28. 03. 2012. 19:56:50
Nije baš dobro da divljač može direktno njuškom u sol kao ona ovoj slici "solište u panju". Najbolje je da se sol cijedi po drvetu da ju divljač može lizati ili sol i ilovaču pomiješati i takvu smjesu staviti u panjeve.
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 29. 03. 2012. 14:14:34
da ovaj panj je malo rizičan
Naslov: Odg: Solište
Autor: grga33 - 29. 03. 2012. 19:59:32
za srneću divljač sol se stavlja na više tako da se može cijediti kako je evaeva napisao  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 30. 03. 2012. 00:18:06
takvo je ustaljeno misljenje kod nas ,ali divljac uopce ne dira sol u ovakvim solistima ili samo lize istu koja se u vrlo kratkom roku stvrdne pa se dobije ista stvar kao ona presana sol u kolutima.. nego masovno lize i grize samo panj,i njima je direktno sol preslana,nije divljac blesava da se nadere soli da joj bu muka vec uzme samo onoliko koliko joj treba i koliko joj paše...
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 05. 04. 2012. 13:30:42
Lp!

Ovo je novo solište u Gori... z10

(http://i41.tinypic.com/ad0pww.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 14. 04. 2012. 21:29:19
Lp!

Jedno koje več dugo služi svom namenu... d1

(http://i44.tinypic.com/29c19c6.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 16. 04. 2012. 23:20:01
Lp!

Ljudi rade solišta lijevo i desno, a to je samo, tren zagona, a onda sve ostave i nikada više ne prođe tamo... Evo jedno tako, koje sam napunio danas... z10 d1

(http://i40.tinypic.com/aavomq.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 16. 04. 2012. 23:20:52
 d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: likabrinje - 17. 04. 2012. 01:05:01
Janez svaka čast zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 17. 04. 2012. 10:18:43
 bravooo z10
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 17. 04. 2012. 22:41:58
Lp!

Evo pronašao i ovu, kako da kažem, invalidnu solište...i naravno, napunio ga. z10

(http://i39.tinypic.com/x3wzdy.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 18. 04. 2012. 03:36:21
Janez cudi me da bar na nekim solistima nemas trail kamere za osmatranje divljaci,ja neki dan kupio jednu i postavit cu je na najaktivnije solilo da imam uvid sta dolazi,kada,koliko ostaje i sl.Povoljne su u USA.  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 18. 04. 2012. 14:35:48
Lp!

Evo, oču da jedno nabavim i stavim je kod solišta. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 18. 04. 2012. 17:07:26
Bit ce zanimljivih fotografija,evo moje,al u vrtu nisam je jos odnio na teren.
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 18. 04. 2012. 19:15:26
pusti je u vrtu da vidiš da što žena radi dois
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 18. 04. 2012. 22:22:34
pusti je u vrtu da vidiš da što žena radi dois
Zene sam se nagledo susjeda je sledeca,eno je siri ves odo pregledat SD karticu  ref happi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Brane - 18. 04. 2012. 23:36:27
Aj Kobi pregledaj karticu, pa nabaci koju slikicu da vidimo kako kamera radi, a ujedno i da ti susjedu ocjenimo !!   ref    happi
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 18. 04. 2012. 23:56:42
Aj Kobi pregledaj karticu, pa nabaci koju slikicu da vidimo kako kamera radi, a ujedno i da ti susjedu ocjenimo !!   ref    happi
Ma moze,tebi ona lijevo a meni ona sa desna.Deal??Ona lijevo je oko 70 god a ova moja desno 30-ak.  happi

Bez zeze,iznenadjen sam kvalitetom slike i opcijama na kameri.Danju slika/snima u boji a nocu u crno bjelom.5 mp.Dometa 15 met.Isprobao sam je u vrtu i podesio za loviste,u saradnji sa neprevazidjenom legendom na ds. ISOM.
Cilj je postavit ih na udarna solila u lovistu prije otvora sezone na srndaca u 6. mj.,pa u saradnji sa strucnjacima iz LD imati bolji uvid u situaciju populacije srnece divljaci,ds.,sakala itd itd
dnevna i nocna slika iz kobijevog gardena  rol
Naslov: Odg: Solište
Autor: likabrinje - 19. 04. 2012. 00:04:22
Kobi koja je to kamera mislim na model? zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 19. 04. 2012. 00:10:27
Kolega model je MOULTRIE Game Spy D-55IRXT Digital Infrared Trail Game Camera 5 MP.
Sa mogucnostima...

    Infrared digital game camera
    5.0 megapixels
    Rapid response time
    50-ft flash
    Infrared (IR) sensor for immediate game capture
    Easy-to-read photo strip
    Temperature, moon phase, time, date and camera ID on every photo
    Color day pictures
    Infrared night pictures
    Video clips during the day (5/15/30 seconds)
    Infrared night video clips
    Easy-to-operate LCD menu-driven display
    Display showing battery life remaining, pictures taken and remaining, and delay timer
    IR aim for quick and precise camera setup
    Picture delay, set 15 seconds, 30 seconds and 1-60 minutes
    Multi-shot pictures (up to 3 shots)
    5 seconds between multi-shots
    Three picture resolutions
    Two video resolutions
    SD Memory Card Slot – up to 16GB
    Includes weather-resistant casing, USB cable and mounting strap
    External power port for optional Moultrie PowerPanel
    Operates on 6 C-cell batteries (not included)

Sada trazim odgovarajuci kabal i akumulator,kako bi mogla radit mjesecima bez dopunjavanja.Inace radi na C 6 komada baterija.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lazar - 19. 04. 2012. 06:39:31
nevolim te kamere nit cu ih ikad uzimat , svakodnevni obilazak lovista daje bolju sliku nego bilo koja kamera a ponesto se i nauci ,pravu sliku na terenu dobijas samo ako pjeske obilazis loviste
Naslov: Odg: Solište
Autor: GOGO LOVAC - 19. 04. 2012. 07:40:37
Kolega model je MOULTRIE Game Spy D-55IRXT Digital Infrared Trail Game Camera 5 MP.
Sa mogucnostima...

    Infrared digital game camera
    5.0 megapixels
    Rapid response time
    50-ft flash
    Infrared (IR) sensor for immediate game capture
    Easy-to-read photo strip
    Temperature, moon phase, time, date and camera ID on every photo
    Color day pictures
    Infrared night pictures
    Video clips during the day (5/15/30 seconds)
    Infrared night video clips
    Easy-to-operate LCD menu-driven display
    Display showing battery life remaining, pictures taken and remaining, and delay timer
    IR aim for quick and precise camera setup
    Picture delay, set 15 seconds, 30 seconds and 1-60 minutes
    Multi-shot pictures (up to 3 shots)
    5 seconds between multi-shots
    Three picture resolutions
    Two video resolutions
    SD Memory Card Slot – up to 16GB
    Includes weather-resistant casing, USB cable and mounting strap
    External power port for optional Moultrie PowerPanel
    Operates on 6 C-cell batteries (not included)

Sada trazim odgovarajuci kabal i akumulator,kako bi mogla radit mjesecima bez dopunjavanja.Inace radi na C 6 komada baterija.

Koliko sam upoznat te kamere rade na 6-12 V DC(tako piše kod utičnice na kameri),kabel sa utikačem sam si napravio,otišao u dučan sa elektronikom i kupio konektor,stopice i kabel,lemilicu u ruke i čas posla gotova stvar.
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 19. 04. 2012. 09:16:44
Orginalni kabal kosta oko 13 dolara,a akumulator od 12 V koji meni treba oko 20 eura.  zagi
ps. Lazar slazem se samo sto nikad ne mozes vidjet uzivo ono sto ce snimit kamera.I kad nisi u lovistu,i kad je mrak i nevrijeme ona I DALJE slika/snima.I to ne samo divljac,I krivolovce,sumokradice itd itd.Prava stvar u pravim rukama.Niko ti ne brani da i dalje hodas a ona nek snima.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lazar - 19. 04. 2012. 11:35:19
U tome i jeste problem necu sve ni da vidim, kad bi sve znao poznavajuci sebe uletio bi u velike probleme....
Prijatelj je jednom u svom lovistu snimio lovca izsusjednog lovista kako mu pisa po hranilist ,meni ovako bez kamera bolje ,nelolazim u priliku napravit neku glupost ...
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 19. 04. 2012. 11:45:54
To je onda drugo,ima toga i kod nas,a tek unistavanje ceki,kradja soli iz solista,hrane sa hranilista itd itd.
Ove kamere nisu ni napravljene da odmjenu covjeka 100%.Ionako se mora biti prisutan u lovistu bez obzira na kamere.A tu je i rizik od kradje istih.Jedna solidna kamera je oko 100 eura.Pa treba mislit i na to,preuzet rizik.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 19. 04. 2012. 18:42:39
U tome i jeste problem necu sve ni da vidim, kad bi sve znao poznavajuci sebe uletio bi u velike probleme....
Prijatelj je jednom u svom lovistu snimio lovca izsusjednog lovista kako mu pisa po hranilist ,meni ovako bez kamera bolje ,nelolazim u priliku napravit neku glupost ...

slucaj kod moga prijatelja lani....naravno, doticni koji je uslikan da je znao za kameru unistio bi je...ali mu je bilo tesko objasniti sta radi u lovistu u sred bijela danasa puskom na gotovs...
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 19. 04. 2012. 21:33:39
Lp!

Pa i meni su pišali po hranilištu, bacali staro ulje, trubili sa avtom, kad sam čekao, a na kraj krajeva, ja sam odstrelio d.s., a oni su samo pišali, bacali i trubili... hao hao hao

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: KOBI - 19. 04. 2012. 21:54:19
Nema nista gore nego kad cekas d.s i neko dodje i 50 met od tebe ispuca 10 metaka.A jos gore kad saznas da je to odradio tvoj "prijatelj".Ljubomora je cudo..
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 19. 04. 2012. 22:05:27
Lp!

Ma bez veze se sekirati zbog ljubomore, jer uvijek ti pobjediš i ti odstreliš i imaš užitka, a njima ostaje ljubomora. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nosler - 19. 04. 2012. 22:16:25
Janez! d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 22. 04. 2012. 22:24:17
Danas obisao novo mjesto od nedavno.....i vec je posjecivano od jelenske divljaci...

(http://img528.imageshack.us/img528/962/p1030176t.jpg)

(http://img137.imageshack.us/img137/4628/p1030177l.jpg)

10kg blok....a proljece dolazi u etazama ovdje u Nagorno Karabahu hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 23. 04. 2012. 09:07:48
 Tko ti nosi ove blokove u planininu - Afganistanci ?  hao hao hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 23. 04. 2012. 09:40:52
ovako kad mi nek u goste dodje pa natovarim...

Kad dolazio i tebe cu... hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 23. 04. 2012. 20:17:55
smanji blokove na 20 dkg pa ti dodjem srušit onog losa. Jel  7x57R dovoljan za njega ?
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 23. 04. 2012. 20:35:09
Ko zna jeste...A ko' ne zna, ne pomaze ni RPG... :-*
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nosler - 23. 04. 2012. 20:44:11
Ja sam to nekad....da ne lajem.....nosio.....ali sad ne izdrzavaju koljena! happi
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 23. 04. 2012. 21:53:19
Lp!

d4 d4 d4 z10 z10 z10 d1 d1 d1 S&L!!! d1 d1 d1 z10 z10 z10 d4 d4 d4


Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 25. 04. 2012. 20:58:23
Lp!

Danas malo opet obilazio lovište...kao svaki dan... z10

Nešto se sledi, oko solišta... d1

(http://i45.tinypic.com/23gzjgl.jpg)

Neko uradio solište, al soli nije bilo unutra, pa bila u mom rudzaku, al sad je u solištu... z10

(http://i49.tinypic.com/307ti6a.jpg)

Lovski zdravo
Janez L

Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 25. 04. 2012. 21:58:36
Ljudi vi ste bas vredni  d4.
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 29. 04. 2012. 23:00:06
Lp!

 z10 d1

(http://i46.tinypic.com/sw33v8.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 04. 05. 2012. 23:03:48
Lp!

Pronašao ga baš 01.05. i vidi se, kako ga divljač posjetuje i se trudi, da bi došla do soli, koje nema, neznam kako dugo...možda nekoliko godina... Naravno u rudzaku bio komad i sad je puna i tako če i ostati... d1 d1 d1 z10

(http://i45.tinypic.com/24xlyth.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: tyrol - 05. 05. 2012. 15:16:20
Janez L d4
Reci mi dali bi solište moglo biti od bijele PVC cijevi fi 10cm (debele stijenke, bušene rupe sa strane) obzirom da znam da nisi baš za plastiku u lovištu, jel bi to prošlo kod tebe....? z10
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 05. 05. 2012. 21:17:37
Lp!

Ma kod mene lično, ne bi prošlo... z10 Al ako služi svom namenu... z10 Ma barem daj zelenu ili rjavu... d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 05. 05. 2012. 21:22:25
Na ovo sam solište skoro i zaboravio ali najbitnije je da ga svinje nisu. Možda ne bi trebalo biti na živome drvetu ali.............prvom prilikom trebat će drvo malo skratiti jel je ionako na izmaku.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 21. 06. 2012. 00:38:32
 Evo za što sve služi kamera pa bi molio malo komentara... Ne trebate se ustručavat, ak bude trebalo razdvojit ćemo teme i stavit kao zasebnu...

(http://img833.imageshack.us/img833/3696/82867915.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/833/82867915.jpg/)

(http://img259.imageshack.us/img259/3435/44534774.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/259/44534774.jpg/)

(http://img221.imageshack.us/img221/1488/29667914.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/221/29667914.jpg/)

(http://img713.imageshack.us/img713/978/85173256.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/713/85173256.jpg/)

(http://img37.imageshack.us/img37/5483/20017393.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/37/20017393.jpg/)

(http://img193.imageshack.us/img193/7402/85316549c.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/193/85316549c.jpg/)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 21. 06. 2012. 00:49:28
A sta da se tu kaze.....za ovog tipa nebi dao ni dim duhana d1  tsd nocom

Naslov: Odg: Solište
Autor: likabrinje - 21. 06. 2012. 01:05:59
Jel poznaješ tog čovjeka koji je to napravio?I tko je zapravo on lovac ili?
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nosler - 21. 06. 2012. 08:14:27
Ne mogu da vjerujem!!! :shok:
Cista kradja. Po meni je to stvar za policiju...
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 21. 06. 2012. 10:04:03
 Naravno da poznam... čak što više taj lik koji sebe naziva lovcem, član je u mom lovačkom društvu.
Naslov: Odg: Solište
Autor: tyrol - 21. 06. 2012. 10:33:56
To ti je pravi kolega! z12

Kad ćete imati skupštinu ili sličnu prigodu, donesi slike i predloži upravi tvog društva da mu još daju dodatne bodove za (ne)izgradnju solišta...

Pretpostavljam da ovo što je odnio kocka soli d2
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 21. 06. 2012. 11:22:43
Lp!

 :tommy: pljus Samo za batine...i još batine...

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 21. 06. 2012. 12:24:37
Jednostavno sam žalostan - takvi ..... niti jesu, niti su bili, niti će ikada biti lovci paci paci paci, - priča će sigurno imati natavak, ali čemu sve to kad se "TO" naziva lovcem, nosi oružje, sudjeluje u lovu i glumi ti kolegu i prijatelja. Sramota za mene kao grupovođu (lovnika), za Lovačko društvo, za sve normalne lovce. Kako mu više dati ruku????, ili zašto???? Tim postupkom nije nanešena gotovo nikakva materijalna šteta jer će već danas tamo biti novo solište, ali me ovo pogodilo više od krivolova. Opet ono neugodno pitanje - zašto su lovci na lošem glasu? U ova dva dana postavio sam si puno pitanja ZAŠTO, a odgovor  je vrlo jednostavan, jal, zavist, inat, bezobrazluk, zločestoća.
Naslov: Odg: Solište
Autor: irazum - 21. 06. 2012. 13:10:40
Drago moji prijatelji nije to za policiju to je za ludnicu,o tom slučaju bi se mogli u ludnici pisati znanstveni radovi.Žao mi je samo što poznajem dotičnog gospodina LOVCA. z30 >:D
Naslov: Odg: Solište
Autor: Felis - 21. 06. 2012. 13:40:40
sreća da ti nije skužio kameru, jer ju sigurno ne bi našao, kao ni snimku.

Smeće ljudsko.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Milek - 21. 06. 2012. 14:03:21
Kaj se čudite tom (ne)lovcu on inaće solište postavlja na živi ariš, a ovo očito nije bilo na arišu pa ga zato skinuo.
Naslov: Odg: Solište
Autor: grga33 - 21. 06. 2012. 15:56:31
a jeste i vi kolegijalni čovjek je samo posudio solilište da njegovim srnjacima nadomjesti minerale, vratit će on to čim se solilište isprazni  rol
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lovac - 21. 06. 2012. 16:54:14
 bravooo Štef,
Baš me zanima koje će mu opravdanje za ovo biti...  pesi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 21. 06. 2012. 17:16:48
Ma zaljubio se u stefa hao hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 22. 06. 2012. 22:05:30
ja bi ga lijepo pozvao kuci na kavu i rakiju,pa kao ono usput,jao,sad se sjetih, imam neke dobre slike iz lovista oces vidjet?? pesi
Naslov: Odg: Solište
Autor: GOGO LOVAC - 23. 06. 2012. 10:38:03
Najbolje da staviš novo solište i pribiješ njegove slike oko solišta da kad drugi puta naiđe da propadne u zemlju od srama,a još bolje bi bilo danetko drugi vidi slike pa da mu prenese ,pa neka zna cijela ekipa kakvog lovca imaju za kolegu.Možda se taj sam posrami i ode z2 iz društva.
Naslov: Odg: Solište
Autor: GoranG - 23. 06. 2012. 16:37:57
Ma nemaju takvi ni stida ni srama a nekad je bolje i ne znat ko ti radi takve svinjarije a u ovom slučaju imaš IO u LD pa nek oni to rješavaju .
Naslov: Odg: Solište
Autor: pepi2 - 23. 06. 2012. 17:30:36
Mozda ju je covjek odnesao na remont pa ju poslije vrati  z11
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 24. 06. 2012. 00:22:39
eto vidis mozda ti ta skatula vec bila pomalo i trula pa covjek skinuo i odnio kuci da zna tocne mjere pa ti sutra postavi novu ,hrastovu.. pesi a ti ga odmah napao ni kriva ni duzna  ;D sor sor
Naslov: Odg: Solište
Autor: magwin - 24. 06. 2012. 00:58:54
ako je iz tvoga l.d. samo napraviš velike postere i staviš ih u lovački dom.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 24. 06. 2012. 12:11:08
 Samo kratka obavijesT; jučer je došao na zborno mjesto da ide u lov na srnjaka, vidio slike (Miro napravio slike), pa lijepo sjeo (nakon kratke svađe) u auto i vratio se doma, pušku u ormar i lov gotov. Kak će biti dalje budemo vidjeli.  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: GOGO LOVAC - 24. 06. 2012. 19:26:08
Barem ste ga se riješili ...samo do kada !
Naslov: Odg: Solište
Autor: Fratt - 24. 06. 2012. 21:33:34
Jedan od bitnijih faktora sto nisam u nekoj LU,bas radi takvih persona...jos kad je par takvih i imaju neku funkciju u drustvu i eto ti veselja...
Naslov: Odg: Solište
Autor: šokac - 24. 06. 2012. 22:58:51
Štef , mislim da bi te slike trebao priložiti nadzornom i izvršnom
odboru udruge . Oni bi trebali razmotriti zašto i sa kojim ciljem
jedan član udruge uništava LTO objekte koji su vlasništvo udruge.
Pitanje koliko ih je već dosad uništio da nije bilo kamere ?
I jedan i drugi odbor mogu uputiti prijedlog za stegovni sud .
Recimo godinu dana zabrane lova, pa ćeš drugi put misliti .
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 25. 06. 2012. 17:34:33
 Evo prijavljujem kak izgleda novo solilo koje je pripremljeno za postavu na staro mjesto !  happi happi  d4  zagi

(http://img821.imageshack.us/img821/6498/dsc00595e.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/821/dsc00595e.jpg/)
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 25. 06. 2012. 17:39:38
 bravooo stef,prva liga ;D ;D,samo ne znam dal ti je pametno ovo sa video nadzorom,da nebi taj nadzor dobio noge..pogotova sta se sad i zna da je tu kamera,ja bi ju premjestio na drugu lokaciju
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 25. 06. 2012. 17:42:17
bravooo stef,prva liga ;D ;D,samo ne znam dal ti je pametno ovo sa video nadzorom,da nebi taj nadzor dobio noge..pogotova sta se sad i zna da je tu kamera,ja bi ju premjestio na drugu lokaciju

 ne brini, sve je pod kontrolom   ;)  d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: GoranG - 25. 06. 2012. 17:48:42
E sad češ trebat kameru za snimanje kamere  hao ili zaštitara
Naslov: Odg: Solište
Autor: irazum - 25. 06. 2012. 17:59:32
solište je savršeno samo ako dotična peršona zna čitat mad
Naslov: Odg: Solište
Autor: Fratt - 25. 06. 2012. 18:02:31
I radi ovog "jebeno" bi nekom bas moglo pasti na pamet napraviti pizdariju...
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 25. 06. 2012. 18:11:19
javljam se na mjesto zastitara,sjedit cu na ceki ,naoruzan,dan i noc i cuvati solista i kamere superti
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 25. 06. 2012. 20:33:45
javljam se na mjesto zastitara,sjedit cu na ceki ,naoruzan,dan i noc i cuvati solista i kamere superti
Jel bi ti samo čuvao solišta i kamere ili još nešto??? hao hao hao zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 25. 06. 2012. 20:54:14
cuvao... fre
Naslov: Odg: Solište
Autor: bambi - 25. 06. 2012. 22:16:48
cuvao... fre
"Dali vuku ovce da čuva..."
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 25. 06. 2012. 22:38:27
Nije mesto i vreme ali ajd  ;).
Pre par dana u Koruskoj(Austrija) isto tako jedna Kamera snimila u sumi poznatog Politicara u neverstvu.
Frajer varao zenu(gospodju), sve izaslo u javnost, podigla se prasina.

Zbog zaviranja u intimnost-privatnost  mad uf, vlasniku Kamere(Lovcu) preti mala kazna od samo 20.000€!
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lazar - 25. 06. 2012. 23:00:16
pa opet je u plusu , vjerovatno je prodo snimke novinama za 40  hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lovac - 25. 06. 2012. 23:01:24
Nadzorna kamera u šumi ulovila austrijskog političara u seksu: Dobit će 150.000 kuna naknade zbog narušavanja privatnosti

http://www.jutarnji.hr/nadzorna-kamera-u-sumi-ulovila-austrijskog-politicara-u-seksu--dobit-ce-150-000-kuna-naknade-zbog-narusavanja-privatnosti/1035717/ (http://www.jutarnji.hr/nadzorna-kamera-u-sumi-ulovila-austrijskog-politicara-u-seksu--dobit-ce-150-000-kuna-naknade-zbog-narusavanja-privatnosti/1035717/)

e te kamere  happi

Nakon što ga je skrivena kamera podešena za snimanje šumskih stvorenja u prirodnom habitatu snimila u seksualnom činu, jedan bi austrijski političar uskoro mogao dobiti gotovo 150.000 kuna, ako sud odluči da su fotografije sa skrivene kamere narušile njegovu privatnost. Austrijski mediji nisu objavili niti njegovo ime niti sporne fotografije.

Pravni stručnjaci tvrde da kamera koju je u šumi u austrijskoj pokrajini Koruškoj postavilo lokalno lovačko društvo zapravo krši zakone o nadzornim kamerama te da nije smjela biti postavljena bez posebne dozvole, koja nije zatražena. Upozoravaju i da je kamera barem trebala biti označena i vidljiva kako bi posjetitelji mogli prilagoditi svoje ponašanje u njezinom vidokrugu.

Predstavnici lovačkog društva su objasnili da nikada nisu imali problema s kamerama i da niti ne znaju koliko ih je točno postavljeno, jer ih svi lovci ne prijave društvu.
http://youtu.be/Qs059x8E_Bo (http://youtu.be/Qs059x8E_Bo)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 25. 06. 2012. 23:09:52
Ako ti je propuh kroz dzep, onda fino u sumu i naci tu kameru pa  pesi hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 11. 08. 2012. 16:08:12
Napravite jedno ovakvo, pa neka ga nosi ako može...
Naslov: Odg: Solište
Autor: likabrinje - 11. 08. 2012. 18:18:17
ma za takve stvari postoji STIHL  hao hao hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: PanLagan - 15. 08. 2012. 19:25:26
Stihl čuda radi  happi ! Ja evo danas malo obišao solišta...evo jednog postavljenog prošle godine, isprva nije baš bilo posjećeno sve dok se divljač nije naviknula, no kako vidim "proradilo" je ...  ref 
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 07. 01. 2013. 19:52:27
evo jedno danas napravljeno..znam,znam,nije bas "lovacko",nije bas od prirodnog materijala,niti je bas uklopljeno u okolis i prirodu,ali sluzit ce svrsi,a i postavljeno je tocno na mjestu na kojem sam htio da bude i na kojem je trebalo biti..
bez ikakvih ostecenja na zivom stablu gss
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 07. 01. 2013. 20:05:55
postavljeno je tocno na mjestu na kojem sam htio da bude i na kojem je trebalo biti..
bez ikakvih ostecenja na zivom stablu gss

Za dvije godine neće biti ni kante a ni stabla ;).
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 07. 01. 2013. 20:13:16
 happi z10
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 07. 01. 2013. 21:15:40
Nece sigruno....
Naslov: Odg: Solište
Autor: Deno - 07. 01. 2013. 21:35:07
Bolje zabit gredicu od dva metra u zemlju nekih 40cm i fino na vrhu daskom od visine 20cm obložit sve četri strane i gore u to stavljas sol i milina..
Ali ako je ovo tebi dobro meni jos bolje.. zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 07. 01. 2013. 21:37:22
slazem se al tad nalete svinje i nema vise solista ;D zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Deno - 07. 01. 2013. 21:52:01
Ma samo bobra macola i nabit dobro da ak se budu cesale svinje da neizvale stup iz zemlje.. zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 25. 03. 2013. 21:34:34
Jedno novo...
Naslov: Odg: Solište
Autor: Boboo79 - 25. 03. 2013. 21:48:33
kod mene se probudio medo i malo je nervozan na soliste..
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 25. 03. 2013. 22:11:22
Još jedno novo solište postavljeno tik pred ovaj snijeg.
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 26. 03. 2013. 09:07:34
Još jedno novo solište postavljeno tik pred ovaj snijeg.
Jel to neka zrnata sol?
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 26. 03. 2013. 10:04:00
Krupna sol pomiješana sa malo ilovače.
Naslov: Odg: Solište
Autor: zvane6 - 27. 03. 2013. 21:47:14
eto i ovako funkcionira di ima kamena....
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 27. 03. 2013. 22:23:07
eto onda veli ima vepar slomljene kljove..pa kako nece kad mlati glavom po tom kamenju trazeci sol ;D
salim se kolega d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: zvane6 - 27. 03. 2013. 23:35:14
to ako nisi dobar sa susjedom oko njive i zidova na međi mu na mjestiš par takvih pa da vidiš kako se ruše zidovi z11 uf rol rol
Naslov: Odg: Solište
Autor: zvane6 - 28. 03. 2013. 20:25:17
ovog mi noćas napale svinje  d4 d4 d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 28. 03. 2013. 20:45:47
Netko si je fino nabrusio kljove, još ti jedino preostaje upoznavanje sa počiniteljem d7.
Naslov: Odg: Solište
Autor: zvane6 - 28. 03. 2013. 21:12:34
prema prikupljenim podacima bit će neka životinjica od oko 80kg d4 d4, a još će nešto narast do oko 15.6.  dok otvorimo, a onda  archery archery
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bećar.Kobaš - 02. 04. 2013. 18:40:25
...iz jucerasnjeg obilaska (da ne umre tema), srneca divljac radi, a i svinje navrate (kad ih ima)....
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 02. 04. 2013. 20:16:20
Lp!

Bećare svaka Ti čast! d1 d1 d1 zagi

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 02. 04. 2013. 23:06:19
kolega i ja popunili solila pred vegetaciju i iznijeli hranu
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 02. 04. 2013. 23:12:47
Ovo sa starim panjem je d4 solište, rezati mlade bukve.......................ne znam.........nisam za to.
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 02. 04. 2013. 23:28:01
ne bi ni ja rezao,ali bila je suha. ova do nje ju je ugušila  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Medvjedić - 02. 04. 2013. 23:42:37
 bravooo 1liga Tako rade pravi i istiniti lovci, brinu se o divljači!
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 19. 04. 2013. 22:16:35
Danas stavio 10 kg soli

(http://imageshack.us/a/img854/8803/forumlovac00003.jpg)

Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 19. 04. 2013. 22:28:23
Lp!

 1liga zagi d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Lovac - 19. 04. 2013. 22:32:39
 d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 19. 04. 2013. 22:37:48
a sutra cu se probat popet gore do kucice mi....ima jos snijega...iznijet soli i jos nesto sitnica....
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 20. 04. 2013. 20:27:16
(http://imageshack.us/a/img833/6589/forumlovac00002.jpg)

ovu so koristim...

Naslov: Odg: Solište
Autor: šokac - 20. 04. 2013. 22:38:52
Koliko ti u prosjeku traje ta kocka od 10 kila ?
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 20. 04. 2013. 22:55:24
  ;D zavisi gdje stoji...
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 07. 05. 2013. 22:36:40
(http://imageshack.us/a/img577/3043/forumlovac00013.jpg)

Naslov: Odg: Solište
Autor: Brane - 07. 05. 2013. 22:40:37
Okreni im malo, da ne ližu stalno po istom   hao     d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 08. 05. 2013. 09:05:17
Lp!

Samo neka liže... 1liga d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 19. 05. 2013. 10:16:33
Evo jedno u panju, jelenska redovito obilazi a i medo dođe u kontrolu
Naslov: Odg: Solište
Autor: dabar - 19. 05. 2013. 12:51:25
Ma to ti je neki bosonogi raubšicer  d6
Naslov: Odg: Solište
Autor: MladiLovac1 - 25. 05. 2013. 22:09:14
Evo ja sam mladi lovac,tj.još nisam još ali želim bit kad porastem-pa me zanima smijem li ja imati 2 solišta ovako kao na slici? uf
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 28. 05. 2013. 10:05:36
Novo solište na mjestu starog raspadnutog - 8 čavala 50 mm, ostalo drvo (agacija ili bagrem)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 28. 05. 2013. 10:12:39
E, a sta bi sa onim sto je ovo razvaljivo onda??
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 28. 05. 2013. 10:18:11
Ma umrlo od starosti i bilo je na živom drvu - odlučio sam raditi solišta isključivo na stupu i od prirodnih materjala, pa makar ih mijenjao svaku godinu  teaa zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 28. 05. 2013. 10:21:36
Ma mislim na onog nelovca sto je stefu odvalio solio i odnio lani??
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 28. 05. 2013. 10:56:18
Ma ništa, stavili smo ga na marginu - ne pojavljuje se, a kad dođe onda je malo usamljen, glumi žrtvu, i u sebi misli kako je u pravu. Jednostavno nije vrijedan rasprave :pferd: :pferd: :pferd:
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 28. 05. 2013. 11:24:10
 d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 31. 05. 2013. 16:47:35
Svježe uslikano-na ovom zadnjem solištu vidio prelijepog srnjaka
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 31. 05. 2013. 19:15:23
Ovo solište na srednjoj slici postavljeno je na idealnoj poziciji "uz potok", kada divljač ožedni ne mora daleko :hundtrinkend:.
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 05. 06. 2013. 12:32:38
Istina,ali problem je što većina tih manjih potoka preko ljeta presuši
Naslov: Odg: Solište
Autor: Nosler - 09. 06. 2013. 22:14:07
Par solila koje sam danas popunio. Redovno ih obliaze los i srneca divljac.
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 01. 07. 2013. 22:24:21
Redovno ga obilaze.. zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 02. 07. 2013. 12:51:29
............vidim da i koriste dobar šmirgl papir d4.
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 02. 07. 2013. 13:03:12
 hao  samo nezz jel imaju onaj grubi ili fini  hao  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 18. 07. 2013. 13:52:15

Za svinje imam jedan odličan recept :-*: u bačvu se stavi kukuruz, dosta soli, jabuke, kruške, šljive(šta god imate) i sve se zalije vručom vodom i ostavi se da odstiji par dana. Zatim uzmete svrdlo, izbušite 60-80 cm i stavite smjesu u rupe. Svinje će prevrnuti zemlju.

eto jedan lovac za kojeg se vidi da je tata mata za svinje hehe. od ovog recepta se mogu sakriti i sol i umjetni mamci i sve ostalo jer svinje ništa ne vole više do trulih plodova... kad se stavi kukuruza ili jabuka u bačvu i polije tak vručom vodom, bačva se pritvori no ne zatvori da ne eksplodira hehe. za par dana to toliko zakipi i ugnjili se da se razvije takav miris da ga i čovjek osjeti na daleko, a kamoli ne svinja. svinje čuda naprave oko mjesta gdje je to zakopano. i još je super stvar kaj to ne mora biti velika količina...

kaj se tiče solišta, dovoljna je i obična kuhinjska sol. kanister od destilirane vode (poanta da je čist) se izbuši sa borerom 10-12 na dnu na više mjesta tako iscuri dosta brzo jer se zimi ako nisu rupe velike, obično sol smrzne i onda se ne može cijediti. tjedno jednom obilaziti i čistiti od lišča i puniti. odlični rezultati. kanister objesiti na drvo barem na 2 metra visine da svinje ne sruše. i, naravno, na neko čvrsto drvo jer se zna dogoditi da ga dignu cijeloga u zrak hehe...
Što se tiče recepta......jel svinje poslje redovno obilaze?
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 02. 09. 2013. 23:17:23
Novo Zoranovo!  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 03. 09. 2013. 10:23:09
 Jel to u Krvanki ?
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 03. 09. 2013. 10:24:34
Naravno da nije - lokacija je tajna  hao hao hao - nezna čak ni Zoran hao zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 03. 09. 2013. 10:28:01
Lp!

 1liga z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Brane - 03. 09. 2013. 17:09:40
Ovakvo na 3 noge još nisam vidio   d4    ;D  ;D
To 3 srnjaka odjednom ližu ...  ref
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 03. 09. 2013. 21:16:24
Štošta Ti Brane nisi vidio što naš Zoran smisli  teaa hao hao hao zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zoran - 03. 09. 2013. 21:25:19
Naravno da nije - lokacija je tajna  hao hao hao - nezna čak ni Zoran hao zagi

jest zoran nezna di je curak hahahaah  lizi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zoran - 03. 09. 2013. 21:27:27
Ovakvo na 3 noge još nisam vidio   d4    ;D  ;D
To 3 srnjaka odjednom ližu ...  ref

kaD te tri lizu ,, padne ti svasta na pamet  lizi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 03. 09. 2013. 21:28:12
Naravno da nije - lokacija je tajna  hao hao hao - nezna čak ni Zoran hao zagi

jest zoran nezna di je curak hahahaah  lizi
Iznenađuje me tvoje poznavanje lovišta  d4 d4 d4 hao, ali je Curek  teaa d4 zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zoran - 03. 09. 2013. 21:30:16
Naravno da nije - lokacija je tajna  hao hao hao - nezna čak ni Zoran hao zagi

jest zoran nezna di je curak hahahaah  lizi
Iznenađuje me tvoje poznavanje lovišta  d4 d4 d4 hao, ali je Curek  teaa d4 zagi

istina onda je kod curek-a
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 03. 09. 2013. 21:44:29
Naravno da nije - lokacija je tajna  hao hao hao - nezna čak ni Zoran hao zagi

jest zoran nezna di je curak hahahaah  lizi
Iznenađuje me tvoje poznavanje lovišta  d4 d4 d4 hao, ali je Curek  teaa d4 zagi

istina onda je kod curek-a

Ali zorane curek se piše sa velikim "C"  hao zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zoran - 03. 09. 2013. 21:45:26
Naravno da nije - lokacija je tajna  hao hao hao - nezna čak ni Zoran hao zagi

jest zoran nezna di je curak hahahaah  lizi
Iznenađuje me tvoje poznavanje lovišta  d4 d4 d4 hao, ali je Curek  teaa d4 zagi

istina onda je kod curek-a

Ali zorane curek se piše sa velikim "C"  hao zagi

podpišujem
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 03. 09. 2013. 21:47:41
Eto i to smo ustanovili!  d4 zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Štef - 04. 09. 2013. 09:46:48
Vidim ja da vi nemamate pojma obojica - ovo je na Kračini u Dragi ali kak da ja to vama objasnim !  uf dois   ;) zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zoran - 04. 09. 2013. 21:33:58
Vidim ja da vi nemamate pojma obojica - ovo je na Kračini u Dragi ali kak da ja to vama objasnim !  uf dois   ;) zagi

ovako: da ti nije palo napamet da ides tamo i sve nam je jasno
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 23. 09. 2013. 14:31:29
Danas malo obilazio pa rekoh da ubacim soli gdje fali i načesmo novu pošiljku od signore Gatti-a...
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 23. 09. 2013. 15:42:06
Vidi se da je radno oko solišta d4.
Naslov: Odg: Solište
Autor: steiner - 21. 10. 2013. 15:54:18
novo solište
(http://i39.tinypic.com/208d6aq.jpg)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 21. 10. 2013. 19:29:16
 bravooo d1
Naslov: Odg: Solište
Autor: Brane - 21. 10. 2013. 23:26:40
Lijepo urađeno .. na drugoj temi već se vidi da ima i posjetitelja   zagi   zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: steiner - 22. 10. 2013. 04:41:23
da ,ali mislim da im je interesantnija ona kukuruza iza nego solište.
Naslov: Odg: Solište
Autor: šokac - 26. 10. 2013. 18:17:46
Neboj se samo . Nema solišta koje ne radi .

Fino ste ga napravili .   d4
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 26. 12. 2013. 18:26:21
Jedno radno solište............... fre.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 26. 12. 2013. 18:39:57
Odlično, iako će se sigurno naći netko ko će reći - ne radi se solište na živom drvetu ......... fre  bravooo samo nek bude uvjek soli u njemu
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 26. 12. 2013. 18:54:23
Prije nego je solište i postavljeno bor se počeo sušiti jer su se divlje svinje počele češati o njega i ogulile mu koru, nije bilo druge nego na njega postaviti solište.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Miro - 26. 12. 2013. 18:59:26
 just
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 08. 01. 2014. 22:52:19
Istekao rok trajanja
Naslov: Odg: Solište
Autor: Brane - 11. 01. 2014. 20:04:55
Tvome istekao, ja svoja popunio .. po aktivnosti vidim da je radilo kao da je i bilo soli, no jedno 2mj nisam obilazio, a pošto je srnjacima sada prijekopotrebno, obišao sam i popunio par solišta ..
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 12. 01. 2014. 20:37:01
Prije par dana primjetio sam dosta veliku aktivnost srneće divljači i divljih svinja oko solišta pa sam iskoristio lijep dan za nadopunu soli i kukuruza.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Schultz and Larsen - 12. 01. 2014. 20:38:16
E valja..
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 30. 01. 2014. 08:28:39
Lp!

Aktivno oko solišta... z10 d1

(http://i59.tinypic.com/29krt3c.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 30. 01. 2014. 17:42:18
Danas išao malo kuruza nadopuniti i kad sam dopunio reko idem se na drvo popeti da uslikam livadu kad ono uopće ne sluteći da sam u kadar uhvatio(vi pogodite)
kvaliteta slike je malo lošija jer je zumirano 
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 30. 01. 2014. 17:48:40
Srna........ravno ispred solišta.
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 30. 01. 2014. 18:09:21
evo i link videa,isto loša kvaliteta
Srna na solištu (http://www.youtube.com/watch?v=Ig6yjjmDViM#)  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: spinnaker - 30. 01. 2014. 18:28:31
Srna........ravno ispred solišta.

di je ti vidiš na slici?
Naslov: Odg: Solište
Autor: Brane - 30. 01. 2014. 19:21:41
U ravnini panja, iza njega 5m, kraj drveta ..
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 26. 02. 2014. 13:10:39
Ovih dana moram iskopat novu rupu pa ukopat solište ali ovaj put malo dublje. malo po malo i izvalit će ga svinji. Sviđa im se sol.
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 26. 02. 2014. 13:22:38
Ako se već ukopava stup trebalo bi ga ukopati u zemlju oko 120 cm i bilo bi dobro da je promjera dvadesetak cm.
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 26. 02. 2014. 18:02:39
Ako se već ukopava stup trebalo bi ga ukopati u zemlju oko 120 cm i bilo bi dobro da je promjera dvadesetak cm.

20 cm je otprilike promjer ali u zemlji je bilo nekih 60 cm. Naime šumsko tlo je izrazito tvrdo i kompaktno na tom dijelu a ukopano tj rupa je iskopana štihačom. Ali ovaj put imam asa u rukavu. Nabavio sam svrdlo za bušit rupe pa ce solište ići tako oko 100-120 cm.
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 26. 02. 2014. 20:53:18
Ovo solište ukopano je na dubinu od 100 cm, do sada su stigli izrovati nekih 10-15 cm i još uvijek stoji čvrsto kao da je zabetonirano. Kada je stup postavljen u rupu oko njega nasipan je fini pijesak nuler.
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 26. 02. 2014. 21:11:36
 1liga. Kad postavim solište te prođe izvjesno vrijeme javim rezultate.
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 01. 03. 2014. 19:40:19
Po meni nekako ovakvo solište najbolje imati.....
Naslov: Odg: Solište
Autor: Crni0610 - 01. 03. 2014. 21:04:22
Jedno novo napravljeno...inače tuda prolazi i zadržava se jelenska divljač dosta često pa se nadam da će bit poprilično prihvaćeno  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 01. 03. 2014. 21:27:08
Po meni nekako ovakvo solište najbolje imati.....

To i je najbolje i najljepše solište što može biti dugoročno, svinji ga teško ili nikako ne mogu izvaliti. Još kad ima dublju prirodnu rupu u sredini onda je  1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 01. 03. 2014. 21:29:27
Crni ako se jelensko u tom području zadržava vjerojatno će ga ubrzo i prihvatiti. Čestitam na trudu. zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 08. 03. 2014. 01:29:24
Niknula 2 nova   zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 08. 03. 2014. 01:34:10
a na starom oštre zube  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 10. 03. 2014. 17:57:35
Također 2 nova  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 10. 03. 2014. 19:58:55
Lp!

Lijepo vidjeti, da se rade nova solišta. d4 z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 10. 03. 2014. 20:30:06
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 10. 03. 2014. 21:54:51
Lp!

Kod nas se puni stare... d1

(http://i58.tinypic.com/5xlbg4.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bećar.Kobaš - 10. 03. 2014. 21:59:17
 1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 10. 03. 2014. 22:06:22
Čestitke svima na trudu zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 13. 03. 2014. 19:21:48
Napravio još 2 na suhim bukvama, ova druga izgleda sirovo ali zapravo nema vrh
Pravim ih duboko u šumama gdje nema nikakvih hranilišta ili u blizini solišta  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 13. 03. 2014. 20:20:45
Svaka čast na trudu zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 13. 03. 2014. 20:59:36
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: zvane6 - 23. 03. 2014. 15:10:13
eto i ja još koje izradio..... gss
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 23. 03. 2014. 20:22:22
 bravooo na trudu. Trud će se i isplatiti.  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 23. 03. 2014. 20:28:15
Lp!

Samo tako dalje. d4 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 23. 03. 2014. 23:59:19
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: Crni0610 - 30. 03. 2014. 19:40:22
Jedno veoma aktivno solište...dosta je posjećeno od divljih svinja i jelenske divljači. Na obližnjoj smreki sam primjetio tragove koje je pustio veprić. Inače tu po ljeti zasijemo remizu veličine 250 kvadrata...sad nam je u planu napravit i jednu čekicu.

 z10
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 30. 03. 2014. 20:51:21
 bravooo jako lijepa lokacija za  2p  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 30. 03. 2014. 21:10:33
Lp!

Aktivno je ovdje. 1liga d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 30. 03. 2014. 22:16:53
 kod tebe  crni solište aktivnije od većine hraništa koja sam ovih dana kod nas u lovištu vidjeo. 1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: Crni0610 - 30. 03. 2014. 22:21:42
Ma tako je i kod mene...tu je samo solište..kukuruz sam bacio 2 puta u 12 mjesecu tek toliko da vidim kako će bit...i hodaju kao blesavi i dalje mada ih ne hranim tu. Na drugoj strani revira imamo tata i ja 2 mečilišta...tamo ništa. Jelenska dođe malo pogledat jer su i tamo solišta..al to je više onako u prolazu. Neznam kaj im se okrenulo u glavama..inače su na kukuruz dolazili redovito. Prasce da ne spominjem..to su fikani svoje vrste  z14
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 27. 04. 2014. 19:46:03
Lp!

Na hranilištu za d.s. mi ga ove srušile, danas napravio novo. Kutija stara, jer je još dobra. z10 d1

(http://i60.tinypic.com/70au5c.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: draganco - 27. 04. 2014. 20:25:32
Nesto prakticno i jednostavno.
Komad debla, motorka, par eksera i eto solista.
(http://i1316.photobucket.com/albums/t607/3-5011/IMG_0348_zps0e906281.jpg) (http://s1316.photobucket.com/user/3-5011/media/IMG_0348_zps0e906281.jpg.html)
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 28. 04. 2014. 10:29:01
Zanimljivo solište d4, djeluje sasvim prirodno.
Naslov: Odg: Solište
Autor: sus scrofa - 28. 04. 2014. 21:34:12
 1liga Janez i Dragane.
Naslov: Odg: Solište
Autor: JANEZ L - 28. 04. 2014. 21:39:53
Lp!

Još jedno novo solište... z10

(http://i60.tinypic.com/21j97vs.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 02. 05. 2014. 11:02:23
Janez d4 d1
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 31. 05. 2014. 10:37:00
Al je sad veselo...
Naslov: Odg: Solište
Autor: leon - 31. 05. 2014. 13:27:40
Eee pa to nije samo solište i kukuruzište ;D.
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 31. 05. 2014. 15:46:39
Eee pa to nije samo solište i kukuruzište ;D.
Samo solište...
Naslov: Odg: Solište
Autor: Crni0610 - 04. 08. 2014. 21:27:30
Danas bila radna akcija čišćenja i košnje dvije livade. Sve u svemu smo pokosili oko 15000 m2...stavim slike u drugu temu kad ih dobijem. U pauzi sam iskoristio priliku pa sam skoknuo do solišta pogledat kakva je situacija.

Slike govore dovoljno  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 06. 08. 2014. 13:28:48
Mojih solišta više nema  step
netko došao s motorkom i sve izrezao,čak mi i ljestve razrezao....
Naslov: Odg: Solište
Autor: ayaya - 07. 08. 2014. 22:31:17
Jasno dragi prijatelju da su tvoja solišta i tvoje sjedalice odrezani motorkom kada si ih postavio u lovište bez znanja i bez suglasnosti lovoovlaštenika!!!

Moj savjet je da se obratiš nekoj od lovačkih udruga u tvom kraju, obzirom na veliku volju koju iskazuješ biti ćeš rado prihvačen član, da položiš lovački ispit (čim postaneš punoljetan) i kao punopravni član/lovac počneš obavljati obveze i uživati u pravima koja iz članstva proizlaze. Prvenstveno, naglasak je na obvezama i akcijama, a nakon toga dolazi i lov!
Naslov: Odg: Solište
Autor: SilentHunter - 08. 08. 2014. 14:26:16
Hvala kolega,jučer mi to bilo rečeno  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 25. 09. 2014. 00:09:52
Jedno novo i dva stara popunjena  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 29. 05. 2015. 10:20:36
Evo kako možete od "peraca", ostataka od prvog trupca, napraviti solilo...mi danas napravili nekoliko. Problem kod manjih je što ga svinje izokrenu, ali ako često obilazite nije problem da ga okrenete i stavite novu sol.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Bećar.Kobaš - 31. 05. 2015. 17:52:04
 1liga.... zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: steiner - 31. 05. 2015. 19:20:12
(http://i61.tinypic.com/2s9uq3d.jpg)
 jedno od naših solišta
Naslov: Odg: Solište
Autor: steiner - 12. 07. 2015. 20:23:01
još jedno vrlo aktivno solište
(http://i62.tinypic.com/13zcoxv.jpg)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 13. 07. 2015. 01:05:37
 d4 z14
Naslov: Odg: Solište
Autor: Gabro - 13. 07. 2015. 04:05:23
Rastegla se ko zirafa ..... 1liga 1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 12. 12. 2015. 17:09:23
Evo ja danas obišao malo da nadopunim solišta, ovako to izgleda kod mene
Naslov: Odg: Solište
Autor: steiner - 12. 12. 2015. 17:47:15
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Solište
Autor: Crni0610 - 02. 05. 2016. 16:24:32
U subotu sam malo obišao jedan dio područja moje lovne grupe i nadopunio moja 2 solišta..te jedan panj u kojeg sam pred mjesec dana stavio manji kamen soli..a sad se vidi da je bilo prilično aktivno oko njega  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 03. 05. 2016. 02:18:53
 bravooo z10
Naslov: Odg: Solište
Autor: skakavac - 03. 05. 2016. 07:14:53
gdje kupite tu sol u kamenu ?
ja sam do sad stavljao krupnu sol ali to na prvoj kisi ode sve ..
Naslov: Odg: Solište
Autor: GOGO LOVAC - 03. 05. 2016. 11:09:18
Ja kupio u Zagrebu u Ilici,Moni. Bilo 2 koluta u jednoj kutuji,možeš kupiti po jedan kolut.
Naslov: Odg: Solište
Autor: Zeiss - 03. 05. 2016. 13:00:36
Pitaj u nekoj poljoprivrednoj apoteci, oni isto drže.  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 03. 05. 2016. 15:50:55
tako je, poljoprivredne apoteke i slicni poljoprivredni ducani imaju tu u kolutu zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: manufrance - 03. 05. 2016. 22:40:45
Proizvođač je Biosaxon a uvoznik firma po imenu Instruvet.Zguglaj broj telefona pa pitaj gdje se može kupiti u maloprodaji.Odlična stvar.
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 22. 07. 2016. 11:49:54
Staro solište nakon 8 godina korištenja srušeno i napravljeno novo sa dodatkom.......
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 22. 07. 2016. 14:56:39
ovo je super bravooo
Naslov: Odg: Solište
Autor: tyrol - 22. 07. 2016. 15:27:56
Evaeva  just
Naslov: Odg: Solište
Autor: ivod - 22. 07. 2016. 15:57:34
Jako lijepo; vrijedni ste ovih dana...
Naslov: Odg: Solište
Autor: artosuki - 23. 07. 2016. 14:31:08
Evaeva 1liga, dodaci odlični, čekamo fotke nakon prvih posjeta crne svojte..
Naslov: Odg: Solište
Autor: hardi - 25. 07. 2016. 09:36:12
Jedna nova od mene  z14
Naslov: Odg: Solište
Autor: spinnaker - 25. 07. 2016. 09:45:03
šta si to namazao kolega?
Naslov: Odg: Solište
Autor: hardi - 25. 07. 2016. 11:37:34
šta si to namazao kolega?

Ovo sam namazao, da divljač brže pronađe solište http://www.salzpaste.de/index.php?site=anis (http://www.salzpaste.de/index.php?site=anis)
(http://www.waldzeit-shop.de/images/produkte/i21/2120-produkt-anis-11.jpg)
Naslov: Odg: Solište
Autor: h.u.n.t.e.r - 17. 08. 2016. 08:45:25
Dal ima ko iskustva s: http://tetrijeb.eu/index.php?route=product/product&product_id=357&search=sol (http://tetrijeb.eu/index.php?route=product/product&product_id=357&search=sol)
naime, u lovištu imamo velikih problema sa kožnim štrkom, pa me zanima dal je ko već probao tu sol i dal ima učinka???

Hvala!
Naslov: Odg: Solište
Autor: leon - 17. 08. 2016. 10:05:54
Moglo bi doč do kontaminacije mesa ?!
Naslov: Odg: Solište
Autor: h.u.n.t.e.r - 17. 08. 2016. 12:46:40
Takvih zapleta se i bojim, s tim da nam štrk ionak kontaminira meso...
Naslov: Odg: Solište
Autor: zhrvoje - 02. 03. 2017. 12:59:30
Jedno brzopotezno od jutros...

(http://i68.tinypic.com/2cg2bue.jpg)

(http://i64.tinypic.com/bi6scn.jpg)
Naslov: Odg: Solište
Autor: Huntercro - 02. 03. 2017. 17:05:49
bravo rođo
Naslov: Odg: Solište
Autor: evaeva - 04. 03. 2017. 12:31:54
Stavi ga pod kišobran da se ne otopi prebrzo.... hao hao
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 14. 03. 2017. 15:38:16
Bliži se lov na srnjaka pa treba napraviti solilo gdje je potrebno...
Naslov: Odg: Solište
Autor: grga33 - 14. 03. 2017. 18:42:35
gdje nabavljate kamenu sol  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 14. 03. 2017. 20:21:14
gdje nabavljate kamenu sol  zagi
Gatti d.o.o., mislim da ZG ili v.gorica
Naslov: Odg: Solište
Autor: grga33 - 15. 03. 2017. 10:54:43
hvala  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 17. 03. 2017. 13:41:24
Koja je cijena cca te soli ??
Naslov: Odg: Solište
Autor: 7 rem mag - 17. 03. 2017. 15:11:58
Koja je cijena cca te soli ??
Bila oko 4 kn/kg.
Naslov: Odg: Solište
Autor: springo - 17. 03. 2017. 18:38:47
Uvriježeno je mišljenje da nije poželjno da divljač ima direktni kontakt sa solju, tj. da je liže, već samo da liže "ostatke" koji se cijede niz panj ili deblo kao na slici.
Navodno srneća dovljač može dobiti proljev od previše soli (sjetimo se priče s kravom u djetelini).
Da li u tome ima istine?
Naslov: Odg: Solište
Autor: grga33 - 17. 03. 2017. 19:06:18
divljač uzima sol onoliko koliko mu je potrebna, proljev dobiva od nekvalitetne soli  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 17. 03. 2017. 19:12:28
ima ovdje strucnijih kolega, koji bi mogli dat tocniji odgovor na ovo pitanje...ali misljenja sam da zivotinje nisu blesave, da divljac uzima sol onoliko koliko joj je potrebno, koliko organizam trazi tj koliko joj pase.
takodjer, sta sam vidio u praksi, solista tipa panja, gdje je sol (obicna sol, koja se kroz neko krace vrijeme stvrdne i bude kao kamena, recemo)divljaci na izvolite, rijetko kada divljac lize direkt sol, vec lize i grize panj.ponekad, kad i lize sol, ne lize dugo niti ne grize (a mogla bi se doslovce nazderat soli) vec malo kolko joj pase i ide dalje.
Naslov: Odg: Solište
Autor: target - 17. 03. 2017. 20:11:19
Ovdje ste već ošli u fiziologiju životinjskog svijeta :)
Budući da studiram medicinu mogu vam ispričati kako to zaista jest.
Sama bubrežna funkcija  u životinja i ljudi se razlikuje samo u omjerima tvari(osmolarnosti),dok je princip održavanja osmolarnosti i koncentraciji natrija u izvanstaničnoj tekućini maltene jednak.
I dok su smo mi koliko toliko sposobni odmjeriti unos tekućine kako nebi došlo do hiperhidracije, životinje još puno bolje to rade od nas. Nećete nikad naići na vepra koji piša 15 puta dnevno  happi
Znaci da pojednostavim, za odrzavanje volumena izvanstanicne tekucine bitan nam je omjer vode i ostalih tvari u tijelu. A sami bubrezi će odraditi filtraciju i pokušati izbalansirati tekućinu. Pa tako bubreg izlučuje višak ili daje signale pomoću različitih glasnika kako bi shvatili da nam treba natrija.
Želja za solju dijelom je posljedica toga što i životinje i ljudi vole sol i uzimaju je bez obzira na to postoji li u organizmu ili ne postoji nestašica natrija. Postoji i pri tome i regulacijska komponenta koja se iskazuje kao nagonsko ponašanje u pribavljanju soli kad u tijelu postoji nestašica natrija.  To je osobitno važno kod biljojeda koji jedu hranu sa malo natrija.
Ali ipak nijedna životinja neće do iznemoglosti lizati sol jer će opet doći paljenja unutarstaničnih mehanizama koji daju signale za zasićenost, a opet postoji  prag preko kojeg se smije prijeći i znamo da će bubreg uspiti isfiltrirati višak. Npr. Čovjek bi trebao dnevno unositi 10-20 mmol/danu natrija, ali u zapadnom svijetu unosi 100-200mmol/danu i uspijeva isfilitrirati sve bez trenutnih poteškoća. Zbog toga kasnije može doći do različitih posljedica zbog uzimanja previše soli pa bi zato ljudi češće umiru od srčanih problema nego npr. srnjaci :D (znači još bolje kontroliraju odnos tvari u organizmu nego mi)
Naravno, osmolarnost tekućine ne ovisi samo o natriju nego o svim mogućim sastojicima u tijelu, ali jedan od bitnijih je natrij i tiće se ove teme.
Proljevi u životinja neće dolaziti zbog viška natrija nego zbog drugih tvari s kojima je ta sol oplemljenjena ili "zaprljana".
Magnezij kao prvi bi trebao dovesti do proljeva, a kad pročitam šta sve krkaju u te brikete i mene potera  hao

Ugl. Neće se životinje predozirati sa soli, nego je problem njezin sastav ili odlaganje. Koristite što jednostavniju sol, ne treba njima ostalih suplemenata u toj mjeri :)
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 17. 03. 2017. 20:57:00
kolega target d1 zagi

kad spominjete nekvalitetnu sol, dal netko zna sta je tocno onaj dodatak protiv zgrudnjavanja u soli za posipanje cesta i kako on utjece na divljac, posto dosta ljudi koristi tu sol i to u vecim kolicinama, vecinom za primamu svinja.
kruzile su neke price da utjece na plodnost srna tj neplodnost...iako mi to nekako ne drzi vodu...
Naslov: Odg: Solište
Autor: target - 18. 03. 2017. 14:34:32
Hvala dejanee  sauf

Neznam o kojem se sastojku radi, ali postoji šansa da moźe utjecati na plodnost.
Ne možete vjerovati kakve banalne stvari u krivim količinama mogu izazivati probleme u tijelu.
Što se same soli za ceste tice, znam da ih cestari dobivaju iz morskih solana, a morska sol u sebi sadrži puno više magnezijevih spojeva ( MgCl i MgSO4) sto u startu kaze proljev! Znaci cestarsku sol izbjegavati i prije njihove dorade sa ko zna kakvim spojevima!
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 18. 03. 2017. 19:19:25
Dodatak koji cestari stavljaju nije u soli već ga kamion prilikom posipavanja miješa sa solju, znači da je ta sol čista, problem je u tome da ta sol nije niti jodirana niti ima neki nutri vrijednosti tako da nije baš poželjna. Stavljao sam u par solila tu sol i nakon kratkog vremena sam primjetio da je divljač posebno srneća dobivala proljev, čim sam je zamjenio više nisam to uočio kod srneće. Možda slučajnost ali eto moji dojmovi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 18. 03. 2017. 19:43:50
na samoj vreci, soli za posipavanje ceste pise, dodatak, neki E broj...
mozda se i u kamionu sta jos dodaje, al ima i u samoj soli.
 zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 18. 03. 2017. 20:06:57
To nisam znao za taj E broj
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 18. 03. 2017. 21:23:39
da, pise neki E..., protiv zgrudnjavanja il tako nesto...
Naslov: Odg: Solište
Autor: target - 18. 03. 2017. 21:44:55
Dodatak koji cestari stavljaju nije u soli već ga kamion prilikom posipavanja miješa sa solju, znači da je ta sol čista, problem je u tome da ta sol nije niti jodirana niti ima neki nutri vrijednosti tako da nije baš poželjna. Stavljao sam u par solila tu sol i nakon kratkog vremena sam primjetio da je divljač posebno srneća dobivala proljev, čim sam je zamjenio više nisam to uočio kod srneće. Možda slučajnost ali eto moji dojmovi

Kao sto sam gore rekao, morska sol je prepuna magnezija i proljev je garantirano zbog toga.
A @deeejan nedostatak joda u nekim slucajevima moze dovesti do nekih problema sa reproduktivnim sustavom sto na kraju moze dovesti do neplodnosti.
A sto se tice E oznaka na proizvodima, to je oznaka za aditiv.
Malo su nam zeleni te aditive napuhali da su preopasni, ali ima tu sasvim normalnih stvari koji se kriju pod tim imenom.
Samo neke od njih su zapravo stetne po zdravlje.  Vecina je sasvim normalan spoj pod tom oznakom.
Ali moguce da je bas na toj soli jedan od zlocestih  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 18. 03. 2017. 22:04:49
 d4 d1 zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 18. 03. 2017. 22:17:11
 d4  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 18. 03. 2017. 22:17:52
 d4  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 22. 03. 2017. 20:44:33
Obilazak solila početkom ovoga mjeseca
Naslov: Odg: Solište
Autor: akma - 23. 03. 2017. 07:02:56
dar-mar u 16-tercu..nadzire se penal
Naslov: Odg: Solište
Autor: tyrol - 24. 03. 2017. 16:02:31
Mauser98  bravooo
Imaš i dobar terenac za obilazak   ;)
Kakvi su ono stupići na prvoj slici?
Naslov: Odg: Solište
Autor: Luka 94. - 24. 03. 2017. 18:00:01
 tyrol
Pošumljavanje,mlada stabla zaštićena cijevima...(to bolje ne komentirati)..  ;D
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 25. 03. 2017. 00:18:30
Mauser98  bravooo
Imaš i dobar terenac za obilazak   ;)
Kakvi su ono stupići na prvoj slici?
Terenac nepoderiv hah ;)
"Tulijeve" cijevi za zaštitu biljaka od divljači.
Naslov: Odg: Solište
Autor: tyrol - 25. 03. 2017. 08:23:11
Pošumljavanje,mlada stabla zaštićena cijevima
z14 pretpostavio sam...

Usput, negdje se provlačilo pitanje postavljanja solišta na vlastitom terenu - svojoj ili tuđoj parceli (ne i čeka) koje (ni)je unutra granica lovišta..
Jedan kolega tu sa foruma je imao takav problem....kako se to rješava?
Naslov: Odg: Solište
Autor: nikolap - 03. 05. 2017. 21:16:19
Kolege,ima li tko od vas iskustva sa Salzpaste miris anisa,kako vam se to pokazalo?( da li  privlači i zadržava srneću divljač na  određenom terenu)
Naslov: Odg: Solište
Autor: deeejan - 03. 05. 2017. 21:29:24
anis je poznat po tom...
jednostavnije, napravis soliste, sol pomijesas sa anisom i to ti je to...
mozda to ima nekog smisla kad je soliste novo napravljeno. kad se divljac nauci na soliste, mislim da nema nekog smisla. iako skodit ne moze.
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 07. 05. 2017. 11:54:59
Dva nova  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: mauser98 - 07. 05. 2017. 11:58:49
Stara nadopunjena..
Naslov: Odg: Solište
Autor: Milan98 - 24. 05. 2019. 22:53:49
 zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: lovnik - 25. 05. 2019. 15:26:18
Kaj nije pravilo da se drvo oguli od kore na koje se stavlja solište?
Barem su mene tako učili od malih nogu.
Naslov: Odg: Solište
Autor: springo - 25. 05. 2019. 15:58:14
Solište na živom drvetu... pljus
Naslov: Odg: Solište
Autor: lovnik - 25. 05. 2019. 16:13:35
Solište na živom drvetu... pljus
I to isto... dois
Naslov: Odg: Solište
Autor: Hlatki - 25. 05. 2019. 23:07:11
 archery
Naslov: Odg: Solište
Autor: Tyger - 28. 01. 2020. 17:32:06
Kolege, koju sol koristite u svojim lovištima i gdje ju nabavljate? Zalihe soli nam idu prema kraju a teško je naći bilo što osim mineralne soli u kamenu.

Hvala i dobra kob!  d1
Naslov: Odg: Solište
Autor: grga33 - 30. 01. 2020. 07:07:22
Krupna sol za kuhanje  zagi
Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 31. 01. 2020. 10:08:11
Di se može nabaviti sol u kamenu ?
Naslov: Odg: Solište
Autor: tyrol - 31. 01. 2020. 16:11:31
Kao što kolega Grga kaže, ili npr.

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/10520121/sport-na-otvorenom/jahanje/hrana-dodaci-za-konje/salit-mineral-sol-za-lizanje-10-kg (https://www.jeftinije.hr/Proizvod/10520121/sport-na-otvorenom/jahanje/hrana-dodaci-za-konje/salit-mineral-sol-za-lizanje-10-kg)

Naslov: Odg: Solište
Autor: robert.limeni - 31. 01. 2020. 16:17:04
Ma mislio sam na sol što izgleda baš kao kamen...